32'' FHD Monitor i harkuar T55

32'' FHD Monitor i harkuar T55

LC32T550FDRXEN

Zgjidhni tuaj

Ngjyra :
 • Optimum curvature
  Ekran i harkuar 1000R
 • Minimalist design
  Dizajn
 • What gamers want
  AMD FreeSync
 • Ready to entertain
  Altoparlant Stereo i integruar

Kurba në dimension të ri

.

Kampioni i kurbave

Lider në monitorët me kurbaturë. Samsung ka qenë lider në tregun e monitorëve me kurbaturë që prej prezantimit i pari i ekraneve inovative në botë në vitin 2015. Me teknologjinë lider në industri në gamë të plotë, monitorët me kurbaturë të Samsung janë vazhdimisht numri një në treg.

※ Bazuar në të dhënat e IDC Quarterly PC Monitor Tracker 2019, Tremujori 3.

Kurbaturë optimale

Prezantojmë kurbën më të përshtatshme të arritur ndonjëherë. Kjo arritje, e lindur falë viteve të inovacionit të palodhur, ndryshon formën e ekranit vizual dhe hap rrugën drejt të ardhmes së teknologjisë së monitorëve.

※ "R" është akronim që përfaqëson rrezen rrethore. Sa më e vogël të jetë vlera "R", aq më e thellë kurba.

1000R dhe certifikimi për komoditetin e syve

T55 fitoi një certifikatë për performancën e lartë të ekranit me kurbaturë (1000R) dhe për komoditetin e syve për ekranin e vet superior me kurbaturë 1000R nga TÜV Rheinland; një institucion lider ndërkombëtar për testimin, inspektimin dhe certifikimin.

※ Certifikata e komoditetit të syve aplikohet vetëm për monitorët 24-inç dhe 27-inç.

※ Certifikata e komoditetit të syve aplikohet vetëm për monitorët 24-inç dhe 27-inç.

Studim klinik mbi 1000R

Një studim i gjithëpërfshirës klinik i kryer nga Prof. Seong-Joon Kim i Spitalit Universitar Kombëtar të Seulit tregoi se monitorët me kurbaturë sillnin më pak lodhje të syve se monitorët e sheshtë. Është vërtetuar se sa më pranë të jetë monitori me 1000R, aq më efikas është në kufizimin e lodhjes së syve.

Nuk i lodh sytë

Në krahasim me monitorët tradicionalë që kanë më pak kurbaturë, 1000R përshtatet nga afër me fushën e shikimit të njeriut për më pak lodhje të syve. I gjithë ekrani mund të shihet vetëm me një shikim për të kufizuar lodhjen vizuale, edhe gjatë përdorimit të gjatë.

Dizajn minimalist

Dizajn i brezit të ardhshëm. Pamja mbresëlënëse estetike e ekranit praktikisht pa kornizë përforcohet nga një pjesë e pasme me teksturë tekstile dhe mbajtëse e hollë metali me cilësi premium. Rezultati është një monitor që jo thjesht kap syrin, por plotëson edhe çdo enterier.

Çfarë duan lojtarët

Mirë se vini në këndin e ri të lojërave. AMD FreeSync ofron lojë pa ndërprerje, ndërkohë që 75Hz i bën skenat të rrjedhshme. Kjo imazheri e pandërprerë vjen së bashku me Game Mode dhe kurbën e famshme 1000R për tërheqje plotësisht realiste.

Komoditet i fokusuar

Mbroni sytë dhe bëni më shumë. Teknologjia e përparuar e T55 për komoditetin e syve redukton lodhjen e syve për punë të zgjatur më komode në kompjuter. Teknologjia Flicker Free heq vazhdimisht dridhjen lodhëse dhe irrituese të ekranit, ndërkohë që Eye Saver Mode minimizon dritën blu që emetohet nga ekrani. Sytë tuaj qëndrojnë të freskët më gjatë

Lexoni për t'u argëtuar

Lidhuni me të gjitha pajisjet tuaja të preferuara me një ndërfaqe praktike të trefishtë HDMI, DP dhe D-Sub. Altoparlantët e integruar 5 Watt e bëjnë edhe më të lehtë që të zhyteni plotësisht në filmat ose programet e preferuara, pa lidhur altoparlant tjetër.

※ Altoparlantët e integruar disponohen vetëm në modelet 27” dhe 32”.

Specifikimet

 • Raporti i pamjes 16:9
 • Rezolucioni 1,920 x 1,080
 • Koha e reagimit 4(GTG)
 • Shpejtësia e rifreskimit Maks 75Hz

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Ngjyra :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.