Фрижидер со долем замрзнувач и голем капацитет SpaceMax технологија

Фрижидер со долем замрзнувач и голем капацитет SpaceMax технологија

RB36T602FS9/EK

Фрижидер со долем замрзнувач и голем капацитет SpaceMax технологија(RB36T602FS9_EK) is rated 4.9 out of 5 by 9.
 • y_2022, m_11, d_23, h_21
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.34
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_9
 • loc_mk_MK, sid_RB36T602FS9_EK, prod, sort_[SortEntry(order=RATING, direction=DESCENDING), SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_samsung-mk_mk
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 122ms
 • REVIEWS, PRODUCT

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

 • SpaceMax™ технологија
  SpaceMax™ технологија
 • Рамномерно ладење во секоја агол
  All-Around Cooling
 • Работи многу тивко и штеди енергија
  Дигитална инвертер технологија

Повеќе простор внатре - иста длабочина надвор

SpaceMax™ технологија

Чувајте повеќе храна во екстра голем фрижидер со 385 литри * со стандарден дизајн на длабочина од 600 mm, што непречено ќе се усогласи со просторот. Изолацијата со висока ефикасност на технологијата SpaceMax ги прави sидовите многу потенки. Така, се создава повеќе простор за складирање, без да излегува од вашата работна површина.

SpaceMax™ технологија SpaceMax™ технологија

* Капацитетот е различен за секој модел.

Рамномерно ладење во секој агол

All-Around Cooling

Бидите сигурни дека храната е правилно ладена - каде и да е. All-Around Cooling го лади секој оддел од агол до агол. Постојано ја проверува температурата и циркулира ладен воздух преку стратешки поставени отвори за проветрување. Така, секоја ставка на секоја полица се лади ефикасно и останува посвежа.

Рамномерно ладење во секоја агол Рамномерно ладење во секоја агол

Не мора да трошиш време и труд за одмрзнување

No Frost

Не троши време и енергија одмрзнувајќи го фрижидерот. Технологијата No Frost ја подобрува циркулацијата на воздухот за да одржи постојана температура, што спречува наталожување мраз. Исто така, многу побрзо ја постигнува посакуваната температура. А и многу помалку го заморува системот за ладење, па така тој трае подолго.

Не мора да трошиш време и труд за одмрзнување Не мора да трошиш време и труд за одмрзнување

Брзо ладење и замрзнување по потреба

Power Cool / Power Freeze

Уживај во брзо ладење. Со само еден допир на копчето, Power Cool интензивно дува ладен воздух во фрижидерот за брзо да ги излади намирниците или омилените пијалаци. Power Freeze овозможува брз бран ладен воздух во замрзнувачот. Одличен е за замрзнување или чување замрзната храна и создавање мраз.

Брзо ладење и замрзнување по потреба Брзо ладење и замрзнување по потреба

Многу пофлексибилно складирање вино и храна

Rack & Shelf

Користи го попаметно просторот во фрижидерот со мултифункционалната полица за вино. Поширокиот дизајн значи дека може да се складираат шишиња, не само со стандардна големина, туку и подебели шишиња, како што е шишето за шампањ. Благодарение на порамната форма, полицата е соодветна за повеќе намени, така што на неа може да се чува и друга храна, како што е пица или табли за јајца.

Многу пофлексибилно складирање вино и храна Многу пофлексибилно складирање вино и храна

Постави уште повеќе и поголеми шишиња на вратата

Голем сад на вратата

Чувај поголеми шишиња и до 2,2 литри на вратата, за да не трошиш простор на полиците. Големиот сад на вратата кој е поширок и подлабок, помага безбедно да складираш големи шишиња, крупни картони и други пијалоци. Одличен е ако сакаш да имаш лесен пристап до ладни напитоци и до твоите омилени пијалaци во секое време.

Постави уште повеќе и поголеми шишиња на вратата Постави уште повеќе и поголеми шишиња на вратата

Работи многу тивко и штеди енергија

Дигитална инвертер технологија

Уживај во помалку бучава и поголема енергетска ефикасност. Дигиталниот инвертерски компресор автоматски ја приспособува својата брзина како реакција на потребата за ладење. Создава бучава од само 35 dB(B), што го прави потивок и од библиотека. Усогласен е и со новите енергетски регулативи, така што користи до 50 % помалку енергија*, штедејќи ги твоите пари.

* Според интерно тестирање во согласност со стандардот ISO 15502.

Работи многу тивко и штеди енергија Работи многу тивко и штеди енергија

* Според интерно тестирање во согласност со стандардот ISO 15502.

Заштитен и долготраен заден дел кој е лесен за чистење

Clean Back

Исчисти го задниот дел од фрижидерот многу полесно. Clean Back е целосно мазна безбедносна прекривка за клучните жици и кабли. Изгледа навистина педантно и лесно може да се избрише, а и овозможува дополнителна трајност. Спречува наталожување нечистотија околу деловите и ги штити од удари.

Заштитен и долготраен заден дел кој е лесен за чистење Заштитен и долготраен заден дел кој е лесен за чистење

Спецификации

 • Бруто Вкупно (литри) 375 ℓ
 • Нето ширина (cm) 595 mm
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 1935 mm
 • Нето тежина (кг) 67 kg
 • Тип на ладење Mono Cooling
 • Класа на енергетска ефикасност A+

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена