Galaxy Z Flip

Ju prezantojmë Galaxy Z Flip

DIZAJNI

Një këndvështrim krejtësisht i ri për telefonin

Kompaktësi e pabesueshme për impakt maksimal

Galaxy Z Flip paloset për të qenë çuditërisht i vogël për një dizajn të jashtëzakonshëm që futet lehtësisht në xhepin, çantën ose aksesorët tuaj.

Galaxy Z Flip në ngjyrë Të zezë pasqyrë i palosur, rrotullohet ndërsa lëvizni derisa paraqitet me kamerën e pasme dhe kthehet në një foto të një gruaje që e mban mbi sy

Shikoni të ardhmen me çdo palosje

Është një faktor forme krejtësisht i ri, i palosshëm. I vogël, rezistent dhe ndryshe nga çdo gjë që keni pasur në dorë më parë.

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

Gjashtë telefona Galaxy Z Flip në ngjyrë Vjollcë pasqyrë dhe Të zezë pasqyrë në një rreth në kënde të ndryshme. Njëri ka një selfie të një burri, tjetri selfie të një gruaje dhe një tjetër ka një selfie ndryshe të një gruaje në ekran

Bukurinë e kupton vetëm ai që e ka në dorë.

Faktori unik i formës së Galaxy Z Flip përforcohet me një pamje të jashtme të pamundur të shpërfillet, me ndryshim ngjyrash, sipas zgjedhjes suaj të nuancave mahnitëse.

Një grua mban Galaxy Z Flip të palosur si guaskë në dorën e saj
Galaxy Z Flip në Vjollcë pasqyrë
Vjollcë pasqyrë
Galaxy Z Flip në Të zezë pasqyrë
E zezë pasqyrë

Ekrani i plotë që futet në xhep

Infinity Flex Display i Galaxy Z Flip është një ekran tërheqës Dynamic AMOLED që ofron cilësi të pabesueshme ngjyrash dhe dritë blu të reduktuar. Me korniza të minimizuara dhe pa dhëmbëza, ka 6,7 inç për shikim të mrekullueshëm kinematik.1

6,7"

Infinity Flex Display

Galaxy Z Flip i shpalosur me fotografinë e një burri që mban Galaxy Z Flip në Të zezë pasqyrë dhe e fut në xhep

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

Xham. Por bëjeni të paloset

Ju prezantojmë ekranin e parë me xham me palosje në një Galaxy. Po, ashtu është. Thamë xham me palosje. Prodhuar me Samsung Ultra Thin Glass, përgatituni për një pamje epike me ekranin plotësisht të sheshtë.

Një pamje nga e Galaxy Z Flip në Të zezë pasqyrë, e palosur në një kënd me sfond me lule blu në ekran për të demonstruar Samsung Ultra Thin Glass

Prodhuar për të jetuar gjatë. Palosje pas palosjeje, pas palosjeje...

Frymëzuar nga një lule lotusi, mentesha Hideaway është e artikuluar në mënyrë të saktë për lëvizje të kënaqshme palosëse, madje duke ju lejuar të rregulloni këndin e palosjes. Ndërkohë që teknologjia e fshesës largon papastërtitë dhe pluhurin për palosje po aq të bukura sa edhe stili juaj.

Kamera

Pika juaj unike e pamjes sapo është bërë edhe më unike

Pamje nga afër e kamerës së pasme në Galaxy Z Flip në Të zezë pasqyrë

Smartfoni që mund të qëndrojë vetë në këmbë

Teknologjia e palosjes me ndalim të lirë lejon biseda video pa duar dhe selfie që më parë ishin të pamundura. Prandaj, paloseni, kthejeni, lëreni të qëndrojë. Sido që ta vendosni, ai rishpik mënyrën se si bëni fotografi me telefonin tuaj.

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

Galaxy Z Flip në Të zezë pasqyrë i shpalosur në kënd dhe ka ndërfaqen e kamerës në ekran me një grua që bën selfie
Disa telefona Galaxy Z Flip në ngjyrë Vjollcë pasqyrë dhe Të zezë pasqyrë, të palosur

Një perspektivë e re për të shkrepur fotografi

Galaxy Z Flip paloset dhe e ruan pozicionin në kënde të ndryshme, duke ju dhënë mundësinë të shkrepni fotografi të mrekullueshme në kënd të ulët që luajnë me perceptimin për fotografi që ngacmojnë mendimet. Quajeni pozën e re të fuqishme.

Galaxy Z Flip i shpalosur në një kënd që tregon se si mund ta poziciononi telefonin për të bërë fotografi me kënd të ulët
Fotografi e dy grave e shkrepur në kënd të ulët në Galaxy Z Flip

Gati për skenat e natës

Kamera e Galaxy Z Flip është e fuqishme edhe natën. Sekondat e shkrepjeve me ekspozim të gjatë kthehen në një video arti me gjurmët e dritave. Dhe bashkë me palosjen me ndalim të lirë që vepron si këmbalec, Night Hyperlapse ju jep një lloj të ri të shkrepjes së natës.

Videoja në Night Hyperlapse e një pamjeje nga ajri të një qyteti natën me ndërtesa të ndezura dhe fenerët e makinave që lënë gjurmë ndërsa lëvizin

Eksperienca

Eksperienca me telefonin, e riimagjinuar

Galaxy Z Flip në Vjollcë pasqyrë që shihet në një treçerek këndi. Ai kthehet në anë ndërsa lëviz dhe më pas mbyllet

Një kënd krejtësisht i ri në bisedën me video

Kaloni një nivel më lart nga telefonatat zanore në telefonatat me video me Google Duo dhe provoni në çast bisedë më të qartë me video me kamerën e përparme 10 MP.

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

*Google Duo është markë tregtare e Google LLC.

Disa telefona Galaxy Z Flip, disa prej tyre të palosur në kënd të drejtë dhe të tjerët të hapur. Të gjithë kanë në ekran ndërfaqen e Google Duo për bisedë video në definicion të lartë mes sistemeve të ndryshme operative

Gjysmë ekrani, kontroll i plotë

Kur e palosni me ndalim të lirë, regjimi Flex i ndan aplikacionet në gjysmë dhe vendos kontrollet në gjysmën e poshtme, duke e kthyer gjysmën e sipërme në një zonë shikimi.2

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

Galaxy Z Flip i palosur në kënd të drejtë me aplikacionin Camera në ekran që tregon se si Flex UX vë kontrollin në gjysmën e poshtme të ekranit

Bëjeni të gjithë. Gjithçka njëkohësisht

Niveloni përdorimin e aplikacionit tuaj duke pasur dy të hapur njëkohësisht. Kryerja e shumë detyrave bëhet edhe më mirë në ekranin masiv 6,7 me Multi Active Window.3

Galaxy Z Flip i shpalosur me Multi Active Window në ekran, që tregon Gallery lart dhe Messages poshtë

Njoftimet e jashtme vijnë lehtësisht

Trokitni dhe rrëshqitni për të kontrolluar telefonin edhe kur është i palosur deri në fund. Ekrani i kapakut ju njofton menjëherë, dhe vazhdimësia kontekstuale ju lejon të trokisni mbi njoftim për të kaluar menjëherë tek ai aplikacion kur shpalosni telefonin tuaj.

Galaxy Z Flip në Të zezë pasqyrë që tregon datën dhe orën në ekranin e kapakut. Ai rrotullohet si orë, duke u kthyer në Galaxy Z Flip në ngjyrë Vjollcë pasqyrë me një njoftim telefonate në ekranin e kapakut nga Peter

Fuqia për të zgjatur gjithë ditën

Bateria e dyfishtë mban më shumë energji në më pak vend, duke ju lejuar ta palosni dhe ta shpalosni gjatë gjithë ditës. Me 3300 mAh (tipike) dhe inteligjencën e fjalës së fundit, bateria e Galaxy Z Flip që zgjat gjithë ditën ju lejon të merrni maksimumin nga çdo karikim.4, 5

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

Pamje nga ajri e gjashtë telefonave Galaxy Z Flip në ngjyrë Vjollcë pasqyrë të rregulluar në formë rrethi të palosur në kënde të ndryshme me selfie të ndryshme të bëra në Galaxy Z Flip në ekran

Plus merrni më të mirët e telefonave Galaxy

 • Wireless PowerShare

  Mund të karikoni kufjet Buds+, orën dhe madje edhe telefonin e shokut.6

 • Hapësira ruajtëse

  Ruani të gjitha fotot tuaja dhe filmimet me 256 GB hapësirë ruajtëse.7

 • AP dhe RAM

  Një procesor i fuqishëm 7nm dhe 8GB RAM ju lejojnë të transmetoni live, të shikoni transmetime pa ndërprerje dhe të bëni shumë detyra me vonesë minimale të ekranit.

 • Bixby

  Asistenti juaj inteligjent, gjithmonë i gatshëm.8

  Shkoni te Bixby
 • Bixby Vision

  Kthejeni kamerën tuaj në një mjet inteligjent që ju jep informacion rreth botës rrotull jush.9

  Shkoni te Bixby Vision
 • Ekran i shkallës kinematike

  Një përvojë shikimi me certifikim HDR10+.

 • Ekrani Eye Care

  Redukton lodhjen dhe problemet me fjetjen pa sakrifikuar ngjyrën.

 • Samsung Knox

  Mbrojtje me shumë shtresa për ta siguruar telefonin tuaj që nga niveli i çipit.

 • Vërtetim

  Shkyçeni telefonin me Face Recognition, Fingerprint Scan ose me kod PIN, motiv ose fjalëkalim.10

 • Regjistrim 4K UHD

  Regjistroni video në cilësi të lartë që luhet po aq e detajuar sa edhe kur e patë.

 • Foto dhe video me efekt bokeh

  Sfumoni sfondet dhe shtoni efekte bokeh për foto dhe video artistike.

 • Super Steady

  Super Steady stabilizon videon për t'i bërë shkrepjet e aksionit të lehta.

 • Kamera Ultra Wide

  Me 12 megapikselë dhe një kënd pamjeje 123 gradë, fotot dhe panoramat ngjiten në një nivel më lart.

 • Filtri i personalizuar

  Krijoni filtrat tuaj bazuar në ngjyrat e një fotografie që ju pëlqen.

 • Lidhshmëria

  Me deri në 1,0 Gbps LTE mund të vazhdoni të shkarkoni dhe të transmetoni me vonesë minimale.11

Logoja e certifikimit VDE

*Ekrani Dynamic AMOLED në Galaxy Z Flip ka marrë certifikim nga VDE Germany për 100 përqind Mobile Color Volume në gamën e ngjyrave DCI-P3, që do të thotë se imazhet nuk lënë gjurmë dhe do të keni ngjyra të gjalla të pabesueshme pavarësisht niveleve të ndryshme të ndriçimit. Ekrani mund të arrijë ndriçimin maksimal deri në 1100 nit, duke përmirësuar kontrastin mes aspekteve të errëta dhe të ndritshme të përmbajtjes dixhitale për një cilësi figure më të shkëlqyer, me raport kontrasti 2 000 000:1 për ta bërë përvojën tuaj në celular më tërheqëse.

Logoja e certifikimit SGS

*SGS, kompania lider botërore e certifikimit, akordoi për ekranin e Galaxy Z Flip Certifikimin Eye Care bazuar në aftësitë e veta për të reduktuar në mënyrë drastike efektet e dëmshme të dritës blu. Ky certifikim mund të gjendet në www.sgs.com.

Çfarë ka në kuti12

Demonstrim i artikujve që përfshihen në kutinë e Galaxy Z Flip. Paketimi, pajisja, kapaku Clear, kablloja USB Type-C, adaptori i udhëtimit, kufjet, majat e kufjeve dhe një nxjerrës për kartën SIM

Aksesorët

Përmirësojeni eksperiencën tuaj të Galaxy Z Flip

Silleni Galaxy Z Flip në një dimension krejtësisht të ri me zgjedhjet e kasave. Kapaku prej lëkure është me lëkurë të butë viçi dhe profil të hollë për palosje elegante.13

Galaxy Z Flip i parë nga ana e menteshës, i palosur lehtësisht, brenda kapakut prej lëkure