Фрижидер со долен замрзнувач и SpaceMax™ технологија

Фрижидер со долен замрзнувач и SpaceMax™ технологија

RB34T671FSA/EK

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

 • Повеќе простор одвнатре - иста длабочина однадвор
  Голем капацитет
 • Лади подеднакво од еден агол до друг
  Сеопфатно ладење
 • Работи многу тивко и штеди енергија
  Дигитална инвертер технологија

Повеќе простор одвнатре - иста длабочина однадвор

Технологија SpaceMax™

Складирај повеќе храна во екстра големиот 385 литарски* фрижидер со стандарден дизајн со длабочина од 600 mm, кој беспрекорно се порамнува со плакарите. Високоефикасната изолација на технологијата SpaceMax™ ги прави ѕидовите многу потенки. Така, се создава поголем простор за складирање, без да се изделува од работната површина.

* Капацитетот е различен кај секој модел.

Лади подеднакво од еден агол до друг

Сеопфатно ладење

Погрижи се храната да се лади соодветно – без разлика каде е. Системот за сеопфатно ладење подеднакво го лади секој дел од еден агол до друг. Постојано ја проверува температурата и циркулира ладен воздух низ стратешки поставените отвори. Така, секој предмет на секоја полица ефективно се лади и останува посвеж.

Не мора да трошиш време и труд за одмрзнување

No Frost

Не троши време и енергија одмрзнувајќи го фрижидерот. Технологијата No Frost ја подобрува циркулацијата на воздухот за да одржи постојана температура, што спречува наталожување мраз. Исто така, многу побрзо ја постигнува посакуваната температура. А и многу помалку го заморува системот за ладење, па така тој трае подолго.

Брзо ладење и замрзнување по потреба

Power Cool / Power Freeze

Уживај во брзо ладење. Со само еден допир на копчето, Power Cool интензивно дува ладен воздух во фрижидерот за брзо да ги излади намирниците или омилените пијалаци. Power Freeze овозможува брз бран ладен воздух во замрзнувачот. Одличен е за замрзнување или чување замрзната храна и создавање мраз.

Совршено хармоничен и модерен дизајн

Совршен и елегантен дизајн

Дај му совршено модерен изглед на твојот дом. Стандардната длабочина од 600 mm целосно се порамнува со плакарите. Има преубави рамни врати со вграден диспензер за вода*, како и Clean Back. Минималистичкиот ентериер има скриен дисплеј, рамна полица за вино и садови и кутии* за храна во сива боја.

* Опционално. Достапно само кај одредени модели.

Лесно стави ги високите и големи намирници

Полица која се преклопува

Чувај големи и обемни предмети многу поефикасно и минимизирај го потрошениот простор во фрижидерот. Полицата за преклопување со 2 чекори се лизга внатре и надвор за да можете да чувате високи шишиња и контејнери. И лесно може да се преклопи на половина за да се создаде простор за големи и гломазни предмети, како што е повеќеслојна торта или кула-шпорет.

Постави уште повеќе и поголеми шишиња на вратата

Голем сад на вратата

Чувај поголеми шишиња и до 2,2 литри на вратата, за да не трошиш простор на полиците. Големиот сад на вратата кој е поширок и подлабок, помага безбедно да складираш големи шишиња, крупни картони и други пијалоци. Одличен е ако сакаш да имаш лесен пристап до ладни напитоци и до твоите омилени пијалaци во секое време.

Работи многу тивко и штеди енергија

Дигитална инвертер технологија

Уживај во помалку бучава и поголема енергетска ефикасност. Дигиталниот инвертерски компресор автоматски ја приспособува својата брзина како реакција на потребата за ладење. Создава бучава од само 35 dB(B), што го прави потивок и од библиотека. Усогласен е и со новите енергетски регулативи, така што користи до 50 % помалку енергија*, штедејќи ги твоите пари.

* Според интерно тестирање во согласност со стандардот ISO 15502.

* Според интерно тестирање во согласност со стандардот ISO 15502.

Заштитен и долготраен заден дел кој е лесен за чистење

Clean Back

Исчисти го задниот дел од фрижидерот многу полесно. Clean Back е целосно мазна безбедносна прекривка за клучните жици и кабли. Изгледа навистина педантно и лесно може да се избрише, а и овозможува дополнителна трајност. Спречува наталожување нечистотија околу деловите и ги штити од удари.

Спецификации

 • Бруто Вкупно (литри) 355 ℓ
 • Нето ширина (cm) 595 mm
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 1853 mm
 • Нето тежина (кг) 66 kg
 • Тип на ладење Mono Cooling
 • Класа на енергетска ефикасност A+

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена