65" 8K Q900R QLED TV, Seria Q

65" 8K Q900R QLED TV, Seria Q

QE65Q900RATXXH

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 116ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Hyni në rezolucionin e vërtetë 8K
 • Procesor Quantum 8K
 • Teknologjia 8K AI Upscaling

Zgjidhni madhësinë tuaj

 • Hyni në rezolucionin e vërtetë 8K
  Rezolucioni i vërtetë 8K
 • Procesor Quantum 8K
  Procesor Quantum 8K
 • Teknologjia 8K AI Upscaling
  Teknologjia 8K AI Upscaling
 • Q HDR 4000 / 3000
  Q HDR 4000

QLED 8K, Realitet i përsosur

QLED 8K, Realitet i përsosur QLED 8K, Realitet i përsosur

* Dizajni i produktit dhe specifikimet mund të ndryshojnë në varësi të modelit dhe madhësisë së televizorit.

Hyni në rezolucionin e vërtetë 8K

Samsung QLED 8K Q900R ju çon në një thellësi të realitetit pothuajse pa mbarim, si të jeni duke kaluar përmes çdo skene ndërsa përjetoni hollësi kaq precize sa që pothuajse mund të prekni praninë e tyre. Është një dimension i gjithë i ri i cilësisë së imazhit me rezolucion super të lartë.

Hyni në rezolucionin e vërtetë 8K Hyni në rezolucionin e vërtetë 8K

Rezolucion mbresëlënës me 33 milionë piksela

Çfarë është saktësisht rezolucion 8K? Është rezolucioni super i lartë 4 herë më i lartë sesa UHD 4K dhe 16 herë më i lartë se FHD. Me më shumë se 33 milionë piksela, Samsung QLED 8K Q900R ju jep një përvojë mahnitëse të pamjes pa piksela. Është rezolucioni i vërtetë 8K.

Rezolucion mbresëlënës me 33 milionë piksela Rezolucion mbresëlënës me 33 milionë piksela

Ndjeni thellësinë më të thellë

Ndjeni distancën në një mënyrë krejtësisht të re. Rezolucioni i lartë i Samsung QLED 8K Q900R ju shfaq edhe hollësitë më të vogla në çdo skenë, duke ju dhënë më shumë thellësi dhe duke ju zhytur edhe më thellë në një realitet të ri 8K.

Dhe, shikoni një realitet më të madh

Samsung QLED 8K Q900R jep qartësinë që prisni në nga një ekran i madh, pa asnjë piksela të dukshme pavarësisht sa afër jeni me TV. Thjesht kënaqësia e realitetit të pastër përfshirës.

Procesor Quantum 8K

Procesori i vetë Samsungut

Me teknologjinë ekskluzive të Samsung, Samsung QLED 8K Q900R përdor intelligjencë mjaft të përparuar për t’a shndërruar përmbajtjen me rezolucion të ulët në një cilësi të imazhit pothuajse 8K. Ajo përmirëson tingullin, përputhet me nivelin e ndriçimit të dhomës tuaj dhe madje ju rekomandon përmbajtje të famshme dhe informacion përmes komandave me zë.

Procesor Quantum 8K Procesor Quantum 8K

Teknologjia 8K AI Upscaling

Shndërroni atë që ju pëlqen në 8K.

Më fuqinë e mësimit nga pajisja dhe intelligjenca artificiale, Samsung QLED 8K Q900R mund të rrisë përmbajtjen tuaj për hollësi të përmirësuara, zhurmë të pakësuar dhe skaje të mprehtë. Gëzoni imazhe të qarta dhe preçize me cilësinë e imazhit të nivelit 8K.

Teknologjia 8K AI Upscaling Teknologjia 8K AI Upscaling

*Rezolucioni Super i Mësimit nga Pajisja (MLSR): Rrit llojet e ndryshme të burimeve dhe rezolucioneve në cilësi të imazhit 8K duke përpunuar përmes formulave të krijuara nga pajisja.

Tingull i përmirësuar

Motorri inteligjent pas Samsung QLED 8K Q900R analizon automatikisht çdo skenë, duke ju dhënë tingullin më të mirë për t’iu përshtatur atij. Pavarësisht nëse është një dialog i rëndësishëm në filmin tuaj të preferuar ose loja më e madhe e vitit, do të merrni tingullin më të përmirësuar të mundshëm. Sikur të jeni atje.

Tingull i përmirësuar Tingull i përmirësuar

Përmbajtje e seleksionuar

Argëtimi në TV nuk do të jetë kurrë si më parë. Merrni përmbajtjen e seleksionuar që dëshironi thjesht me zërin tuaj. Thjesht flisni.

Përmbajtje e seleksionuar Përmbajtje e seleksionuar

Modaliteti i Ambientit

Inteligjenca është më shumë sesa thjesht cilësia e imazhit. Samsung QLED 8K Q900R përshtatet me ju dhe gjithçka rreth jush. Përputhni ngjyrën e sfondit të TV tuaj me murin tuaj thjesht duke zgjedhur nga Mostrat e ndryshme të murit. Transformoni TV tuaj në një pjesë të dekorit rrethues.

* Specifikimet e shërbimit të Modalitetit të Ambientit dhe GUI ndryshojnë sipas modelit dhe rajonit. ** Veçoria e konfigurimit të sfondit të Modalitetit të Ambientit mund të ndryshojë në varësi të ambientit ku është instaluar TV përfshirë, por jo të kufizuar në dizajnin e murit, modelet dhe/ose ngjyrat.

Modaliteti i Ambientit Modaliteti i Ambientit

* Specifikimet e shërbimit të Modalitetit të Ambientit dhe GUI ndryshojnë sipas modelit dhe rajonit. ** Veçoria e konfigurimit të sfondit të Modalitetit të Ambientit mund të ndryshojë në varësi të ambientit ku është instaluar TV përfshirë, por jo të kufizuar në dizajnin e murit, modelet dhe/ose ngjyrat.

Q HDR 4000 / 3000

Dritë krejtësisht e re me sferë më të gjerë të ngjyrës së errët dhe të shndritshme.

Me rezolucionin 8K, teknologjia HDR bëhet edhe më e mirë. Samsung QLED 8K Q900R ju shfaq hollësitë që nuk mund t’i kishit imagjinuar të fshehura në skenat më të errëta dhe më të shndritshme. Shihni përmbajtjen HDR të përmirësuar në mbi 4,000 nit ashtu siç ishte synuar nga regjizorët. Tani kjo është një përvojë e vërtetë 8K HDR.

Q HDR 4000 / 3000 Q HDR 4000 / 3000
Direct Full Array Elite Direct Full Array Elite

Direct Full Array Elite

Direct Full Array Elite thekson edhe hollësitë e vogla duke kontrolluar drejtpërdrejt çdo njësi individuale të dritës. Shihni pjesët e errëta më të errëta dhe pjesët e ndriçuara më të shndritshme.

Vëllimi i Ngjyrës 100% Vëllimi i Ngjyrës 100%

Vëllimi i Ngjyrës 100%

Samsung QLED 8K Q900R ju jep vëllimin e ngjyrës 100%. Ajo nënkupton se mund të shihni ngjyra të sakta, të pasura dhe me më shumë hollësi në TV në çdo dritë.

Shihni imazhin, jo televizorin

Shikoni vetë se si Samsung QLED 8K Q900R mund të rrisë përvojën tuaj të shikimit me elegancën dhe stilin e vet të rafinuar.

Shihni imazhin, jo televizorin Shihni imazhin, jo televizorin

Çdo aspekt i dizajnit. Krijuar me mjeshtëri.

Çdo aspekt i dizajnit. Krijuar me mjeshtëri. Çdo aspekt i dizajnit. Krijuar me mjeshtëri.

* Produkti aktual mund të ndryshojë nga imazhi i treguar. Ju lutemi shihni galerinë tonë të produkteve.

Një Lidhje e Padukshme

Tani çdo gjë, duke përfshirë kabllon e energjisë, mund të menaxhohet nga një kabllo e vetme, gati e padukshme. Një Lidhje e Padukshme e re ju lejon të mbani pajisjet tuaja larg syve duke i lidhur ato në Kutinë One Connect. Koha për të krijuar hapësirën tuaj me Samsung QLED 8K Q900R.

Një mënyrë inteligjente për të shijuar televizorin smart

Argëtohuni në mënyrën më të shpejtë, më të lehtë dhe më inteligjente. Një asistent personal që ju ndihmon, një telekomandë për të kontrolluar, si dhe një qendër e thjeshtë për të kontrolluar pajisjet. Kërko më pak dhe shiko më shumë. Të shijosh televizorin nuk ka qënë kurrë kaq e thjeshtë.

Një mënyrë inteligjente për të shijuar televizorin smart Një mënyrë inteligjente për të shijuar televizorin smart

* Imazhet janë të simuluara dhe vetëm për qëllime ilustruese. Pamja dhe specifikimet e dizajnit që nuk e prekin rendimentin e produktit u nënshtrohen ndryshimeve pa dhënë njoftim.** Shërbimi Smart dhe GUI (Ndërfaqja Grafike e Përdoruesit) mund të ndryshojnë sipas modelit dhe rajonit.*** Të gjitha pajisjet duhet të jenë në të njëjtin rrjet dhe nevojitet lidhje me internetin. **** Anëtarësimi në Netflix është i nevojshëm.

Udhëzuesi Universal Udhëzuesi Universal

Udhëzuesi Universal

Mos humbisni kohë duke u shqetësuar për atë që duhet të shihni më pas. Guida Universale tregon jo vetëm programet dhe përmbajtjet e pëlqyera, por ju rekomandon përmbajtje në mënyrë specifike pasi ka analizuar çfarë keni pare gjatë muajve të fundit.

* Marrëveshja e Afateve dhe Kushteve të Lidhësit Smart dhe Praktika e Konfidencialitetit është e nevojshme para përdorimit. ** Shërbimi smart dhe GUI (Ndërfaqja Grafike e Përdoruesit) mund të ndryshojnë sipas modelit dhe rajonit.
Një Telekomandë Një Telekomandë

Një Telekomandë

Kontrolloni lehtë pajisjet e lidhura dhe përmbajtjen me Një Telekomandë të vetme. Gjithashtu ka një funksion kërkimi automatik, që automatikisht lidh dhe etiketon pajisjet e lidhura. I lehtë për t’u gjetur, i lehtë për t’u përdorur.

* Produkti aktual dhe telekomanda mund të ndryshojnë nga imazhi i treguar.
SmartThings SmartThings

SmartThings

SmartThings e shndërron TV tuaj në një shpërndarës për pajisjet tuaja smart në shtëpi, nga frigoriferi tek celulari. Kjo ju lejon të kontrolloni shtëpinë tuaj smart në mënyrën inteligjente.

*Pajisjet e përputhshme me SmartThings mund të ndryshojnë sipas rajonit.**Ky shërbim dhe GUI mund të ndryshojnë sipas rajonit.*** Ky funksion mund të ndryshojë sipas celularit dhe OS. *** Duhet të instaloni aplikacionin SmartThings.
Konfigurimi i Celularit Konfigurimi i Celularit

Konfigurimi i Celularit

Bëni gati TV tuaj nga celulari juaj me një proces të lehtë të lidhjes. Shumica e hapave mund të bëhen automatikisht duke përdorur informacionin në celularin tuaj. Gjithshka që ju nevojitet është celulari juaj për konfigurimin e thjeshtë me 4-5 hapa.

*Procesi i konfigurimit kërkon Llogari Samsung. TV duhet të ketë internet për konfigurimin e celularit. ** Procesi i konfigurimit mund të bëhet edhe me telekomandë. *** Njohja automatike midis celularit dhe tv mund të ndryshojë në varësi të pajisjes celulare.
Lidhja Steam Lidhja Steam

Lidhja Steam

Luaj lojra në ekranin e madh pa ndërprerje me grafikë me cilësi të lartë dhe shpejtësi. Aplikacioni Lidhja Steam ju mundëson të transmetoni lojërat tuaja Steam pa nevojën e përdorimit të një kutie të posaçme konfigurimi për Lidhjen Steam.

Një Telekomandë Një Telekomandë

Një Telekomandë

Kontrolloni lehtë pajisjet e lidhura dhe përmbajtjen me Një Telekomandë të vetme. Gjithashtu ka një funksion kërkimi automatik, që automatikisht lidh dhe etiketon pajisjet e lidhura. I lehtë për t’u gjetur, i lehtë për t’u përdorur.

* Produkti aktual dhe telekomanda mund të ndryshojnë nga imazhi i treguar.

1) Bazuar në lidhjen e tanishme 8K dhe standartet e dekodifikimit. Mund të mos lejojë lidhjen, transmetimin dhe standartet e dekodifikimit të ardhshme. Azhornimi për të përmbushur standarte të ardhshme mund të kërkojë blerjen e një pajisje ose pajisjeve shtesë. 2) Do të sigurojë një përditësim falas për ndihmën HDMI 2.1 kur të jetë e disponueshme. Ju lutemi kontaktoni ndihmën për klientin për më shumë hollësi. 3) Mund të mos lejojë disa standarte të palëve të treta.

Specifikimet

 • Produkti QLED
 • HDR (Sfera e lartë dinamike) 8K HDR 3000
 • Seria Q
 • Rezolucioni 7,680 x 4,320
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 2ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getReviews, 2ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Ngjyra :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.