Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

Запознај го Galaxy Z Flip

Телефон на кој се преклопува целиот екран со револуционерно флексибилно стакло за да се прилагоди совршено во твојот џеб, камера што сама може да стои исправено и двојна батерија што трае цел ден. Запознај го телефонот што ја менува иднината.
 • Официјален филм 5G
 • Официјално претставување
 • Официјална телевизиска реклама
 • Виртуелна продавница

ДИЗАЈН

Потполно ново вртење на телефонот

Неверојатно компактен за максимално доживување

Кога е преклопен Galaxy Z Flip е изненадувачки мал и има извонреден дизајн кој совршено се вклопува во твојот џеб, чанта или моден додаток.

Преклопен Galaxy Z Flip во огледално црно боја, се врти додека да се сврти од страната на задната камера и се претвора во жена којашто го држи над нејзиното око

Секое преклопување е нов поглед кон иднината

Тоа е потполно нов, преклопувачки дизајн. Телефон со мали димензии и голема издржливост, какви што твоите раце досега не држеле.

*Фотографијата е симулирана за илустрација.

Четири телефони Galaxy Z Flip во огледално виолетова боја во круг под различни агли. На еден има селфи од маж, на друг селфи од жена, а на трет има различно селфи од жена на екранот

Убавината е во раката на набљудувачот

Galaxy Z Flip се одликува со единствена и неодолива надворешност којашто менува бои според твојот избор.

Жена држи Galaxy Z Flip телефон на дланката кој е превиткан како школка

Голем екран кој се вклопува во твојот џеб

Infinity Flex дисплејот на Galaxy Z Flip претставува Dynamic AMOLED екран кој пружа неверојатен квалитет на бои и намалена сина светлина. Со минимална рамка и без пресек за камерата, екранот пружа цели 6,7 инчи восхитувачко визуелно доживување.1

6.7 инчи

Infinity Flex екран

Отклопен Galaxy Z Flip на кој има слика од човек којшто држи Galaxy Z Flip во Огледало црна верзија и го става в џеб

*Фотографијата е симулирана за илустрација. *Може да забележите набор во средината на главниот дисплеј, кој е нормална карактеристика на екранот.

Стакло. кое можеш да го преклопиш

Запознај го првиот екран со стакло што се преклопува на Galaxy телефон. Да, рековме стакло што се преклопува. Направено од ултра тенко стакло Samsung, ти пружа неверојатен приказ на гладок рамен екран.

Слика одблиску од Galaxy Z Flip во Огледало црна верзија како се превиткува и на него има слика од цвет што расцутува за да го прикаже ултра тенкото стакло Samsung

Направен да трае. Без разлика колку пати ќе го заклопиш и отклопиш...

Инспирирана од цутот на лотусот, скриената шарка е прецизно артикулирана да пружа задоволувачко искуство при преклопување — дури и ти овозможува да го прилагодиш аголот на преклопување. Исто така содржи и технологија која ја чисти шарката и ја отстранува нечистотијата од неа, така што преклопувањето останува совршено - баш како и твојот стил.

Пушти
Galaxy Z Flip во огледално виолетова боја прикажан од позади малку преклопен. Камерата го зумира Hideaway Hinge и дава крупен план од опремата и поврзаните делови внатре во Hideaway Hinge, движејќи се додека телефонот се преклопува и отклопува. Крупен план на внатрешната технологија Чистач, со четки кои го чистат зглобот од прашина и остатоци кога Galaxy Z Flip се преклопува и отклопува. Оградување: За илустрација. Завршува со преглед во крупен план на начинот на кој зглобот останува во една положба со технологијата на режим флекс. Прикажан е телефонот како се преклопува напред, па назад, а потоа е прикажана жена што лежи на подот и ги пружа нозете под истиот агол.

Камера

Твојата гледна точка сега стана потполно единствена

Слика одблиску од задната камера на Galaxy Z Flip во Огледало црна верзија

Смартфон којшто стои сам

Со технологијата на преклопување на Galaxy Z Flip може да имаш видео-повици без да мора да го држиш телефонот, а и да ги направиш селфи-фотографиите кои претходно не можеше. Затоа преклопи, отвори, остави го исправен. Како и да го наместиш, внесува иновација во начинот на кој фотографираш со твојот телефон.

*Фотографијата е симулирана за илустрација.

Galaxy Z Flip во Огледало црна верзија што е отклопен и има приказ од Камерата што прикажува како девојка прави selfie фотографија
Повеќе Galaxy Z Flip телефони во Огледало виолетова и Огледало црна верзија, преклопени

Нова перспектива на фотографирање

Galaxy Z Flip се преклопува и ја задржува својата положба под различни агли, со што ти овозможува под ниски агли да снимиш неверојатни фотографии кои се поигруваат со перцепцијата и наведуваат на размислување. Наречи го тоа новата моќна поза.

Galaxy Z Flip преклопен за да прикаже како може да го наместиш телефонот за да снимиш фотографии под низок агол
Фотографија од две жени која е снимена под низок агол со Galaxy Z Flip

Подготвен за ноќниот живот

Камерата на Galaxy Z Flip ја задржува својата моќ и навечер. Секунди од фотографии со долга експозиција се преточени во видео со светлосни траги кое изгледа како ремек-дело. А, кога ќе го преклопиш телефонот, може да стои како статив, па со Night Hyperlapse може да фотографираш нов вид ноќни фотографии.

Како се користи ноќно хиперзабавено видео

Ноќно хиперзабавено видео на приказ од високо на градот ноќе со осветлени згради и со предните фарови на автомобилите како стануваат светлосни патеки додека се движат

Искуство

Одново измислено искуство на користење телефони

Фотографија од Galaxy Z Flip телефон во Огледало виолетова верзија во агол од 3/4. Се врти на страна како што листаш надолу и потоа се затвора

Потполно нов агол за video chat

Замени го гласовниот повик со видео повик во Google Duo апликацијата и веднаш искуси кристално јасен video chat со помош на предната камера од 10 мегапиксели.

*Фотографијата е симулирана за илустрација.

*Google Duo е заштитен знак на компанијата Google LLC.

Повеќе Galaxy Z Flip телефони, некои се преклопени под прав агол, други се исправени. Сите на екранот прикажуваат Google Duo интерфејс за да ја истакнат високата резолуција на видео повиците помеѓу различни OS

Половина екран, целосна контрола

Кога го преклопуваш телефонот, режимот Flex ги дели апликациите на два дела и нивните контроли ги поставува на долната половина — горната половина ја претвора во подрачје за приказ.2

*Фотографијата е симулирана за илустрација.

Како се користи режим флекс

Galaxy Z Flip folded at a right angle with the Camera app onscreen showing how Flex UX puts the control on the lower half of the screen

Направи сѐ. Истовремено

Подобрете го користењето на апликациите така што ќе имате две отворени во исто време. Или уште подобро, стартувајте две истовремено - можете да спарите апликации што често ги користите заедно. Со App Pair и Multi Active Window, извршувањето повеќе задачи на огромниот екран од 6.7" е супер.3, 4

*Апликациите на панелот Edge не се однапред поставени и треба да ги избере корисникот во Поставки.

Galaxy Z Flip гледан од напред со почетен екран со тапет со цвеќиња на екранот. Панелот Edge се појавува од десната страна на екранот и покажувач ја допира App Pairing на Галерија и Пораки. Двете апликации се појавуваат на екранот демонстрирајќи го Multi-Active Window

Нотификации на заклопен екран

Допри и повлечи со прстот за да управуваш со твојот телефон дури и кога е заклопен. Надворешниот екран ти ги прикажува известувањата на прв поглед додека контекстуалниот континуитет ти овозможува да го допреш известувањето за незабележливо да се префрлиш на таа апликација кога ќе го отвориш телефонот.

Како се користи насловен екран

Galaxy Z Flip во Огледало црна верзија ги прикажува датумот и времето на надворешниот екран. Се врти како часовник, менувајќи се во Galaxy Z Flip телефон во Огледало виолетова верзија со приказ од известување за дојдовен повик од Петер на надворешниот екран

Моќност која те прати во текот на целиот ден

Двојната батерија содржи поголемо напојување и покрај помалите димензии, што ти овозможува цел ден да го отвораш и затвораш телефонот. Со 3300mAh (типично) и врвна интелигенција, целодневната батерија на Galaxy Z Flip телефонот ти овозможува максимално да го искористиш секое полнење.5, 6

*Фотографијата е симулирана за илустрација.

Воздушен поглед од шест Galaxy Z Flip телефони во Огледало виолетова верзија, поставени во круг и преклопени под различни агли со приказ од различни selfie фотографии снимени со Galaxy Z Flip

Покрај тоа, максимално искористи сѐ што ти пружаат Galaxy телефоните

 • Wireless Powershare

  Можеш да ги наполниш своите Buds+ слушалки, рачниот часовник, па дури и телефонот на пријателот.7

 • Простор за складирање

  Сите фотографии и видео снимки можеш да ги зачуваш на простор за складирање од 256GB.8

 • AP & RAM

  Моќен 7nm процесор и 8GB RAM меморија ти овозможуваат да пренесуваш во живо, преземаш содржини и да вршиш мултитаскинг со минимално доцнење.

 • Bixby

  Твојот паметен асистент кој е секогаш на располагање.9

  Оди на Bixby
 • Bixby Vision

  Претвори ја твојата камера во интелигентна алатка што ќе ти дава информации за светот што те опкружува.10

  Оди на Bixby Vision
 • Екран кој пружа кинематско искуство

  Визуелно искуство со HDR10+ сертификат.

 • Екран кој ги штити очите

  Го намалува заморот на очите и нарушувањата на спиењето, без да го наруши квалитетот на боите.

 • Samsung Knox

  Повеќеслојна заштита која го штити твојот телефон, почнувајќи од чипот па натаму.

 • Проверка на идентитет

  Отклучи го телефонот со помош на препознавање на лице, отисок од прст или ПИН број, образец или лозинка.11

 • 4K UHD снимање

  Снимај високо-квалитетни видео снимки кои ќе фатат сѐ до најмали детали и подоцна веродостојно ќе ги репродуцираат.

 • Фото и видео Bokeh ефект

  Замати ја позадината и додај bokeh ефект за да направиш уметнички фотографии и видео снимки.

 • Супер-стабилност

  Функцијата за супер-стабилност го стабилизира видеото со акциони сцени.

 • Ултраширока камера

  Со 12 мегапиксели и видно поле од 123 степени, фотографиите и панорамите се на повисоко ниво.

 • Прилагоден фитлер

  Креирај сопствени филтери врз база на твоите омилени фотографии.

 • Можност за поврзување

  Со брзина до 1,0 Gbps LTE ти овозможува преземање и стримање на содржини со минимално доцнење.12

 • Едно сликање

  Претвора кратка снимка во многу различни формати од кои можете да бирате.13

 • eSIM

  Ви овозможува да ги зачувате пакетите на операторот и брзо да се префрлате - не е потребна замена на SIM-картичката.14

VDE certification logo

*Dynamic AMOLED дисплејот на Galaxy Z Flip доби сертификат од VDE Германија за 100 проценти волумен на боја на мобилен телефон во ранг на бои DCI-P3 што значи дека твоите слики не се избледени и ќе добиеш неверојатно живописни слики независно од различните нивоа на светлина. Екранот може да постигне максимална светлина до 1100 нити, подобрувајќи го контрастот меѓу темните и светлите аспекти на дигиталната содржина за сјаен квалитет на слики, со контрастен однос 2.000.000:1 за да го збогати твоето искуство со мобилниот телефон.

SGS certification logo

*SGS, водечка светска компанија за издавање уверенија, му додели на екранот на Galaxy Z Flip телефонот уверение за изразена грижа за видот, затоа што драстично ги намалува штетните ефекти на сината светлина. Сертификатот може да се најде на www.sgs.com.

Што има во кутијата15

Слика од предметите вклучени во кутијата со Galaxy Z Flip. Пакувањето, уредот, проѕирна футрола, USB-кабел тип Ц, адаптер за патување, слушалки, навлаки за слушалки, и игла за SIM-картичка

Дополнителна опрема

Збогати го твоето Galaxy Z Flip искуство

Избери футрола во свој стил и однеси го своето Galaxy Z Flip искуство на наредно ниво. Футрола од мека телешка кожа која се карактеризира со тенок профил за елегантно преклопување.16

Страничен поглед на Galaxy Z Flip во кожна футрола, благо преклопен