Galaxy A32

Galaxy A32

SM-A325FZKGEUC

 • Ekran Infinity-V 6.5"
 • Quad kamera e avancuar
 • Përfshin kënd të gjerë 123° / objektiv makro 5MP/ Thellësia e kamerës
 • Bateri që zgjat 5, 000mAh

Zgjidhni ngjyrën tuaj

Ngjyra :

Zgjidhni magazinën tuaj

 • A woman on bike behind Galaxy A32. The picture goes the phone display's edges to represent its immersive view. Text says Brightness 800 nits, Eye Comfort Shield, with the SGS logo and Real Smooth.
  Ekrani
 • A rear close-up of advanced Quad Camera, showing F1.8 64MP Main Camera, F2.2 8MP Ultra Wide Camera, F2.4 5MP Depth Camera and F2.4 5MP Macro Camera.
  Sistemi i kamerës me shumë lente
 • Galaxy A32 stands up, surrounded by circular dots, with the text of 5,000mAh Battery and 15W Adaptive Fast charging.
  Bateria

*Imazh i simuluar.**Disponueshmëria e ngjyrës mund të variojë sipas vendit ose operatorit celular.

Ekrani i Awesome, lëvizje vërtet e qetë

Kënaqini sytë tuaj me detajet e gjalla me ekranin FHD+ Super AMOLED, që arrin 800 nit¹ për qartësi edhe në dritën e diellit. Eye Comfort Shield² ul dritën blu dhe Real Smooth e mban pamjen të qetë, pavarësisht nëse jeni duke luajtur lojë ose duke naviguar. Të gjitha në ekranin e zgjeruar 6,4 inç Infinity-U.

*Imazhet të simuluara për qëllime ilustruese.**Matur diagonalisht, madhësia e ekranit është 6,4” në drejtkëndësh të plotë dhe 6,2” duke marrë parasysh këndet e rrumbullakëta. Zona reale e shikueshme është më pak për shkak të këndeve të rrumbullakëta dhe vrimës së kamerës.1. Në rast se shkëlqimi adaptiv është vendosur “On” në cilësim. Kur ekrani ekspozohet në mbi 20 000 luks siç njihet nga sensori i ndriçimit të telefonit, të tilla si në ambiente me shumë dritë ambienti ose rrezet e drejtpërdrejta të diellit, ai mund të rritet deri në 800 nit ndriçim. Vlerat e shkëlqimit të matura nga sensori mund të ndryshojnë në varësi të këndit të dritës.2. Ekrani i Galaxy A32 (SM-A325) mori Eye Care Certification nga SGS bazuar në aftësinë e tij për të reduktuar efektet e dëmshme të dritës blu. Ky certifikim mund të gjendet në https://www.sgs.com.

Dizajn minimalist me stil tërheqës

Mbështillni duart rrotull dizajnit elegant me skaje të buta në telefonin mahnitës Galaxy A32. Me dizajnin ikonë të kamerës dhe finiturën e shkëlqyeshme në pjesën e pasme, ky telefon jo vetëm që dallon, por ai sjell një standard të ri. Zgjidhni nga katër ngjyra që tërheqin shikimin: E zezë, E bardhë, Blu dhe Lejla.

*Disponueshmëria e ngjyrave mund të variojë sipas vendit ose operatorit.

Kamera Awesome, kap çdo detaj

Sistemi i kamerës me shumë lente të Galaxy A32 i çon fotografitë një nivel më lart. Fotografoni me rezolucion ultra të lartë me kamerën kryesore 64 MP për fotografi të pastra dhe të qarta gjatë gjithë ditës. Zgjeroni këndin e shikimit me Kamerën Ultra Wide. Personalizoni fokusin me Kamerën Depth, ose afrojuni më afër detajeve me Kamerën Macro.

Kamera Ultra Wide, momente ultra të gjera

E ngjashme me syrin e njeriut, Kamera Ultra Wide 8 MP e sheh botën me një kënd 123 gradë, duke i shtuar më shumë perspektivë gjithçkaje që regjistroni.

1. A man standing in a basketball court. It is a close crop shot, showing the man and the center of the court. 1. A man standing in a basketball court. It is a close crop shot, showing the man and the center of the court.
*Imazhe të simuluara për qëllime ilustruese.**Përvoja ultra e gjerë (fotografi/video) mbështetet vetëm për kamerën e pasme.
2. A man standing in a basketball court. Taken on the Ultra Wide Camera, you can see more of the court and scene around him. 2. A man standing in a basketball court. Taken on the Ultra Wide Camera, you can see more of the court and scene around him.
*Imazhe të simuluara për qëllime ilustruese.**Përvoja ultra e gjerë (fotografi/video) mbështetet vetëm për kamerën e pasme.

Kamera Macro u kushton vëmendje detajeve më të vogla

Afrohuni me Kamerën Macro 5 MP dhe nxirrni në pah detajet ultra të imëta në foton tuaj. Ajo aplikon efekt natyral Bokeh te fotot tuaja, duke i lejuar subjektit të dallohet nga sfondi.

*Imazhe të simuluara për qëllime ilustruese.**Veçoria Macro Camera mbështetet vetëm për kamerën e pasme.

*Imazhe të simuluara për qëllime ilustruese.**Veçoria Macro Camera mbështetet vetëm për kamerën e pasme.

Silleni në plan të parë fokusin me Kamerën Depth

Kamera Depth 5 MP ju lejon të rregulloni fushën e shikimit në fotografitë tuaja. Me një prekje të thjeshtë, mund të akordoni në mënyrë të detajuar turbullirën e sfondit prapa subjektit tuaj për shkrepje portret të cilësisë së lartë që vërtet dallohen.

1. A man standing in a courtyard. Taken with the Depth Camera, the buildings in the background are blurred. 1. A man standing in a courtyard. Taken with the Depth Camera, the buildings in the background are blurred.
*Imazhet të simuluara për qëllime ilustruese.
2. A man standing in a courtyard. He and the buildings in the background are equally clear. 2. A man standing in a courtyard. He and the buildings in the background are equally clear.
*Imazhet të simuluara për qëllime ilustruese.

Kamera e përparme, selfi që tërheqin vëmendjen

Merrni poza dhe bëni selfie mahnitëse me kamerën e përparme 20 MP të Galaxy A32. Kënaquni me detajet e qarta ose sfumojeni sfondin me efektin Bokeh për t’i kthyer selfiet tuaja në autoportrete.

*Imazhet të simuluara për qëllime ilustruese.

*Imazhet të simuluara për qëllime ilustruese.

Bateria e Awesome, zgjat dy ditë¹

TBateria 5000 mAh (tipike)² ju jep më shumë kohë për të bërë atë që doni - transmetim, ndarje, lojëra etj. Menaxhimi i energjisë me AI zbulon dhe përshtatet me zakonet e përdorimit tuaj të celularit për një energji që zgjat. Dhe me deri 15W Adaptive Fast Charging, Galaxy A32 karikohet shumë shpejt plotësisht.

1. Vlerësuar kundër profilit të një përdoruesi mesatar/tipik. Vlerësuar në mënyrë të pavarur nga Strategy Analytics në MB mes datave 20 janar 2021 dhe 31 janar 2021 me versionet para hedhjes në treg të SM-A725, SM-A525, SM-A526, SM-A325, SM-A326 sipas cilësimit të parazgjedhur duke përdorur rrjetet LTE dhe 5G Sub6 (NUK është testuar nën rrjetin 5G mmWave). Jetëgjatësia aktuale e baterisë varion sipas mjedisit të rrjetit, veçorive dhe aplikacioneve të përdorura, shpeshtësisë së telefonatave dhe mesazheve, numrit të karikimeve, dhe shumë faktorëve të tjerë.2. Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera tipike është vlera mesatare e përllogaritur duke marrë parasysh devijimin e kapacitetit të baterisë mes kampioneve të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti nominal (minimal) është 4860 mAh. Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të variojë në varësi të mjedisit të rrjetit, mënyrave të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.

Performancë e mrekullueshme për të bërë më shumë njëkohësisht

Pavarësisht nëse jeni i përqendruar në një detyrë ose detyra të shumta në të njëjtën kohë, Galaxy A32 ofron një rritje të lartë të performancës falë një procesori të përparuar Octa-core dhe deri në 4 GB / 6 GB / 8 GB RAM. Ruani më shumë dhe fshini më pak me 64 GB / 128 GB hapësirë të brendshme ruajtjeje. Nëse kjo nuk mjafton, shtoni deri në 1 TB me kartën microSD.

*Kapaciteti i RAM-it dhe i memories së brendshme mund të variojnë nga shteti në shtet. Hapësira ruajtëse reale e disponueshme mund të variojë sipas softuerit të instaluar paraprakisht.**Karta MicroSD shitet veç.

Game Booster ju jep përparësi

Maksimizoni performancën me Game Booster. Ndërprisni shpërqendrimet dhe rrisni performancën në lojë me një ndërfaqe të dedikuar dhe meny të lehtë për t'u arritur. Frame Booster u jep grafikëve lëvizje të pandërprera si në jetë reale. Dhe jepni maksimumin tuaj në lojë ndërsa Game Booster mëson mënyrën se si ju e përdorni, për të optimizuar baterinë, temperaturën dhe memorien.

*Imazhet e pajisjes dhe të ekranit të simuluara për qëllime ilustruese.**Përputhshmëria e Game Booster mund të variojë sipas lojës.

Mbroni atë që ka rëndësi për ju

E integruar në harduerin dhe softuerin e telefonit që nga fillimi, Samsung Knox e mbron telefonin tuaj nga minuta që ai ndizet. Me një siguri me shumë shtresa, ai e mbron informacionin tuaj më delikat nga softuerët keqdashës dhe kërcënimet.

*Trustzone-based Integrity Measurement Architecture.

Sigurohuni me një prekje të thjeshtë

Sensori i gjurmës së gishtit në ekran i Galaxy A32 njeh gjurmën tuaj unike të gishtit, duke ju lejuar një mënyrë të thjeshtë dhe të sigurt për të zhbllokuar telefonin. Dhe me shërbimet e vërtetimit biometrik të Samsung Pass, gjurma e gishtit ofron një mënyrë më të shpejtë dhe më të sigurt vërtetimi për identifikimin në aplikacione dhe faqet e internetit.

*Veçoria e identifikimit në ueb e Samsung Pass është e disponueshme vetëm në aplikacionin Samsung Internet.**Përputhshmëria dhe disponueshmëria e funksioneve dhe veçoritë të Samsung Pass mund të variojnë sipas aplikacionit.

*Veçoria e identifikimit në ueb e Samsung Pass është e disponueshme vetëm në aplikacionin Samsung Internet.**Përputhshmëria dhe disponueshmëria e funksioneve dhe veçoritë të Samsung Pass mund të variojnë sipas aplikacionit.

Optimizuar për lehtësinë tuaj

Shijoni lëvizjen e butë dhe dizajnin e këndshëm në One UI. Optimizuar për çdo madhësi ekrani, ju lejon të përqendroheni në ato që kanë rëndësi në një mënyrë komode dhe intuitive. Një ndërfaqe ju lejon të personalizoni telefonin tuaj për t'iu përshtatur shijeve tuaja dhe për të shijuar plotësisht përvojën tuaj komode të Galaxy.

*Disponueshmëria e veçorive, aplikacioneve dhe shërbimeve të One UI mund të variojë sipas pajisjes, versionit të sistemit operativ dhe vendit.**Imazhi i pajisjes dhe i ekranit i simuluar për qëllime ilustruese.

*Disponueshmëria e veçorive, aplikacioneve dhe shërbimeve të One UI mund të variojë sipas pajisjes, versionit të sistemit operativ dhe vendit.**Imazhi i pajisjes dhe i ekranit i simuluar për qëllime ilustruese.

Një përvojë e shkëlqyer Android™, gjithmonë

Merrni aplikacionet më të fundit të Google në Android OS, mbështetur plotësisht në Galaxy A32.

*Disponueshmëria e aplikacioneve të Google mund të variojë sipas vendit ose gjuhës.**Google, Android, Google Play, YouTube dhe marka të tjera janë marka tregtare të Google LLC.

*Disponueshmëria e aplikacioneve të Google mund të variojë sipas vendit ose gjuhës.**Google, Android, Google Play, YouTube dhe marka të tjera janë marka tregtare të Google LLC.

Përdorni Galaxy Buds Pro për të përmirësuar përvojën tuaj në Galaxy A32

*Galaxy Buds Pro shiten veç.

Gjejeni Galaxy Buds Pro me lehtësi me SmartThings Find

*Të gjitha pajisjet duhet të regjistrohen në SmartThings për të marrë njoftime inteligjente. Kërkon identifikimin në llogarinë Samsung, lidhjen me Wi-Fi ose rrjetin e të dhënave dhe cilësimet e konfigurimit në aplikacionin SmartThings Find.

*Të gjitha pajisjet duhet të regjistrohen në SmartThings për të marrë njoftime inteligjente. Kërkon identifikimin në llogarinë Samsung, lidhjen me Wi-Fi ose rrjetin e të dhënave dhe cilësimet e konfigurimit në aplikacionin SmartThings Find.

Gjithmonë në shërbimin tuaj, në çdo kohë, në çdo vend

Kur blini një smartfon Galaxy do të keni qetësi për mendjen tuaj. Diagnostikimi dhe optimizimi interaktiv në aplikacionin Samsung Members e bën të lehtë që të keni performancën më të mirë në pajisjet tuaja, ndërkohë që linja jonë e suportit ju ndihmon të zgjidhni problemet kur ju nevojitet asistencë shtesë.

*Funksionet e disponueshme për aplikacionin Samsung Members mund të variojnë sipas vendit dhe pajisjes.**Imazhi i pajisjes dhe i ekranit i simuluar për qëllime ilustruese.

Ju prezantojmë telefonin e ri Galaxy A. Përsosmëria është për të gjithë.

Specifikimet

 • Procesori 2GHz, 1.8GHz
 • Pesha (g) 184
 • Koha e luajtjes së audios (orë) Deri në 93

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Ngjyra :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.

Memoria përdoruese e disponueshme është më e vogël se memoria përdoruese totale e aparatit për shkak të pjesës së saj të zënë nga sistemi operativ dhe programet e nevojshme për funksionimin normal të aparatit.

Sasia e memories së disponueshme për konsumatorin mund të ndryshojë në varësi të operatorit celular dhe mund të ndryshojë pas përditësimit të softuerit.

Kohëzgjatja e punës së baterisë në bazë të matjeve laboratorike të kompanisë mund të ndryshojë edhe në varësi të parametrizimit të aparatit, mënyrës së përdorimit dhe kushteve në të cilat aparati funksionon.

*Të gjitha specifikimet dhe përshkrimet e dhëna këtu mund të jetë të ndryshme nga specifikimet aktuale dhe përshkrimet për produktin. Samsung rezervon të drejtën për të bërë ndryshime në këtë dokument dhe në produktin e përshkruar këtu, në çdo moment, dhe Samsung nuk ka asnjë detyrim për të dhënë njoftim rreth këtij ndryshimi. Të gjitha informacionet rreth funksioneve, veçorive, specifikimeve, ndërfaqes së përdorimit dhe informacion tjetër rreth produkteve të dhëna në këtë dokument duke përfshirë, por pa u kufizuar me, përfitimet, dizajnin, çmimet, komponentët, performancën, disponueshmërinë dhe kapacitetet e produktit janë subjekte të ndryshimeve pa dhënë njoftim ose pa asnjë detyrim. Përmbajtjet brenda ekranit janë imazhe të stimuluara dhe janë vetëm për qëllime demonstrimi.

*Matur diagonalisht, madhësia e ekranit është 162.1mm (6.4") si drejtkëndësh i plotë dhe 158.7mm (6.2") duke llogaritur këndet e rrumbullakosura. Zona reale e shikueshme është më pak për shkak të këndeve të rrumbullakëta dhe prerjes së kamerës.

*Mbulimi i rrjetit: Rrjeti i mbështetur nga kjo pajisje mund të ndryshojë në varësi të rajonit ose ofruesit të shërbimit.

*Vlera tipike e testuar nën kushtet e laboratorit të palës së tretë. Vlera tipike është vlera mesatare e vlerësuar duke marrë parasysh devijimin në kapacitetin e baterive në mesin e mostrave të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimumi) është 4860 mAh. Jeta aktuale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, modeleve të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.