Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

Galaxy S21 Plus 5G во фантом виолетова боја гледан од задната страна пред телефон Galaxy S21 5G во фантом розoва боја гледан од предната страна. Телефонот на предната страна има позадина на екранот со корал.

Направен за врвно доживување секој ден

Никогаш повеќе не пропуштајте да направите совршена слика. Запознајте ги Galaxy S21 5G и S21+ 5G. Дизајнирани да направат револуција кај видеото и фотографијата, со повеќе од кинематичка резолуција 8K за да можете да прилепите епски фотографии директно од видео. Има сè во две големини: 64MP, нашиот најбрз чип и огромна батерија која трае цел ден.1 Нештата штотуку добија епски пропорции.

 • Запознајте го новото лице на Galaxy

ДИЗАЈН И ДИСПЛЕЈ

Направен да мами погледи
Galaxy S21+ 5G 6,7”

INFINITY-O ДИСПЛЕЈ2

DYNAMIC AMOLED 2X

EYE COMFORT SHIELD

СУПЕРМАЗЕН ЕКРАН ОД 120 HZ

Galaxy S21 5G 6,2”

INFINITY-O ДИСПЛЕЈ2

DYNAMIC AMOLED 2X

EYE COMFORT SHIELD

СУПЕРМАЗЕН ЕКРАН ОД 120 HZ

Galaxy S21 5G во фантомска розова боја стои пред Galaxy S21 Plus 5G во фантомска виолетова боја, и двата гледани под агол од задната страна. И двата се свртуваат за да ја покажат графичката позадина на екраните.

бои

Живописна виолетова

ФАНТОМСКА ВИОЛЕТОВА

Крупен кадар на задната камера на Galaxy S21 Plus 5G во фантомска виолетова боја.

Елегантно сребрена

ФАНТОМСКА СРЕБРЕНА

Крупен кадар на задната камера на Galaxy S21 Plus 5G во фантомска сребрена боја.

Смела црна

ФАНТОМСКА ЦРНА

Крупен кадар на задната камера на Galaxy S21 Plus 5G во фантомска црна боја.

Запознај ја серијата во фантомски бои3

Вистински празник за очи

Брилијантен и заштитнички од секаде.

Corning® Gorilla® Glass Victus™

Револуционерна заштита

Направен за оние „о не!“ моменти, Gorilla Glass Victus™ обезбедува отпорност од гребење и оштетување што го прави најотпорно стакло на мобилен телефон Samsung.4

Крупен кадар од Galaxy S21 5G во фантомска розова боја, под агол, со корална позадина на екранот, покажувајќи ги светлите и живописни бои на екранот.
Видеореволуцијата започнува тука
Два телефони Galaxy S21 Plus 5G во фантомска виолетова боја, се спојуваат под агол од спротивните страни, еден се гледа од предната страна, другиот од задната.

ПРОФЕСИОНАЛЕН ВИДЕО-ЗАПИС

Нови стандарди во снимањето
8K
Секој ден е појак и од филм

Тројца пријатели се возат во пикап камион, а двајца скокнуваат од него од задната страна. Сцена снимена во режим на 8K видео и една слика направена со 8K Video Snap.

Сними врвни фотографии во секое 8K видео

8K видео е највисоката резолуција на еден паметен телефон, што ја прави твојата снимка дури и подобра од филм. А со 8K 24 fps, секој видеоблог и спомен е твојот следен обид да станеш ѕвезда. Сними, прикачи и гледај веднаш на YouTube.

Потоа, употреби ја опцијата 8K Video Snap да си направиш албум од висококвалитетни слики од 33 MP директно од секое 8K видео. Лесно е да снимиш сега, а да извадиш слики подоцна.

*YouTube е трговска марка на Google LLC.

SINGLE TAKE

Снимаш еднаш и доволно е пушти

Снимка од група пријатели кои возат ролерки се претвора во повеќе слики и кратки клипови со разни филтри и ефекти на сечење.

Едно снимање и едно сликање го претвора во фотографии и видеа достојни за содржини од кои можете да избирате.4,5 Ова е како личен видеомонтажер, сече, забавува и стабилизира за да создаде содржина која можете да ја поставите директно на Instagram.

Super Steady. Вклучено

пушти

Сцена од жена која вози скејтборд низ улицата, снимена на Galaxy S21 Plus 5G во фантомска црна боја. Една снимка со Galaxy S21 Plus 5G без Super Steady, а другата со Super Steady. Снимката снимена со Super Steady е чиста и детална.

Одличен тек на видео, богато со акција

Super Steady „плаче“ за акција. Сега, кога ги комбиниравме AI стабилизацијата и снимањето со 60 fps, твоите авантури може да станат уште поинтензивни — бидејќи твојот телефон снима како акциска камера.

Super Smooth 60 fps Video ти овозможува повторно да го доживееш моментот без да пропуштиш нешто. Неговата динамична брзина на кадри автоматски се приспособува за да можеш да снимиш одлично видео и на силна и на слаба светлина.7

Резолуција

којае во тек

со револуцијата

10 MP СЕЛФИ КАМЕРА
12 MP УЛТРАШИРОКА КАМЕРА
12 MP ШИРОКОАГОЛНА КАМЕРА
64 MP ТЕЛЕФОТО КАМЕРА
64 мегапиксели

ПРОФЕСИОНАЛНА КАМЕРА

Убавината е во деталите
Камерата зумира на чинија со виолетов десерт со жолто цвеќе со мрежа од линии врз нив, покажувајќи како се добиваат слики со висока резолуција дури и при сечење.

Снимај во резолуција од 64 мегапиксели за да можеш да зумираш и да снимаш со голема чистота со којашто фотографиите изгледаат како вистински ремек-дела.8

ПОРТРЕТ

Готови за на Instagram

Портретите никогаш не изгледале подобро. Снимај фотографии што можеш веднаш да ги објавиш на друштвените мрежи без да ги монтираш и уредуваш.

 • Жена седи во возачкото седиште во автомобил, свртена кон совозачката страна.
  ORIGINAL
 • Жена седи во возачкото седиште, сликана во режим на портрет со ефект на заматување.
  BLUR
 • Жена седи во возачкото седиште, сликана во режим на портрет со ефект Studio.
  STUDIO
 • Жена седи во возачкото седиште, сликана во режим на портрет со ефект High-key Mono.
  HIGH-KEY MONO
 • Жена седи во возачкото седиште, сликана во режим на портрет со ефект Low-key Mono.
  LOW-KEY MONO
 • Жена седи во возачкото седиште, сликана во режим на портрет со ефект Backdrop.
  BACKDROP
 • Жена седи во возачкото седиште, сликана во режим на портрет со ефект colour Point.
  colour POINT
Насмеана жена, сликана во режим на портрет.

AI анализира лица и природна светлина, агли и насоки — грижејќи се предметот што го фотографираш да биде во фокус и секогаш одличен.

НОЌЕН РЕЖИМ

Ноќта е твоја
Жена кампува во багажникот на нејзиното комбе. Една фотографија снимена со Galaxy S21 Plus 5G без ноќен режим и друга фотографија снимена во ноќен режим. Фотографијата снимена во ноќен режим е чиста, детална и со многу повеќе боја од другата фотографија.

Немаш екипа за светло? Го мразиш тој непријатен блиц? Без грижа. Сега можеш да ја осветлиш ноќта и да ја снимаш во живописни бои, ноќе или на ниска светлина и без сите додатоци.

30X SPACE ZOOM

Кажи му збогум на „предалеку“
play

Автомобил во кој на задното седиште има еден пар. Како што зумираш, може да забележиш дека има некој на возачкото седиште. Додека зумираш се до 30 пати, го гледаш нејзиното насмеано лице преку страничниот ретровизор.

Подобрениот квалитет на камерата овозможува дигитален зум до 30 пати, што на оние на последните седишта им овозможува да се чувствуваат како да се доволно блиску до сцената, речиси пред бендот.9 Zoom Lock ја стабилизира снимката кога ти се тресат рацете.

СЕЛФИ

Го истакнува твојот најдобар израз на лицето
Жена се смее додека си прави селфи, потпрена на розов ѕид.

Режимот Selfie е подобрен со AI за да ги истакне твоите црти на реалистичен начин, со реални бои.

Жена се смее додека си прави селфи под понизок агол, потпрена на розов ѕид.

Предната камера од 10 MP има безброј детали, додека брзиот автоматски фокус ти овозможува лесно да ги снимаш најдобрите снимки.

ПЕРФОРМАНСИ

Не може да престане. Нема да престане.
Два телефони Galaxy S21 Plus 5G во фантомска виолетова боја, се доближуваат еден до друг под агол, едниот се гледа од задната страна. Двата телефони се разделуваат и оддалечуваат еден од друг.

ИНТЕЛИГЕНТНА БАТЕРИЈА

Трае цела ноќ, до сабајле1, 10

Телефон Galaxy S21 Plus 5G гледан однапред во хоризонтала, со градски пејзаж од згради и река која минува низ центарот на екранот. Градското светло оди од ден во ноќ за да покаже користење на телефонот од утро до вечер.

 • Super Fast Charging ти дава часови енергија со само неколку минути полнење.11

 • Fast Wireless Charging 2.0 е брзо надополнување енергија — без кабел.12

 • Со Wireless PowerShare можеш да го користиш телефонот за да ги наполниш слушалките, часовникот, па дури и телефонот на другар ти.13

Лого: Certified USB Fast Charger 25W.

*The USB Implementers Forum, Inc. (USB-IF) е основан во 1995 година за поддршка и развивање на пазарот и за подигање на свеста кај корисниците за прифаќањето уреди кои се согласност со стандардите за USB. Super Fast Charging на Galaxy S21 5G и S21+ 5G има сертификат дека е усогласено со стандардите за USB, што значи дека твоите производи ги исполнуваат највисоките стандарди во индустријата. Сертификатот може да се најде на www.usb.org.

ПРОЦЕСОР ОД 5 NM

Запознај го најбрзиот чип на Galaxy досега

Поголема брзина, моќ и интелегенција, 5nm процесор е доволно брз да ја следи акцијата, за ти да можеш да работиш побрзо и повеќе.4

8 GB RAM

*Сликата е симулирана за илустрација.

Три телефони Galaxy S21 Plus 5G во фантом виолетова од предната страна под агол, ставени еден пред друг. Еден од телефоните покажува преземени епизоди на екранот, друг покажува интернет-интерфејс, а еден покажува интерфејс за пренесување видео.

БЕЗБЕДНОСТ

Сподели го само она што сакаш да го споделиш

Безбедносната платформа Knox обезбедува високо ниво на безбедност, заштитувајќи го вашиот телефон од кршење и давајќи поголема доверба во вашите дозволи за податоци и апликации. Исто така, ја има функцијата Samsung Knox Vault која ги крие вашите податоци за биометриска автентикација. А со поголемиот сензор за отпечаток од прст, Ultrasonic Fingerprint, кој има помало доцнење, може да го отклучиш телефонот уште побрзо — дури и со сув прст.4

Телефон Galaxy S21 Plus 5G покажан од предната страна, со логото на Samsung Knox на екранот.

МЕМОРИЈА

За вистински незаборавни спомени

Вградената меморија до 256 GB значи дека илјадниците незаборавни моменти ќе се зачуваат на безбедно.14

Лого на Microsoft OneDrive

OneDrive ти дава дополнителен спокој. Автоматски синхронизирај ги твоите фотоградии и видеа за да бидат заштитени.15

Galaxy S21 Plus 5G покажан од предната страна, на екранот има слика од жена што се смее. Зад него се гледа галерија од слики.

ВОДООТПОРЕН

Вода? Како и да е
Galaxy S21 Plus 5G во фантом виолетова боја и Galaxy S21 5G во фантом розева боја, двата се гледаат од задната страна, опкружени од вода.

IP68 проценето ниво на заштита16

5G

Со HyperFast 5G можеш да преземаш цела сезона од твојата омилена серија за миг. Чипсетот што е компатибилен со 5G дава поголеми брзини за да останеш поврзан додека прикачуваш или преземаш нешто.17, 18, 19 А Wi-Fi 6 те поврзува со сè што сакаш на брз и безбеден начин.20

Двојната SIM-картичка ви овозможува да користите нано SIM и eSIM за два податочни пакети во еден уред.21

пушти

Жена гледа низ прозорец преку ролетни. Сцената се повлекува и се појавува Galaxy S21 Plus 5G во фантом виолетова. На екранот е платформа за пренесување, презема телевизиски епизоди за да ја покаже брзината на 5G.

ГЕЈМИНГ

Перформанси вредни за гејминг
Женски лик го напушта својот брод за да истражува нов свет.

Подготвен за големиот екран?

Големиот екран за чет ви овозможува лесно да се поврзете со пријател или сакан — и да ја зголемите забавата со колоритни позадини. Останете блиски со оние кои ви значат со едноставен допир.19, 20, 22

GOOGLE DUO

*Сликата е симулирана за илустрација.

*Google Duo е трговска марка на Google LLC.

ТВ на ѕидот покажува видео разговор меѓу четворица пријатели.

Motion Mirror држи чекор со твојот тренинг — со него можеш да го префрлиш екранот од телефонот на телевизорот за да ја следиш вежбата додека истовремено се гледаш и себеси.22, 23

На екранот на телевизорот е прикажана инструкторка по јога, во позицијата „down dog“, а во аголот во мал квадрат е дадена жена која ги следи инструкциите.

GALAXY SMARTTAG

Означи, пронајди

Ставете ознака на вашите клучеви или паричник, а потоа користете ја апликацијата SmartThings Find да ја проверите нивната последна локација за лесно следење.24, 25, 26

Galaxy SmartTag во црна боја гледан од предната страна.
Galaxy SmartTag во овесна боја гледан од предната страна.
Galaxy S21 Plus 5G гледан однапред до апликацијата SmartThings на екранот, покажувајќи некој кој бара изгубен предмет на кој има прикачено Galaxy SmartTag.

Музиката на твојот живот со само еден допир27

Слушалки Galaxy Buds Pro во фантомска виолетова боја свртени во спротивна насока.

ШТО ИМА ВО КУТИЈАТА

Што ви е потребно за да го направите епски секој ден

Започни ја 2021-та година едноставно. Доаѓа токму со она што ти треба — и ништо од тоа нема да ти прави гужва по фиоките.

Фотографија од птичја перспектива на Galaxy S21 Plus 5G во фантомска виолетова боја и пакувањето, и двете свртени со предната страна нагоре..

Вклучува:

USB Type-C податочен кабел

Игла за отворање

Краток водич

*Преносниот адаптер се продава одделно.

*Некои од наведените делови, вклучувајќи слушалки, може да не бидат достапни во зависност од моделот што го купуваш или од земјата или регионот во кој живееш.

Откриј ги Galaxy S21 5G и S21+ 5G во AR

ПОГЛЕДНИ ВЕДНАШ

Рака која држи Galaxy S21 Plus 5G со страницата AR на екранот.

Често поставувани прашања

 • Galaxy S21 5G и S21+ 5G имаат три задни камери и една селфи камера од 10 MP. Задните камери вклучуваат: една телефото камера од 64 МР, една широкоаголна камера од 12 МР и една ултраширока камера од 12 МР.

 • Да, Galaxy S21 5G и S21+ 5G имаат супермазен екран од 120 Hz. Брзината на освежување на екранот се приспособува помеѓу 48 и 120 Hz врз основа на содржината што ја гледаш.

 • Galaxy S21 5G доаѓа со 6,2-инчен екран, со димензии 71,2 x 151,7 x 7,9 милиметри и тежина од 171 g (mmW), 169 g(sub6). Galaxy S21+ 5G доаѓа со 6,7-инчен екран, со димензии 75,6 x 161,5 x 7,8 милиметри и тежина од 202 g (mmW), 200 g(sub6).1

 • Да, може да користиш електронска SIM картичка, позната како eSIM, на Galaxy S21 5G и S21+ 5G. Картичката eSIM ти овозможува да активираш тарифа за мобилна мрежа директно на твојот телефон, така што може да ги менуваш тарифите или да додаваш телефонски број од друга земја без физичката Nano SIM картичка.