AU8000 Crystal UHD 4K Smart TV (2021)

AU8000 Crystal UHD 4K Smart TV (2021)

UE85AU8072UXXH

 • Dynamic Crystal Color
 • Crystal Processor 4K
 • Rezolucioni 4K

Zgjidhni madhësinë tuaj

 • The forest image on the right demonstrates a more intricately colored image due to Dynamic Crystal Color technology compare to the conventional on the left.
  Dynamic Crystal Color
 • Crystal Processor 4K
  Crystal Processor 4K
 • Profile view of Crystal UHD TV shows ultra slim design of Crystal UHD TV AirSlim.
  AirSlim

Ngjyra të gjalla kristal në profilin tonë më të hollë

Ngjyra të gjalla kristal në profilin tonë më të hollë Ngjyra të gjalla kristal në profilin tonë më të hollë

Ngjyra si në jetë reale, të lindura në gjendje të pastër me kristal të kulluar

Dynamic Crystal Color

Zhytuni brenda në figurë me një miliard nuanca ngjyrash. Dynamic Crystal Color ofron variacione si në jetë reale në mënyrë që të shikoni më qartë.

Ngjyra si në jetë reale, të lindura në gjendje të pastër me kristal të kulluar Ngjyra si në jetë reale, të lindura në gjendje të pastër me kristal të kulluar

Ndieni nuancat e ngjyrave si në jetë reale ashtu siç duhet, në 4K të fuqishme

Crystal Processor 4K

Upscaling i fuqishëm 4K siguron që të arrini rezolucion deri në 4K për përmbajtjen që ju pëlqen. Gjithashtu do të përjetoni më shumë shprehje ngjyrash si në jetë reale falë teknologjisë së sofistikuar të përcaktimit të ngjyrave.

Ndieni nuancat e ngjyrave si në jetë reale ashtu siç duhet, në 4K të fuqishme Ndieni nuancat e ngjyrave si në jetë reale ashtu siç duhet, në 4K të fuqishme

Lëvizje e lehtë për një figurë të qartë

Motion Xcelerator

Përjetoni figurë të qartë dhe performancë sepse ajo e llogarit automatikisht dhe kompenson kornizat për burimet e përmbajtjes.

Lëvizje e lehtë për një figurë të qartë Lëvizje e lehtë për një figurë të qartë

Ndieni realitetin e rezolucionit 4K UHD

Rezolucioni 4K

4K UHD TV shkon përtej FHD së rregullt me 4x më shumë piksel, duke u ofruar syve tuaj imazhet e qarta dhe të mprehta që meritojnë. Tani mund të shikoni edhe detajet më të vogla në skenë.

Ndieni realitetin e rezolucionit 4K UHD Ndieni realitetin e rezolucionit 4K UHD

Shikoni errësirën dhe dritën në çdo skenë

HDR

High Dynamic Range rrit gamën e niveleve të dritës në televizorin tuaj, në mënyrë që të mund të shijoni një gamë të madhe ngjyrash dhe të gjitha detajet vizuale, edhe në skenat më të errëta.

* Përvoja e shikimit mund të variojë sipas llojeve të përmbajtjes dhe formatit.

Shikoni errësirën dhe dritën në çdo skenë Shikoni errësirën dhe dritën në çdo skenë

* Përvoja e shikimit mund të variojë sipas llojeve të përmbajtjes dhe formatit.

Televizori dhe soundbar-i të orkestruar në harmoni të përsosur

Q-Symphony

Rrethoni veten me tingullin nga televizori dhe soundbar-in të orkestruar në harmoni. Q-Symphony lejon në mënyrë unike altoparlantët e televizorit dhe soundbar-it të funksionojnë njëkohësisht për efekt më të mirë rrethues pa vendosur në heshtje altoparlantët e televizorit.

Televizori dhe soundbar-i të orkestruar në harmoni të përsosur Televizori dhe soundbar-i të orkestruar në harmoni të përsosur

I hollë dhe elegant, më shumë se asnjëherë

AirSlim

Crystal UHD përmban një profil ultra të hollë, që e lejon televizorin tuaj të gërshetohet me lehtësi me enterierin tuaj për një look minimalist që dallon në mënyrë shumë elegante.

I hollë dhe elegant, më shumë se asnjëherë I hollë dhe elegant, më shumë se asnjëherë
Qëndron rrafsh me murin Qëndron rrafsh me murin

Qëndron rrafsh me murin

Slim Fit Wall Mount

Arrini look-un me dizajnin e enterierit minimalist që gjithmonë keni dashur. Me Slim Fit Wall Mount të lehtë për t'u instaluar, televizori juaj përputhet fiks me murin për ta ndihmuar që të gërshetohet në mënyrë të natyrshme me hapësirën tuaj.

* Matur nga pjesa e pasme e televizorit, hapësira mund të ndryshojë bazuar në instalimin dhe llojin e murit.* Slim Fit Wall-Mount shitet veç.
Zgjidhje e pastër për kabllot Zgjidhje e pastër për kabllot

Eliminoni rrëmujën

Zgjidhje e pastër për kabllot

Mbajini kabllot tuaja të rregullta dhe fshihini ato, duke reduktuar rrëmujën dhe duke mbajtur një look të pastër për televizorin tuaj.

* Produkti aktual mund të ndryshojë nga imazhi i shfaqur.

Zgjidhni çdo asistent zanor që jeni mësuar të përdorni

Multiple Voice Assistants

Zgjidhni asistentin e preferuar zanor; Bixby, Amazon Alexa ose Google Assistant. Për herë të parë, të gjitha janë të integruara në televizorin Samsung për t’ju dhënë një përvojë optimale argëtimi dhe kontroll të përparuar në shtëpinë tuaj të lidhur në internet.

Zgjidhni çdo asistent zanor që jeni mësuar të përdorni Zgjidhni çdo asistent zanor që jeni mësuar të përdorni

Punoni dhe mësoni nga shtëpia

PC në televizor

Shijoni çdo mundësi të asaj që mund të bëni. Aksesoni me lehtësi kompjuterin, laptopin dhe celularin pa ndërprerje në televizor.

Punoni dhe mësoni nga shtëpia Punoni dhe mësoni nga shtëpia

Thjesht prekni për t’u lidhur

Prekni View

Pasqyrimi i filmave ose muzikës nga celulari në televizor është i thjeshtë si një trokitje. Kur trokisni televizorin me celularin, televizori e dallon trokitjen dhe pasqyrohet automatikisht. Kështu që është e shpejtë dhe e lehtë të kaloni në televizor dhe të vazhdoni të shijoni përmbajtjen tuaj të preferuar.

Thjesht prekni për t’u lidhur Thjesht prekni për t’u lidhur
 • * Lidhja në distancë me PC mbështetet vetëm për Windows 10 Professional ose më vonë dhe Mac OS 10.5 ose më të ri. * Lidhja e smartfonit me Samsung Dex kërkon një pajisje të përputhshme celulare. * Disponueshmëria e shërbimeve mund të ndryshojë pa njoftim paraprak. * Kërkohet lidhja e internetit në televizor dhe PC.* Tap View është i disponueshëm në pajisjet Samsung Galaxy me Android OS 8.1 e lart.

Televizor falas, pa asnjë detyrim

Samsung TV Plus

Shijoni përmbajtje falas në televizor me transmetim live me kanalet tona virtuale, Samsung TV Plus. Zgjidhni nga një larmi kanalesh që ofrojnë përmbajtje për të gjitha interesat që janë aktualisht në tendencë. Nuk ka nevojë të pyesni shokët tuaj se cila përmbajtje është në tendencë këto ditë. Thjesht sintonizohuni në Samsung TV Plus dhe zbulojeni.

Televizor falas, pa asnjë detyrim Televizor falas, pa asnjë detyrim

Kalojeni kohën duke parë, jo duke kërkuar

Universal Guide

Njihuni me përvojën e shfletimit përpara të përmbajtjes që përshpejton gjetjen e asaj që shikoni në TV live dhe OTT. Tani është e lehtë të gjeni filma dhe shfaqje televizive të preferuara të gjitha në një vend.

Kalojeni kohën duke parë, jo duke kërkuar Kalojeni kohën duke parë, jo duke kërkuar
 • * Shërbimet e përmbajtjes mund të variojnë sipas rajoneve dhe janë subjekt ndryshimi pa dhënë njoftim paraprak.

Kalojeni kohën duke parë, jo duke kërkuar

Universal Guide

Njihuni me përvojën e shfletimit përpara të përmbajtjes që përshpejton gjetjen e asaj që shikoni në TV live dhe OTT. Tani është e lehtë të gjeni filma dhe shfaqje televizive të preferuara të gjitha në një vend.

Kalojeni kohën duke parë, jo duke kërkuar Kalojeni kohën duke parë, jo duke kërkuar

* Shërbimet e përmbajtjes mund të variojnë sipas rajoneve dhe janë subjekt ndryshimi pa dhënë njoftim paraprak.

Specifikimet

 • Seria 8
 • Rezolucioni 3,840 x 2,160
 • HDR (Sfera e lartë dinamike) HDR
 • Madhësia e setit me mbajtësen (GJxLxTh) 1900.9 x 1131.5 x 394.7 mm

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.