Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

Galaxy S21 5G | S21+ 5G

Galaxy S21 Plus 5G në Phantom Violet, i parë nga pas, mbi Galaxy S21 5G në Phantom Pink, të parë nga përpara. Ai që shihet nga përpara ka një sfond grafik mural në ekran.

Prodhuar për epiken e përditshme

Mos e humbisni kurrë atë shkrepje perfekte përsëri. Njihuni me Galaxy S21 5G dhe S21 + 5G. Projektuar për të revolucionarizuar videon dhe fotografinë, me rezolucion përtej kinemasë 8K, në mënyrë që të mund të bëni foto epike menjëherë jashtë videos. I ka të gjitha në dy madhësi: 64MP, chipset-i ynë më i shpejtë dhe një bateri masive gjatë gjithë ditës. Gjërat sapo u bënë epike.

 • Njihuni me fytyrën e re të Galaxy

DIZAJNI DHE EKRANI

Prodhuar për të kthyer kokat
Galaxy S21+ 5G 6,7”

EKRANI INFINITY-O2

DYNAMIC AMOLED 2X

MBUROJA EYE COMFORT

EKRAN SUPER SMOOTH 120 HZ

Galaxy S21 5G 6,2”

EKRANI INFINITY-O2

DYNAMIC AMOLED 2X

MBUROJA EYE COMFORT

EKRAN SUPER SMOOTH 120 HZ

Galaxy S21 5G në ngjyrë Rozë e tejdukshme përpara Galaxy S21 Plus 5G në ngjyrë Lejla e tejdukshme, të dy shihen në një kënd nga pjesa e pasme. Të dy kthehen për të treguar një sfond grafik në ekran.

Ngjyra

Të gjalla në lejla

LEJLA E TEJDUKSHME

Pamje nga afër e kamerës së pasme në Galaxy S21 Plus 5G në ngjyrë Lejla e tejdukshme.

Të lehta në argjend

E ARGJENDTË E TEJDUKSHME

Pamje nga afër e kamerës së pasme në Galaxy S21 Plus 5G në ngjyrë E argjendtë e tejdukshme.

Të guximshme në të zezë

E ZEZË E TEJDUKSHME

Pamje nga afër e kamerës së pasme në Galaxy S21 Plus 5G në ngjyrë E zezë e tejdukshme.

Njihuni me serinë e ngjyrave E tejdukshme3

Kënaqësi e plotë për sytë

Brilant dhe mbrojtës nga brenda dhe jashtë.

Corning® Gorilla® Glass Victus™

Mbrojtje inovative

Krijuar për ato momentet "oh jo!" Gorilla Glass Victus™ ofron rezistencë ndaj gërvishtjeve dhe dëmtimeve që e bëjnë dhe xhamin më të fortë në një smartfon Samsung4

Pamje nga afër e Galaxy S21 5G në ngjyrë Rozë e tejdukshme të rrafshët në një kënd me sfond grafik koral në ekran, që tregon ngjyrat e forta dhe të gjalla të ekranit.
Revolucioni i videos fillon këtu
Dy telefona Galaxy S21 Plus 5G në ngjyrë Lejla e tejdukshme që vijnë së bashku në një kënd nga anët e kundërta, një shihet nga përpara dhe një nga prapa.

VIDEO E NIVELIT PROFESIONIST

Një ndryshim i plotë i perspektivës
8K
Çdo ditë më epike se kinemaja

Tre shokë hipur në një kamionçinë, me dy prej tyre që hidhen nga pjesa e prapme. Skenë e shkrepur me modalitetin e videos 8K, dhe një foto statike të kapur me 8K Video Snap.

Bëni fotografi epike në çdo video 8K

8K Video është rezolucioni më i lartë në një smartfon, duke e bërë filmimin tuaj të duket edhe më mirë se kinemaja. Dhe me 8K 24fps, çdo vlog dhe kujtim është fotografia juaj e radhës drejt famës. Regjistroni, ngarkoni dhe shikoni në YouTube.

Pastaj përdorni 8K Video Snap për të marrë një album me foto me cilësi të lartë 33 MP, nga çdo video 8K. Është e lehtë të filmoni tani, pastaj të nxirrni fotografitë më vonë.

*YouTube është markë tregtare e Google LLC.

SINGLE TAKE

Një filmim dhe mjafton Luani

Filmimi i një grupi miqsh jashtë pistës së patinazhit kthehet në imazhe të shumëfishta dhe klip të shkurtër me filtra të ndryshëm dhe efektet e aplikuara të prerjes.

Regjistro një shkrepje dhe Single Take e kthen atë në foto dhe video të vlefshme për burim, nga i cili mund të zgjedhësh.5,6 Është si një redaktues personal i videos, duke copëtuar, ngadalësuar dhe stabilizuar për të krijuar përmbajtje që mund ta ngarkoni direkt në Instagram.

Super Steady. Aktive

Luani

Skena e një gruaje që udhëton me një skejtbord në rrugë e shkrepur në Galaxy S21 Plus 5G në ngjyrë E zezë e tejdukshme. Një shkrepje me Galaxy S21 Plus 5G pa Super Steady, dhe tjetra e shkrepur me Super Steady. Shkrepja me Super Steady është e qartë dhe e detajuar.

I mbushur me aksion dhe super i qetë

Super Steady kërkon aksion. Tani që kemi kombinuar stabilizimin e AI me regjistrimin 60fps, aventurat tuaja mund të bëhen edhe më aventureske - meqenëse telefoni juaj regjistron si një kamerë aksioni.

Video Super Smooth 60fps ju lejon ta rijetoni momentin pa e humbur ritmin tuaj. Shpejtësia dinamike e kuadrove përshtatet automatikisht në mënyrë që ju të regjistroni video super të pandërprerë në ndriçim të lartë dhe të ulët.7

Revolucionnë rezolucion

vazhdon

10 MP KAMERA PËR SELFI
12 MP KAMERA ULTRA WIDE
12 MP KAMERA WIDE ANGLE
64 MP KAMERA TELEPHOTO
64 megapiksel

KAMERA E NIVELIT PROFESIONAL

Bukuria është te detajet
Kamera zmadhohet te një pjatë me ëmbëlsirë e purpurt me një lule të verdhë me vija rrjete të mbivendosura, duke treguar se si të merrni imazhe me rezolucion të lartë edhe kur i prisni.

Shkrepni në rezolucion 64 megapiksel në mënyrë që të mund të regjistroni me një qartësi që i bën fotot të duken si një vepër arti.8

PORTRET

Gati menjëherë për Instagram

Portretet nuk janë dukur kurrë më mirë. Shkrepni foto të gatshme për rrjetet sociale pa qenë nevoja për modifikime.

 • Një grua shihet e ulur në sediljen e shoferit të një makine, nga ana e pasagjerit.
  ORIGINAL
 • Një grua e ulur në sediljen e shoferit, e shkrepur në Portrait Mode me efektin Blur.
  BLUR
 • Një grua e ulur në sediljen e shoferit, e shkrepur në Portrait Mode me efektin Studio.
  STUDIO
 • Një grua e ulur në sediljen e shoferit, e shkrepur në Portrait Mode me efektin High-Key Mono.
  HIGH-KEY MONO
 • Gruaja e ulur në sediljen e shoferit, e shkrepur në Portrait Mode me efektin Low-Key Mono.
  LOW-KEY MONO
 • Gruaja e ulur në sediljen e shoferit, e shkrepur në Portrait Mode me efektin Backdrop.
  BACKDROP
 • Gruaja e ulur në sediljen e shoferit, e shkrepur në Portrait Mode me efektin colour POINT.
  colour POINT
Një grua e qeshur, e shkrepur në Portrait Mode.

AI analizon fytyrat dhe ndriçimin natyror, këndet dhe drejtimet - duke u siguruar që subjekti juaj të jetë në fokus dhe gjithmonë mahnitës.

NIGHT MODE

Nata është juaja
Një grua që bën kamping në bagazhin e furgonit të saj. Një shkrepje e realizuar me Galaxy S21 Plus 5G pa Night Mode, dhe një me Night Mode. Imazhi i shkrepur me Night Mode është i qartë, i detajuar dhe përmban më shumë ngjyra se fotografia tjetër.

Nuk keni ekip ndriçimi? E urreni blicin e neveritshëm? Nuk ka asnjë problem. Tani mund ta ndriçoni natën dhe ta regjistroni atë me ngjyra të gjalla, natën ose në dritë të ulët dhe pa të gjitha gjërat shtesë.

30X SPACE ZOOM

Tani asgjë nuk është “shumë larg”
Luani

Makinë me një çift në sediljen e pasme. Ndërsa zmadhoni, shihni dikë në vendin e shoferit. Ndërsa zmadhoni deri në 30x, shihni shprehjen e saj të buzëqeshur përmes pasqyrës anësore.

Cilësia e përmirësuar e kamerës lejon zmadhimin dixhital 30x, duke e bërë të duket sikur sediljet e pasme të ishin mjaft afër për të prekur bandën.9 Zoom Lock stabilizon shkrepjen kur dora juaj lëkundet.

SELFIE

Shkrep pamjen më të bukur të fytyrës suaj
Një grua që buzëqesh ndërsa bën një selfie kundrejt një muri rozë.

Modaliteti Selfie përmirësohet nga AI për të nxjerrë në pah tiparet tuaja me ngjyra reale, të vërteta.

Një grua që buzëqesh ndërsa bën një selfie nga një kënd më i ulët kundrejt një muri rozë.

Kamera e përparme 10MP përmban me shumë detaje, ndërsa fokusi automatik i shpejtë siguron që të shkrepni me lehtësi fotografitë tuaja më të mira.

PERFORMANCA

Nuk mund të ndalet. Nuk ndalet
Dy telefona Galaxy S21 Plus 5G në ngjyrë Lejla e tejdukshme shihen duke u takuar me njëri-tjetrin në një kënd, njëri shihet nga pjesa e pasme. Të dy telefonat ndahen dhe largohen nga njëri-tjetri.

BATERI INTELIGJENTE

Zgjat deri në fund të natës kur jeni jashtë9, 10
A Galaxy S21 Plus 5G telefon elölről nézve, fekvő állásban, városképpel a képernyőn. A városkép megvilágítása a nappalitól az éjszakaiig változik, hogy érzékeltesse a telefon reggeltől estig történő használatát.

Telefoni Galaxy S21 Plus 5G shihet nga përpara në pamje horizontale me horizontin e qytetit në ekran. Ndriçimi i horizontit të qytetit ndryshon nga ditë në natë për të treguar përdorimin e telefonit nga mëngjesi deri natën.

 • Super Fast Charging ju jep orë të tëra energjie me pak minuta karikimi.11

 • Fast Wireless Charging 2.0 është një furnizim i shpejtë - pa kabllo.12

 • Wireless PowerShare ju lejon ta përdorni telefonin tuaj për të karikuar kufjet, orën ose edhe telefonin e një shoku.13

Logoja e Certified USB Fast Charger 25W.

*The USB Implementers Forum, Inc. (USB-IF) u krijua në vitin 1995 për të mbështetur dhe përshpejtuar tregun dhe përshtatjen për konsumatorë të pajisjeve të përputhshme me USB. Super Fast Charging e Galaxy S21 5G dhe S21 + 5G është certifikuar që të jetë në përputhje me standardet e USB-së, që do të thotë se produktet tuaja kanë përmbushur standardet më të larta në industri. Ky certifikim mund të gjendet në www.usb.org.

PROCESORI 5NM

Ju prezantojmë çipin më të shpejtë ndonjëherë në Galaxy

Me më shumë shpejtësi, më shumë fuqi dhe më shumë inteligjencë, procesori 5 nm është mjaft i shpejtë për të vazhduar me veprimin, kështu që ju mund të bëni më shumë edhe më shpejt. 4

8 GB RAM

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

Tre telefona Galaxy S21 Plus 5G në Phantom Violet, të parë nga përpara në një kënd, të grumbulluar njëri ndaj tjetrit. Një telefon tregon episodet e shkarkuara në ekran, një tjetër ndërfaqen e Internetit dhe një tregon një ndërfaqe të transmetimit të videos.

SIGURIA

Ndani vetëm atë që dëshironi

Platforma e sigurisë Knox ofron një nivel të lartë sigurie, duke mbrojtur telefonin tuaj nga procesori e lart dhe duke ju dhënë më shumë besim në të dhënat tuaja dhe autorizimet e aplikacioneve. Ajo përmban edhe Samsung Knox Vault për të siguruar të dhënat tuaja të verifikimit biometrik. Dhe me një sensor më të madh ultrasonik të gjurmës së gishtit me vonesë më të ulët, mund të zhbllokoni edhe më shpejt - edhe nëse gishti juaj është i thatë.4

Galaxy S21 Plus 5G shihet nga përpara me një logo të bardhë Samsung Knox në ekran.

HAPËSIRA RUAJTËSE

Krijoni kujtime me të vërtetë të paharrueshme

Deri në 256 GB memorie e integruar do të thotë që mijëra momente epike do të qëndrojnë të sigurta.14

Logoja e Microsoft OneDrive

OneDrive ju jep më shumë qetësi për mendjen. Sinkronizoni automatikisht fotot dhe videot tuaja në mënyrë që ato të mbrohen.15

Galaxy S21 Plus 5G shihet nga përpara me një imazh të një gruaje që qesh në ekran. Një galeri me imazhe shihet pas saj.

REZISTENT NDAJ UJIT

Ujë? Pa merak
Galaxy S21 Plus 5G në Phantom Violet dhe Galaxy S21 5G në Phantom Pink, të parë nga pjesa e pasme, të rrethuar nga uji.

Mbrojtja e vlerësuar me IP6816

5G

HyperFast 5G lets you download a whole season of your favorite show in a flash. The 5G-compatible chipset delivers faster speeds to keep you connected as you upload or download.17, 18, 19 Ndërsa Wi-Fi 6 ju lidh me gjithçka që doni shpejt dhe në mënyrë të sigurt.20

Dual SIM ju lejon të përdorni një SIM të vogël dhe eSIM për dy plane të dhënash në një pajisje.21

luaj

Një grua shikon nga dritarja përmes grilave. Skena tërhiqet për tu shfaqur dhe shfaqet Galaxy S21 Plus 5G në Phantom Violet. Ekrani është një platformë transmetimi, që shkarkon episodet televizive për të treguar shpejtësinë e 5G.

LOJËRAT

Performanca e duhur për lojëra
Një personazh femër që largohet nga anija e saj për të eksploruar një botë të re.

Gati për ekranin e madh?

Biseda me ekran të madh ju lejon të arrini lehtësisht një mik ose një të dashur - dhe thirrni kënaqësinë me sfonde shumëngjyrëshe. Ata mund të vijnë në çdo kohë, nga çdo vend. Qëndroni më pranë atyre që kanë rëndësi vetëm me një trokitje të lehtë.19, 20, 22

GOOGLE DUO

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

*Google Duo është markë tregtare e Google LLC.

TV on the wall showing a video chat between four friends.

Motion Mirror ju mban në një hap me stërvitjen tuaj - duke ju lejuar të projektoni telefonin tuaj në televizor në mënyrë që të mund të ndiqni një rutinë stërvitjeje ndërsa shikoni edhe veten.22, 23

Televizor që tregon një instruktore femër në pozicionin e jogës së qenit në ekran, me një katror të vogël në kënd që tregon një grua që e ndjek.

GALAXY SMARTTAG

Etiketojeni, gjejeni

Etiketoni çelësat ose portofolin tuaj, pastaj përdorni aplikacionin SmartThings Find për të kontrolluar vendndodhjen e tij të fundit të njohur për gjurmim të lehtë.24, 25, 26

Galaxy SmartTag në të zezë, i parë nga përpara.
Galaxy SmartTag në ngjyrë të artë, i parë nga përpara.
Galaxy S21 Plus 5G shihet nga përpara me ekranin e aplikacionit Galaxy SmartThings, duke demonstruar dikë që kërkon sendin e tij të humbur që ka të bashkangjitur Galaxy SmartTag.

Kolona zanore e jetës suaj në një trokitje27

Galaxy S21 Plus 5G shihet nga përpara me ekranin e aplikacionit Galaxy SmartThings, duke demonstruar dikë që kërkon sendin e tij të humbur që ka të bashkangjitur Galaxy SmartTag.

ÇFARË KA NË KUTI

Çfarë ju duhet për të bërë epike çdo ditë

Fillojeni vitin 2021 lehtë. Është i mbushur vetëm me atë që ju nevojitet - dhe asgjë që do të ngatërrohet nëpër sirtarët tuaj.

Pajisja Galaxy S21 Plus 5G e shtrirë në ngjyrë Lejla e tejdukshme dhe paketimi, të dyja të para me fytyrë lart..

Përfshihet:

Kablloja e dhënave USB Type-C

Kunji i nxjerrjes

Udhëzuesi i shpejtë i përdorimit

*Përshtatësi i udhëtimit shitet veç.

Disa prej komponentëve të listuar, duke përfshirë kufjet, mund të mos disponohen në varësi të modelit që blini ose vendit apo rajonit ku jetoni.

Zbuloni Galaxy S21 5G dhe S21+ 5G në AR

SHIKO TANI

Një dorë që mban Galaxy S21 Plus 5G me sajtin AR në ekran.

Pyetjet e shpeshta

 • Galaxy S21 5G dhe S21+ 5G kanë tre kamera të pasme dhe një kamera për selfie 10 MP. Kamerat e pasme përfshijnë: një Kamera Telefoto 64 MP, një Kamera Wide Angle 12 MP dhe një Kamera Ultra Wide 12 MP.

 • Po, Galaxy S21 5G dhe S21+ 5G vijnë me ekranin Super Smooth 120 Hz. Shpejtësia e rifreskimit të ekranit rregullohet midis 48-120 Hz bazuar në përmbajtjen që po shikoni.

 • Galaxy S21 5G vjen me një ekran 6,2 inç, me përmasa 71,2 x 151,7 x 7,9 milimetra dhe peshë 171 g (mmW), 169 g (sub6). Galaxy S21 5G vjen me një ekran 6,7 inç, me përmasa 75,6 x 161,5 x 7,8 milimetra dhe peshon 202 g (mmW), 200 g (sub6).1

 • Po, mund të përdorni një kartë elektronike SIM, të njohur si eSIM, me Galaxy S21 5G dhe S21+ 5G. ESIM ju lejon të aktivizoni një plan rrjeti celular drejtpërdrejt në telefonin tuaj, kështu që mund të ndërroni planet e të dhënave ose të shtoni një numër telefoni jashtë shtetit pa kartë fizike Nano SIM.