RB30J3000WW Frižider sa sveobuhvatnim hlađenjem, 311ℓ

RB30J3000WW Frižider sa sveobuhvatnim hlađenjem, 311ℓ

RB30J3000WW

Преземете го Прирачникот

Спецификации

RB30J3000WW Frižider sa sveobuhvatnim hlađenjem, 311ℓ (RB30J3000WW)

Капацитет
 • Бруто Вкупно (литри) 332 ℓ
 • Бруто за замрзнувач (литри) 118 ℓ
 • Бруто за фрижидер (литри) 214 ℓ
 • Нето вкупно (литри) 311 ℓ
 • Нето за замрзнувач (литри) 98 ℓ
 • Нето за фрижидер (литри) 213 ℓ
Физичка спецификација
 • Нето ширина (cm) 595 mm
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 1780 mm
 • Нето висина на куќиштето без шарка (cm) 1780 mm
 • Нето длабочина со рачка на вратата (cm) 668 mm
 • Нето длабочина без рачка на вратата (cm) 668 mm
 • Нето длабочина без врата (cm) 602 mm
 • Димензии на пакувањето (ШxВxД) (cm) 640x1860x720 mm
 • Нето тежина (кг) 66.5 kg
 • Тежина на пакувањето (кг) 69 kg
 • 20/40/40H/Truck 27/54/72/84
Карактеристики на ладење
 • No Frost Da
 • Повеќекратен проток на воздух Da
 • Тип на ладење Sveobuhvatno hlađenje
Каракатеритики на фрижидер
 • CoolSelect Zone™ Ne
 • Оддел за ладење Ne
 • Број на полици (Вкупно) 4 EA
 • Преграда за млечни производи Da
 • Решетка за вино Ne
 • Број на прегради во вратите 4 EA
 • Оддел за јајца (Сад за јајца) Da
 • Внатрешно LED светло Gornje LED osvetljenje
 • Материјал за полица Kaljeno staklo
 • Број на фиоки за овошје и зеленчук 1 EA
 • Power Cool функција Ne
Карактеристики на замрзнувачот
 • Број на фиоки 3 EA
 • Power Freeze функција Da
 • создавач на мраз Posuda za led
 • Внатрешно LED светло Ne
Општи карактеристики
 • Реверзибилна врата Da
 • Аларм на вратите Da
 • Средство за ладење R-600a
 • Автономно работно време (зголемување на температурата) 20 h
 • Компресор Kompresor sa digitalnim inverterom
Надворешни карактеристики
 • Дозер за вода Da
 • Display & Control (фрижидер и замрзнувач) Interni
 • Рачка на вратите Otvor
 • Боја Snežno bela
Перформанси
 • Класа на енергетска ефикасност A+
 • Потрошувачка на енергија 272 kWh/year
 • Ниво на бучава 39 dBA
 • Климатска класа SN, N, ST
 • Капацитет на замрзнување 12 kg/24hr
Категорија
 • Тип на фрижидер BMF
 • Конструкција Samostojeći
 • Длабочина Dubina pulta

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.