75" QLED 4K TV Q80A (2021)

Одбери Големина

 • QLED TV clearly shows turtles swimming by adjusting the amount of light on the LED backlight.
  Direct Full Array
 • Процесор Quantum 4K
  Процесор Quantum 4K
 • 100 % видливост на бои со Quantum Dot
  100 % видливост на бои со Quantum Dot
 • From a bird's eye view, two boats are moving from bottom to top. The boat on the left is already leaving the TV screen, and the boat on the right on the TV screen is marked with a sound.
  Звук што го следи предметот (OTS)

Огромен спектар на контраст и звук

Длабоки црни и чисти бели бои во LED-низата во екранот

Direct Full Array

Концентрирани зони со прецизно контролирани LED-светилки, ултрадлабоки црни и чисти бели бои.

Интелигенција зад величествената слика и звук

Процесор Quantum 4K

Процесорот Quantum 4K овозможува сеопфатен перформанс, интелигентно оптимизирајќи ја сликата, звукот и многу повеќе за да ти даде навистина воодушевувачко гледање.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот. Скалирањето може да не важи за поврзување со персонален компјутер и режим на игри.

Милијардa нијанси на една боја со Quantum Dot

100 % видливост на бои со Quantum Dot

Технологијата Quantum Dot ја овозможува најсовршената слика досега. Со Color Volume 100 %, Quantum Dot ја претвора светлината во спектакуларна боја која останува совршена на секое ниво на светлина.

* 100 % видливост на бои, измерена во режим на филм и во DCI-P3 простор на бои, сертифициран од VDE.

Визуелен размер со подлабок контраст

Quantum HDR 12x

Доживеј ги боите што те обземаат со подлабоки детали и контраст. Quantum HDR 8x те носи до ново ниво на HDR.

* Опсегот на Quantum HDR осветленост се заснова врз внатрешни стандарди на тестирање и подлежи на промена согласно условите на гледање или спецификациите.

* Опсегот на Quantum HDR осветленост се заснова врз внатрешни стандарди на тестирање и подлежи на промена согласно условите на гледање или спецификациите.

Неверојатни бои од секој агол

Широк агол на гледање

Широкиот агол на гледање ти овозможува да гледаш извонредни бои од сите агли, со помало нарушување на квалитетот на боите. Дури и кога гледаш од страна, ја гледаш целосната слика цело време.

Опкружувањето се менува, сликата останува совршена

Адаптивна слика

Добиј совршена слика без да правиш приспособувања на поставките, бидејќи сликата автоматски ја менува осветленоста и контрастот на екранот, во зависност од условите на гледање и содржината што ја гледаш.

Звук што се движи со дејството

Звук што го следи предметот (OTS)

Забележи ги суптилните особености во секоја сцена со звукот кој го следи секое движење. Со одлични звучници што го движат звукот нагоре, сега можеш да искусиш реалистичен 3D звук што те вовлекува во сцената.

ТВ и soundbar-звучник во совршена хармонија

Q-Symphony

Опкружи со се звук од ТВ и soundbar-звучник, споени во совршена хармонија. Q-Symphony им овозможува на ТВ и soundbar-звучниците да работат истовремено за да постигнат подобар сараунд ефект, без да мора да се исклучат звучниците на ТВ.

* Q-Symphony е достапна само со компатибилен soundbar-звучник. Компатибилноста за Q-Symphony може да се провери во спецификациите за soundbar-звучникот.

* Q-Symphony е достапна само со компатибилен soundbar-звучник. Компатибилноста за Q-Symphony може да се провери во спецификациите за soundbar-звучникот.

Звук со автоматска оптимизација за да се вклопи во твојот простор

SpaceFit Sound

Уживај во оптимизиран звук усогласен со средината каде што се монтира, независно дали е на ѕидот или на масата, со што добиваш оптимално уживање.

Фати го секој збор, без никакви пречки

Активен засилувач на звук (AVA)

Новододадена интелигентна функција за бучава во реално време. Кога настанува бучава во средината, може да им пречи на гледачите. Меѓутоа, AVA помага да се засили гласот од сцената и ТВ овозможува најчисти дијалози за гледачите.

Исклучителни подобрувања на движењето во 4K 120 Hz

Motion Xcelerator Turbo+

Победи ги сите непријатели, дури и при големи брзини. Со исклучителните подобрувања на движењето до 4K 120 Hz, можеш да уживаш во играта со ултра непречена акција, без доцнење и заматување при движење.

Сцени кои целосно ги менуваат правилата на играта

Super Ultrawide GameView и Game Bar

Соодносот на екран од 21:9 и 32:9 ти го овозможуваат дополнителниот простор за гледање што ти треба за силна игра—и за победа. Оптимизирај ја играта со Game Bar—мени на екранот преку кое можеш да правиш приспособувања на соодносот на екран, проверка на доцнењето на влезниот извор, FPS, HDR, поставките на безжичните слушалки и многу повеќе, и тоа во реално време.

* Super UltraWide GameView е достапно само за поддржани игри за ултраширок екран и игри за PC.* Некои наслови на игри може да не ја поддржуваат или да имаат ограничена употреба на оваа функција.* Можеби ќе биде потребна промена на резолуцијата на екранот на надворешниот уред.*Не е достапно во Q60A 32'

* Super UltraWide GameView е достапно само за поддржани игри за ултраширок екран и игри за PC.* Некои наслови на игри може да не ја поддржуваат или да имаат ограничена употреба на оваа функција.* Можеби ќе биде потребна промена на резолуцијата на екранот на надворешниот уред.*Не е достапно во Q60A 32'

Без кинење, сецкање и ниска латентност на HDR гејминг

FreeSync Premium Pro

Со сертифицираната технологија AMD FreeSync Premium Pro™, добивате намалено сецкање и кинење на екранот, како и супериорна комбинација од непречена игра и врвни перформанси, исклучителна визуелизација со висок динамички опсег и мала латентност за перформанси кои водат само до победа.

Работи и учи од дома

Отсликување компјутер на телевизор

Уживај во секоја можност на она што може да го правиш. Лесно и брзо пристапи до својот компјутер, лаптоп и мобилен на телевизорот.

* Далечинското поврзување со компјутер е поддржано само за Windows 10 Professional или понови верзии, како и Mac OS 10.5 или понови верзии.* За да поврзете паметен телефон со Samsung Dex потребен е компатибилен мобилен уред.* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување.* За карактеристиката за отсликување компјутер на телевизор потребно е поврзување на интернет.

Гледај сè на еден екран

Multi View

Гледај го она што го има на телевизија и она од твојот мобилен на еден екран и тоа истовремено. Независно дали се спортски резултати во живо или видео водичи за игри, едноставно поврзи го телефонот со повеќе екрани како никогаш досега.

* Поддржува паметни телефони кои функционираат со Android OS и iOS. Погледнете ја страницата за поддршка за повеќе детали за компатибилни мобилни уреди.

Само допри за да се поврзеш

Tap View

Само со еден допир можеш да ги префрлиш филмовите или музиката од твојот мобилен на телевизорот. Кога ќе се поврзе телевизорот со твојот мобилен телефон, тој автоматски го „чувствува“ допирот од телефонот и ја прикажува истата содржина. Па, така лесно и брзо можеш да ја префрлиш омилената содржина на телевизорот и да продолжиш да уживаш во неа.

* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.* Не е достапно на Q60A 32'

* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.* Не е достапно на Q60A 32'

Избери го оној гласовен асистент на кој си навикнат

Повеќе гласовни асистенти

Избери го омилениот гласовен асистент; Bixby, Amazon Alexa или Google Assistant. За прв пат, сите се вградени во твојот Samsung телевизор со цел да овозможат оптимално доживување на забавата и подобрена контрола врз твојот поврзан дом.

* Samsung може во кое било време и по сопствено убедување, без претходно предупредување или известување, да ја смени услугата за гласовна команда или да го одложи и/или прекине давањето на услугата за гласовна команда или кој било дел од услугата. Наведените содржини, ТВ услуги и можности може да не се достапни во сите региони и територии.* Bixby гласовната команда препознава англиски (US/UK), француски, шпански, германски, италијански, кинески и корејски јазик. Не се препознаени сите акценти, дијалекти и изрази.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите подружници.* Google е трговска марка на Google LLC.

* Samsung може во кое било време и по сопствено убедување, без претходно предупредување или известување, да ја смени услугата за гласовна команда или да го одложи и/или прекине давањето на услугата за гласовна команда или кој било дел од услугата. Наведените содржини, ТВ услуги и можности може да не се достапни во сите региони и територии.* Bixby гласовната команда препознава англиски (US/UK), француски, шпански, германски, италијански, кинески и корејски јазик. Не се препознаени сите акценти, дијалекти и изрази.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите подружници.* Google е трговска марка на Google LLC.

Бесплатна ТВ, без обврски

Samsung TV Plus

Уживај во бесплатен стриминг на ТВ содржина во живо, со нашите виртуелни канали Samsung TV Plus. Избери од многуте различни канали кои нудат содржина за секакви интереси кои моментално се во тренд. Нема потреба да го прашуваш другар ти која содржина е популарна деновиве. Само вклучи се на Samsung TV Plus и дознај сам.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи

Универзален водич (Провери ја точната слика за твојот регион)

Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Домот е таму каде што е здравјето

Samsung Health

Новиот ТВ екосистем збогатен со опција за поздрав живот. Усоврши го тренингот со помош на камера, води си евиденција на дневните резултати кои се синхронизираат од апликацијата Samsung Health и пристапувај до содржина од водечки фитнес и јога партнери во индустријата, на едно место.

* За најдобри резултати, за Smart Trainer е потребна компатибилна веб-камера. Веб-камерата се продава одделно. * Достапноста на даватели на содржина и фитнес содржина може да се разликува во зависност од земјата и регионот.* За користење на содржината на Samsung Health може да биде потребно дополнително плаќање* Достапноста на услугите подлежи на промена без претходно известување. * Потребно е корисникот да биде најавен на истата корисничка сметка на Samsung, и на ТВ и на мобилниот уред. * За синхронизација на податоци за здравјето потребно е компатибилен мобилен уред, носиви електронски уреди кои ја поддржуваат Samsung Health.

Спецификации

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.