Galaxy Buds Live

Galaxy Buds Live

SM-R180NZNAEUG

 • Dizajni komod dhe eficent
 • Anulimi aktiv i zhurmës se ambjentit
 • Tingull i gjallë dhe i thellë

Zgjidhni ngjyrën tuaj

Ngjyra :
 • Forma më e re e kufjeve të vërteta me valë
  Dizajn ikonik
 • Përmirësojeni stilin tuaj me finiturat me shkëlqim
  Ngjyra të mahnitshme
 • Krijuar për veshët tuaj
  Dizajn ergonomik

Prezantojmë Galaxy Buds Live

Kufja e projektuar për t'u sintonizuar me çdo moment. Me një formë tërheqëse dhe dizajn ergonomik, një përshtatje që lejon të hyjë mjedisi juaj natyral dhe një altoparlant të optimizuar për një përvojë më të mirë. Ky është tingulli i krijuar për veshët tuaj.

Një dizajn i padëgjuar

DIAJN IKONIK

Forma më e re e kufjeve të vërteta me valë

Dizajni tërheqës i Galaxy Buds Live dallohet, edhe kur është brenda veshit tuaj. Duke reflektuar kurbat e veshit dhe fytyrës për një pamje natyrale, ato kanë një finiturë të pastër me shkëlqim dhe madje vijnë së bashku me një kasë të frymëzuar nga kutitë e bizhuterive, për t'u përshtatur në dorë kur jeni në lëvizje.

Galaxy Buds Live in Mystic Bronze are shown from the sides, and as they rotate the screen zooms out to show the two together.

NGJYRA

Përmirësojeni stilin tuaj me finiturat me shkëlqim

Të disponueshme në tri ngjyra që thjesht do t'i adhuroni. Zgjidhni mes Mistike Bronz, Mistike e Bardhë ose Mistike e Zezë për t'i shtuar një prekje luksoze look-ut tuaj.1

3 ngjyra të ekspozuara nga Galaxy Buds Live, Mistike Bronz, Mistike e Bardhë, Mistike e Zezë

ERGONOMIKE

Krijuar për veshët tuaj

Galaxy Buds Live përshtaten butë brenda veshit, duke ju dhënë një përshtatje për komoditet gjatë gjithë ditës me më pak lodhje. Dizajni i vet ergonomik është i puthitur, por jointruziv me dy madhësi majash për një përshtatje më të mirë. Prandaj, shkoni për në punë, për në shtëpinë e shokëve etj. pa i lënë kufjet të dalin nga veshët.

Pamje e pjesshme e një burri me afro që mban Galaxy Buds Live në Mistike Bronz.
Pamje e pjesshme e një burri me afro që mban Galaxy Buds Live në Mistike Bronz.

Qëndroni i sintonizuar

ACTIVE NOISE CANCELLATION

Ju përket juve të zgjidhni se çfarë të dëgjoni

Imazh i një gruaje që qëndron në një platformë metroje plot lëvizje që mban Galaxy Buds Live në Mistike Bronz dhe që tregon efektet e anulimit të zhurmës. Një valë e butë tingulli shfaqet poshtë.
Imazh i një gruaje që qëndron në një platformë metroje plot lëvizje që mban Galaxy Buds Live në Mistike Bronz dhe që tregon efektet e anulimit të zhurmës. Një valë e butë tingulli shfaqet poshtë.
A smoother sound wave is shown underneath.

Ju duket sikur jeni në radhën e parë ose pjesë e diçkaje më të madhe. Altoparlantët 12 mm me tingull nga AKG funksionojnë së bashku me dizajnin ergonomik të Galaxy Buds Live për të transmetuar tingull të bollshëm, ndërsa drajveri i madh dhe kanali i basit emetojnë bas të thellë me një qarkullim ajri që e lejon tingullin të qarkullojë pa ndërprerje.2

UL LOGO

*Active Noise Cancellation (ANC) në Galaxy Buds Live ka marrë UL Verification për anulimin e zhurmave të sfondit me deri 97% në bandat me frekuencë të ulët.

TINGULL I GJALLË DHE I THELLË

Dëgjoni çdo tingull që vjen në jetë

Ju duket sikur jeni në radhën e parë ose pjesë e diçkaje më të madhe. Altoparlantët 12 mm me tingull nga AKG funksionojnë së bashku me dizajnin ergonomik të Galaxy Buds Live për të transmetuar tingull të bollshëm, ndërsa drajveri i madh dhe kanali i basit emetojnë bas të thellë me një qarkullim ajri që e lejon tingullin të qarkullojë pa ndërprerje.

Galaxy Buds Live earbud in Mystic White rotates, separating to show the air vents, bass duct, 12mm speaker.
Vrimat e ajrit reduktojnë okluzionin për audion e bollshme
Kanali i basit përforcon tingujt me frekuencë më të ulët
Altoparlantët 12 mm me tingull nga AKG për tinguj të qartë, të ulët ose të lartë

Krijoni një lidhje më të lehtë

ASISTENTI BIXBY

Një asistent inteligjent që ju dëgjon

Zgjimi me zë i Bixby është gati kur ju e thërrisni. Ai zgjohet nga zëri juaj, duke ju lënë të kontrolloni telefonin pa ngritur as edhe një gisht. Menaxhoni telefonatat, rregulloni volumin ose kontrolloni motin ndërkohë që jeni në lëvizje. Ju flisni, Bixby dëgjon.3,4,5

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

Një burrë që mban Galaxy Buds Live në Mistike e Zezë përdor Bixby dhe më pas flluska e bisedës që thotë "Si është koha sot", ”Telefono Xhesikën”
Një burrë që mban Galaxy Buds Live në Mistike e Zezë përdor Bixby dhe më pas flluska e bisedës që thotë "Si është koha sot", ”Telefono Xhesikën”
Një burrë që mban Galaxy Buds Live në Mistike e Zezë përdor Bixby dhe më pas flluska e bisedës që thotë "Si është koha sot", ”Telefono Xhesikën”

360 AUDIO

Zhyteni veten plotësisht në argëtimin tuaj - 360 Audio

360 Audio jep një tingull të jashtëzakonshëm të ngjashëm me kinemanë. Me teknologjinë Dolby Head Tracking™ do të ndiheni sikur jeni në qendër të skenës të rrethuar plotësisht nga zëri. Është një përvojë dëgjimi e fuqishme dhe dramatike, dhe me Dolby Atmos®, do të dëgjoni gjithçka me detaje mahnitëse.

*I disponueshëm vetëm në smartfonët dhe tabletët Samsung Galaxy me versionin 3.1 të Android One UI ose më të ri. Mbështetja 360 Audio dhe Dolby Head Tracking™ mund të ndryshojë në varësi të aplikacionit dhe përmbajtjes.

Një grup Mystic Bronze Galaxy Buds Live rrëshqet në qendër të ekranit, me anën e majtë që shfaqet nga këndi i poshtëm majtas dhe ana e djathtë shfaqet nga lart djathtas. Ndërsa takohen në mes, ato rrotullohen si një çift 360 gradë për të zbuluar të gjitha aspektet e të dy anëve. Kur ndalojnë, pjesa e brendshme e anës së majtë drejtohet drejtpërdrejt përpara për të zbuluar L dhe komponentë të ndryshëm të altoparlantit dhe mikrofonit. Ana e djathtë është pak në kënd për t'u përballur me anën e majtë.

SPOTIFY

Prekeni dhe mbajeni prekur, dhe luhet Spotify

Integrimi i Spotify i Galaxy Buds Live ju lejon të caktoni një shkurtore në telefonin tuaj. Prekni dhe mbani prekur për një të dytë për t'u lidhur në çast me të gjitha listat tuaja të preferuara të këngëve. Dëgjimi është i thjeshtë. Në dorën tuaj tani keni gjysmë milioni podkaste dhe 50 milionë këngë.6,7,8

*Kërkon konfigurimin e cilësimeve të bllokut me prekje përmes aplikacionit Galaxy Wearables.

Një grua që mban Galaxy Buds Live në Mistike Bronz dhe përdor Spotify duke prekur Galaxy Buds Live dhe Galaxy Note20 që tregon ndërfaqen e përdorimit të Spotify
Një grua që mban Galaxy Buds Live në Mistike Bronz dhe përdor Spotify duke prekur Galaxy Buds Live dhe Galaxy Note20 që tregon ndërfaqen e përdorimit të Spotify.

CILËSIA MË E MIRË E THIRRJEVE

Fjalët dëgjohen të qarta si kristal

Me tre mikrofona të integruar dhe Voice Pickup Unit, përfitoni cilësinë më të mirë të telefonatave në kufjet e vërteta me valë. Voice Pickup Unit dallon kur nofulla juaj lëviz dhe ndërsa nofulla juaj dridhet këto të dhëna konvertohen në sinjale zanore për të transmetuar cilësi të përmirësuar tingulli, edhe mes zhurmës.9

Pamje anësore e Galaxy Buds Live në Mistike të Zezë me pamjen e përparme që tregon një grafi të kufjes për të treguar vendosjen e mikrofonit dhe mikrofonin dhe akselerometrin e brendshëm.
Pamje anësore e Galaxy Buds Live në Mistike të Zezë me pamjen e përparme që tregon një grafi të kufjes për të treguar vendosjen e mikrofonit dhe mikrofonin dhe akselerometrin e brendshëm.
MIKROFONI I DYTË
MIKROFONI I PARË
Pamje anësore e Galaxy Buds Live në Mistike të Zezë me pamjen e përparme që tregon një grafi të kufjes për të treguar vendosjen e mikrofonit dhe mikrofonin dhe akselerometrin e brendshëm.
Pamje anësore e Galaxy Buds Live në Mistike të Zezë me pamjen e përparme që tregon një grafi të kufjes për të treguar vendosjen e mikrofonit dhe mikrofonin dhe akselerometrin e brendshëm.
Voice Pickup Unit
Mikrofoni I Brendshëm
Pamje anësore e Galaxy Buds Live në Mistike të Zezë me pamjen e përparme që tregon një grafi të kufjes për të treguar vendosjen e mikrofonit dhe mikrofonin dhe akselerometrin e brendshëm.
Side view of Galaxy Buds Live in Mystic Black with one in the forefront and one in the background. The one in the forefront shows an x-ray of the bud to show the microphone placement. It then switches with the other earbud to show the inner microphone and Voice Pickup Unit.

Tingulli juaj nuk duhet të flejë asnjëherë

JETËGJATËSIA E BATERISË

Zgjat për orë. Për shumë orë.

Qëndroni i fuqizuar me tingullin gjatë punës, lojës dhe shumë kohë më pas me baterinë Galaxy Buds Live që zgjat.10, 11

Deri në 6 orë dëgjimi non-stop
Deri në 21 orë kohëzgjatje me kasën e karikimit
kohëzgjatje me kasën e karikimit
kohëzgjatje me kasën e karikimit

KARIKIMI I BATERISË

Energji për më shumë lojë

Karikojini në vetëm pak minuta në mënyrë që të mund t'i ktheheni aktivitetit. Pesë minuta karikim zgjasin një orë, qoftë kur dëgjoni listën tuaj të preferuar të këngëve ose podkastin më të fundit. Nëse ju duhet pak më shumë, madje mund të përdorni edhe energjinë e smartfonit tuaj për t'i dhënë Galaxy Buds Live një karikim ndërkohë që jeni në lëvizje. 12,13,14

KARIKONI
5 min
KOHA E LUAJTJES
rreth 1 orë
Kasa e Galaxy Buds Live vendoset mbi Galaxy Note20 duke treguar se si mund të përdorë Wireless PowerShare për t'u karikuar.
Kasa e Galaxy Buds Live vendoset mbi Galaxy Note20 duke treguar se si mund të përdorë Wireless PowerShare për t'u karikuar.
Kasa e Galaxy Buds Live vendoset mbi Galaxy Note20 duke treguar se si mund të përdorë Wireless PowerShare për t'u karikuar.
Kasa e Galaxy Buds Live vendoset mbi Galaxy Note20 duke treguar se si mund të përdorë Wireless PowerShare për t'u karikuar.

E gjithë bota juaj në simfoni

Ndani muzikën

Ndani dhe dëgjoni me një shok

Ndani muzikë, por jo kufjet. Me Buds Together, ju dhe shoku juaj mund të lidhni kufjet Galaxy Buds Live me një telefon dhe të dëgjoni të njëjtat këngë të preferuara së bashku. Muzika vazhdon, në të dyja kufjet. 15

Ndani muzikën me miqtë. Një grua që mban Galaxy Buds Live në Mistike të Zezë dhe tjetra është Galaxy Buds Live në Mistike Bronz.

SHUMË E LEHTË PËR T'U LIDHUR

Lidhuni me Galaxy

Lidhni me lehtësi Galaxy Buds Live në pajisjet tuaja të tjera Samsung përmes llogarisë suaj Samsung. Kur e lidhni fillimisht, telefoni ju lejon të çiftoni me shpejtësi dhe pasi të çiftohen, kufjet shfaqen në listat e çiftuara të pajisjeve të lidhura. Më pas me Bluetooth Info Sync, ju mund të kaloni pa ndërprerje mes lidhjeve.

Galaxy Buds Live janë në një kasë të mbyllur pranë një tableti, smartfoni me ndërfaqen e një lexuesi muzikor dhe Galaxy Watch3.
Galaxy Buds Live janë në një kasë të mbyllur pranë një tableti, smartfoni me ndërfaqen e një lexuesi muzikor dhe Galaxy Watch3.
Galaxy Buds Live are in a closed case next to a tablet, smartphone with a music player GUI, and Galaxy Watch3.
Kasa e Galaxy Buds Live hapet dhe smarftoni dhe tableti kompatibël tregojnë një ndërfaqe çiftimi në ekran. Fusha e orës Galaxy Watch3 me ndërfaqen e lexuesit muzikor.
Kasa e Galaxy Buds Live hapet dhe smarftoni dhe tableti kompatibël tregojnë një ndërfaqe çiftimi në ekran. Fusha e orës Galaxy Watch3 me ndërfaqen e lexuesit muzikor.
Kasa e Galaxy Buds Live hapet dhe smarftoni dhe tableti kompatibël tregojnë një ndërfaqe çiftimi në ekran. Fusha e orës Galaxy Watch3 me ndërfaqen e lexuesit muzikor.
Galaxy Buds Live janë në një kasë të mbyllur pranë një tableti, smartfoni me ndërfaqen e një lexuesi muzikor dhe Galaxy Watch3.
GaGalaxy Buds Live janë në një kasë të mbyllur pranë një tableti, smartfoni me ndërfaqen e një lexuesi muzikor dhe Galaxy Watch3.
Galaxy Buds Live janë në një kasë të mbyllur pranë një tableti, smartfoni me ndërfaqen e një lexuesi muzikor dhe Galaxy Watch3.
The Galaxy Buds Live case opens and compatible smartphone and tablet show a pairing GUI onscreen. Galaxy Watch3 watch face changes to a music player GUI.

I PËRPUTHSHËM ME ANDROID DHE IOS

Funksionon me Android dhe iOS

Shkarkoni aplikacionin Galaxy Wearable në Android ose aplikacionin Galaxy Buds Live në iOS për të çiftuar pajisjet tuaja inteligjente përmes Bluetooth-it.16,17

Një kufje Galaxy Buds Live është jashtë kasës dhe kanavaca e Galaxy shfaq ndërfaqen e Bluetooth-it.
Një kufje Galaxy Buds Live është jashtë kasës dhe kanavaca e Galaxy shfaq ndërfaqen e Bluetooth-it.
*E përputhshme me smartfonët dhe tabletët me Android 5.0 ose version më të ri dhe më shumë se 1,5 GB RAM. E përputhshme edhe me iPhone7 ose modele më të reja me iOS 10 ose version më të ri.

Bashkojeni lehtë me kompjuterin

Çiftoni me lehtësi me kompjuterin

Vendosini Galaxy Buds Live në modalitetin e çiftimit pranë një kompjuteri dhe vazhdoni punën. Përdorni Swift Pair të Windows 10 për një mënyrë më të lehtë dhe më të thjeshtë për t'i lidhur të dy.18

Një burrë që mban një Galaxy Buds Live në Mistike Bronz përdor kompjuterin që funksionon duke çiftuar Galaxy Buds Live me kompjuterin dhe tregon se Buds Live ka gjetur Connect UI
Një burrë që mban një Galaxy Buds Live në Mistike Bronz përdor kompjuterin që funksionon duke çiftuar Galaxy Buds Live me kompjuterin dhe tregon se Buds Live ka gjetur Connect UI
 1. Disponueshmëria e ngjyrave mund të variojë sipas vendit.
 2. Veçoria mund të konfigurohet në aplikacionin Galaxy Wearable.
 3. Disponueshmëria e shërbimit të Bixby mund të variojë sipas vendit, operatorit dhe pajisjes.
 4. Galaxy Buds Live duhet të jenë lidhur me një pajisje smart me një rrjet me internet celular ose lidhje Wi-Fi për të përdorur plotësisht veçoritë e Bixby; kërkohet gjithashtu edhe hyrja në llogarinë e Samsung.
 5. Disponueshmëria e veçorive të Bixby dhe ofruesve të përmbajtjes mund të variojë sipas vendit ose gjuhës; Bixby dallon disa thekse dhe dialekte të gjuhës anglisht, frëngjisht, gjermanisht, italisht, koreanisht, mandarin, spanjisht dhe portugalisht.
 6. Duhet të jeni i identifikuar në Spotify. Kërkohet abonim.
 7. Disponueshmëria e shërbimit të Spotify mund të variojë sipas vendit.
 8. Spotify mbështetet vetëm në pajisjet që punojnë me versionin 8.5.62 dhe më të reja.
 9. Rezultatet bazohen në subjektin e testimeve të brendshme laboratorike subjekt i POLQA, një test i standardizuar global për cilësinë e telefonatave.
 10. Bazuar në testimet e brendshme. Koha e luajtjes së audios është testuar duke çiftuar një palë kufje Galaxy Buds Live në versionin para prodhimit në një smartfon Galaxy të nxjerrë në treg së fundi me cilësimet (Active Noise Cancellation i aktivizuar, zgjimi me zë i Bixby i çaktivizuar). Jetëgjatësia aktuale e baterisë dhe koha e karikimit variojnë sipas kushteve të përdorimit, numrit të karikimeve dhe shumë faktorëve të tjerë.
 11. Kufjet dhe kasa ofrojnë deri në 21 orë kohëzgjatje të baterisë kur janë të karikuara në 100%
 12. Koha e lojës mund të variojë në bazë të cilësimeve.
 13. Përputhshmëria e Galaxy Buds Live me funksionin Wireless PowerShare është në serinë Galaxy Note20, Galaxy Z Fold2, serinë S20, Z Flip, serinë Note10, serinë S10 dhe Fold. Nëse energjia e baterisë së smartfonit është më e ulët se 30%, Wireless PowerShare mund të mos funksionojë.
 14. Jetëgjatësia aktuale e baterisë dhe koha e karikimit variojnë sipas kushteve të përdorimit, numrit të karikimeve dhe shumë faktorëve të tjerë.
 15. Veçoria mbështetet vetëm në pajisjet që funksionojnë me One UI 2.5 ose version më të ri.
 16. E përputhshme me smartfonët dhe tabletët me Android 5.0 ose version më të ri dhe më shumë se 1,5 GB RAM. E përputhshme edhe me iPhone7 ose modele më të reja me iOS 10 ose version më të ri.
 17. Disa veçori mund të mos jenë të disponueshme në pajisjet që nuk janë Samsung.
 18. E përputhshme me kompjuterët që punojnë me Windows 10, përditësimi i datës 10 prill 2018 ose version më i ri. Për të aktivizuar Swift Pair në kompjuter, shkoni te "Bluetooth & other devices" dhe sigurohuni që të shënohet "Show notifications to connect using Swift Pair".