Дизајн

Крупен кадар на Galaxy S20 Ultra во космичко сива боја гледан отстрана во режим на пејзаж. Се врти за да прикаже повеќе од екранот Infinity-O, со графички тапет со меурчиња на екранот

Памет, убавина и моќност на исто место

Не ви требаат билети за кино

Dynamic AMOLED 2X

Квалитет на гледањето како на кино што се вклопува во дланката на вашата рака

Рамките се поставени најназад и нема копче, само манимален отвор за камерата. Екранот Infinity-O со сертификат за HDR10+ нуди голем, задлабочувачки екран со ограничени прекини на екранот.

Galaxy S20 Ultra гледан од предната страна во режим на пејзаж. Пред екранот е лице седнато на клуп за да ја демонстрира пространоста на екранот Dynamic AMOLED 2X од кинолошки степен

Екран од 120 Hz

Ја покачивме стапката на освежување за неверојатно рамномерно лизгање и играње игри

120 Hz го прават вашето лизгање рамномерно со беспрекорни премини на екранот. Иако е супер брз, прецизниот одговор на допир овозможува подобра реакција при играњето игри. Ќе поверувате кога ќе го видите и почувствувате.2

Два екрани еден покрај друг, еден од 60 Hz, а друг од 120 Hz. И двата лизгаат низ апликацијата „Галерија“, но екранот од 120 Hz прикажува многу порамномерно лизгање со помало треперење
 • Екран за нега на очите

  Помага во спречување на заморот на очите и нарушувањата на спиењето со намалување на сината светлина на ниво на пиксели без да ја жртвува бојата.

 • Ултразвучен отпечаток на прст

  Вграден во екранот, пулсира за да открие тридимензионални испакнатини и вдлабнатини на вашите отпечатоци за невидлива безбедност.

 • One UI 2

  Дизајниран за секојдневна едноставност.

  Оди на One UI 2

Нека не ве плаши водата

Водоотпорен

Издржува до 30 минути во најмногу 1,5 метри вода

IP68 номинална заштита3

Фотографија направена од блиску со задната камера на Galaxy S20 Ultra во космичко сива боја. На кој телефонот е испрскан со вода што ја претставува водоопторноста на IP68

Перформанси најдобри досега

Целодневна батерија

Моќност којашто трае и трае и трае…

Нашите батерии се моќни, со максимална моќност од 5000 mAh (вообичаена).4, 5 Но, тие исто така се интелигентни, прилагодувајќи се на вашите навики за мобилни телефони за да ви заштедат моќ и да траат подолго со едно полнење.

Galaxy S20 Ultra гледан од предната страна во режим на пејзаж со ноќно небо на градот на екранот. Месечината на небото е половина на екранот и половина надвор од екранот за да прикаже дека целодневната батерија може да трае подолго од вашиот ден
 • Супер брзо полнење

  Приклучете го и наполнете го да трае со часови за само неколку минути.

 • Брзо безжично полнење 2.0

  Или ставете го телефонот на супер брзо надополнување за миг.6

 • Wireless PowerShare

  Може да ги наполните вашите слушалки, па дури и телефонот на вашиот пријател.7

AP + RAM

Телефон што размислува најбрзо

Повеќе играње, а помалку чекање, благодарение на моќната RAM и подобрениот процесор со вградена напредна вештачка интелигенција. Брзото стартување дури ви дозволува да ги одберете омилените апликации за да ги стартувате веднаш и да бидат спремни пред вас.

Жена го користи нејзиниот Galaxy S20 Ultra и се смее бидејќи е брз и моќен со напредни AP и RAM
7 nmпроцесор
До 16 GBRAM (LPDDR5)8

Љубители на филмот радувајте се

простор за складирање

Доволно простор за 500 долгометражни филмови9

Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra имаат огромен вграден простор за складирање за сите ваши видеа и фотографии во висока резолуција. Потоа може да го проширите со microSD-картичка за уште поголем простор до вкупно 1,5 TB.10

Galaxy S20 Ultra гледан во режим на пејзаж со фотографии што излегуваат од екранот
ДО 512 GBвнатрешна11
ПЛУС ДО 1 TBпреку microSD

Играње игри

Хипербрзата реакција на допир ви овозможува да ја контролирате играта

Пронајдете ја победата на улица која изгледа и се чувствува подобро на екранот Infinity-O.Видеото е без пречки со брз одговор на допир благодарение на моќната комбинација на хардвер и софтвер која обезбедува супериорни перформанси без задоцнувања.

Galaxy S20 Ultra гледан во режим на пејзаж со исечок од играта Forza Streeт на екранот.

Иновативни нови начини за поврзување и споделување со пријателите

Споделување музика

Бидете диџеј при патувањето од задното седиште

Споделувањето музика ви дозволува да се поврзете со телефонот на вашиот пријател спарен преку Bluetooth за да репродуцирате музика преку звучниците на кои се поврзани и да ја контролирате плејлистата.13

Жена седи на задното седиште во автомобилот со известување од Споделување музика преклопено преку неа. Вели: Да се пушти музика во автомобилот на Џејн? Може да ги контролирате звучникот или слушалките со Bluetooth на Џејн

Google Duo

Видеоразговор со пријателите во целосна висока дефиниција

Начинот за комуницирање тукушто се подобри и не вклучува доцнење. Видете се лице во лице со оние што најмногу ви значат и поврзете се непречено преку Google Duo директно од вашите апликации Телефон, Пораки или Контакти за да уживате во рамномерни видео повици на повеќе различни оперативни системи.14

*Google Duo е трговска марка на Google LLC.

Galaxy S20 Ultra гледан од предната страна со интерфејс на Google Duo на екранот и двајца пријатели како си разговараат еден со друг. Видеото е во целосна висока дефиниција благодарение на Google Duo, а пријателите може да си разговараат иако се на различни оперативни системи

Сите неопходни нешта за Galaxy

 • Bixby

  Вашиот интелигентен помошник, секогаш спремен. Само побарајте и Bixby ќе се фати за работа.15

  Оди на Bixby
 • Bixby Vision

  Претворете ја камерата во интелигентна алатка за да ви даде информации за светот околу вас.16

  Оди на Bixby Vision
 • Samsung Knox

  Повеќеслојна заштита за безбедност на телефонот, почнувајќи од чипот.

 • Автентикација

  Отклучувајте го телефонот со Препознавање лице и Ултрасоничен отпечаток на прст. Може да изберете и PIN, шема или лозинка за безбедност на податоците.

 • Опкружувачки звук

  Стереозвук подобрен од Dolby Atmos којшто дава јасно, богато и тридимензионално звучно искуство.

 • Samsung DeX

  Пристапувајте до вашите датотеки и апликации на уште поголем екран, со функционалност слична како на десктоп.17

  Оди на Samsung Dex
 • Хибридна SIM

  Складирајте повеќе со microSD или заменете ја за втора SIM-картичка за да активирате двојна SIM.18, 19

 • eSIM

  Не ви треба физичка SIM-картичка, префрлајте се меѓу телефонските претплати за миг.20

Во кутијата

Сѐ што ви треба за да започнете

Отпакувајте ги вклучените основни нешта за да го стартувате вашето искуство со Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra на вистинскиот начин.21

Рамен приказ на производите вклучени во кутијата со Galaxy S20, S20 плус и S20 Ultra. Пакувањето, уредот, проѕирна футрола, USB-кабелот од тип C, адаптер за патување, слушалки, врвови за слушалки и игличка за фиоката за SIM