Zgjidh vendndodhjen dhe gjuhën tënde.
Lajme globale

Samsung Lançon Projektorin me Lazer 4K Ultra Short Throw: The Premiere

04/09/2020

LSP9T dhe LSP7T do të sigurojnë një përvojë të vërtetë të kinemasë në shtëpi

Seoul, Kore – 3 shtator - Samsung Electronics njoftoi projektorin e ri lazer 4K Ultra Short Throw, The Premiere, në eventin virtual "Life Unstoppable" më 2 shtator. Projektori i ri me lazer 4K ofron një përvojë të plotë kinematografike në komoditetin e shtëpisë tuaj. The Premiere është produkti i ri spirancë në portofolin e produkteve Lifestyle, fituese të disa çmimeve, që tani tejkalon përvojën e shikimit - pa ekranin.

 

Samsung do të fillojë të prezantojë The Premiere globalisht duke filluar nga SH.B.A., Evropa, Korea dhe rajone të tjera më vonë këtë vit.

 

The Premiere do të jetë në dispozicion deri tek modelet 130 dhe 120 inç - përkatësisht LSP9T dhe LSP7T - që mbështesin një rezolucion të figurës 4K me lazer. The Premiere LSP9T është projektori i parë në botë i certifikuar HDR10+ me teknologji lazer të trefishtë, dhe jep detaje revolucionare të kontrastit teksa përdoruesi shikon nga skenat e ndritshme në të errëtat me një shkëlqim maksimal deri në 2,800 lumen ANSI. The Premiere gjithashtu mbështet Filmmaker Mode si projektori i pare në llojin e tij që lejon përdoruesit të shijojnë shikimin e filmave siç synon regjisori. Projektori inteligjent vjen i pajisur me platformën Smart TV të Samsung dhe përvojën e plotë të aplikacioneve video transmetuese nga partnerët kryesorë të përmbajtjes dhe veçoritë e lidhjes celulare siç janë Tap View dhe pasqyrimi.

 

The Premiere vjen në një dizajn kompakt, gjithçka në një, që kursen hapësirë ​​dhe që bashkohet me një larmi cilësimesh dhe rregullimesh të dhomës së ndenjes. Meqenëse është një projektor me ultra-short-throw, The Premiere mund të vendoset mu përpara murit. Është projektuar për një instalim të lehtë për t'u instaluar dhe me përfundime pëlhure sportive rreth skajeve të saj për të harmonizuar mjedise të ndryshme. The Premiere ka woofers të fuqishëm të integruar dhe tingull rrethues Acoustic Beam, duke siguruar një nga përvojat më të mira të kinemasë së projektorëve në treg sot dhe zvogëlon nevojën për pajisje shtesë të zërit në hapësira të ngushta.

 

“Gjatë muajve të fundit, ne kemi parë se si konsumatorët po kalojnë më shumë kohë në shtëpi dhe si roli i jetës së përditshme vazhdon të ndryshojë. Televizori është bërë qendra e argëtimit, një partner fitnesi, një bashkëpunëtor dhe një burim për lajmet,” tha Jongsuk Chu, Zv. President Ekzekutiv i Biznesit Vizual në Samsung Electronics. "The Premiere ri-imagjinon përvojën e kinemasë në shtëpi me një dizajn të ri kompakt, cilësi fotografie 4K dhe zë të plotë për hapësira të ngushta që mund të përdoren për çdo aktivitet në shtëpi."

 

Samsung lançoi për herë të parë portofolin e produkteve të tij Lifestyle me The Serif në 2016, dhe që atëherë e ka zgjeruar atë në listën e fituesve të çmimeve me The Frame, The Sero dhe The Terrace. Duke përmirësuar elementet që i përgjigjen pasioneve të konsumatorit për art, dizenjimet e brendshme dhe përvojën e lëvizshme, funksionet e formacioneve të produkteve të Samsung Lifestyle kanë evoluar për t'u bërë një qendra për një gamë të gjerë stilesh jetese.