Galaxy Watch3 45mm BT

SM-R840NZKAEUF
Material Çelik
Ngjyra I zi mistikI zi mistik
Redakto

The item is in the cart.

Ora e vetme inteligjente me kornizë rrotulluese me precizion për navigimin e aplikacionit

KLASIK DHE PREMIUM

Ekran më i madh, por më e lehtë dhe më e hollë për mbajtje komode në dorë

DIZAJN ELEGANT

Po

NFC

Bluetooth v5.0

Versioni Bluetooth

Monitorimi më i përparuar i shëndetit në një orë inteligjente

Ora që kujdeset për ju. Galaxy Watch3 kombinon produktivitetin e nivelit të smartfonit dhe teknologjinë lider në shëndetësi në një pajisje të vetme premium dhe klasike. Ora jonë më e përparuar Galaxy, Galaxy Watch3 ju ndihmon të menaxhoni pa u lodhur jetën dhe shëndetin tuaj, duke e vendosur mirëqenien në duart tuaja.1, 2, 3, 4

As the 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black rotates, it turns into a 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Silver with an Analog Modular watch face. It continues rotating and turns into the 41mm in Mystic Bronze with the Female Classic watch face. Once it stops, multiple Galaxy Watch3’s with different watch faces appear to show all the different combinations.

KLASIKE DHE PREMIUM

Ora e vetme inteligjente me kornizë rrotulluese me precizion për navigimin e aplikacionit

Zgjidhni mes dy madhësive, 45 mm ose 41 mm, secila me një fushë që nuk do ta harroni shpejt. E disponueshme në nuancat I zi mistik, Argjend mistik dhe Bronz mistik, dizajni elegant theksohet në një kornizë rrotulluese unike për një pamje që funksionon gjatë gjithë kohës.5

45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with a Sporty Classic Watch Face seen from an angle
45mm Galaxy Watch3 in Mystic Silver with an Analog Modular Watch Face seen from an angle
41mm Galaxy Watch3 in Mystic Bronze with a Female Classic Watch Face seen from an angle
41mm Galaxy Watch3 in Mystic Silver with an Analog Modular Watch Face seen from an angle

DIZAJN DINJITOZ

Ekran më i madh, por më e lehtë dhe më e hollë për mbajtje komode në dorë

Theksuar në një kornizë rrotulluese delikate, është më e lehtë që të shikoni dhe të fokusoheni në atë që ka rëndësi me një ekran edhe më të madh. Galaxy Watch3 është më e hollë dhe më e vogël, por rreth 15% më e lehtë me një look të sofistikuar që është ideal për kyçin e dorës me kornizën e vet të hollë.6

Man stretches his arms behind his back, showing off a 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black on his wrist with a Sporty Classic Watch Face.

RRIP LËKURE

Cilësi premium, deri te rripi

Dizajni i Galaxy Watch3 është i pastruar me një rrip premium prej lëkure origjinale. Lëkura e stazhionuar krijon një look natyral, dhe kur e ktheni, shikoni lëkurën e forcuar që mbron kundër çngjyrosjes.

An underside view of the 41mm Galaxy Watch3 in Mystic Bronze and 45mm Galaxy Watch3 in Mystic black, highlighting the premium leather strap.

FUSHA E ORËS

E bukur dhe inteligjente

Plotësoni karakteristikën e Galaxy Watch3 me numrin më të madh të fushave të orëve nga të cilat mund të zgjidhni, të cilat përshtaten të gjitha me trupin e hollë. Krijoni kombinimin tuaj me mbi 40 kompilime, dhe shikoni informacionin e dobishëm që ju nevojitet me një shikim ndërsa aksesoni me lehtësi aplikacionet e preferuara.

Front view of 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black surrounded by various watch faces, including Analog Modular, Digital Modular, Pattern Classic Watch Faces and weather, My Style, and Off center classic GUIs.

Merreni shëndetin në duart tuaja, me kyçin e dorës

OKSIGJENI NË GJAK

Merrni frymë më lehtë me matjen e integruar të oksigjenit

Galaxy Watch3 përdor dritë të kuqe LED dhe rrezet infra të kuqe për të përcaktuar nivelet tuaja të SpO2, ose sasinë e oksigjenit në gjak. Duke qenë se kjo sasi e oksigjenit është e lidhur direkt me performancën tuaj fizike, ju mund ta përdorni Galaxy Watch3 për ta çuar rutinën tuaj në nivelin tjetër.15, 16, 17

Angled view of a 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with Blood Oxygen measurement GUI.

Side view of a 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with fall detection GUI.

Front view of a 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with sleep score measurement GUI.

Angled view of a 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with Blood Oxygen measurement GUI.

ZBULIMI I RRËZIMIT

Zbulimi i rrëzimit që nuk do t’ju lërë në baltë

Eksploroni pa u frikësuar. Galaxy Watch3 zbulon automatikisht rrëzimet e rënda me akseleratorin e përmirësuar, duke i dërguar një sinjal SOS kontaktit në rast emergjence me vendndodhjen tuaj.18, 19, 20, 21

PIKËT E GJUMIT

Flini më mirë gjatë natës

Galaxy Watch3 regjistron ciklet tuaja të fazës REM, gjumin e thellë dhe kohën totale të fjetjes sipas pikëve dhe ndihmon në përmirësimin e cilësisë suaj të gjumit. Samsung ka krijuar partneritet me National Sleep Foundation për të përfshirë përmbajtje edukuese dhe këshilla për gjumin direkt në pajisjen tuaj, për t’ju ndihmuar të kuptoni dhe përmirësoni gjumin.22

Front view of a 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with sleep score measurement GUI.

STËRVITJA NË SHTËPI

Bëni maksimumin, dhe më pas përsëriteni

E pajisur me mbi 100 programe stërvitjeje për shtëpi nga të cilat mund të zgjidhni, Galaxy Watch3 ju ndihmon ta mbani trupin në lëvizje gjatë gjithë kohës. Zgjidhni nga telefoni dhe transmetoni në televizor, ndërsa bëni stërvitje, do të shfaqen rrahjet e zemrës në kohë reale. Përdorni Ridge Sport Band për statistika edhe më të sakta.23, 24, 25, 26, 27

Woman in plank position, following a home workout program that is cast from a Galaxy smartphone onto the TV. The 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black is connected to measure her heart rate.

ANALIZAT E VRAPIMIT

Përmirësoni çdo lëvizje

Udhëzuesi i vrapimit të Galaxy Watch3 ju lejon të mbani ritmin ndërsa merrni këshilla gjatë kohës që jeni në lëvizje. Algoritmi i përparuar analizon mënyrën se si lëvizni për të ndihmuar në përmirësimin e formës suaj dhe për të parandaluar lëndimet. Ju madje mund të masni vlerat maksimale VO2 dhe të qëndroni në dijeni të performancës suaj ditore, javore dhe mujore direkt nga telefoni juaj.28

Front view of 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with Running Analysis GUI. It’s next to a Galaxy smartphone showing levels of running asymmetry.

Fuqia në nivel smartfoni tani është pranë jush

HISTORIKU AUTOMATIK I BISEDAVE

Mbajeni bisedën në lëvizje

Kur të merrni një mesazh të ri, Galaxy Watch3 ju shfaq historikun e bisedave në mënyrë që ta ndiqni bisedën pa u lodhur. Ju mund të shikoni gjithashtu imazhe pa trokitur më shumë, duke e bërë edhe më të lehtë ruajtjen e gjendjes emocionale ndërkohë që jeni duke vrapuar.29, 30

Messages show the sending and receiving messages. A selfie is received, zooming out to show the 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with Smart Reply GUI.

PËRGJIGJJA INTELIGJENTE

Shtoni pak kontekst me përgjigjen inteligjente

Qëndroni i mirinformuar me të tjerët edhe kur jeni në lëvizje, dhe pa u nxituar për t’u përgjigjur. Përgjigjja inteligjente e Galaxy Watch3 analizon tekstet dhe fotografitë që merrni dhe ju jep përgjigje të sugjeruara, duke mbështetur kategori të ndryshme që përshijnë ushqimin, festimet, selfit etj.31, 32

45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with Smart Reply GUI.

BITMOJI

Më shumë argëtim në mesazhet tuaja

Adezivët Bitmoji hapin rrugë të reja argëtuese për të komunikuar. Personalizoni Bitmoji që të duken njësoj si ju dhe përdorni adezivët Bitmoji për të zbukuruar mënyrën se si flisni me familjarët dhe miqtë.33, 34, 35, 36, 37

Angled view of 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black and 41mm Galaxy Watch3 in Mystic Bronze. The two show the sending and receiving of Bitmoji emojis through the Message app.

MUZIKA

Ritmi vazhdon e nuk ndalon

Muzika juaj nuk ndalon ndërsa shkoni nga një pajisje te tjetra. Luani një këngë në Galaxy Note20, më pas hapeni me ikonën e aplikacionit Samsung Music në fushën e orës për të ndërruar këngët me lehtësi nga Galaxy Watch3. Ose madje mund të prekni dhe mbani prekur Galaxy Buds Live për t’u zhytur në muzikë.38, 39, 40, 41

spotify
Front view of 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black next to a Galaxy smartphone and Galaxy Buds Live. The watch and smartphone display the same Spotify GUI, showing how you can play music on Galaxy Buds Live and seamlessly control it through Galaxy Watch3.

APLIKACIONET E ORËS

Bashkohuni me aplikacionet e tjera

Krijoni një ekip aplikacionesh Galaxy që të bashkoheni me telefonin tuaj në jetën tuaj të përditshme. Gjeni telefonin dhe shikoni fotografitë e telefonit nga ora juaj ose kaloni mes pajisjeve për të kontrolluar muzikën dhe për të kontrolluar alarmet rikujtuese. Partnerët e përkryer janë të gjithë në kyçin e dorës.42

LTE

Lëreni telefonin në shtëpi

Dilni për përvoja të reja pa pasur peshën e telefonit. Mund të vazhdoni të telefononi, transmetoni dhe kontrolloni hapat, gjithçka nga ora juaj. Shkëputuni nga telefoni, ndërsa qëndroni i lidhur me jetën e përditshme.43

Front view of 45mm Galaxy Watch3 in Mystic Black with LTE function GUIs to show how you can call, message right from your watch.

Një përvojë e fuqishme e përforcuar me të preferuarat e Galaxy

 • 5ATM / IP68 Një vlerësim për ujin dhe pluhurin që tregon Galaxy Watch3 mund t’i rezistojë një sasie të vogël uji ose pluhuri.44, 45
 • Rezistencëe shkallës ushtarake Jeni plotësisht gati për motin dhe temperaturat ekstreme me rezistencën e krijuar për një stil jetese aktive.46
 • GPS Informohuni për vendndodhjen dhe manovroni me lehtësi, së bashku me një sensor barometri të integruar.47

ÇFARË KA NË KUTI

Gati për veprim direkt nga kutia

A flat lay of the items included in box with Galaxy Watch3. The packaging, device, and charger with charging dock.

GALAXY ECO SYSTEM

Më shumë mënyra për t’i dhënë energji punës dhe lojës suaj

Thjesht lidhni Galaxy Watch3 me pajisjet tuaja të përputhshme Galaxy përmes llogarisë suaj në Samsung Cloud. Ndërsa shkoni në punë ose stërvitje, mund të shkoni me shpejtësi dhe lehtësi nga ora te Galaxy Note20 ose nga ora te Galaxy Buds Live përmes Bluetooth-it.48

Front view of Galaxy Watch3 next to Galaxy Buds Live and rear view of Galaxy Note20.

PËRPUTHSHMËRIA

Përshtatet mirë me pajisjet e tjera

Galaxy Watch3 është e përputhshme dhe mund të lidhet me lehtësi me një gamë pajisjesh Galaxy dhe jo Galaxy.

 • *E përputhshme me Android 5.0 (L OS) e lart, RAM 1,5 GB e lart.
 • *E përputhshme me iPhone 5 e lart, iOS 9.0 e lart.
 • *Smartfonët e përputhshëm dhe veçoritë e disponueshme mund të variojnë sipas rajonit, operatorit celular dhe pajisjes.
 • *Veçoria e aktivizimit për rrjetin celular të Galaxy Watch3 me pajisjet jo Samsung mund të mos jetë e disponueshme në disa vende.
A line drawing showing a front-facing Galaxy Watch3 next to a smartphone, demonstrating its compatibility with different devices.
 • *E pajtueshme me Android 5.0 (L OS) e lart, RAM 1,5 GB e lart.
 • *E pajtueshme me iPhone 5 e lart, iOS 9.0 e lart.
 • *Smartfonët e pajtueshëm dhe veçoritë e disponueshme mund të variojnë sipas rajonit, operatorit celular dhe pajisjes.
 • *Veçoria e aktivizimit për rrjetin celular të Galaxy Watch3 me pajisjet jo Samsung mund të mos jetë e disponueshme në disa vende.
 1. Disponueshmëria e ngjyrave, madhësive dhe modeleve mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 2. Disponueshmëria e modeleve të rripave mund të variojë sipas vendit.
 3. Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.
 4. UI është subjekt i ndryshimit.
 5. Disponueshmëria e ngjyrave dhe madhësive mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 6. Shifrat krahasojnë modelet Galaxy Watch3 45 mm prej inoksi dhe Galaxy Watch 46 mm prej inoksi. Mund të ketë diferenca në matje bazuar në pozicionin e matur.
 7. Për të garantuar saktësinë, përdoruesit duhet ta kalibrojnë pajisjen të paktën çdo katër javë.
 8. Përdoruesit duhet ta masin presionin e gjakut kur janë të qetë, siç do ta bënin me një manshetë tradicionale, dhe të mos e masin kur janë duke u stërvitur, duke konsumuar duhan ose duke pirë.
 9. Disponueshmëria mund të variojë sipas tregut. (Aktualisht e disponueshme në Kore. Do të jetë në dispozicion në SHBA dhe vende të tjera pasi të jepet miratimi rregullator.)
 10. Historiku i presionit të gjakut të matur mund të rishikohet brenda aplikacionit Samsung Health në një smartfon të çiftuar.
 11. Kërkon çiftimin me smartfon Galaxy, me Android 7.0 OS ose version më të ri, si dhe Galaxy Watch Active2 ose pajisjet e ardhshme Galaxy Watch.
 12. Kërkon çiftimin me smartfon Galaxy, me Android 7.0 OS ose version më të ri, si dhe Galaxy Watch Active2 ose pajisjet e ardhshme Galaxy Watch.
 13. APLIKACIONI I REGJISTRIMIT TË ECG OSE SAMSUNG HEALTH MONITOR NUK JANË KRIJUAR PËR TË ZBULUAR ATAKUN NË ZEMËR. ATO NUK JANË KRIJUAR PËR TË ZËVENDËSUAR METODAT TRADICIONALE TË DIAGNOSTIKIMIT OSE TRAJTIMIT.
 14. Disponueshmëria mund të variojë sipas tregut. (Aktualisht e disponueshme në Kore. Do të jetë në dispozicion në SHBA dhe vende të tjera pasi të jepet miratimi rregullator.)
 15. Veçoria nuk mbështetet në Japoni, Angolë, Afrikën e Jugut, Tajlandë, Iran, Libi, Francë, Algjeri dhe Brazil.
 16. Disponueshmëria mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 17. SpO2 përcaktohet si sasia e oksigjenit në indin poshtë lëkurës. Nivelet normale te njerëzit maten në rreth 95-100%. Faktorë të tillë si ushtrimet e vrullshme, sasia e oksigjenit në ajër, lartësia mbi nivelin e detit, dhe kushte të ndryshme shëndetësore mund të rezultojnë të gjitha në lexime më të ulëta.
 18. Galaxy Watch3 mund të nisë telefonata emergjence dhe mesazhe nëse rrëzoheni rëndë dhe nuk duket se lëvizni.
 19. Galaxy Watch3 nuk mund t’i dallojë të gjitha rrëzimet.
 20. Sa më shumë aktivë fizikisht të jeni, aq më shumë të ngjarë që të aktivizoni Zbulimin e rrëzimit për shkak të aktivitetit me ndikim të lartë që duket se është rrëzim.
 21. Dërgimi i telefonatave dhe mesazheve kërkon lidhje me internetin dhe çiftim me smartfon
 22. Funksionet e menaxhimit të gjumit (ciklet e fazës REM, gjumi i thellë dhe koha totale e fjetjes) në orë mund të përdoren më vete, por çiftimi me smartfonin rekomandohet për të parë pikët e gjumit. Informacionet disponohen vetëm në smartfonin e lidhur.
 23. Monitorimi i fitnesit në orë mund të bëhet më vete, por të dhënat e ruajtura në orë mund të shfaqen vetëm pjesërisht pas një periudhe të caktuar kohe. Rekomandohet çiftimi me smartfon për të mbajtur të gjitha të dhënat e ruajtura.
 24. Vetëm për qëllime të përgjithshme mirëqenieje dhe fitnesi.
 25. Veçoria kërkon aplikacionin Samsung SmartThings dhe lidhje me Bluetooth.
 26. Smartfoni, televizori dhe Ridge Sport Band shiten veç. Disponueshmëria mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 27. Disponueshmëria e programit të stërvitjes mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 28. Grafiku i detajuar disponohet vetëm në smartfonin e lidhur.
 29. Aplikacionet e mbështetura të bisedave mund të variojnë sipas vendit ose rajonit.
 30. Kërkohet lidhja Wi-Fi/LTE në Galaxy Watch3 dhe veçoria kërkon çiftimin me smartfon.
 31. Veçoria mbështet nëntë gjuhë: Koreanisht, anglisht, gjermanisht, spanjisht, italisht, frëngjisht, rusisht, ukrainisht dhe polonisht.
 32. Kërkohet lidhja Wi-Fi/LTE në Galaxy Watch3 dhe veçoria kërkon çiftimin me smartfon.
 33. Bitmoji është markë tregtare e Snap Inc.
 34. Dërgimi i adezivëve Bitmoji kërkon aplikacionin Bitmoji versioni 10.84 e lart.
 35. Veçoria Bitmoji mbështetet vetëm në aplikacionin Message.
 36. Disponueshmëria e shërbimit mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 37. Kërkohet lidhja Wi-Fi/LTE në Galaxy Watch3 dhe veçoria kërkon çiftimin me smartfon.
 38. Duhet të jeni i identifikuar në Spotify. Kërkohet abonim.
 39. Disponueshmëria e shërbimit të Spotify mund të variojë sipas vendit.
 40. Spotify mbështetet vetëm në pajisjet që punojnë me versionin 8.5.56 dhe më të reja. Kërkon konfigurimin e cilësimeve të bllokut me prekje përmes aplikacionit Galaxy Wearables.
 41. Galaxy Note20 dhe Galaxy Buds Live shiten veç. Disponueshmëria e Galaxy Note20 dhe Galaxy Buds Live mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 42. Aplikacionet e disponueshme mund të variojnë sipas operatorit celular ose vendit.
 43. Veçoria LTE është e disponueshme vetëm në modelet me LTE. Disponueshmëria e modelit LTE mund të variojë sipas operatorit celular ose rajonit.
 44. Galaxy Watch3 ka një vlerësim rezistence uji prej 50 metrash sipas standardit ISO 22810:2010. Nuk është e përshtatshme për zhytje ose aktivitete uji në trysni të lartë. Nëse pajisja ose duart ju lagen, ato duhet të thahen plotësisht përpara përdorimit.
 45. IP68 bazohet në kushtet e testimit për zhytje deri në 1,5 metra në ujë të ëmbël për deri në 30 minuta. Nuk këshillohet për përdorim në plazh.
 46. E përputhshme me standardin e ushtrisë së SHBA-së (MIL-STD-810G)
 47. Përdorimi i GPS-së mund të rrisë konsumin e baterisë.
 48. Galaxy Note20 dhe Galaxy Buds Live shiten veç. Disponueshmëria e Galaxy Note20 dhe Galaxy Buds Live mund të variojë sipas vendit ose rajonit.
 • Po NFC
 • Bluetooth v5.0 Versioni Bluetooth
 • 1.4" (34.5mm) Madhësia (Ekrani kryesor)
 • 1.15GHz Procesori
 • 8 Madhësia e ROM (GB)
 • Matës shpejtesie, Barometër, Sensori Gyro, Sensori i Dritës, Sensori optik i rrahjeve të zemrës Sensorët

Manuali i përdorimit dhe shkarkimet

Si mund të stivoset

 • KLASIK DHE PREMIUM Ora e vetme inteligjente me kornizë rrotulluese me precizion për navigimin e aplikacionit
 • DIZAJN ELEGANT Ekran më i madh, por më e lehtë dhe më e hollë për mbajtje komode në dorë
 • NFC Po
 • Versioni Bluetooth Bluetooth v5.0

Si mund të stivoset

*Bateria: Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike Samsung. Vlera tipike është vlera mesatare e përllogaritur duke marrë parasysh devijimin e kapacitetit të baterisë mes kampioneve të baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti i vlerësuar (minimal) është 330mAh për Galaxy Watch3 45mm, 240mAh për Galaxy Watch3 41mm. Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të variojë në varësi të mjedisit të rrjetit, mënyrave të përdorimit dhe faktorëve të tjerë. Memoria: Ruajtja aktuale e disponueshme mund të ndryshojë në varësi të softuerit të instaluar paraprakisht. Kapaciteti i RAM mund të ndryshojë në varësi të modelit, ngjyrës dhe vendit.
*Të gjitha specifikimet dhe përshkrimet e dhëna këtu mund të jetë të ndryshme nga specifikimet aktuale dhe përshkrimet për produktin. Samsung rezervon të drejtën për të bërë ndryshime në këtë dokument dhe në produktin e përshkruar këtu, në çdo moment, dhe Samsung nuk ka asnjë detyrim për të dhënë njoftim rreth këtij ndryshimi. Të gjitha informacionet rreth funksioneve, veçorive, specifikimeve, ndërfaqes së përdorimit dhe informacion tjetër rreth produkteve të dhëna në këtë dokument duke përfshirë, por pa u kufizuar me, përfitimet, dizajnin, çmimet, komponentët, performancën, disponueshmërinë dhe kapacitetet e produktit janë subjekte të ndryshimeve pa dhënë njoftim ose pa asnjë detyrim. Përmbajtjet brenda ekranit janë imazhe të stimuluara dhe janë vetëm për qëllime demonstrimi.
*Memoria përdoruese e disponueshme është më e vogël se memoria përdoruese totale e aparatit për shkak të pjesës së saj të zënë nga sistemi operativ dhe programet e nevojshme për funksionimin normal të aparatit.
*Sasia e memories së disponueshme për konsumatorin mund të ndryshojë në varësi të operatorit celular dhe mund të ndryshojë pas përditësimit të softuerit.

PYETJE TË MENJËHERSHME? NA LEJONI TJU NDIHMOJMË.

* Fusha është e domosdoshme

(0 / 2000)

* Jep kodin "Captcha"

* Fusha është e domosdoshme