Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

Овој телефон ќе го промени значењето на фотографирањето.

Запознајте ги Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra. Со револуционерната видеоснимка од 8K којашто го менува начинот на снимање, не само на видео, туку и на фотографија.1 Додајте безбедност на Samsung Knox, интелигентна батерија, моќен процесор и огромен простор за складирање и серијата Galaxy S20 открива еден нов свет на мобилни телефони.

 • Извадоци од експертска критика
 • Правење на вистинската работа со Galaxy S20
 • 5 причини да се купи Galaxy S20 Ultra
 • Galaxy S20 се дотерува
 • "Беспрекорна камера со исклучителен квалитет"

  Crnobelo logo
  Crnobelo.com

  "Прекрасен дисплеј и силно присуство"

  Telefoni logo
  Telefoni.mk

  "Ultra верзијата е новиот крал на Samsung Galaxy S20"

  City Radio logo
  City Radio
108 MP

Огромен скок напред во резолуцијата и зумирањето кај мобилната фотографија.

Висока резолуција

108 MP ви дозволуваат да зумирате. Повторно. И повторно3

Фотографија направена со камерата од 108 мегапиксели на Galaxy S20 Ultra од пар како седи на плажа. 108 MP ви даваат неверојатни детали во вашите фотографии за да може одново и одново да зумирате без да ја изгубите јасноста, а додека зумираме на фотографијата, откриваме сцена на некој што носи штица за сурфање под прав агол и прави да изгледа дека лицето што скока од карпата зад него скока на штицата за сурфање

Зумирајте и доживејте 108 MP

Далеку над категоријата од 12 мегапиксели, Galaxy S20 Ultra ви дава милиони пиксели повеќе во секоја фотографија. Што значи дека за прв пат кога ќе може да ги зумирате деталите што порано не сте ги виделе.

Galaxy S20 & Galaxy S20+ 64 MP
Galaxy S20 Ultra 108 MP

Нашиот најнапреден зум ве носи на места каде што ниту еден мобилен телефон не бил претходно

Вселенски зум

Зумирајте 100 пати за да најдете снимки што не сте знаеле дека постојат4

Фотографија направена на Galaxy S20 plus близу до крајот на публиката на концерт на отворено. Како што зумираме во фотографијата, гледаме смешен момент со човек кој го носи публиката до бината, покажувајќи како Вселенскиот зум Ви овозможува да ги пронајдете моментите кои би ги пропуштиле.
Фотографија направена со Galaxy S20 Ultra од плажа со многу луѓе. Додека ја зумираме фотографијата, гледаме смешен момент на куче како седи на крпа за на плажа со розови очила, прикажувајќи како Вселенскиот зум ви дозволува да пронајдете моменти што во спротивно можеби ќе ги пропуштевте

Започнува со 10 пати хибриден оптички зум овозможен од револуционерно преклопени леќи и сензор за слика со висока резолуција. Спојте го тоа со зум со супер резолуција засилен со вештачка интелигенција за да се доближите до акцијата и да снимите моменти што во спротивно можеби ќе ги пропуштевте.

*Сликата е симулирана за илустративни цели.

Galaxy S20 & S20+ 3 патихибриден оптички зум5 До 30 патиЗум со супер резолуција6
Galaxy S20 Ultra 10 патихибриден оптички зум5 До 100 патиЗум со супер резолуција6

Нека биде ноќ

Јасна ноќ

Речиси трипати ја зголемивме големината на сензорот за да може да фотографирате повеќе ноќе

При слаба осветленост, систем на камери од професионален степен снима повеќе фотографии одеднаш, спојувајќи ги во една неверојатна снимка со помалку замаглување и пречки. Со поголемите сензори за слика и вештачката интелигенција, префрлањето во Ноќен режим значи дека може да снимате ноќни сцени појасно.7

Исклучен Ноќен режим

Фотографии сликани со Ноќен режим на Galaxy S20 plus. BTS се наоѓа во слабо осветлен ходник, ги држи предметите осветлени со светлосни прачки и неонско осветлување како гитара, кларинет, кошаркарска топка, наочари за сонце и друго. На фотографијата со исклучен Ноќен режим, може да ги видете контурите на членовите на бендот, но најмногу светлосните прачки и неонските предмети. На фотографијата со вклучен Ноќен режим, лицата и облеката на бендот се многу појасни и колоритни

Вклучен Ноќен режим

8K

Видеоснимката во 8K го револуционизира вашиот начин на снимање фотографии и видеа

Видео во 8K

Отсега видео со највисоката резолуција на паметен телефон

Ја одведовме мобилната резолуција од 4K дури до 8K. Тоа е 4 пати повеќе од ултрависоката дефиниција и 16 пати повеќе од целосната висока дефиниција. Тоа значи дека ќе снимите моменти во супер остра резолуција.

Луѓе шетаат на улица пред реклама за центар за фитнес на којашто една жена влече големо јаже. Временската рамка на видеото се враќа наназад додека да видиме маж како поминува пред центарот за фитнес, но изгледа како да е повлечен од јажето. Се појавува иконата за видеоснимка во 8K и со нејзино притискање се снима слика од тој момент

Видеоснимка во 8K

Може да направите слики од 33 MP од видео во 8K

Тоа е сосема нов начин за правење слики секогаш кога ќе притиснете на копчето за снимање. Видеото во 8K го претвора секој кадар во слика во висока резолуција што може да ја зумирате за незаборавни снимки.

8KВидео
33 MPСлика

Стабилно. Постабилно. Супер стабилност

Супер стабилностст

Префинетата вештачка интелигенција го стабилизира видеото како акциона камера

Поголемиот сензор и стабилизаторот против нишање го урамнотежува движењето на камерата, така што вашите снимки нема да бидат матни и нестабилни, туку супер рамномерни.

Маж вози велосипед BMX и изведува трикови. Видео со слајдови ја прикажува истата снимка со исклучена Супер стабилност. Видеото со вклучена Супер стабилност прикажува колку е рамномерна снимката

Едно сликање

Комплетно нов начин да се направи еден снимка и да се снимат повеќе формати

Едно сликање е всушност засилување на режимот Burst. Со револуционерна вештачка интелигенција, ви овозможува да фотографирате до 10 секунди и да добиете најразлични формати, што значи дека може да го изберете најдобриот стил за моментот, без да треба повторно да сликате.8

Фудбалска игра со меурчиња. Започнува со маж кој ја шутира топката, а потоа двајца мажи се судираат еден во друг во меурчињата. Видеото потоа се менува во неколку различни формати за да се илустрира разновидноста на формати што Едно сликање автоматски ги создава

Изберете го режимот Едно сликање во камерата и допрете на блендата. Движете се наоколу најмалку 3 секунди, а најмногу до 10 секунди за да ја снимите целата сцена.

*Сликата е симулирана за илустративни цели.

Целодневна батерија

Моќност којашто трае и трае и трае…

Нашите батерии се моќни, со максимална моќност од 5000 mAh (вообичаена).9, 10 Но, тие исто така се интелигентни, прилагодувајќи се на вашите навики за мобилни телефони за да ви заштедат моќ и да траат подолго со едно полнење.

Galaxy S20 Ultra гледан од предната страна во режим на пејзаж со небо на градот на екранот. Соцето на небото е половина на екранот и половина надвор од екранот за да прикаже дека целодневната батерија може да трае подолго од вашиот ден

Бришењето е застарена навика

ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕ

Место за 750.000 од вашите омилени фотографии11

Galaxy S20, S20+ и S20 Ultra се направени за моќната камера, со огромен вграден простор за складирање за да ги зачувате вашите видеа и фотографии во висока резолуција. Потоа може да го проширите со microSD-картичка за уште поголем простор до вкупно 1,5 TB.12, 13

До 512 GBвнатрешна
Плус до 1 TBпреку MicroSD

БЕЗБЕДНОСТ

Го надградивме целиот безбедносен систем, така што она што е ваше останува ваше

Создадовме безбеден процесор посветен на заштитата на вашите PIN, лозинка, шема и приватен клуч во Blockchain. Во комбинација со платформата Knox, безбедноста е вклучена во секој дел од вашиот телефон, од хардвер до софтвер. Така што приватните податоци остануваат приватни.

Galaxy S20, S20 плус и S20 Ultra сите поставени еден до друг со слика од есенски лисја на сите три екрани. Врз сликата е логото на Samsung Knox

ДОДАТОЦИ

Одведете го вашето искуство со серијата Galaxy S20 на следното ниво

Рамен приказ на неколку додатоци на Galaxy, вклучувајќи ги Galaxy Buds плус, Smart LED View футролата, Smart LED футролата, Smart Clear View футролата и Galaxy Watch Active 2

Додатоците се продаваат одделно. Достапноста на моделот и бојата може да се разликува според земјата и операторот.

Galaxy е водич во иновативноста

БЕЗБЕДНОСТ

Безбедноста е во нашата ДНК. Па затоа, секој Galaxy е создаден да биде безбеден, почнувајќи од чипот.

Споредете ги моделите

задната страна на Galaxy S20 во космичко Розова боја
задната страна на Galaxy S20 во космичко сива боја
задната страна на Galaxy S20 Ultra во космичко сива боја
Galaxy S20 Galaxy S20+ Galaxy S20 Ultra
Бои1
 • Космичко сива
 • Космичко сина
 • Космичко розова
 • Космичко црна
 • Космичко сива
 • Космичко сина
 • Космичко црна
 • Космичко сива
Големина на екранот2

6,2 инчи

6,7 инчи

6,9 инчи

Висока резолуција

64 MP

64 MP

108 MP

Зум3

30x

30x

100x

Батерија4

4000mAh(вообичаено)

4500mAh(вообичаено)

5000mAh(вообичаено)

 1. Достапноста на бојата може да се разликува во зависност од земјата или операторот.
 2. Измерена дијагонално, големината на екранот на Galaxy S20 е 6,2 инчи како целосен правоаголник и 6,1 инч ако се одземат заоблените агли; големината на екранот на Galaxy S20+ е 6,7 инчи како целосен правоаголник и 6,5 инчи ако се одземат заоблените агли; големината на екранот на Galaxy S20 Ultra е 6,9 инчи како целосен правоаголник и 6,7 инчи ако се одземат заоблените агли; фактичката област за гледање е помала поради заоблените рабови и отворот за камерата.
 3. Вселенскиот зум вклучува и дигитален зум, што може да предизвика влошување на сликата.
 4. Батерија од 5000 mAh (вообичаена) е достапна само на Galaxy S20 Ultra. Батеријата на Galaxy S20 е 4000 mAh (вообичаена), а батеријата на Galaxy S20+ е 4500 mAh (вообичаена). Вообичаената вредност е тестирана во лабораториски услови на трета страна. Вообичаената вредност е проценета просечна вредност земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батериите меѓу тестираните примероци на батерии според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 3880 mAh за Galaxy S20, 4370 mAh за Galaxy S20+ и 4855 mAh за Galaxy S20 Ultra. Фактичкото времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, шемите на користењето и други фактори.

Galaxy S21 Ultra 5G

Го претставуваме телефонот кој е врвен во секој поглед

ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ