Galaxy Watch Active2 40 mm

Galaxy Watch Active2 40 mm

SM-R830NZKASEE

 • Rehati e personalizuar në kyçin e dorës tuaj
 • Regjistroni ushtrimet tuaja në kyçin e dorës tuaj
 • Ndihmë për shëndetin nga jashtë brenda

Zgjidhni ngjyrën tuaj

Ngjyra :

Zgjidhni rrip tuaj

 • Zgjeroni hapësirën tuaj
  Zgjeroni hapësirën tuaj
 • Ndiqni stërvitjen që bëni në kyçin e dorës tuaj
  Ndiqni stërvitjen që bëni në kyçin e dorës tuaj
 • Regjistrimi i rrahjeve të zemrës
  Regjistrimi i rrahjeve të zemrës
 • Mban ritmin atje ku shkoni
  Mban ritmin atje ku shkoni

Watch Active2

Angled view of Rose Gold Galaxy Watch Active2 with Violet Sport Band hovers over a white background and the words 'Watch Active 2' in a large black font.
Angled view of Rose Gold Galaxy Watch Active2 with Violet Sport Band hovers over a white background and the words 'Watch Active 2' in a large black font.

Qëndroni në kontakt me një stil jetese dhe partner shëndeti në kyçin e dorës që ju jep këshilla në çast. Merrni më shumë informacion të saktë mbi shëndetin tuaj në një ekran më të madh me një orë që ka në mendje mirëqenien tuaj. Galaxy Watch Active2 ju tregon se çfarë ju duhet të dini, atëherë kur ju duhet.

Dizajni

Komoditet i personalizuar në kyçin e dorës

Zgjidhni look-un dhe komoditetin e partnerit të mirëqenies që do të doni ta mbani në dorë 24 orë në ditë, 7 ditë në javë. Personalizoni Galaxy Watch Active2 deri
në nivelin e Bluetooth-it ose LTE, fushat e orës 44 mm ose 40 mm, inoks ose alumin, si dhe rripa të ndryshëm. Tregoni stilin tuaj me ngjyra të ndryshme,
të gjitha me ngjyrën e re E artë trëndafili.1

Five Galaxy Watch Active2 models side by side in a range of colors and materials: Gold Watch with Brown Leather Strap, Black Watch with Aqua Black Sport Band, Rose Gold Watch with Violet Sport Band, Cloud Silver Watch with Cloud Silver Leather Strap, and Gold Watch with Pink Sport Band.
 • * Ngjyra E artë trëndafili e disponueshme vetëm me 40 mm Bluetooth.

Zgjeroni
hapësirën tuaj

A Galaxy Watch active2 that rotates to display the rear side of the watch, the side view with the two buttons in the foreground, and finally the front side which shows the watch face.

Maksimizoni hapësirën e ekranit tuaj me një pamje të pandërprerë në një trup elegant të përshtatur me një kornizë me prekje për kontroll të shpejtë.
Galaxy Watch Active2 përmban një ekran të zmadhuar me një ekran krejtësisht të zi dhe një bordurë shumë të hollë për më shumë hapësirë
për të marrë përmbajtjet që ju nevojiten.

Geometric patterns and multicolored textile patterns scanned to create a similar pattern on the Galaxy Watch Active2 watch face.
A Galaxy Watch Active2 watch strap that turns into a brown leather strap with a QR code to the left that when scanned changes the watch face into a design matching it.

Merrni look-un
që i përshtate
look-ut tuaj
#meGalaxy

Bëjini një foto
veshjes dhe merrni
look-un tuaj

Shprehni veten me një fushë ore që i përshtatet look-ut dhe gjendjes suaj emocionale. Kur i bëni një foto veshjes që keni veshur atë ditë, Galaxy Watch Active2 do të paraqesë një fushë ore që t’i përshtatet asaj.

Përshtateni rripin sa
hap e mbyll sytë

Plotësojeni stilin tuaj me një fushë ore që i përshtatet ngjyrës dhe materialit të rripit. Kur blini një rrip ore dhe skanoni kodin QR në paketë, do të merrni një lidhje për në Galaxy Store për të shkarkuar një fushë ore që i përshtatet 2 3 4

 • * Rripat shumëngjyrësh shiten veç.
 • * QR Code është markë tregtare e Denso Wave Inc.

Përjetoni

Monitoroni
stërvitjen tuaj
në kyçin e dorës

Galaxy Watch Active2 monitoron lëvizjet tuaja në mënyrë që thjesht të mund ta vishni dhe të vazhdoni stërvitjen. Duke shtuar notimin te monitorimi automatik, tani keni shtatë ushtrime, ndërkohë që monitorimi manual funksionon për të gjitha aktivitetet për dhjetëra që mund të monitoroni. Funksioni Running Coach ju jep këshilla të vlefshme në kohë reale. 5 6

 • Ecje
 • Vrapim
 • Çiklizëm, vozitje
 • Vozitje
 • Pajisje
  eliptike
 • Stërvitje
  dinamike
 • Not
A woman in a training suit on a run with a black Galaxy Watch Active2 on her wrist, while automatic tracking displayed on the watch GUI shows her calories used, running time, and number of activities.

Tregoni pak
shpirt konkurrues

Ushtrimet sjellin më shumë përfitim kur bashkoheni me të tjerët. Zbuloni se kush mund të bëjë më shumë hapa në një Sfidë në grup.
Stërvituni me shokët ose bashkohuni me një kompeticion publik për të qëndruar i motivuar dhe për të arritur objektivat tuaja të fitnesit. 7

Rose Gold Galaxy Watch Active2 appears in full size. It then gets smaller, and Cloud Silver Galaxy Watch Active2 and Black Galaxy Watch Active2 gradually appear at either side. Group Challenge appears on the watch face, and a track with three user's profile pictures appears in the background.

Jetesa e shëndetshme
fillon me një
mendje të qartë

Një mendje e shëndoshë në një trup të shëndoshë, me një orë që kujdeset për të dyja. Përdorni monitoruesin e stresit për të kontrolluar nivelet e stresit kur ndiheni në tension, dhe ndiqni ushtrimet e meditimit me frymëmarrje për të pasur qetësi për mendjen. 5 8 9

Shikoni se
mirë flini

Pikët e gjumit analizojnë kohën që ju kaloni zgjuar, REM, ciklet e gjumit të lehtë dhe të thellë, dhe më pas ju tregojnë cilësinë e gjumit tuaj. Përmirësoni pikët tuaja me këshilla të dobishme dhe informacione nga National Sleep Foundation direkt në kyçin e dorës. 5 9 10

Woman practices yoga with hands in prayer pose while wearing Rose Gold Galaxy Watch Active2. The watch face displays breathing exercises.
A person asleep wears the Rose Gold Galaxy Watch Active2. The watch face shows their sleep pattern compared to users in their age bracket.

Një kujtesë miqësore që të lani duart

A person washes their hands while wearing the Rose Gold Galaxy Watch Active2.

Qëndroni në krye të higjienës suaj personale me alarmet rikujtuese për larjen e duarve. Konfigurojini ato që t'ju sinjalizojnë në intervale të rregullta. Ato ju japin një numërim praktik për t'u siguruar që të bëni një punë të mirë. Një kujtesë miqësore për t’ju ndihmuar të qëndroni të shëndetshëm. 11

Matni presionin e gjakut
kur jeni në lëvizje

Kontrolloni presionin e gjakut përmes aplikacionit Samsung Health Monitor pa qenë nevoja të vendosni rregullisht manshetën. Përpara se ta përdorni
thjesht kalibrojeni me një manshetë, më pas sensorët inteligjentë matin presionin e gjakut përmes analizës së valëve të pulsit ndërsa e mbani veshur. Kontrollojeni
çdo ditë për të monitoruar tendencat dhe për të marrë raportime direkt në telefon. 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Partial front view of the Rose Gold Galaxy Watch Active2 that displays blood pressure measurements on its watch face.

Ndiqni rrahjet e zemrës
me e ECG-së

Prekni butonin e pasmë të orës për deri në 30 sekonda që sensori i elektrodës së integruar të masë rrahjet
e zemrës suaj.
Kjo ECG e shpejtë teston
fibrilacionin atrial (Afib), më pas shfaq matjet tuaja menjëherë.
Shikoni rezultatet herë pas here nga telefoni juaj,
dhe ndani
raportimin për më
shumë informacione. 21 22 23 24 25 26 27

A person wears the Black Galaxy Watch Active2 with only their arms showing. A hand presses a button on the watch's side, and ECG measurements are shown on the watch face.
Flashing green sensors on a Galaxy Watch Active2 that measure the heart rate.

Monitorim
i rrahjeve të zemrës
për qetësi të
mendjes

Monitorimi i shëndetit tuaj është baza e Galaxy Watch Active2 me tetë fotodioda në anën e pasme të një dizajni të ri me kurbaturë që i përshtatet kyçit tuaj. Monitorimi i shëndetit mban nën monitorim rrahjet e zemrës suaj dhe ju dërgon sinjalizim nëse ato ulen ose ngrihen mbi nivelet normale. 5 28

Jepini
vetes
një
asistent

Bëni përpara në jetë me një asistent inteligjent në kyçin e dorës. Kontrolloni kamerën për të pasuruar përvojën e shkrepjes, shikoni dhe pëlqeni në median sociale dhe përktheni sa hap e mbyll sytë. Ikona e sapo-shtuar On-going shfaq aplikacionet që janë në funksionim në fushën e orës për akses të lehtë, dhe madje mund të kapni edhe telefonatat hyrëse me Wi-Fi. 29 30 31 32

displaying various apps provided on Galaxy Watch Active2: Ongoing icon, app essentials, social media, camera control, YouTube, and translator.

Qëndroni të lidhur me telefonin tuaj

A woman out on a run takes an incoming phone call on a black Galaxy Watch active2 on her wrist, followed by another woman who uses a Galaxy Watch active2 in pink on her wrist to listen to music while engaged in outdoor activities.

Merrni kontaktet, mesazhet dhe muzikën me vete në një asistent të mundësuar nga LTE që ju lejon ta lini telefonin pas. Dilni për vrap duke pasur qetësi për mendjen se do të qëndroni i lidhur dhe pa peshën e telefonit. Mbajeni muzikën në transmetim ndërsa shkoni ose shkarkojeni paraprakisht për zonat me mungesë mbulimi me rrjet.

Performanca

Energji
që zgjat
gjithë
ditën

A Galaxy Watch active2 watch in cloud silver charging on a coin-shaped wireless charger directly below it that has the same circumference as the watch face.

Merreni Galaxy Watch Active2 me një bateri që zgjat gjatë gjithë ditës dhe më shumë, me përdorimin normal. Kur të ktheheni në shtëpi, thjesht vendoseni shtrirë në karikuesin magnetik kompakt me valë për ta rimbushur përsëri plotësisht, nuk nevojiten fisha karikimi apo tela. 33 34

Reziston
pavarësisht se
ku shkoni

Merreni orën me vete nëpër rrugët ku nuk shkelin të gjithë. Galaxy Watch Active2 vjen kudo me ju, me një vlerësim IP68 dhe 5ATM për ujin dhe pluhurin, plus një rezistencë të nivelit ushtarak, për të përballuar një sërë kushtesh, në mënyrë që ta mbani në dorë për të shkuar më tej dhe për të përjetuar më shumë. 35 36

Two Galaxy Watch active2 watches in cloud silver and pink gold interact with splashing water to demonstrate their water resistance.

Aplikacione që ju çojnë
më tej

Përmirësoni jetën me aplikacionet që variojnë nga seria Galaxy deri te një shumëllojshmëri e madhe aplikacionesh të shkarkueshme
të palëve të treta. Shkarkoni aplikacione për të krijuar serinë tuaj personale të këshillave inteligjente në çdo moment, të cilat mund t’i hapni në kyçin e dorës. 37

 • The Strava app running on a Galaxy Watch Active2. Watchface displays the G U I for the selected app
A carousel of apps in use on a Galaxy Watch Active2: Golf Navi Pro, Swim.com, U A Endomondo, Spotify, Strava, U A My Fitness Pal, Smart Caddie, C25K, and Maison Kitsune.

Specifikimet

A line drawing of a Galaxy Watch active2
 • Sistemi operativ

  Tizen Based
  Wearable OS 4.0
 • Kapaciteti i baterisë

  340 mAh / 247 mAh
 • Aktivitete të përditshme

  Daily Activity Tracker
  Auto Detecting
  Ushtrimet: Mbi 7 lloje
 • Rezistenca

  5ATM / IP68
  MIL-STD-810G
 1. 1. *Disponueshmëria e ngjyrave, madhësive, modeleve dhe rripave mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 2. 2. Disponueshmëria e modeleve të rripave mund të variojë sipas vendit.
 3. 3. Imazh i simuluar për qëllim ilustrues.
 4. 4. My Style funksionon me telefonat Android që çiftohen me Samsung Galaxy Watch Active2. Kodi QR, fusha e orës dhe përshtatja e rripit funksionon me smartfonët e çiftuar me Samsung Galaxy Watch Active2.
 5. 5. Vetëm për qëllime të përgjithshme mirëqenieje dhe fitnesi.
 6. 6. Monitorimi i fitnesit në orë mund të bëhet më vete, por të dhënat e ruajtura në orë mund të shfaqen vetëm pjesërisht pas një periudhe të caktuar kohe. Rekomandohet çiftimi me smartfon për të mbajtur të gjitha të dhënat e ruajtura.
 7. 7. Sfida në grup mbështet deri në 10 persona.
 8. 8. Veçoria e stresit është e disponueshme në të gjitha shtetet, përveç Angolës, Qipros, Algjerisë, Kanadasë dhe Tajlandës.
 9. 9. Funksioni i menaxhimit të gjumit / stresit në orë mund të bëhet më vete, por të dhënat e ruajtura në orë mund të shfaqen vetëm pjesërisht pas një periudhe të caktuar kohe. Rekomandohet çiftimi me smartfon për të mbajtur të gjitha të dhënat e ruajtura.
 10. 10. Funksionet e menaxhimit të gjumit (ciklet e fazës REM, gjumi i thellë dhe koha totale e fjetjes) në orë mund të përdoren më vete, por çiftimi me smartfonin rekomandohet për të parë pikët e gjumit. Informacionet disponohen vetëm në smartfonin e lidhur.
 11. 11. Aplikacioni duhet të shkarkohet nga Galaxy Store për të përdorur veçorinë e larjes me dorë.
 12. 12. Për të garantuar saktësinë, përdoruesit duhet ta kalibrojnë pajisjen të paktën çdo katër javë.
 13. 13. Përdoruesit duhet ta masin presionin e gjakut kur janë të qetë, siç do ta bënin me një manshetë tradicionale, dhe të mos e masin kur janë duke u stërvitur, duke konsumuar duhan ose duke pirë.
 14. 14. Disponueshmëria mund të variojë sipas tregut. (Do të jetë e disponueshme pasi të jepet miratimi rregullator.)
 15. 15. Historiku i presionit të gjakut të matur mund të rishikohet brenda aplikacionit Samsung Health në një smartfon të çiftuar.
 16. 16. Kërkon çiftimin me smartfon Galaxy, me Android 7.0 OS ose version më të ri, si dhe Galaxy Watch Active2 ose pajisjet e ardhshme Galaxy Watch. Mbështetja e veçorisë varet nga versioni i sistemit operativ të orës.
 17. 17. Emrat e klasifikimit (BP): Sfigmomanometrat dhe sfigmografët
 18. 18. Përdorimi i rregullt (BP): Është një aplikacion për celular ku sensori optik (PPG) i montuar në platformën celulare (ora smart) mat në mënyrë indirekte (joinvazive) presionin e gjakut të kapilarëve në kyçin e dorës dhe shfaq presionin sistolik dhe diastolik të gjakut dhe shpejtësinë e pulsit.
 19. 19. Kujdes: Ky produkt është “Softuer si pajisje mjekësore”. Ju lutemi shikoni “Udhëzimet e përdorimit” dhe “Masat paraprake” përpara përdorimit.
 20. 20. Numri i rishikimit të reklamës: 2020-I10-28-2538
 21. 21. Kërkon çiftimin me smartfon Galaxy, me Android 7.0 OS ose version më të ri, si dhe Galaxy Watch Active2 ose pajisjet e ardhshme Galaxy Watch. Mbështetja e veçorisë varet nga versioni i sistemit operativ të orës.
 22. 22. APLIKACIONI I REGJISTRIMIT TË ECG OSE SAMSUNG HEALTH MONITOR NUK JANË KRIJUAR PËR TË ZBULUAR ATAKUN NË ZEMËR. ATO NUK JANË KRIJUAR PËR TË ZËVENDËSUAR METODAT TRADICIONALE TË DIAGNOSTIKIMIT OSE TRAJTIMIT.
 23. 23. Disponueshmëria mund të variojë sipas tregut. (Do të jetë e disponueshme pasi të jepet miratimi rregullator.)
 24. 24. Emrat e klasifikimit (ECG): Analizues elektrokardiografik
 25. 25. Përdorimi i rregullt (ECG): Ky softuer gjeneron, regjistron, ruan dhe transmeton sinjalin e elektrokardiogramës (ECG). Sensori i ECG i montuar në platformës celulare mat sinjalin e ECG të telit unik (Teli I) dhe përcakton nëse ka fibrilacion atrial ose ritëm normal të sinusit.
 26. 26. Kujdes: Ky produkt është “Softuer si pajisje mjekësore”. Ju lutemi shikoni “Udhëzimet e përdorimit” dhe “Masat paraprake” përpara përdorimit.
 27. 27. Numri i rishikimit të reklamës: 2020-I10-28-2539
 28. 28. Funksioni HR Monitoring në orë mund të bëhet më vete, por të dhënat e ruajtura në orë mund të shfaqen vetëm pjesërisht pas një periudhe të caktuar kohe. Rekomandohet çiftimi me smartfon për të mbajtur të gjitha të dhënat e ruajtura.
 29. 29. Funksioni Camera Controller është i pajtueshëm me modelet Samsung Galaxy S10, S10+, S10e, S10 5G, S10+ 5G, Note10, Note10+, Note10 5G, Note10+ 5G, Fold dhe Fold 5G.
 30. 30. Aplikacionet e disponueshme për përdorim mund të variojnë sipas shtetit, rajonit dhe llojit të lidhjes (LTE / Bluetooth).
 31. 31. UI është subjekt i ndryshimit.
 32. 32. Aplikacioni SNS Viewer, Translator dhe Camera Controller kërkojnë shkarkim më vete përpara përdorimit.
 33. 33. Jetëgjatësia aktuale e baterisë varion sipas mjedisit të rrjetit, veçorive dhe aplikacioneve të përdorura, shpeshtësisë së telefonatave dhe mesazheve, numrit të karikimeve, dhe shumë faktorëve të tjerë.
 34. 34. Vlerësuar nga Samsung. Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të variojë në varësi të mjedisit të rrjetit, mënyrave të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.
 35. 35. Galaxy Watch Active2 ka një vlerësim rezistence uji prej 50 metrash sipas standardit ISO 22810:2010. Nuk është e përshtatshme për zhytje ose aktivitete uji në trysni të lartë. Nëse pajisja ose duart ju lagen, ato duhet të thahen plotësisht përpara përdorimit.
 36. 36. E përputhshme me standardin e ushtrisë së SHBA-së (MIL-STD-810G)
 37. 37. Disponueshmëria e aplikacioneve për pajisjet Galaxy Watch Active2 mund të ndryshojë sipas operatorit ose shtetit.

Specifikimet

 • NFC Po
 • Versioni Bluetooth Bluetooth v5.0
 • Madhësia (Ekrani kryesor) 1.2" (30.2mm)
 • Shpejtësia e CPU 1.15GHz
 • Madhësia e ROM (GB) 4
 • Sensorët Përshpejtues,Barometër,Sensor i xhiroskopit,Sensor i dritës,Sensori optik i rrahjeve të zemrës

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Ngjyra :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Madhësia e kujtesës: Kujtesa e përdoruesit është më pak se memorja totale për shkak të ruajtjes së sistemit operativ dhe softuerit të përdorur për funksionimin e veçorive të telefonave.

*Kujtesa aktuale e përdoruesit do të ndryshojë në varësi të operatorit të telefonisë celulare dhe mund të ndryshojë pasi të keni kryer përmirësimet e softuerit.

*Koha e baterisë bazohet në matjet tona laboratorike, dhe mund të ndryshojë në varësi të faktorëve të tillë si cilësimet e pajisjes, modelet e përdorimit dhe kushtet e funksionimit.

*Bateria - Vlera tipike e testuar nën kushtet e laboratorit të palës së tretë. Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterive në mesin e mostrave të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Jeta aktuale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, modeleve të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.