82" UHD 4K Smart TV RU8000 Seria 8

82" UHD 4K Smart TV RU8000 Seria 8

UE82RU8002UXXH

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 99ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Ngjyrë dinamike kristali, shiheni realisht
 • Procesori UHD, cilësi e fuqishme e imazhit
 • Pakësoni vonesën e komandave në lojë

Zgjidhni madhësinë tuaj

 • Ngjyrë dinamike kristali, shiheni realisht
  Ngjyrë dinamike kristali
 • Procesori UHD, cilësi e fuqishme e imazhit
  Procesori UHD
 • Fitoni më shumë lojëra, kini më shumë kontroll.
  Përmirësuesi i vërtetë  i lojës
 • Udhëzuesi Universal është përzgjedhësi juaj personal
  Udhëzuesi Universal

Argëtimi në nivelin më të lartë

Argëtimi në nivelin më të lartë Argëtimi në nivelin më të lartë

* Dizajni i produktit dhe specifikimet mund të ndryshojnë në varësi të modelit dhe madhësisë së televizorit.

Altoparlanti i optimizuar për TV-të Samsung

Altoparlanti i optimizuar për TV-të Samsung Altoparlanti i optimizuar për TV-të Samsung

Ngjyrë dinamike kristali, shiheni realisht

Përfshihuni në imazhin me një miliard nuanca të ngjyrave. Ngjyra dinamike kristali jep variacione të gjalla, kështu që mund të shihni çdo finesë.

Ngjyrë dinamike kristali, shiheni realisht Ngjyrë dinamike kristali, shiheni realisht

Procesori UHD, cilësi e fuqishme e imazhit

Cilësi e imazhit që t’ju emocionojë, e mundësuar nga një çip i vetëm që orkestron ngjyrën, optimizon raportin e kontrastit të lartë dhe kontrollon HDR.

Procesori UHD, cilësi e fuqishme e imazhit Procesori UHD, cilësi e fuqishme e imazhit
Rezolucioni i vërtetë 4K UHD Rezolucioni i vërtetë 4K UHD

Rezolucioni i vërtetë 4K UHD

Gëzojuni imazheve të mprehta, të gjalla me TV 4K UHD që ka 4 herë më shumë pikselë sesa TV FHD. Tani mund të shihni edhe detajet më të vogla në çdo skenë.

Zbehja UHD Zbehja UHD

Zbehja UHD

Gëzojuni ngjyrës, mprehtësisë dhe nivelit të kontrastit të optimizuara për shikimin tuaj. Zbehja UHD e Samsung ndan dhe përpunon ekranin në blloqe të vogla kështu që shihni detaje më të sakta.

Fitoni më shumë lojëra, kini më shumë kontroll.

Përmirësuesi i vërtetë  i lojës

* ‘Modaliteti automatik për lojën’ është i disponueshëm në konsola të përzgjedhura të lojrave.

Pakësoni vonesën e komandave në lojë

Mos lejoni që vonesa t’ju ngadalësojë! Duke përdorur teknologjinë FreeSync(VRR), TV UHD Samsung pakëson vonesën e futjes për t’ju dhënë shpejtësinë e lojës në kohë reale që ju nevojitet për t’u ngjitur në majë. Përqafoni shpejtësinë e TV UHD Samsung dhe përgatituni për disa fitore epike.

* Teknologjia FreeSync pakëson vonesën e futjes, me më pak shkëputje dhe dridhje.* VRR (Niveli i ndryshueshëm i rivendosjes) lejon një kuadër optimal të videos nga burimi i lojës për secilën skenë.

Përmirësues i lojës

Për të mposhtur konkurrencën, duhet të keni kontroll të plotë. Barazuesi dinamik i zi ju jep një shikueshmëri më të mirë në errësirë dhe përdor analizë të detajuar të skenës për të optimizuar cilësinë e imazhit. Ai përmirëson edhe tingullin, kështu që mund të përfshiheni në lojë.

* Përmbajtja brenda ekranit është me imazhe të simuluara dhe janë vetëm për qëllime tregimi.

HDR, shihni më shumë detaje

Sfera e lartë dinamike shton sferën e dritës të TV, kështu që mund t’i gëzoheni një spektri të thellë të ngjyrave dhe detajeve vizive, edhe në skenat më të errëta.

HDR, shihni më shumë detaje HDR, shihni më shumë detaje

Shihni imazhin më të madh

Nuk keni qenë kurrë më afër se kaq. Me TV me ekran të madh, më shumë detaje bëhen të gjalla. Do të përjetoni çdo moment të lojës, do të ndjeni çdo shpërthim dhe do të jeni tamam në mes të veprimit. Gjithçka bëhet shumë reale në një ekran më të madh.

Shihni imazhin më të madh Shihni imazhin më të madh

Thjesht e sofistikuar dhe elegante

Thjesht e sofistikuar dhe elegante Thjesht e sofistikuar dhe elegante

* Produkti aktual mund të ndryshojë nga imazhi i treguar. Ju lutemi shihni galerinë tonë të produkteve.

Hollësia është shkëlqimi i ri

Dizajn i hollë shton një element të konfidencës dhe klasit në dekorin e shtëpisë tuaj. Kur ekrani i rezolucionit UHD gjallërohet, kuadri zhduket qetësisht në sfond ndërsa sytë tuaj përqendrohen te veprimi.

* Produkti aktual mund të ndryshojë nga imazhi i treguar. Ju lutemi shihni galerinë tonë të produkteve.

Hollësia është shkëlqimi i ri Hollësia është shkëlqimi i ri

* Produkti aktual mund të ndryshojë nga imazhi i treguar. Ju lutemi shihni galerinë tonë të produkteve.

Udhëzuesi Universal është përzgjedhësi juaj personal

Udhëzuesi Universal: vetëm UK,FR,DE,IT,ES

Kërkoni më pak, gëzohuni më shumë. Udhëzuesi Universai i TV-ve UHD Samsung ju ndihmon të gjeni përmbajtjen tuaj të preferuar shpejt dhe lehtësisht. Mëson se çfarë ju pëlqen dhe përzgjedh gjithçka në një vend.

Udhëzuesi Universal është përzgjedhësi juaj personal Udhëzuesi Universal është përzgjedhësi juaj personal

* Shërbimet e përmbajtjes mund të ndryshojnë sipas rajoneve dhe mund të ndryshojnë pa njoftime.* Imazhet janë të simuluara dhe vetëm për qëllime ilustruese. Paraqitja, dizajni dhe specifikimet GUI që nuk ndikojnë në rendimentin e produktit mund të ndryshohen pa njoftim.

Smart Hub & One Remote

TV UHD Samsung bëhet edhe më i zgjuar me Smart Hub dhe Samsung One Remote. Vendosin të gjithë përmbajtjen që dëshironi tamam në majën e gishtërinjve, nga kutia e kanaleve tek konsola juaj e lojërave, aplikacionet dhe TV i drejtpërdrejtë. Gjithçka që ju nevojitet është një.

Smart Hub & One Remote Smart Hub & One Remote

* Imazhet janë të simuluara dhe vetëm për qëllime ilustruese. Paraqitja, dizajni dhe specifikimet GUI që nuk ndikojnë në rendimentin e produktit mund të ndryshohen pa njoftim.* Disa veçori dhe funksione që sigurohen nga pajisjet e lidhura mund të mos jenë të përdorshme ose të kufizuar në përdorim.

Ndihmësi juaj ka mbërritur. Përshëndesni Bixby

Edhe mund të flisni me TV UHD Samsung. Bixby është ndihmësi për nevojat tuaja që shkojnë përtej kontrollit të TV tuaj. Thjesht pyesni dhe merrni më shumë.

Ndihmësi juaj ka mbërritur. Përshëndesni Bixby Ndihmësi juaj ka mbërritur. Përshëndesni Bixby

* Kjo veçori është e disponueshme vetëm në disa gjuhë.* Përmbajtja brenda ekranit është me imazhe të simuluara dhe janë vetëm për qëllime tregimi.

SmartThings për shtëpinë tuaj të zgjuar.

Një shtëpi me të vërtetë inteligjente, që i përshtatet jetës tuaj. Me Samsung SmartThings të përfshirë, TV UHD Samsung mund t’ju lidhë me pajisjet dhe sensorët tuaj përmes internetit. Mund të ndizni dritat, të kontrolloni se çfarë ka në frigorifer dhe madje të kontrolloni fshesën me korrent robot.

SmartThings për shtëpinë tuaj të zgjuar. SmartThings për shtëpinë tuaj të zgjuar.

* Pajisjet e përputhshme SmartThings të Samsung mund të ndryshojnë sipas rajonit.

Lidhje pa probleme

Punon me

TV UHD Samsung mund të jetë qendra e një stili jetese të re dhe më të rehatshme të lidhur. Integrohet pa probleme me altoparlantët dhe pajisjet celulare të zgjuara—madje edhe të markave të tjera.

* Përdorimi i veçorisë së ndezjes së TV mund të ndryshojë sipas modelit.* Disa veçori dhe funksione që sigurohen nga pajisjet e lidhura mund të mos jenë të përdorshme ose të kufizuara në përdorim.

Amazon Alexa

TV i ri UHD Samsung punon me Alexa, kështu që jeta juaj u thjeshtua. E keni shumë të lehtë të lidhni pajisjet që mbështesin Alexa. Me përputhshmërinë e TV-ve UHD Samsung UHD, caktojeni Alexa të ndezë TV tuaj, të ndërrojë kanalet, të kontrollojë volumin dhe më shumë.

* Amazon, Alexa dhe të gjitha logot që kanë lidhje janë marka tregtare të Amazon.com, Inc. ose filialeve të saj.* Shërbimi mund të mos fillojë në të njëjtën kohë si TV UHD 2019 Samsung dhe disponueshmëria mund të ndryshojë sipas rajonit.* Disponueshmëria e veçorisë dhe ndërfaqja grafike e përdoruesit (GUI) mund të ndryshojë sipas rajonit. Kontrolloni përpara përdorimit.

Amazon Alexa Amazon Alexa

* Amazon, Alexa dhe të gjitha logot që kanë lidhje janë marka tregtare të Amazon.com, Inc. ose filialeve të saj.* Shërbimi mund të mos fillojë në të njëjtën kohë si TV UHD 2019 Samsung dhe disponueshmëria mund të ndryshojë sipas rajonit.* Disponueshmëria e veçorisë dhe ndërfaqja grafike e përdoruesit (GUI) mund të ndryshojë sipas rajonit. Kontrolloni përpara përdorimit.

Google Assistant

TV i ri UHD Samsung UHD punon me Google Assistant për t’jua bërë jetën më të lehtë. Ndërron kanale, ndryshoni volumin, komandoni luajtjen dhe shumë të tjera thjesht me anë të zërit.

* Google dhe markat e logot që kanë lidhje janë marka tregtare të Google LLC.* Shërbimi mund të mos fillojë në të njëjtën kohë si TV UHD 2019 Samsung dhe disponueshmëria mund të ndryshojë sipas rajonit.* Disponueshmëria e veçorisë dhe ndërfaqja grafike e përdoruesit (GUI) mund të ndryshojë sipas rajonit. Kontrolloni përpara përdorimit.

Google Assistant Google Assistant

* Google dhe markat e logot që kanë lidhje janë marka tregtare të Google LLC.* Shërbimi mund të mos fillojë në të njëjtën kohë si TV UHD 2019 Samsung dhe disponueshmëria mund të ndryshojë sipas rajonit.* Disponueshmëria e veçorisë dhe ndërfaqja grafike e përdoruesit (GUI) mund të ndryshojë sipas rajonit. Kontrolloni përpara përdorimit.

AirPlay 2

TV UHD Samsung tani punon për herë të parë me Apple. Me AirPlay 2 të integruar, mund të transmetoni apo të ndani përmbajtje nga pajisjet e Apple në ekranin e madh. Luani video, muzikë, fotografi dhe më shumë pa u lodhur nga iPhone, iPad dhe Mac juaj në TV UHD Samsung.

Shërbimi mund të mos fillojë në të njëjtën kohë si TV Samsung UHD 2019 dhe disponueshmëria mund të ndryshojë sipas rajonit. * Imazhet të simuluara vetëm për qëllime ilustruese. * Disponueshmëria e veçorisë dhe ndërfaqja grafike e përdoruesit (GUI) mund të ndryshojë sipas rajonit. Kontrolloni përpara përdorimit.

AirPlay 2 AirPlay 2

Shërbimi mund të mos fillojë në të njëjtën kohë si TV Samsung UHD 2019 dhe disponueshmëria mund të ndryshojë sipas rajonit. * Imazhet të simuluara vetëm për qëllime ilustruese. * Disponueshmëria e veçorisë dhe ndërfaqja grafike e përdoruesit (GUI) mund të ndryshojë sipas rajonit. Kontrolloni përpara përdorimit.

Specifikimet

 • Seria 8
 • Rezolucioni 3,840 x 2,160
 • HDMI 4
 • USB 2
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 2ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getReviews, 1ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Ngjyra :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.