Фрижидер со долен замрзнувач и голем капацитет

Фрижидер со долен замрзнувач и голем капацитет

RB38T775DS9/EK

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 113ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

 • SpaceMax™ технологија
  SpaceMax™ технологија
 • Рамномерно ладење во секоја агол
  All-Around Cooling
 • Ја одржува температурата за трајна свежина
  Метално ладење
 • Работи многу тивко и штеди енергија
  Дигитална инвертер технологија

Повеќе простор внатре - иста длабочина надвор

SpaceMax™ технологија

Чувајте повеќе храна во екстра голем фрижидер со 385 литри * со стандарден дизајн на длабочина од 600 mm, што непречено ќе се усогласи со просторот. Изолацијата со висока ефикасност на технологијата SpaceMax ги прави sидовите многу потенки. Така, се создава повеќе простор за складирање, без да излегува од вашата работна површина.

SpaceMax™ технологија SpaceMax™ технологија

* Капацитетот е различен за секој модел.

Рамномерно ладење во секој агол

All-Around Cooling

Бидите сигурни дека храната е правилно ладена - каде и да е. All-Around Cooling го лади секој оддел од агол до агол. Постојано ја проверува температурата и циркулира ладен воздух преку стратешки поставени отвори за проветрување. Така, секоја ставка на секоја полица се лади ефикасно и останува посвежа.

Рамномерно ладење во секоја агол Рамномерно ладење во секоја агол

Ја одржува температурата за трајна свежина

Метално ладење

Чувајте ја храната свежа, дури и ако често ја отворате и затворате вратата на фрижидерот. Плочата за метално ладење во задниот ѕид помага да се одржи оптималната внатрешна температура. Го задржува студот и спречува губење на ладен воздух кога вратата е отворена. И брзо ја враќа секоја загуба на топлина кога ќе се затвори.

Ја одржува температурата за трајна свежина Ја одржува температурата за трајна свежина

Не мора да трошиш време и труд за одмрзнување

No Frost

Не троши време и енергија одмрзнувајќи го фрижидерот. Технологијата No Frost ја подобрува циркулацијата на воздухот за да одржи постојана температура, што спречува наталожување мраз. Исто така, многу побрзо ја постигнува посакуваната температура. А и многу помалку го заморува системот за ладење, па така тој трае подолго.

Не мора да трошиш време и труд за одмрзнување Не мора да трошиш време и труд за одмрзнување

Зачувува оригинална свежина 2 пати подолго

Optimal Fresh +

Уживај во врвната флексибилност во складирањето. Кутијата Optimal Fresh + може да се користи како една фиока или да се подели во две зони со различни температури. Левата страна е поладна, затоа месото и рибата остануваат свежи двојно подолго *. Правото е одлично за заштита на свежината на овошјето

* Тестирано од Интертек со RL38T775CSR и RB34K6252SS. Се применува кога е поставено како режим MAX. Резултатите може да варираат во зависност од степенот на свежина пред складирање, околностите на употреба, итн. Резултати засновани на анализа на APC (број на аеробни плочи) на храна со примероци по складирање во тест единиците.
* Тестирано од Интертек со RL38T775CSR и RB34K6252SS. Се применува кога е поставено како режим MAX. Резултатите може да варираат во зависност од степенот на свежина пред складирање, околностите на употреба, итн. Резултати засновани на анализа на APC (број на аеробни плочи) на храна со примероци по складирање во тест единиците.

Оптимална влажност за трајна свежина

Humidity Fresh

Зачувај ја оригиналната текстура, вкус и вкус на расиплива храна подолго. Може да ја прилагодиш влажноста во Humidity Fresh+ едноставно со вртење на контролното копче. Создава идеална средина за складирање на различно овошје и зеленчук, така што тие остануваат јасни, свежи и сочни.

Оптимална влажност за трајна свежина Оптимална влажност за трајна свежина

Брзо ладење и замрзнување по потреба

Power Cool / Power Freeze

Уживај во брзо ладење. Со само еден допир на копчето, Power Cool интензивно дува ладен воздух во фрижидерот за брзо да ги излади намирниците или омилените пијалаци. Power Freeze овозможува брз бран ладен воздух во замрзнувачот. Одличен е за замрзнување или чување замрзната храна и создавање мраз.

Брзо ладење и замрзнување по потреба Брзо ладење и замрзнување по потреба

Беспрекорно хармоничен и стилски дизајн

Беспрекорен и елегантен дизајн

Дајте му на вашиот дом непречено стилски изглед. Неговата стандардна длабочина од 600мм целосно ќе се усогласи со вашите ормани. Има убави рамни врати, со интегриран диспензерот за вода * и чист грб. Минималистичкиот ентериер има Скриен дисплеј, рамна полица за вино и сиво-затемнети корпи за храна и кутии *.

Беспрекорно хармоничен и стилски дизајн Беспрекорно хармоничен и стилски дизајн

* Изборен. Достапно само на одредени модели.

Многу пофлексибилно складирање вино и храна

Rack & Shelf

Користи го попаметно просторот во фрижидерот со мултифункционалната полица за вино. Поширокиот дизајн значи дека може да се складираат шишиња, не само со стандардна големина, туку и подебели шишиња, како што е шишето за шампањ. Благодарение на порамната форма, полицата е соодветна за повеќе намени, така што на неа може да се чува и друга храна, како што е пица или табли за јајца.

Многу пофлексибилно складирање вино и храна Многу пофлексибилно складирање вино и храна

Постави уште повеќе и поголеми шишиња на вратата

Голем сад на вратата

Чувај поголеми шишиња и до 2,2 литри на вратата, за да не трошиш простор на полиците. Големиот сад на вратата кој е поширок и подлабок, помага безбедно да складираш големи шишиња, крупни картони и други пијалоци. Одличен е ако сакаш да имаш лесен пристап до ладни напитоци и до твоите омилени пијалaци во секое време.

Постави уште повеќе и поголеми шишиња на вратата Постави уште повеќе и поголеми шишиња на вратата

Работи многу тивко и штеди енергија

Дигитална инвертер технологија

Уживај во помалку бучава и поголема енергетска ефикасност. Дигиталниот инвертерски компресор автоматски ја приспособува својата брзина како реакција на потребата за ладење. Создава бучава од само 35 dB(B), што го прави потивок и од библиотека. Усогласен е и со новите енергетски регулативи, така што користи до 50 % помалку енергија*, штедејќи ги твоите пари.

* Според интерно тестирање во согласност со стандардот ISO 15502.

Работи многу тивко и штеди енергија Работи многу тивко и штеди енергија

* Според интерно тестирање во согласност со стандардот ISO 15502.

Заштитен и долготраен заден дел кој е лесен за чистење

Clean Back

Исчисти го задниот дел од фрижидерот многу полесно. Clean Back е целосно мазна безбедносна прекривка за клучните жици и кабли. Изгледа навистина педантно и лесно може да се избрише, а и овозможува дополнителна трајност. Спречува наталожување нечистотија околу деловите и ги штити од удари.

Заштитен и долготраен заден дел кој е лесен за чистење Заштитен и долготраен заден дел кој е лесен за чистење

Спецификации

 • Бруто Вкупно (литри) 400 ℓ
 • Нето ширина (cm) 595 mm
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 2030 mm
 • Нето тежина (кг) 71 kg
 • Тип на ладење Mono Cooling
 • Класа на енергетска ефикасност A++

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена