Cili është ndryshimi mes Galaxy Note8 dhe Note9?

Note9 prezanton një sërë veçorish të reja së bashku me teknologjinë e super fuqishme. Pikat kryesore përfshijnë S Pen me Bluetooth, funksionalitetet e kamerës inteligjente, përmirësimin e hapësirës ruajtëse dhe baterinë që zgjat gjithë ditën.

What is the difference between the Galaxy Note8 and Note9

Specifikimet

Note8

Note9

Përmasat

162.5 x 74.8 x 8.6mm, 195g

161.9 x 76.4 x 8.8mm, 201g

Procesori

Octa-core Exynos 8895

(Quad 2.3GHz + Quad 1.7GHz)

Octa-core Exynos 9810 

(Quad 2.7GHz + Quad 1.7GHz)

Ekrani

6.3 inç Super AMOLED i Lakuar*

Quad HD+(2960x1440)

 

6.4 inç Super AMOLED i Lakuar*

Quad HD+(2960x1440)

Rrjeti

LTE Cat.16**

LTE Cat.18**

S Pen

S Pen

S Pen me Telekomandë + Lidhje Bluetooth

Kamera

Prapa: Piksel i dyfishtë

12MP OIS (F1.7)

+ 12MP OIS (F2.4)

Para: 8MP AF (F1.7)

 

Prapa: Piksel i Dyfishtë me Super

Shpejtësi 12MP OIS (F1.5/F2.4)

+ 12MP OIS (F2.4)

Para: 8MP AF (F1.7)

Hapësira ruajtëse

64GB ose 128GB

+ vend për Micro SD (deri në 256GB)**

128GB ose 512GB

+ vend për Micro SD (deri në 512GB)**

Memoria

6GB RAM

6GB RAM 

ose 8GB RAM (për 512GB)

Bateria

3,300mAh

4,000mAh

Siguria

 Skaner për iridën e syrit + gjurmët e gishtave

Skaner për iridën e syrit + gjurmët e

gishtave

+ Skanim inteligjent

Sistemi Operativ

Android OS 8.1.0

Android OS 8.1.0 

Klasifikimi IP 

Kundër ujit dhe pluhurit (IP68)

Kundër ujit dhe pluhurit (IP68)

Ngjyrat

E zezë mesnate, Flori Panje**

Blu oqeani, E zezë mesnate, E purpurt livande, Bakër metalik**

* Ekrani matet në mënyrë diagonale si një drejtkëndësh i plotë pa marrë parasysh këndet e rrumbullakëta.

** Disponueshmëria e rrjetit dhe ngjyrave do të ndryshojë sipas shtetit.

Faleminderit për komentin tuaj

Nuk po e gjeni atë që po kërkoni? Jemi këtu për t'ju ndihmuar.

Telefono

045 620 202

Nga e Hëna deri te Premten : Nga 09:00 deri 17:00

* Për çdo pyetje në lidhje me printerin vizitoni faqen e internetit të "HP" .

Mbështetja në person

Vendodhja e Serviseve

Kërkoni Servisin më të afërt Samsung pranë jush

Na Kontaktoni