Galaxy Tab S7+ (2020, LTE)

Galaxy Tab S7+ (2020, LTE)

SM-T976BZKAEUF

Zgjidhni ngjyrën tuaj

Ngjyra :
 • Aq e butë, sa duhet ta shikoni që ta besoni
  Ekran 120Hz
 • Procesori më i shpejtë ndonjëherë në Galaxy Tab
  Procesori
 • Bateri inteligjente që të vazhdoni gjithë ditën
  Bateria
 • Përparimi më i madh në S-Pen
  S Pen i përparuar

Galaxy Tab më i përparuar ndryshon mënyrën se si punoni dhe luani

Ju prezantojmë Galaxy Tab S7 dhe S7+. Punoni dhe luani në ekranin ultra të shpejtë 120 Hz, të furnizuar nga çipi ynë më i fuqishëm. Përfitoni një përvojë si në PC me lidhjen e një tastiere, ose përdorni stilusin S Pen me vonesë ultra të ulët për të shkruar si asnjëherë më parë. Një përvojë tërheqëse në tablet që ndryshon përgjithmonë mënyrën se si punoni dhe luani.

SHPEJTËSIA E RIFRESKIMIT 120 HZ

Aq e butë, sa duhet ta shikoni që ta besoni

Me 120 Hz, ekrani reagues reagon në çast ndaj asaj që keni në ekran. Ai rregullon në mënyrë inteligjente shpejtësinë e rifreskimit në bazë të përmbajtjes suaj dhe ju ndihmon të kurseni bateri ndërsa shikoni dhe lëvizni.

Krahasim krah për krah i dy ekraneve, i majti në 60 Hz dhe i djathti në 120 Hz. Ekrani 120 Hz shfaq një lëvizje më të butë

60Hz

120Hz

16:10 RAPORTI I SHPREHJES

Nuk ka më shirita të zinj. Shikoni gjerë dhe të madhe.

Shijoni një pamje të cilësisë së kinemasë që mbush ekranin. Ekrani i shtrirë në Galaxy Tab S7 dhe S7 + ka një raport të gjerë që eliminon shiritat e zi. Kënaquni me filmat me raportin gjithëpërfshirës 16:10 duke dhënë më pak ndërprerje vizuale sesa shumica e tabletave me ekran me raport 4: 3.

comparing the display size of 16:10 Tab S7 / S7+ with 4:3 the other tablet. The image of a ship on the sea is on the screen.

* Imazh i simuluar për qëllime ilustruese. Supozon të luajë një përmbajtje të gjerë të formatit të ekranit (raporti 16:10).

Galaxy Buds Pro earbuds in Phantom Violet is floating with bubbles around it to demonstrate the three-dimensional sound provided by 360 Audio.

Galaxy Buds Pro 360 Audio

Bashkohuni me Buds Pro për përvojën e plotë kinematografike

Kur është i lidhur me tabletin tuaj, Galaxy Buds Pro sjell një audio gjithëpërfshirëse, shumë-dimensionale. Cilësia e tingullit e gradës profesionale dhe teknologjia Dolby Head Tracking™ ju vendosin në qendër të skenës, me gjurmimin e lëvizjes që përcakton drejtimin e zërit për një përvojë reale audio.

*Ofrohet vetëm në pajisjet mobile Samsung që përdorin Android One UI version 3.1 ose më të ri. Mbështetja për 360 Audio dhe Dolby Head Tracking™ mund të ndryshojë në varësi të aplikacionit dhe përmbajtjes.

GAME PASS

Akses në mbi 100 lojëra Xbox pa i shkarkuar

Aksesoni lojërat Xbox për të luajtur kur jeni në zonë. Gjeni të preferuarat si Minecraft Dungeons, Gears 5, Sea of Thieves, Halo dhe më shumë nga reja kompjuterike. Mbi 100 lojëra Xbox në kaq shumë vende të reja.

Xbox games surround the tablet with Gears 5 onscreen,
																	showing the 100+ games you can stream and controller for even
																	more fun
Xbox Game Pass logo

*Xbox Game Pass Ultimate do të jetë e disponueshme nga 15 shtatori 2020.

**Mund të nevojitet kontrolluesi për të luajtur disa lojëra nga Xbox Game Pass Ultimate, duke përfshirë Master Chief Collection. Kontrolluesi shitet veç.

Collection. Controller sold separately.

***E disponueshme në tregje të caktuara. Kontaktoni me operatorin tuaj celular për disponueshmërinë dhe detajet.

****Shpejtësitë e transmetimit mund të variojnë sipas ofruesit të shërbimit, lidhjes me serverin dhe faktorëve të tjerë.

*****Kërkohet anëtarësimi në Xbox Game Pass.

BATERI INTELIGJENTE

Bateri inteligjente për të qëndruar plot energji

Fuqia për të bërë më shumë, edhe më shpejt. Bateri më e madhe në një Galaxy Tab është e ndërtuar jo vetëm për të zgjatur, por që të vazhdoni gjithë ditën. Edhe pas kësaj, nuk është nevoja ta lini telefonin. Mbajeni ndezur dhe vazhdoni me 45W Super Fast Charging. 5,6

10,090mah
Galaxy Tab S7+ Deri në 14 orë uajtje videoje
Galaxy Tab S7 Deri në 15 orë luajtje videoje
Mbështetje me Super Fast Charging 45W 6
Work

Ju prezantojmë stilusin

më të fuqishëm në botë

VONESA E S PEN

Përparimi më i madh në S Pen

E krijuar nga fillimi plotësisht për një mbërthim komod, solid, S Pen ka gjithashtu edhe vonesë ultra të ulët prandaj ka vonesë të vogël mes asaj që mendoni dhe bëni. Është përparimi më i madh i S Pen në reagim, duke ju dhënë një përvojë të vërtetë shkrimi. Më pas, kur të mbaroni, ngjiteni atë si magnet në pjesën e pasme të Tab.

Vonesë ultra e ulët
Bashkimi magnetik
Veprimet në ajër për kontroll të shpejtë8

The line becomes an illustration of a girl skateboarding,
																	showing how you can use S Pen just like a real pen

INBOX S PEN

Stilusi është i përfshirë.
Ku e keni lapsin?

Pse të harxhoni më shumë? Stilusi S Pen është i paketuar së bashku me tabletin tuaj të ri. Çdo Galaxy Tab S7 dhe S7+ vijnë me këtë mjet të gjithanshëm në kuti, prandaj nga dita e parë mund të merrni shënime, të vizatoni kryevepra dhe të merrni kontrollin me Air Actions.

The Galaxy Tab S7+ and S pen are included in the box. In another box, the included tablet and the pen placed outside.

CLIP STUDIO PAINT

Gati për kryeveprën tuaj me Clip Studio Paint

Përdorni S Pen së bashku me Clip Studio Paint për të sjellë vizionin tuaj në jetë. Ilustroni dhe krijoni komikë me ndihmën e storyboarding, shkrimit me bojë dhe mjeteve të tjera. Ngarkuar paraprakisht në Galaxy Tab S7 dhe S7+, versioni i parë Android i aplikacionit është juaji falas për 6 muaj. Është koha të krijoni art si profesionistët.

*Ngarkimi paraprak i disponueshëm në tregje të caktuara. Clip Studio Paint mund të shkarkohet nga Galaxy store.
**Gjuhët e mbështetura për cilësimet e softuerit: Anglisht, frëngjisht, gjermanisht, japonisht, koreanisht, spanjisht dhe kinezishte tradicionale. Për gjuhën e hyrjes, arabishtja, hebraishtja, urduishtja nuk mbështeten ende.

An illustration of a woman created with S Pen using Clip
																Studio Paint's brush GUI on Galaxy Tab S7+.
Clip Studio Paint logo
I pari Ver. Android
Clip Studio Paint Ex 6 muaj falas

*Ngarkimi paraprak i disponueshëm në tregje të caktuara. Clip Studio Paint mund të shkarkohet nga Galaxy store.

**Gjuhët e mbështetura për cilësimet e softuerit: Anglisht, frëngjisht, gjermanisht, japonisht, koreanisht, spanjisht dhe kinezishte tradicionale. Për gjuhën e hyrjes, arabishtja, hebraishtja, urduishtja nuk mbështeten ende.

SAMSUNG NOTES

Shënoni PDF-të

Mund t'i importoni skedarët PDF dhe të shënoni memo, të nënshkruani dokumente dhe të bëni komente direkt në PDF.

Front view of Galaxy Tab S7+ with a marked-up PDF
																			onscreen

SAMSUNG NOTES

Eksportoni në aplikacionet e Office

Samsung Notes mund të ndahen në formate të ndryshme. Mund të eksportoni gjithashtu Samsung Notes në Microsoft Word ose PowerPoint për të ndarë me të tjerët.

 • PowerPoint

 • Word

Front view of Galaxy Tab S7+ with a marked-up PDF
																			onscreen. A pop-up shows the options you have when you're
																			done with a PDF

SAMSUNG NOTES

Samsung

Notes
Sync9

Qëndroni në të njëjtën faqe ndërsa kaloni mes tabletit, telefonit dhe laptopit përmes llogarisë suaj Samsung.

SAMSUNG NOTES


 • Sinkronizoni shënimet dhe regjistrimet audio

 • Menaxhim i lehtë i faqeve dhe i dosjeve

 • Ktheni shkrimin e dorës në tekst

 • Mbështetje për Dark Mode
Samsung Notes
Galaxy Tab S7+ seen from the front with Samsung Notes GUI onscreen. Samsung Notes auto syncs to your laptop so you can continue working on another device. Samsung Notes auto syncs to your smartphone so you can work on the go

 • Sinkronizoni shënimet dhe regjistrimet audio

 • Menaxhim i lehtë i faqeve dhe i dosjeve

 • Ktheni shkrimin e dorës në tekst

 • Mbështetje për Dark Mode
Samsung Notes

Vazhdoni aplikacionet në pajisjet e tjera

Bashkojeni tabletën tuaj me telefonin tuaj

Puna pa probleme në të gjithë pajisjet. Ju mund të kopjoni tekst ose një imazh nga telefoni juaj dhe ta ngjisni atë në tablet tuaj, dhe anasjelltas. Ose shkruani një shënim për vetveten në Samsung Note ose shfletoni në Internet Samsung nga tableti juaj dhe hapni ato aplikacione në telefonin tuaj për të marrë nga keni ndalur.

Copy the contents to the plant site on the phone and paste them into samsung note on Galaxy Tab S7+

* Të gjitha funksionet mbështeten nga One UI 3.1. Disponueshmëria e One UI 3.1 mund të ndryshojë në varësi të pajisjes, vendit, rajonit dhe operatorit celular.

* Të dy pajisjet duhet të kenë një UI 3.1, të kenë Bluetooth të aktivizuar, të jenë të lidhur në të njëjtën llogari Samsung dhe të jenë të lidhur në të njëjtin rrjet Wi-Fi.

Canva Pro

Dizajnoni si profesionistë

Filloni të dizajnoni falas me mijëra shabllone të përgatitura paraprakisht ose krijoni tuajat duke përdorur redaktuesin intuitiv. Dizajnoni nga materiale marketingu deri te postimet e medias sociale, gjithçka në një vend të vetëm. Doni t'i çoni dizajnet tuaja një nivel më lart? Provoni Canva Pro dhe zhbllokoni përmbajtje të bukura dhe mjete që ju kursejnë kohë.

*Disponueshmëria e aplikacionit mund të variojë sipas vendit dhe rajonit.

**Veçoria mbështet 96 gjuhë.

***Do të tarifohen kosto shtesë pas periudhës së provës falas të Canva Pro.

Multiple pro-quality design templates from Canva stretch
																across the background to show all the options you have in the
																app. The Canva GUI is seen on Galaxy Tab S7+ with tools that
																make it easy to create your own designs
 • Canva logo
 • Canva Falas
 • Canva Pro 30 ditë falas

*Disponueshmëria e aplikacionit mund të variojë sipas vendit dhe rajonit.

**Veçoria mbështet 96 gjuhë.

***Do të tarifohen kosto shtesë pas periudhës së provës falas të Canva Pro.

NOTESHELF

Lejojini mendimet të rrjedhin me Noteshelf
A hand uses S Pen to easily note and mark up a document on
																Galaxy Tab S7+ through the Noteshelf app

Noteshelf ju jep më shumë zgjedhje në mënyrën se si mbani shënime. Qoftë kur preferoni të përdorni S Pen ose shkrimin, mbajtja e shënimeve është e lehtë dhe ndihet natyrale ndërsa mësoni ose krijoni. Me Noteshelf Club Exclusive, ju mund të keni akses në qindra kapakë për notebook dhe shabllone letrash falas, pa u anëtarësuar.

 • Free

*Disponueshmëria e aplikacionit mund të variojë sipas vendit dhe rajonit.

**Veçoria mbështet 8 gjuhë: Anglisht, gjermanisht, italisht, frëngjisht, koreanisht, japonisht, kinezishte tradicionale, dhe kinezishte të thjeshtëzuar.

BOOK COVER KEYBOARD

Lehtësia vjen në 165°
Me mbështetjen e këndit të lirë, Galaxy Tab S7 + shihet nga ana në një kënd prej 165 gradësh, i përsosur për të shkruar ose vizatuar. Pastaj rregullon këndin në mënyrën e shikimit për një kënd optimal të shikimit. Sapo të bashkangjitet Tastiera BookCover, ajo përshtat përsëri në një kënd optimal pune

Hapeni të gjithin deri në 165°. Është liria që asnjëherë nuk mendonit se do ta gjenit nga një tastierë tableti. Mentesha me ndalim të lirë e Book Cover Keyboard ju lejon të gjeni këndin e përkryer për të dërguar emaile, për blogje, studim, gjithçka që mendoni.

*Galaxy Tab S7 dhe S7+ Book Cover Keyboard shiten veç.

TASTIERA

Përvojë si në PC me një trokitje të vetme

Me Book Cover Keyboard, realizimi i punëve është shumë më i lehtë. Me një bllok me prekje të madh dhe taste çelësash intuitive, tastiera ju jep një përvojë të pandërprerë dhe, kur përdoret së bashku me DeX, ju përfitoni një përvojë si në PC me një trokitje të vetme.

*Galaxy Tab S7 dhe S7+ Book Cover Keyboard shiten veç.

**Tastet e funksioneve mbështeten vetëm në Galaxy Tab S7+ Book Cover Keyboard.

When the magnetic BookCover Keyboard is attached to
																				Galaxy Tab S7+, you can simply press the DeX hotkey to
																				complete your PC-like experience
Ndarja e tastierës pa tel Lidhni Tastierën e Kapakut të Librit me pajisjet tuaja të tjera dhe më pas ndërroni lidhjen midis tyre me një shkurtore të thjeshtë. Wireless Keyboard Sharing Connect the Book Cover Keyboard to your other devices, then switch the connection between them with a simple shortcut. There is an icon that Book Cover Keyboard switches from Galaxy Tab S7+ to other device by bluetooth
16 taste funksionesh intuitive Bashkërenditeni me Samsung Windows PC
Taste specifike për Android
Tasti Samsung DeX
A function key is highlighted on the BookCover Keyboard
																				to show its placement
Një bllok me prekje më i madh që mbështet gjeste me shumë gisht With the larger touchpad on Galaxy Tab S7/S7+'s Book
																						Cover Keyboard there are more ways to control your tablet.
																						Galaxy Tab S7 supports 43% larger touch pad and Galaxy Tab
																						S7+ supports 64% larger touchpad compared to Galaxy Tab
																						S6.

* Krahasuar me Galaxy Tab S6 Book Cover Keyboard

The touchpad is highlighted on the BookCover Keyboard
																				to show its larger size

KAMERA

Ekrani i gjerë meriton

një kamerë ultra të gjerë
 • 5MP / F2.2
  Kamera Ultra Wide
 • 13MP / F2.0
  Kamera Wide Angle
 • 4K / 30fps
  Regjistrimi i videos

 • Single Take

 • Night Mode

 • Night
  Hyperlapse

 • Regjistrimi i konvertimit përpara dhe pas

 • Scene
  Optimizer

 • AR Doodle
Close-up of Galaxy Tab S7+ in Mystic Black's rear view
																shows the rear camera placement

DIZAJNI

Jashtëzakonisht i hollë dhe i lehtë, por rezistent

Në ngjyrë I zi mistik, Argjend mistik, ky dizajn përdor një teknikë të përparuar për anodizimin e dyfishtë të ngjyrave për ngjyrë rezistente, të fortë, por moderne Teksturat e tij ekskuizite të aluminit janë krijuar nga diamante polikristaline, me një finiuturë me bombardim me mikrogrimca të butë ndaj prekjes. 10 11

DIZAJNI

Jashtëzakonisht i hollë dhe i lehtë, por rezistent

Në ngjyrë I zi mistik, Argjend mistik, ky dizajn përdor një teknikë të përparuar për anodizimin e dyfishtë të ngjyrave për ngjyrë rezistente, të fortë, por moderne Teksturat e tij ekskuizite të aluminit janë krijuar nga diamante polikristaline, me një finiuturë me bombardim me mikrogrimca të butë ndaj prekjes. 10 11

Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Black
Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Silver
Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Bronze

5.7mm Trashësia 11

575g Pesha 11

Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Navy
 • RAM

  6 GB/8 GB RAM për të parë pa ndalim dhe për multitasking me vonesë shumë të ulët.

 • Hapësira ruajtëse

  128/256/512 GB. Është hapësira ruajtëse e një laptopi në tabletin tuaj për të ruajtur të gjitha fotot dhe filmimet tuaja.

 • Memoria e jashtme

  E përputhshme me kartë microSD deri në 1 TB nëse ju nevojitet të ruani më shumë.

 • Daily Board

  Paneli i shtëpisë suaj inteligjente që ju lejon të menaxhoni pajisjet e lidhura ose të përdorni një planifikues dhe panel memosh.

 • Telefonata ose mesazhe Në pajisjet e tjera

  Një mënyrë për të kontrolluar smartfonin tuaj dhe për t'iu përgjigjur telefonatave dhe mesazheve direkt nga tableti juaj.

 • Auto Hotspot

  Bashkim me internetin me një prekje që e kthen tabletin tuaj në një qendër Wi-Fi.

 • Quick Share

  Aftësia për të ndarë me lehtësi skedarë me pajisjet në afërsi, njëkohësisht.

 • Trokitja dy herë për ta zgjuar

  Ekrani juaj ndizet kur e trokisni dy herë.

 • Ekrani i dytë

  Aktivizoni Ekranin e Dytë në panelin Quick për të përdorur tabletën tuaj si një ekran shtesë për kompjuterin tuaj Windows.

AKSESORËT

Personalizojeni plotësisht përvojën në tabletin e ri

*Aksesorët shiten veç, përveç S Pen. Disponueshmëria e modelit dhe ngjyrës mund të variojë sipas vendit ose operatorit celular.

Flat lay of Galaxy Tab S7+ and its accessories. A Galaxy Tab S7+ attached to the BookCover Keyboard, a Galaxy Tab S7+ inside the BookCover, S Pen, game controller, and Galaxy Buds Pro

Krahasoni

Galaxy Tab S7
Galaxy Tab S7+

Ngjyrat

Galaxy Tab S7
 • I zi mistik
 • Argjend mistik
 • Bronz mistik
 • Marina mistik
Galaxy Tab S7+
 • I zi mistik
 • Argjend mistik
 • Bronz mistik
 • Marina mistik

Madhësia e ekranit

Galaxy Tab S7 11.0"
Galaxy Tab S7+ 12.4"

Dimensioni

Galaxy Tab S7
 • 165.3 * 253.8 * 6.3mm
Galaxy Tab S7+
 • 185.0 * 285.0 * 5.7mm

Pesha

Galaxy Tab S7
 • Wi-Fi 498g
 • LTE 500g
 • 5G 502g
Galaxy Tab S7+
 • 575g

Kapaciteti i baterisë

Galaxy Tab S7 8,000mAh
Galaxy Tab S7+ 10,090mAh

RAM+Hapësira ruajtëse

Galaxy Tab S7
 • 6GB+128GB
 • 8GB+256GB
 • 8GB+512GB
Galaxy Tab S7+
 • 6GB+128GB
 • 8GB+256GB
 • 8GB+512GB

Karta Micro SD

Galaxy Tab S7 Up to 1TB
Galaxy Tab S7+ Up to 1TB
SGS logo

* SGS, kompania kryesore e çertifikimit në botë, i dha ekranit të Galaxy Tab S7 + Çertifikimin e Kujdesit të Kujdesit (Certifikimi i ※ Galaxy Tab S7 shfaq dritën e kaltër) bazuar në aftësinë e tij për të zvogëluar në mënyrë drastike efektet e dëmshme të dritës blu. Ky çertifikim mund të gjendet në www.sgs.com/performance.

 1. 1. I matur diagonalisht si katror i plotë pa llogaritur këndet e rrumbullakosura. Zona reale e shikueshme është më pak për shkak të këndeve të rrumbullakosura.
 2. 2. Qualcomm Snapdragon është produkt i Qualcomm Technologies, Inc. dhe/ose i filialeve të tij.
 3. 3. Qualcomm dhe Snapdragon janë marka tregtare të Qualcomm Incorporated, të regjistruara në Shtetet e Bashkuara dhe në vende të tjera.
 4. 4. Vlerat të llogaritura bazuar në rezultatet e testimeve të brendshme laboratorike.
 5. 5. Bateria 10 090 mAh (tipike) është e disponueshme vetëm në Galaxy Tab S7+. Bateria e Galaxy Tab S7 është 8000 mAh (tipike). Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera tipike është vlera mesatare e përllogaritur duke marrë parasysh devijimin e kapacitetit të baterisë mes kampioneve të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti nominal (minimal) është 9800 mAh për Galaxy Tab S7+ dhe 7760 mAh për Galaxy Tab S7. Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të variojë në varësi të mjedisit të rrjetit, mënyrave të përdorimit dhe faktorëve të tj
 6. 6. Fast Charger 45 W shitet veç.
 7. 7. Kërkon lidhje optimale 5G. Shërbimet 5G mbështeten vetëm në vendndodhjet e aktivizuara për rrjetin 5G në vendet e gatshme për 5G. Shpejtësia reale mund të variojë sipas vendit, operatorit dhe mjedisit të përdorimit.
 8. 8.Distanca e përdorimit të S Pen shkon deri në rreth 10 metra nga pajisja në hapësirë të hapur. Rrezja e kontrollit mund të variojë në varësi të mjedisit dhe faktorëve të tjerë.
 9. 9. Secila pajisje duhet të jetë e regjistruar me një llogari të vetme Samsung.
 10. 10. Disponueshmëria e ngjyrave të produktit mund të variojë sipas vendit dhe operatorit celular.
 11. 11. Galaxy Tab S7+ në pjesën më të trashë është 5,7 mm dhe peshon 575 g. Galaxy Tab S7 në pjesën më të trashë është 6,3 mm dhe peshon 498 g, 500 g dhe 502 g për modelet me Wi-Fi, LTE dhe 5G, përkatësisht.
 12. 12. Disa prej komponentëve të listuar, duke përfshirë kapakun dhe filmin mbrojtës, mund të mos disponohen në varësi të modelit që blini ose vendit apo rajonit ku jetoni. Përjashtohet kapaku, komponentët e bardhë disponohen vetëm me pajisjet e bardha dhe të gjitha ngjyrat e tjera të pajisjeve do të marrin komponentë të zinj në kuti.

Specifikimet

 • Procesori 3.09GHz, 2.4GHz, 1.8GHz
 • Ekrani 12.4" (315.0mm)
 • Kamera kryesore - Rezolucioni 13.0 MP + 5.0 MP
 • Pesha (g) 575

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Ngjyra :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.

*I matur diagonalisht si katror i plotë pa llogaritur këndet e rrumbullakosura. Zona reale e shikueshme është më pak për shkak të këndeve të rrumbullakosura.

*Qualcomm Snapdragon është produkt i Qualcomm Technologies, Inc. dhe/ose i filialeve të tij.

*Qualcomm dhe Snapdragon janë marka tregtare të Qualcomm Incorporated, të regjistruara në Shtetet e Bashkuara dhe në vende të tjera.

*Vlerat e llogaritura bazohen në rezultatet e testeve të brendshme laboratorike.

*Bateria 10 090 mAh (tipike) është e disponueshme vetëm në Galaxy Tab S7+. Bateria e Galaxy Tab S7 është 8000 mAh (tipike). Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera tipike është vlera mesatare e përllogaritur duke marrë parasysh devijimin e kapacitetit të baterisë mes kampioneve të

baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti nominal (minimal) është 9800 mAh për Galaxy Tab S7+ dhe 7760 mAh për Galaxy Tab S7. Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të variojë në varësi të mjedisit të rrjetit, mënyrave të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.

*Fast Charger 45 W shitet veç.

*Distanca e përdorimit të S Pen shkon deri në rreth 10 metra nga pajisja në hapësirë të hapur. Rrezja e kontrollit mund të variojë në varësi të mjedisit dhe faktorëve të tjerë.

*Disponueshmëria e ngjyrave të produktit mund të variojë sipas vendit dhe operatorit celular.

*Galaxy Tab S7+ në pjesën më të trashë është 5,7 mm dhe peshon 575 g. Galaxy Tab S7 në pjesën më të trashë është 6,3 mm dhe peshon 498 g, 500 g dhe 502 g për modelet me LTE dhe Wi-Fi, përkatësisht.