Galaxy Tab S7 (2020, Wi-Fi)

SM-T870NZKAEUF
Поврзување Само Wi-Fi
Боја Мистично црнаМистично црна
Уреди

The item is in the cart.

Толку мазен, што мора да го видите за да поверувате

120Hz дисплеј

Најбрзиот процесор на Galaxy Tab досега

Процесор

Интелигентна батерија која ќе издржи цел ден

Батерија

Најголем напредок на S Pen пенкалото досега

Напредно S Pen

Galaxy Tab S7 | S7+

Најнапредниот Galaxy Tab го менува начинот
на кој работите и играте

Ви ги претставуваме Galaxy Tab S7 и S7+. Работете и играјте на ултра мазниот дисплеј од 120 Hz, овозможен од нашиот најмоќен чипсет. Со поврзување на тастатурата добивате компјутер, а со минималното доцнење на S Pen пенкалото може да пишувате како никогаш досега. Таблет за реалистично доживување кој засекогаш ќе го смени начинот на кој работите и играте.

БРЗИНА НА ОСВЕЖУВАЊЕ ОД 120 HZ

Толку мазен, што мора да го видите за да поверувате

Интерактивниот дисплеј од 120 Hz веднаш реагира на она што е на екранот. Интелигентно ја приспособува брзината на освежување врз основа на содржината и помага во штедење на батеријата додека гледате и листате.

Поглед на предната страна на Galaxy Tab S7 и Galaxy Tab S7+ поставени еден до друг

60Hz

120Hz

YOUTUBE PREMIUM

Како бонус, го добивате најдоброто од YouTube

YouTube Premium и Galaxy Tab се здружуваат за да можете непрекинато да ја гледате омилената содржина на YouTube. Уживајте во содржините на YouTube и YouTube Music во позадина и без реклами, и тоа офлајн. Со купување на Galaxy Tab S7 i S7+, првите 4 месеци се бесплатни.

 • 4 месеци бесплатно
 • Непрекинато

*Достапноста на YouTube Premium може да се разликува во зависност од земјата или регионот. Корисниците треба да се претплатат на YouTube Premium за да уживаат во сите придобивки.

YouTube Premium во вертикална листа на Galaxy Tab S7+ прикажува разни видеозаписи, а најдолу се наоѓа логото на YouTube Premium
 • 4 месеци бесплатно
 • Непрекинато

*Достапноста на YouTube Premium може да се разликува во зависност од земјата или регионот. Корисниците треба да се претплатат на YouTube Premium за да уживаат во сите придобивки.

GAME PASS

Пристап до повеќе од 100 Xbox игри без преземање

Пристапете до Xbox игри кога сте во фазон за играње. Најдете ги омилените игри како Minecraft Dungeons, Gears 5, Sea of Thieves, Halo и многу други од облакот. Повеќе од 100 Xbox игри на толку многу нови места.

Играта Gears 5 опкружена со наслови од други Xbox игри. Напред има џојстик, а подолу се наоѓа логото на Xbox Game Pass Играта Gears 5 опкружена со наслови од други Xbox игри. Напред има џојстик, а подолу се наоѓа логото на Xbox Game Pass Играта Gears 5 опкружена со наслови од други Xbox игри. Напред има џојстик, а подолу се наоѓа логото на Xbox Game Pass
Xbox Game Pass logo

*Xbox Game Pass Ultimate ќе биде достапен од 15 септември 2020 год.

**За некои игри од Xbox Game Pass Ultimate, вклучувајќи ја и Master Chief Collection, може ќе биде потребен џојстик. Џојстикот се продава одделно.

***Достапно само на одредени пазари. Проверете кај операторот за достапност и детали.

****Брзините на стриминг може да се разликуваат во зависност од давателот на услуги, врската на серверот и други фактори.

*****Потребно е членство во Xbox Game Pass.

ИНТЕЛИГЕНТНА БАТЕРИЈА

Интелигентна батерија која ќе издржи цел ден

Од утро до мрак, маратонски изгледајте ги омилените серии. Најголемата батерија на Galaxy Tab е направена да издржи цел ден. Дури и после сите активности, не мора да се исклучите. Наполнете и продолжете со помош на Fast Charging, најбрзиот полнач за таблет. 5,6

Деловите од батеријата во рамки на типографијата на 10.090 mAh се исполнети со зелена боја за да покажат уште колку енергија е преостанато
Galaxy Tab S7+ 14 hours репродукција на видеозаписи
Galaxy Tab S7 15 hours репродукција на видеозаписи
45W Поддржува супер брзо полнење од 45 W6
Work

Запознајте го најмоќното пенкало на светот

ДОЦНЕЊЕ НА S PEN ПЕНКАЛОТО

Најголем напредок на S Pen пенкалото досега

S Pen пенкалото доаѓа целосно обновено за удобно и цврсто држење и со минимално доцнење, така што она што го мислите и она што го правите се случуваат речиси истовремено. Ова е најголем напредок во интерактивноста на S Pen пенкалото досега, што овозможува чувство како да пишувате со вистинско пенкало. Потоа, кога ќе завршите, може да го прикачите на задната страна на таблетот на која што има магнети.

Минимално доцнење
Прикачување со помош на магнети
Воздушни акции за брза контрола8

S Pen пенкалото под агол, исцртува тенка линија
S Pen пенкалото под агол, исцртува тенка линија
S Pen пенкалото под агол, исцртува тенка линија
S Pen пенкалото под агол, исцртува тенка линија

CLIP STUDIO PAINT

Подготвени за ремек-дела со Clip Studio Paint

Користете го S Pen пенкалото заедно со Clip Studio Paint за да ги визуелизирате вашите замисли. Илустрирајте и креирајте стрипови со помош на алатките за илустрирано сценарио, туширање и многу други. Првата верзија за Android на апликацијата е претходно вчитана на Galaxy Tab S7 и S7+ и ја добивате бесплатно во првите 6 месеци. Сега е време да создавате уметност како професионалците.

Илустрација на девојка направена во Clip Studio Paint на екранот на таблетот. До него се наоѓа пенкалото S Pen, а подолу е логото на Clip Studio Paint
Clip Studio Paint logo
Првата верзија за Android
Clip Studio Paint Ex 6 месеци бесплатно
Поглед на предната страна на Galaxy Tab S7+ со коригиран PDF-документ на екранот Поглед на предната страна на Galaxy Tab S7+ со коригиран PDF-документ на екранот

SAMSUNG NOTES

Коригирајте PDF-документи

Може да увезувате PDF-датотеки и да додавате белешки, да потпишувате документи и да оставате коментари директно на PDF-документот.

Front view of Galaxy Tab S7+ with a marked-up PDF onscreen A pop-up shows the options you have when you're done with a PDF

SAMSUNG NOTES

Опција за извезување до апликациите Office

Samsung Notes може да се споделуваат во разни формати. Може да ги извезувате Samsung Notes и во Microsoft Word или PowerPoint за да ги споделувате со другите.

 • PowerPoint

 • Word

Samsung Notes auto syncs to your laptop so you can continue working on another device Galaxy Tab S7+ seen from the front with Samsung Notes GUI onscreen Samsung Notes auto syncs to your smartphone so you can work on the go

SAMSUNG NOTES

Синхронизација на Samsung Notes9

Останете на истата страница додека се префрлувате од таблетот на телефонот и лаптопот преку вашата корисничка сметка на Samsung.

SAMSUNG NOTES


 • Синхронизација на белешки и гласовни снимки

 • Лесно управување со страницата и уредување во папки

 • Претворање на ракописот во текст

 • Поддршка за Dark Mode
Samsung Notes
 • N/A
  Синхронизација на белешки и гласовни снимки
 • N/A
  Лесно управување со страницата и уредување во папки
 • N/A
  Претворање на ракописот во текст
 • N/A
  Поддршка за Dark Mode
Samsung Notes

Canva Pro

Дизајнирајте како професионалец

Почнете да дизајнирате бесплатно со илјадниците претходно направени шаблони или креирајте сопствени со помош на интуитивниот уредник. Дизајнирајте сè, од маркетинг материјали до објави за друштвените мрежи, сè на едно место. Сакате да ги подобрите вашите дизајни? Пробајте ја Canva Pro и отклучете прекрасна содржина и алатки кои ќе ви заштедат време.

*Достапноста на апликацијата може да се разликува во зависност од земјата и регионот.

**По изминувањето на бесплатниот пробен период на Canva Pro, ќе се наплаќаат дополнителни трошоци.

Висококвалитетни шаблони за дизајн од Canva се протегаат преку заднината за да ги покажат многуте опции. Подолу се наоѓа логото на Canva
 • Canva logo
 • Canva Бесплатно
 • Canva Pro 30 дена бесплатно

NOTESHELF

Нека ви течат мислите со Noteshelf

Noteshelf нуди повеќе опции за фаќање белешки. Независно од тоа дали претпочитате да го користите S Pen пенкалото или да типкате на тастатурата, фаќањето белешки додека учите или креирате е лесно и природно. Со Noteshelf Club Exclusive, имате пристап до стотици дизајни за корици и шаблони и тоа бесплатни, без потреба од членство.

*Достапноста на апликацијата може да се разликува во зависност од земјата и регионот.

**Функцијата поддржува 5 јазици: англиски, корејски, јапонски, традиционален кинески јазик и упростен кинески јазик. Освен погоренаведените, Noteshelf е овозможен стандардно на англиски јазик за јазични поставки.

Рака користи S Pen пенкало за да остава белешки и да коригира документ на Galaxy Tab S7+ преку апликацијата Noteshelf, се гледа и логото на Noteshelf
 • Бесплатно

ТАСТАТУРА BOOK COVER

За лесно користење под
агол од 165°

Galaxy Tab S7+ се гледа од страна под целосен агол од 165 степени кој овозможува лесна употреба

И обратно до 165°. За слобода која не сте ни препоставувале дека може да ја имате со тастатура на таблет. Шарката за запирање на тастатурата Book Cover ви овозможува да ја поставите под совршениот агол за да праќате е-пораки, да пишувате на блогот, да учите — што и да сакате.

*Тастатурите Book Cover за Galaxy Tab S7 и S7+ се продаваат одделно.

ТАСТАТУРА

Со само еден допир, добивате ефикасност како PC

Сега сè е полесно благодарение на тастатурата Book Cover. Доаѓа со поголема подлога на допир и интуитивни функциски копчиња и овозможува непречена работа, а кога се користи заедно со DeX, со само еден допир добивате ефикасност како PC.

*Тастатурите Book Cover за Galaxy Tab S7 и S7+ се продаваат одделно.

**Функциските копчиња се поддржани само на тастатурата Book Cover за Galaxy Tab S7+.

16 интуитивни функциски копчиња

Усогласени со Samsung Windows PC
Посебни копчиња за Android
Копче за Samsung DeX

Поголема подлога на допир која поддржува гестови со повеќе прсти

*Споредено со Galaxy Tab S6

Ергономски дизајн за лесно типкање

26 % поголеми копчиња
18,3 mm растојание помеѓу копчињата на тастатурата

*Споредено со Galaxy Tab S6

Поглед од страна на Galaxy Tab S7+ со прикачена тастатура Book Cover
Поглед одозгора на Galaxy Tab S7+ со прикачена тастатура Book Cover. Истакнати се функциските копчиња, тастерите и подлогата на допир Поглед одозгора на Galaxy Tab S7+ со прикачена тастатура Book Cover. Истакнати се функциските копчиња, тастерите и подлогата на допир Поглед одозгора на Galaxy Tab S7+ со прикачена тастатура Book Cover. Истакнати се функциските копчиња, тастерите и подлогата на допир

КАМЕРА

Широкиот екран заслужува и ултраширока камера

 • 5MP / F2.2
  Ultra Wide Camera
 • 13MP / F2.0
  Wide-angle Camera
 • 4K / 30fps
  Снимање видеозаписи

 • Едно сликање

 • Ноќен режим

 • Night
  Hyperlapse

 • Снимање со менување на предна и задна камера

 • Оптимизатор на сцени

 • AR Doodle
Поглед од задната страна на Galaxy Tab S7+ кој во крупен кадар ги покажува камерите Поглед од задната страна на Galaxy Tab S7+ кој во крупен кадар ги покажува камерите

ДИЗАЈН

Неверојатно тенок и лесен, а сепак цврст

Овој дизајн, кој доаѓа во Мистично црна, Мистично сребрена и Мистично бронзена нијанса, користи напредна техника за анодна оксидација на две бои за создавање трајна боја која е цврста, а сепак модерна. Префинетата алуминиумска текстура е создадена од поликристални дијаманти со финиш добиен со полирање со песочен млаз кој е нежен на допир. 1011

5.7mmДебелина

575gТежина

Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Black
Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Silver
Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Bronze

ДИЗАЈН

Неверојатно тенок и лесен, а сепак цврст

Овој дизајн, кој доаѓа во Мистично црна, Мистично сребрена и Мистично бронзена нијанса, користи напредна техника за анодна оксидација на две бои за создавање трајна боја која е цврста, а сепак модерна. Префинетата алуминиумска текстура е создадена од поликристални дијаманти со финиш добиен со полирање со песочен млаз кој е нежен на допир. 1011

 • RAM

  6GB/8GB RAM за маратонско гледање серии и мултитаскинг со мало доцнење.

 • Меморијa

  128/256/512GB.
  Tаблет со меморија како лаптоп за да ги зачувате сите ваши слики и снимки.

 • Надворешна меморија

  Ако ви треба повеќе меморија, уредот е компатибилен со microSD картичка до 1 TB.

 • Daily Board

  Контролна табла за вашиот паметен дом преку која може да управувате со поврзаните уреди или да ја користите како роковник и бележник.

 • Call & Text On other devices

  Начин да го контролирате паметниот телефон и да одговарате на повици и пораки директно од таблетот.

 • Auto Hotspot

  Врзување со еден допир со кое таблетот се претвора во Wi-Fi точка за поврзување.

 • Quick Share

  Можност за лесно споделување датотеки со уредите кои се наоѓаат во близина, истовремено.

 • Двојно допирање за будење на екранот

  Kога двапати ќе го допрете екранот, тој се вклучува.

ДОДАТОЦИ

Новото искуство со таблетот направете го исклучиво ваше

*Додатоците, освен S Pen пенкалото, се продаваат одделно. Достапноста на моделот и бојата може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Galaxy Tab S7+ со тастатура Book Cover, Galaxy Tab S7+ во Book Cover, S Pen, џојстик за игри и Galaxy Buds Live

ШТО ИМА ВО КУТИЈАТА

Еве што добивате со најмоќниот таблет досегa12

Предмети вклучени во кутијата со Galaxy Tab S7+. Пакување, S Pen, адаптер, слушалки, кабел data link и игла за исфрлувачот на SIM

Спореди

Galaxy Tab S7
Galaxy Tab S7+

Бои

Galaxy Tab S7
 • Мистично црна
 • Мистично сребрена
 • Мистично бронзена
Galaxy Tab S7+
 • Мистично црна
 • Мистично сребрена
 • Мистично бронзена

Големина на екран

Galaxy Tab S7 11.0”
Galaxy Tab S7+ 12.4”

Димензии

Galaxy Tab S7
 • 165.3 * 253.8 * 6.3mm
Galaxy Tab S7+
 • 185.0 * 285.0 * 5.7mm

Тежина

Galaxy Tab S7
 • Wi-Fi 498g
 • LTE 500g
 • 5G 502g
Galaxy Tab S7+
 • 575g

Капацитет на батерија

Galaxy Tab S7 8,000mAh
Galaxy Tab S7+ 10,090mAh

RAM+ меморија

Galaxy Tab S7
 • 6GB+128GB
 • 8GB+256GB
 • 8GB+512GB
Galaxy Tab S7+
 • 6GB+128GB
 • 8GB+256GB
 • 8GB+512GB

MicroSD картичка

Galaxy Tab S7 До 1TB
Galaxy Tab S7+ До 1TB
SGS logo

SGS, светски признаена компанија за сертификација, додели сертификат за дисплејот на Galaxy Tab S7+ за заштита на очите(※а за дисплејот на Galaxy Tab S7 сертификат за ниско ниво на сина светлина) врз основа на нивната способност драстично да ги намалат штетните ефекти од сината светлина. Сертификатот може да се најде на www.sgs.com/performance.

 1. 1. Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли.
 2. 2. Qualcomm Snapdragon е производ на Qualcomm Technologies, Inc. и/или нејзините подружници.
 3. 3. Qualcomm и Snapdragon се трговски марки на Qualcomm Incorporated, регистрирани во Соединетите Американски Држави и други земји.
 4. 4. Вредностите се засновани врз резултати од тестови извршени во внатрешна лабораторија.
 5. 5. Батеријата од 10.090 mAh (типична) е достапна само на Galaxy Tab S7+. Galaxy Tab S7 има батерија од 8000 mAh (типична). Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет на Galaxy Tab S7+ е 9800 mAh, а на Galaxy Tab S7 е 7760 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.
 6. 6. Полначот за брзо полнење Fast Charger од 45 W се продава одделно.
 7. 7. Потребно е оптимално 5G поврзување. 5G услугите се поддржани само за локации каде е овозможена 5G мрежа и во земји со 5G мрежа. Реалната брзина може да се разликува во зависност од земјата, производителот и средината на корисникот.
 8. 8. Работното растојание на S Pen пенкалото автоматски се зголемува на приближно 10 метри од уредот на отворен простор. Опсегот за контрола може да се разликува во зависност од опкружувањето и други фактори.
 9. 9. Сите уреди треба да бидат регистрирани на иста корисничка сметка на Samsung.
 10. 10. Достапноста на боите на производот може да се разликува во зависност од земјата, регионот и операторот.
 11. 11 Galaxy Tab S7+ е тенок 5,7 mm и тежи 575 g. Galaxy Tab S7 е тенок 6,3 mm и моделите за мобилен интернет, Wi-Fi и LTE тежat 498 g, 500 g и 502 g, соодветно.
 12. 12. Некои од наведените делови, вклучувајќи футрола и заштитна фолија, може да не бидат достапни во зависност од моделот кој го купувате или од земјата или регионот во кој живеете. Белите делови се достапни само за бели уреди, а уредите во сите други бои ќе добијат црни делови во кутијата, не вклучувајќи ја футролата.
 • 3.09GHz, 2.4GHz, 1.8GHz Процесор
 • 13.0 MP + 5.0 MP Задна камера - Резолуција
 • 498 Тежина (g)

Прирачник за корисниците и содржина за преземање

Како се совпаѓа едно со друго

 • 120Hz дисплеј Толку мазен, што мора да го видите за да поверувате
 • Процесор Најбрзиот процесор на Galaxy Tab досега
 • Батерија Интелигентна батерија која ќе издржи цел ден
 • Напредно S Pen Најголем напредок на S Pen пенкалото досега

Како се совпаѓа едно со друго

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

* Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли.
* Qualcomm Snapdragon е производ на Qualcomm Technologies, Inc. и/или нејзините подружници.
* Qualcomm и Snapdragon се трговски марки на Qualcomm Incorporated, регистрирани во Соединетите Американски Држави и други земји.
* Вредностите се засновани врз резултати од тестови извршени во внатрешна лабораторија.
* Батеријата од 10.090 mAh (типична) е достапна само на Galaxy Tab S7+. Galaxy Tab S7 има батерија од 8000 mAh (типична). Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет на Galaxy Tab S7+ е 9800 mAh, а на Galaxy Tab S7 е 7760 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.
* Растојание на S Pen пенкалото автоматски се зголемува на приближно 10 метри од уредот на отворен простор. Опсегот за контрола може да се разликува во зависност од опкружувањето и други фактори.
* Сите уреди треба да бидат регистрирани на иста корисничка сметка на Samsung.
* Достапноста на боите на производот може да се разликува во зависност од земјата, регионот и операторот.
* Galaxy Tab S7+ е тенок 5,7 mm и тежи 575 g. Galaxy Tab S7 е тенок 6,3 mm и моделите за мобилен интернет, Wi-Fi и LTE тежat 498 g и 500 g,соодветно.
* Некои од наведените делови, вклучувајќи футрола и заштитна фолија, може да не бидат достапни во зависност од моделот кој го купувате или од земјата или регионот во кој живеете. Белите делови се достапни само за бели уреди, а уредите во сите други бои ќе добијат црни делови во кутијата, не вклучувајќи ја футролата.
* Достапната меморија на корисници е помала од вкупната меморија на корисници на уредот заради просторот што го зафаќа оперативниот систем и програмите потребни за нормално функционирање на уредот. Количината на меморија достапна за корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

ИМАШ ПРАШАЊА? Дозволи да ти помогнеме.

* Ова е задолжително поле

(0 / 2000)

* Внеси го твојот код Captcha

* Ова е задолжително поле