Galaxy Watch 42mm BT

Galaxy Watch 42mm BT

SM-R810

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Мрежа/Носител
 • Инфра Samo Bluetooth
Поврзување
 • ANT+ Ne
 • Технологија на локација GPS, Glonass
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz
 • NFC Da
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v4.2
 • Профили Bluetooth A2DP,AVRCP,HFP,HSP
OS
Tizen
Дисплеј
 • Технологија (Главен дисплеј) Super AMOLED
 • Големина (Главен_Дисплеј) 1.2" (30.2mm)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 360 x 360
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
Процесор
 • CPU-брзина 1.15GHz
 • CPU-тип Dual-Core
Меморија
 • Големина на RAM (GB) 0.75
 • Големина на ROM (GB) 4
 • Поддршка на надворешна меморија N/A
Сензори
Brzinomer, barometar, žiroskop,HR senzor, senzor svetlosti
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД) 45,7 x 41,9 x 12,7 mm
 • Тежина (g) 49
Батерија
 • Стандарден капацитет на батеријата 270
 • Отстранлива Ne
 • Typical Usage Time (Hours) Preko 45 Hours
 • Low Usage Time (Hours) Do 120 h
 • Local Storage Music Playback Time Do 9 h
 • Indoor Workout Time Do 44 h
 • Outdoor Workout Time with GPS Do 14 h
Аудио и видео
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3,M4A,3GA,AAC,OGG,OGA,WAV,WMA,AMR,AWB
Услуги и апликации
 • Вид на известување TTS, vibracija

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.