Samsung udhëheq të ardhmen e IA dhe IoT tek IFA 2018

31 gusht - 5 shtator, 2018, City Cube, Berlin

Samsung udhëheq industrinë në kërkim dhe zhvillim, 5G dhe IA në mënyrë që të shfrytëzohet fuqia e inovacionit dhe të fuqizohen njerëzit për të krijuar një të ardhme më të mirë me përvojat që dëshirojnë.

Zbuloni jetën e avancuar dhe të lidhur me produktet revolucionare më të fundit të Samsung tek stenda e Samsung Town në IFA. Përjetoni përmbajtje të gjallë me 8K me TV e ri QLED 8K, shihni Galaxy Note9 që sapo është publikuar ose eksploroni elektroshtëpiaket inteligjente si QuickDrive™ me IA të integruar dhe teknologjitë IoT që ju thjeshtojnë jetën tuaj.

Ndërtimi i jashtëm duke mbajtur logon Samsung në këndin e sipërm të majtë dhe sloganin "Bëni Atë që nuk Mundeni" me një rresht të logove Samsung të vendosura në të majtë të ndërtesës.

Konferenca e Shtypit

Hapni mendjen tuaj ndaj mundësisë

E enjte, 30 gusht 2018
City Cube, Berlin
HS Kim, President dhe CEO i Samsung Electronics

Vizioni ynë i një bote me 1 miliardë pajisje të lidhura, inteligjente Samsung vazhdon të materializohet, por gjithashtu ka evoluar së bashku me përparimet në IA dhe IoT dhe integrimin gjithnjë e në rritje të tyre në përdorimin nga të gjithë.

Samsung udhëheq drejtimin tek e ardhmja e IA dhe IoT me përpjekjet tona të mëdha. Kemi investuar 14 miliardë dollarë në kërkim dhe zhvillim vitin e kaluar; kemi kryer një investim të mëtejshëm me shumë miliarda dollarë për tre vitet e ardhshme në teknologjitë e gjeneratës së re duke përfshirë IA dhe IoT; dhe krijuam një departament të ri kërkimor mbi teknologjitë kryesore të IA-së, duke përzgjedhur shumë nga ekspertët kryesorë botërorë në IA. Në mënyrë që të lejojmë përparimet tona të mëtejshme në këtë fushë, gjithashtu kemi udhëhequr inicativën botërore për të krijuar standarte të industrisë për 5G.

Shtyjmë kufijtë e shpikjes dhe krijojmë produkte novatore që do t’u lejojnë njerëzve të përmirësojnë jetën e tyre në mënyra përtej imagjinatës dhe Të Bëjnë Atë që Nuk Munden.

HS Kim, President dhe CEO i Samsung Electronics, flet në konferencën për shtyp të Samsung në IFA 2018.

Eventet e Samsung @ IFA 2018

Një fotografi e vendit gjatë konferencës për shtyp.

Konferenca e Shtypit

- Vizioni & prezantimet e produkteve të reja Samsung
- 30 Gusht, 11:00 - 12:00, City Cube Berlin, Niveli 1

Një kuzhinier përgatit përbërësit në vendin e ngjarjes gjatë manifestimit të Club des Chef Cooking Show.

Club des Chef Cooking Show

- Receta Smart Life: Si të pasuroni jetën tuaj të përditshme me Samsung Club des Chefs & shtëpi të lidhur
- 31 Gusht, 14:00 - 14:30

Një fotografi e vendit të ngjarjes së Z. Doodle Drawing Show, me një skenë dhe sfond të mbuluar me dërrasa të vizatuara me dorë.

Mr. Doodle Drawing Show

- Mr. Doodle Drawing Show me Galaxy Note9
- 31 Gusht, 10:30 - 11:30

Personazhet kryesore nga emisioni televiziv i animuar Family Guy qëndrojnë kundër një sfondi të bardhë, nën fjalët Doorways x Family Guy

#doorways AR Experience

- Përvoja e realitetit të shtuar të jetës së lidhur me Samsung në shtëpinë "Family Guy"
- 31 Gusht - 5 Shtator, 10:00 - 18:00

Produktet kryesore të paraqitura

QLED 8K

Realitet i Përsosur

Një front përballet me QLED 8K, vendosur para një QLED 8K më të madh të pozicionuar në një kënd.

Rezolucioni i vërtetë 8K

 • Futuni në epokën e re të rezolucionit që sjell një dimension të ri të realitetit në dhomën tuaj të jetesës në ekranet e mëdha

8K IA Në Rritje

 • Zbuloni lloje të ndryshme burimesh dhe rezolucionesh në 8K përmes mësimit të makinës

Procesori Quantum 8K

 • I fuqizuar nga IA, procesori Samsung shumë i përshtatshëm jo vetëm që optimizon cilësinë dhe zërin e figurës, por gjithashtu lidhet me pajisjet e tjera shtëpiake dhe siguron përvoja të reja televizive
Logo 8K është paraqitur në qendër të një sfondi gri, pastaj ekrani kthehet horizontalisht, duke kthyer 8-tën në një shenjë të pafundësisë, pas së cilës ekrani kalon për të zmadhuar brenda dhe jashtë peisazheve të shumta dhe imazhe të ndryshme të paraqitura në rezolucionin 8K, para se të kalojë përsëri në sfond gri dhe logon 8K dhe më në fund duke përfunduar me fjalët "QLED 8K - Mos shih asgjë tjetër".

QuickDrive™

Gjysma e kohës së larjes. Për një pastrim të plotë.

Një front i bardhë përballë QuickDrive™

Pa kompromise

 • Pastroni rrobat tuaja plotësisht në gjysmën e kohës pa sakrifikuar efektshmërinë e larjes. Cikli "Super Speed" me 39 minuta në QuickDrive™ është më i shpejti në treg.

Q-Drum™ Unik

 • Teknologjia që e bën gjithçka të mundur. Q-Drum™ përbëhet nga një 'kazan' dhe 'pllakë e pasme' që rrotullohen veç, duke dhënë dyfishin e fuqisë në gjysmën e kohës.

Funksione të Kontrollit Inteligjent

 • Shkarkoni aplikacionin për të menaxhuar larjen tuaj ndërsa nuk jeni në shtëpi. Programoni larjen tuaj për të qënë gati deri në një kohë të dëshiruar të përfundimit, gjeni ciklin optimal të larjes për rrobat tuaja ose edhe kontrolloni statusin e lavatriçes tuaj.
* Testuar në Samsung WW8800M krahasuar me WW8500K. Kurseni deri në 50% të kohës të Pambukut (40℃, gjysmë e mbushur) me performancë të larjes brenda ± 2% bazuar në të dhënat Intertek.
Kohëzgjatja e ciklit mund të ndryshojë në varësi të furnizimit me ujë dhe peshës/llojit të rrobave.

Galaxy Note9

Note e re super e fuqishme.

Në të majtë është një Galaxy Note9 në ngjyrën e Oqeanit Blu me pjesën e pasme që ngrihet lart, dhe në të djathtë është një Galaxy Note9 në ngjyrën e Oqeanit Blu me ekranin e kthyer lart, ndërkohë një S Pen në të verdhë shtrihet në krye të ekranit.

Rendiment i përmirësuar

 • Me një bateri më të madhe 4,000mAh, kapacitete të integruara gigabit LTE dhe Wi-Fi* dhe një hapësirë ​​ruajtje* të brendshme 512GB të paprecedentë, do të keni gjithçka që ju duhet të punoni më shpejt dhe më fort me një karikim të vetme.

Bluetooth me S Pen të aktivizuar

 • S Pen, veçori e pajisjes Samsung Galaxy Note tani vjen me aftësitë Bluetooth për t'u bërë një telekomandë për Galaxy Note9 tuaj.

Kamera Inteligjente

 • Kapni më shumë me kamerën që bën fotografi të qarta dhe të gjalla, madje edhe në dritë të ulët. Dhe me karakteristika të reja inteligjente si Scene Optimizer dhe Flaw Detection, është më lehtë se kurrë për të bërë një foto të mrekullueshme.
* Shpejtësia e vërtetë mund të ndryshojë sipas vendit ose operatorit. Shpejtësia e vërtetë mund të ndryshojë bazuar në mjedisin e përdoruesit.
* Memorie e brendshme 512GB si standart. Ruajtja e vërtetë në dispozicion mund të ndryshojë sipas softuerit të instaluar paraprakisht.

Fotot e eventit