RT7000K фрижидер со горен замрзнувач и Twin Cooling Plus™ технологија, 580L

RT7000K фрижидер со горен замрзнувач и Twin Cooling Plus™ технологија, 580L

RT58K7105SL/EO

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 111ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

Влажност - целосна свежина низ целиот фрижидер

Само Twin Cooling Plus ™ создава поволно опкружување за зачувување на свежа храна во фрижидер со 70% влажност, споредено со 30% кај конвенционален ТМФ. Така ги одржува состојките свежи подолго време без да се исушат.

Влажност - целосна свежина низ целиот фрижидер Влажност - целосна свежина низ целиот фрижидер

* Врз основа на внатрешно тестирање, споредувајќи ги моделите на Samsung, RT22SCSW2 и RT6000K.

Вкусна замрзната храна без мирис

Системот Twin Cooling Plus cool ги лади одделите за да престане да се шират неочекувани мириси од фрижидер до замрзнувач. Така, замрзнатата храна задржува повеќе од оригиналниот вкус.

Вкусна замрзната храна без мирис Вкусна замрзната храна без мирис

5 режими на конверзија на барање

Обезбедува крајно во флексибилни складирање. Лесно пренесете го замрзнувачот во фрижидер за да ја задржите целата свежа храна што ви е потребна за чување за различни сезони или специјални прилики. Или вклучете го режимот * исклучен * за да заштедите енергија, во зависност од спецификациите.

5 режими на конверзија на барање 5 режими на конверзија на барање

* Температурата на преградите останува под 15 ℃ користејќи мала електрична енергија

Создава мраз и студени пијалоци

Брзо испорачува интензивно ладен воздух за брзо замрзнување или ладење. На допир на копче, Power Cool брзо лади храна и пијалоци, додека Power Freeze е одлично за замрзнување или зацврстување на замрзната храна и правење мраз.

Создава мраз и студени пијалоци Создава мраз и студени пијалоци

Лесно може да се најде и да се стигне до храната во задниот дел

Достигнувањето во фрижидер честопати знае да дојде до пречки кога сакаш да земеш од храната во задниот дел. Лесната полица за слајдови ти овозможува ефикасно чување, организирање и пристап до храната - лесно достигнувајќи ги работите од задниот дел и во аглите.

Лесно може да се најде и да се стигне до храната во задниот дел Лесно може да се најде и да се стигне до храната во задниот дел

Работи подолго, потивко и користи помалку енергија

Дигитална технологија на инверторот автоматски ја прилагодува брзината на компресорот како одговор на побарувачката за ладење на 7 нивоа. Тој користи помалку енергија, ја минимизира бучавата и го намалува трошењто за подолги перформанси.

Работи подолго, потивко и користи помалку енергија Работи подолго, потивко и користи помалку енергија

Го одржува хигиенски чистиот и свеж воздух

Антибактериски заштитник го одржува фрижидерот чист и хигиенски. Воздухот се минува низ филтерот за активиран јаглерод, така што постојано се стерилизира и дезодорира, додека антибактериската мрежа ги елиминира бактериите.

Го одржува хигиенски чистиот и свеж воздух Го одржува хигиенски чистиот и свеж воздух

Јасно гледај сè внатре

LED осветлувањето со висока ефикасност е потенко, поладно и поефикасно од енергетското осветлување. Се наоѓа на врвот, убаво и брилијантно го осветлува секој агол, обезбедувајќи подобра прегледност.

Јасно гледај сè внатре Јасно гледај сè внатре

Спецификации

 • Нето вкупно (литри) 583 ℓ
 • Бруто Вкупно (литри) 594 ℓ
 • Нето димензии (ШxВxД) (cm) 836 x 1787 x 788 mm
 • Нето ширина (cm) 836 mm
 • Нето тежина (кг) 97 kg
 • Карактеристики на ладење Да

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена