49" DQHD Гејминг монитор G95A

49" DQHD Гејминг монитор G95A

LS49AG950NPXEN

 • Кривата 1000R одговара на контурите на човечкото око за незамислив реализам.
 • Технологијата Quantum Matrix, HDR 2000 и DQHD резолуцијата се здружуваат за кристално чиста слика.
 • Мониторот што е компатибилен со G-Sync има стапка на освежување од 240 Hz и време на одговор од 1 ms.

Одбери Боја

Боја :

Одбери големина

 • Влези во нова ера на реалистичност
  Влези во нова ера на реалистичност со Технологија Quantum Matrix
 • Забележи ги деталите и победи го непријателот
  Забележи ги деталите со Quantum HDR 2000
 • A G95NA monitor shows two spaceships blasting off into space. The monitor is split in two to show the difference in display quality comparing two different refresh rates and response time, one with 120Hz and 5ms and the other with 240Hz and 1ms which shows fewer lagging blurs.
  Ти дава предност во секоја игра со стапка на освежување од 240 Hz и време на реакција од 1 ms
 • Two monitors are shown side-by-side with starships floating in space on both screens. One screen is shown with NVIDIA G-Sync on and displays a smooth ship movement while the other monitor is shown with G-Sync off and displays a scattered movement with tearing.
  Компатибилен со G-Sync

Направи многу повеќе

Направи многу повеќе Направи многу повеќе

Влези во нова ера на реалистичност

Технологија Quantum Matrix

Неспоредливо визуелно искуство. Револуционерната Quantum Matrix технологија со Quantum Mini LED создава контролирано осветлување и совршен контраст за префинета дефиниција. Зоните на локално придушување се зголемија до 2,048 и сега се искомбинирани со највисоките нивоа од 12-бити за да создадат неспоредлив квалитет на слика.

A video shows a split monitor screen with †Edge LED' on the left with a few large dots and †Quantum Mini-LED' on the right with many small dots. The left then shows ten local dimming zones and the right with 2,048. A shining star then appears on the screen as the monitor rotates to its left. A video shows a split monitor screen with †Edge LED' on the left with a few large dots and †Quantum Mini-LED' on the right with many small dots. The left then shows ten local dimming zones and the right with 2,048. A shining star then appears on the screen as the monitor rotates to its left.

Забележи ги деталите и победи го непријателот

Quantum HDR 2000

Види ја целосната величественост на секој детаљ. Од заматени сенки до блескави сцени, осветлувањето од 2000 нити и соодносот на контраст 1.000.000:1 овозможуваат подобар израз на бои и длабочина. Заработи си предност кога играш Ray Tracing игри со тоа што ќе ги забележиш скриените непријатели преку нивните рефлексии.

A video shows a first-person shooter game with †Conventional' colors focused on the entrance of an alley with a †VDE' badge displayed in the corner of the frame. Two black-and-white and color bars get longer and more sophisticated as it's changed from conventional to HDR. An enemy's shadow becomes m A video shows a first-person shooter game with †Conventional' colors focused on the entrance of an alley with a †VDE' badge displayed in the corner of the frame. Two black-and-white and color bars get longer and more sophisticated as it's changed from conventional to HDR. An enemy's shadow becomes m

Двојно зголеми ги своите откритија

Двоен QHD

Светот на гејмингот за кој фантазираш сега е реалност. 49-инчната DQHD резолуција овозможува екран широк колку два QHD монитори поставени еден до друг, со неверојатно детални и прецизни слики. Искуси комплетен поглед со максимален простор за да ја следиш целата акција.

Преплави ги своите сетила

Заоблен екран од 1000 R

Живописните сцени те обземаат уште посилно. Пробај го следното ниво на возбудливото играње кое е подобро од сè што имаш видено досега. Ултраширокиот 49-инчен екран од 1000 R го исполнува твоето периферно видно поле и те вовлекува во кожата на ликот кој го играш.

Дизајниран да го осветли твојот свет

Дизајн на централно осветлување со CoreSync

Опкружи се себеси со секоја сцена. Со core осветлувањето може да ја персонализираш работната средина со повеќе режими на бои коишто отскокнуваат од екранот и стануваат реалност. Гејмингот е многу пореалистичен благодарение на CoreSync технологијата којашто ги совпаѓа боите во играта за да имаш пореалистично искуство во реалниот свет.

Дизајниран да го осветли твојот свет Дизајниран да го осветли твојот свет

Ти дава предност во секоја игра

Стапка на освежување од 240 Hz и време на реакција од 1 ms

Врвна брзина во секоја сцена. Водечката стапка на освежување од 240 Hz го отстранува доцнењето за да овозможи возбудлива игра со непречена акција, сцена по сцена. Со време на реакција од 1 ms, како и со чистите кадри, ти дава конкурентска предност со оптимизираната технологија – во секоја игра.

Нека секоја секунда биде важна

Мало доцнење на слика

Зграпчи ја победата. Неверојатно малото доцнење на слика од 2 ms дава досега невидена прецизност во реакцијата за фаќање на брзите непријатели. Толку е брз, што акцијата започнува веднаш штом ќе го вклучиш екранот, речиси без доцнење помеѓу периферните уреди и играта.

Фокусирај се без некој да ти го одземе вниманието

Компатибилен со G-Sync

Хипер-акцијата сега е беспрекорна. Компатибилноста со G-Sync помага во синхронизацијата на GPU и панелот за да се елиминира сецкањето, доцнењето на екранот и кинењето на сликата. Сложените сцени со брзи акции се стабилни и без сецкање благодарение на AMD FreeSync Premium Pro.

Извлечи го најдоброто од секој момент

Picture-by-Picture

Играј, гледај, допишувај се—сè одеднаш. Со PBP може да гледаш содржина од два извори истовремено во нивната оригинална резолуција. Користи го PIP за да ја зголемиш содржината од вториот извор да зафаќа до 25 % од екранот. Намести ги прозорчињата каде било со помош на алатката Easy Setting Box SW на Samsung.

Извлечи го најдоброто од секој момент

Picture-in-Picture

Играј, гледај, допишувај се—сè одеднаш. Со PBP може да гледаш содржина од два извори истовремено во нивната оригинална резолуција. Користи го PIP за да ја зголемиш содржината од вториот извор да зафаќа до 25 % од екранот. Намести ги прозорчињата каде било со помош на алатката Easy Setting Box SW на Samsung.

Извлечи го најдоброто од секој момент

Easy Setting Box

Играј, гледај, допишувај се—сè одеднаш. Со PBP може да гледаш содржина од два извори истовремено во нивната оригинална резолуција. Користи го PIP за да ја зголемиш содржината од вториот извор да зафаќа до 25 % од екранот. Намести ги прозорчињата каде било со помош на алатката Easy Setting Box SW на Samsung.

Поврзи се автоматски, додека да трепнеш.

Auto Source Switch+

Вклучи го мониторот и веднаш играј. Со Auto Source Switch+, мониторот детектира кога се вклучени поврзаните уреди и веднаш се префрла на новиот изворен сигнал. Ова ти помага веднаш да се впуштиш во акција без да нагодуваш повеќе инпут извори.

Поврзи се автоматски, додека да трепнеш. Поврзи се автоматски, додека да трепнеш.

Мислиме на практичноста

Држач со приспособлива висина

Најди ја победничката положба. Заврти се, наведни се и приспособи ја висината додека не се наместиш во победничка положба. Екранот може многу лесно да се намести во идеалната позиција благодарение на целосно компатибилните стандардни рачки за монитор VESA. Лесно може да се пристапи до приклучоците и уредно да ги приклучиш омилените уреди.

Мислиме на практичноста

Повеќе порти

Најди ја победничката положба. Заврти се, наведни се и приспособи ја висината додека не се наместиш во победничка положба. Екранот може многу лесно да се намести во идеалната позиција благодарение на целосно компатибилните стандардни рачки за монитор VESA. Лесно може да се пристапи до приклучоците и уредно да ги приклучиш омилените уреди.

Спецификации

 • Закривеност на екранот 1000R
 • Сооднос на слика 32:9
 • Осветлување (типично) 420 cd/㎡
 • Статичен сооднос на контраст 1,000,000:1
 • Резолуција 5,120 x 1,440
 • Време на реакција (ms) 1(GTG)

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена.