Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

Врвен.Во секој поглед

Го презентираме Galaxy S21 Ultra 5G. Дизајниран со уникатна контурна камера за создавање револуција во фотографијата — во овозможува да снимите кинематско видео во 8K и да прилепите епски фиксни кадри, сето тоа во еден обид. А со најбрзиот чип, најцврстото стакло на Galaxy, 5G и батерија која трае цел ден, Ultra лесно ја оправдува својата репутација.

 • Филм за официјално претставување
 • Официјална телевизиска реклама.

ДИЗАЈН

Револуционерен дизајн
Два телефони Galaxy S21 Ultra 5G свртени еден кон друг, еден се гледа од задната страна, другиот од предната. Телефонот кај кој се гледа предната страна на екранот има графичка позадина.

Претставуваме сосема нов и смел дизајн на камера кој има сопствена категорија. Има ултра големина со „contour--cut“ камера во која се сместени најмодерните објективи.

бои1

Ултра нијанси
Два телефони Galaxy S21 Ultra 5G гледани од задната страна под агол, еден во фантомска црна боја, а другиот во фантомска сребрена.

ФАНТОМСКА ЦРНА

ФАНТОМСКА СРЕБРЕНА

ДИСПЛЕЈ

Пријатен за гледање
Крупен кадар од дисплејот и предната камера на Galaxy S21 Ultra 5G со графичка позадина на екранот.
 • 6,8”

  INFINITY-O ДИСПЛЕЈ2

 • 2X

  DYNAMIC AMOLED 2X

 • Икона за заштитата за очи Eye Comfort Shield

  EYE COMFORT SHIELD

 • 120Hz

  СУПЕРМАЗЕН ЕКРАН ОД 120 HZ

 • 50%

  ПОВЕЌЕ КОНТРАСТ3

 • 100%

  ЈАЧИНА НА бои

Galaxy S21 Ultra 5G од птичја перспектива, со графичка портокалова позадина на екранот.

Corning® Gorilla® Glass Victus™

Најотпорно Gorilla Glass направено досега

Дизајнирано помалку да се гребе и да ги штити и предниот и задниот дел, ова е најотпорното Gorilla Glass за мобилен телефон Galaxy.3

ПРОФЕСИОНАЛЕН ВИДЕО-ЗАПИС

Видеореволуцијата започнува тука
8K
Многу повеќе од филмска резолуција

Сцена од маж кој танцува пред архитектонска градба, снимена со 8K на Galaxy S21 Ultra 5G. Од видеото е направена фотографија со помош на 8K Video Snap. Сликата покажува колку чисто изгледа еден кадар од 8K видео како фотографија.

Направи врвни портрети директно од 8K видео

8K Video е видео со највисока резолуција достапно на паметен телефон — тоа е четири пати повеќе пиксели од 4K. Снимај во 8K 24 fps и добиј изострена снимка која изгледа подобро од филм, потоа прикачи ја и гледај директно на YouTube.

А со 8K Video Snap, може да извлечеш врвни фотографии со висока резолуција директно од 8K видео.4 На тој начин не мора да бираш помеѓу снимање видео и фотографирање.

*YouTube е трговска марка на Google LLC.

S Pen пенкало се користи на Galaxy S21 Ultra 5G со интерфејс на уредување видео на екранот.

Компатибилност со S Pen пенкало значи дека може да ги уредуваш твоите видеа со голема префинетост до последен кадар, со прецизност која не може да се постигне со прст.

Непречено и стабилно, а сепак полно со акција

Пушти

Маж танцува на скали. Една снимка со Galaxy S21 Ultra 5G без Super Steady, а другата со Super Steady. Снимката снимена со Super Steady е чиста и детална.

Вклучи ја опцијата Super Steady и Galaxy S21 Ultra 5G снима како акциска камера. AI стабилизацијата ги елиминира ударите, овозможувајќи стабилно и непречено видео како со стабилизатор, додека се движиш.

Super Smooth 60 fps Video овозможува динамична брзина на кадри за супер непречено видео, дури и на слаба светлина. Автоматски ја приспособува брзината на кадрите во секунда за твоето видео да остане совршено, од утро до мрак.5

Резолуција

којае во тек

со револуцијата

Горната половина на Galaxy S21 Ultra 5G покажана од предната страна, на екранот има слика од жена и команда за селфи камерата.
Крупен кадар на задната камера на Galaxy S21 Ultra 5G во фантомска црна боја, чијашто ултраширока камера е истакната.
Крупен кадар на задната камера на Galaxy S21 Ultra 5G во фантомска црна боја, чијашто широкоаголна камера е истакната.
Крупен кадар на задната камера на Galaxy S21 Ultra 5G во фантомска црна боја, чиишто телефото камери се истакнати.

ПРОФЕСИОНАЛНА КАМЕРА

Највисоката можна резолуција на паметен телефон

108 MP

108 мегапиксели
Кадар одблизу на овошје и десерт на црна чинија со мрежни линии преку сликата направена со камера на Galaxy S21 Ultra 5G од 108MP. Сликата е исечена прикажувајќи чиста резолуција и жива боја.
Сечи и само сечи

Камерата од 108 мегапиксели доловува толку многу детали, така што може да го прошириш екранот и да откриеш уште повеќе слики во него.6 Квалитетот на оваа камера ги изразува богатите бои за реалистични детали и нијанси — кои не избледуваат на сонце.

100X SPACE ZOOM

За тебе е само еден допир, но за зумирањето е голем чекор
Пушти

Жена стои на другата страна на една зграда. Како што зумираш, може да забележиш дека таа држи чадор. Како што зумираш уште повеќе, веќе јасно ја гледаш жената. Зумирај до крај и ќе видиш крупен кадар од нејзиниот чадор.

Револуционерниот Dual Tele Zoom сега зумира побрзо, порамномерно и поостро од кој било зум во серијата Galaxy.7А кога ќе се спои со целосно новото Заклучување на зум, сликите се постабилни од кога и да е.

 • Маж носи кожно палто, снимен во режим на портрет на Galaxy S21 Ultra 5G.
  ORIGINAL
 • Маж носи кожно палто, сликан во режим на портрет со ефект на заматување.
  BLUR
 • Маж носи кожно палто, сликан во режим на портрет со ефект Studio.
  STUDIO
 • Маж носи кожно палто, сликан во режим на портрет со ефект High-key Mono.
  HIGH-KEY MONO
 • Маж носи кожно палто, сликан во режим на портрет со ефект Low-key Mono.
  LOW-KEY MONO
 • Маж носи кожно палто, сликан во режим на портрет со ефект Backdrop.
  BACKDROP
 • Маж носи кожно палто, сликан во режим на портрет со ефект colour Point.
  colour POINT

Портретите добиваат третман на лице.

Режимот на портрет сега е подобрен со AI за да ја овозможи идеалната светлина во твоите фотографии — ги анализира лицата, аглите и насоките на осветлување и ја мапира длабочината на полето.

НОЌЕН РЕЖИМ

Ноќни фотографии како од сон
Жена во црвен фустан како гледа преку прозорец во темнината. Една фотографија снимена со Galaxy S21 Ultra 5G без ноќен режим и друга фотографија снимена во ноќен режим. Фотографијата снимена во ноќен режим има повеќе светлина и боја од другата фотографија.

Сензорот Bright Night е нашиот најголем напредок во фотографиите на ниска светлина, доловувајќи ги светлите, живописни бои и во темните ноќи. Сними чисти слики со повеќе брзина и значително помалку шум, додека истовремено го контролираш времето на експозиција.3

ПЕРФОРМАНСИ

Го нарекуваме Ultra со причина
Крупен кадар од Galaxy S21 Ultra 5G во фантомска сребрена боја, под агол, со графичка позадина на екранот.

ПРОЦЕСОР ОД 5 NM

Најбрзиот чип на Galaxy досега
Симулација на процесорот на Galaxy S21 Ultra 5G ги истакнува перформансите на AI, CPU, GPU и RAM.

Првиот процесор од 5nm за Galaxy има епска јачина и брзина. Оваа извонредна надградба значи побрзо процесирање и поголема интелигенција во секој аспект на Galaxy S21 Ultra 5G.3

*Сликата е симулирана за илустрација.

*16 GB RAM достапни со 512 GB меморија на моделот Galaxy S21 Ultra 5G. 12 GB RAM достапни со 256 GB и 128 GB на моделот Galaxy S21 Ultra 5G.

БЕЗБЕДНОСТ

Заклучи
Крупен кадар од областа за отклучување на екранот на Galaxy S21 Ultra 5G со логото на Samsung Knox на екранот.

Безбедносната платформа Knox обезбедува високо ниво на безбедност, заштитувајќи го вашиот телефон од кршење и давајќи поголема доверба во вашите дозволи за податоци и апликации. Исто така, ја има функцијата Samsung Knox Vault која ги крие вашите податоци за биометриска автентикација. А поголемиот сензор за ултрасоничен отпечаток од прст ја подобрува латентноста и препознавањето на сув прст за побрзо и точно отклучување.3

5000 mAh

Небото над архитектонска градба се менува од ноќ во зора за да ја покаже долготрајноста на батеријата од 5000 mAh.

ИНТЕЛИГЕНТНА БАТЕРИЈА

Целодневната моќ се надмина себеси

Интелигентната батерија на Galaxy S21 Ultra 5G трае подолго од денот — дури и на 5G. Поместувајќи ја границата до високи 5000 mAh, ги комбинира новиот ефикасен дисплеј и процесор за да трае подолго од 24 часа.8, 9

 • Super Fast Charging овозможува полнење на батеријата до повеќе од 50 % за само 30 минути со преносниот адаптер од 25 W.10

 • Fast Wireless Charging 2.0 ти дава брзо надополнување енергија, без кабел.11

 • Со Wireless PowerShare можеш да го користиш телефонот за да ги наполниш слушалките, часовникот или телефонот на другар ти.12

Galaxy S21 Ultra 5G покажан од предната страна, на екранот има слика од жена што гледа во камерата. Зад неа се гледа галерија од различни слики како илустрација на големиот капацитет на меморијата.

МЕМОРИЈА

Зачувај ги спомените и биди спокоен

Со вградената меморија до 512 GB може да зачуваш илјадници слики и видеа со висока резолуција.13, 14

Galaxy S21 Ultra 5G гледан одзади, испрскан со вода.

ВОДООТПОРЕН

Малку вода не прави проблем
 • IP68 проценето ниво на заштита16

5G

Со HyperFast 5G можеш да преземаш цела сезона од твојата омилена серија за миг. Нашиот чипсет, кој е прв од овој тип во индустријата и компатибилен со 5G, се грижи да бидеш секогаш еден чекор пред другите со секое прикачување и преземање.17, 18, 19 А HyperFast Wi-Fi, првото Wi-Fi 6E во светот, достигнува голема брзина за да останеш поврзан на брз и сигурен начин.20

 • Икона на Dual SIM

  Двојната SIM-картичка ви овозможува да користите нано SIM и eSIM за два податочни пакети во еден уред.21

ГЕЈМИНГ

Врвни, извонредни перформанси
Замоци лебдат на небото, а во далечината се гледа друга планета.

Од еден голем екран на друг

Два телефони Galaxy S21 Ultra 5G поставени еден врз друг, покажани од предната страна и на екранот има графичка позадина.

Голем екран за чет со Google Duo е новиот начин да се поврзете со пријател или сакана личност, зголемувајќи ја забавата со колоритни позадини.19, 20, 22Лесно е да останете блиски со оние кои ви значат со едноставен допир.

GOOGLE DUO

*Сликата е симулирана за илустрација.

*Google Duo е трговска марка на Google LLC.

ТВ под агол, покажувајќи видео повик во Google Duo со четворица луѓе.

Motion Mirror lets you project your phone to your TV so you can follow a workout routine. As you keep in step, you'll see your moves right alongside your instructor.22, 23

ТВ на кој се прикажува видео со инструкторка во наведната јога позиција. Во мал квадрат на аголот на екранот се пресликува камерата на телефонот додека жената ја следи вежбата.

S Pen пенкалото е прецизност на дланка

Така е, ова е првото S Pen за серијата Galaxy S — одново ги пишува правилата за мобилни апарати така што дава неверојатно реалистично чувство на пенкало.26, 27

S Pen пенкало гледано од страна, се користи на Galaxy S21 Ultra 5G со интерфејс на уредување видео на екранот.

Galaxy Buds Pro make everyday sounds more epic, syncing so easily it's like they're an extension of Galaxy S21 Ultra 5G. One tap and you're hearing clear, defined audio.28

Слушалки Galaxy Buds Pro во фантомска црна боја свртени во спротивна насока.

ШТО ИМА ВО КУТИЈАТА

Сè што ти треба за врвно искуство

Започни ја 2021-та година едноставно. Доаѓа со она што ти треба — и ништо од тоа нема да ти прави гужва по фиоките.

Фотографија од птичја перспектива на Galaxy S21 Ultra 5G во фантомска црна боја и пакувањето, и двете свртени со предната страна нагоре.
Вклучува:
USB Type-C податочен кабел
Игла за отворање
Краток водич

*Преносниот адаптер се продава одделно.

*Некои од наведените делови може да не бидат достапни во зависност од моделот што го купуваш или од земјата или регионот во кој живееш.

Откриј го Galaxy S21 Ultra 5G во AR

ПОГЛЕДНИ ВЕДНАШ

Рака која држи Galaxy S21 Ultra 5G со страницата AR на екранот.

Често поставувани прашања

 • Galaxy S21 Ultra 5G има вкупно четири задни камери и една селфи камера од 40 MP. Задните камери вклучуваат: една широкоаголна камера од 108 МР, една ултраширока камера од 12 МР и две телефото камери од 10 МР.

 • Да, Galaxy S21 Ultra 5G има супермазен екран од 120 Hz. Брзината на освежување на екранот се приспособува помеѓу 10 и 120 Hz врз основа на содржината што ја гледаш.

 • Galaxy S21 Ultra 5G доаѓа со 6,8-инчен екран, со димензии 75,6 x 165,1 x 8,9 милиметри и тежина од 229 g (mmW), 227 g(sub6).2

 • Да, може да користиш електронска SIM картичка, позната како eSIM, на Galaxy S21 Ultra 5G. Картичката eSIM ти овозможува да активираш тарифа за мобилна мрежа директно на твојот телефон, така што може да ги менуваш тарифите или да додаваш телефонски број од друга земја без физичката Nano SIM картичка.