85" Q950TS QLED 8K Smart TV (2020)

QE85Q950TSTXXH

 • Гледање од раб до раб
 • Се случува нова димензија на реалноста
 • Динамичен звук кој го следи предметот

Одбери Големина

 • Гледање од раб до раб
  Infinity екран
 • Се случува нова димензија на реалноста
  Вистинска 8К резолуција
 • Динамичен звук кој го следи предметот
  Звук што го следи предметот+ (OTS+)

Искуси ја моќта на иднина која ги надминува сите граници

Искуси ја моќта на иднина која ги надминува сите граници Искуси ја моќта на иднина која ги надминува сите граници

* Екранот е на држач и наведнат наназад под мал агол. Овој агол не е приспособлив.

Твојата нова домашна канцеларија

Далечински пристап

Работи од дома преку твојот телевизор, преку далечинскиот пристап можеш да го присликаш екранот на твојот компјутер на телевизорот безжично. Можеш дури да ги отвориш и твоите документи од твојата канцеларија користејќи Microsoft Office 365- и сето тоа од удобноста на твојот кревет.

Твојата нова домашна канцеларија Твојата нова домашна канцеларија

* Достапноста на карактеристиките може да варира во зависност од моделот и регионот. * ТВ и компјутер мора да бидат поврзани на мрежа. * Споделувањето на екранот (огледувањата) е поддржано само за Windows 10. * Далечинското поврзување со компјутер што работи на Windows е поддржано само за Windows 7 или подоцна И оперативниот систем мора да биде професионално или повисоко издание. * Далечинското поврзување со компјутер што работи на Mac е поддржано само за Mac OS X 10.5 или понова верзија. * Додатоци за компјутер, како што се глувчето и тастатурата, се продаваат одделно. * Оваа услуга бара поставување за да се овозможат далечински врски во компјутер.

Гледање од раб до раб

Infinity екран

Помести ги границите на гледањето со речиси невидливата рамка. Црните рабови се речиси невидливи, а ултра тенката рамка ги отстранува сите работи кои може да ти го одвлечат вниманието за да се препуштиш на гледањето.

Гледање од раб до раб Гледање од раб до раб

Се случува нова димензија на реалноста

Вистинска 8К резолуција

Влези во нов свет на резолуција која овозможува нова димензија на реалност во твојата дневна просторија, и тоа на големи екрани. Почувствувај ја моќта на секој кадар со 33 милиони пиксели при врвна јасност на сликата со резолуција која е четири пати поголема од 4K резолуцијата.

Се случува нова димензија на реалноста Се случува нова димензија на реалноста

* Ралната 8К резолуција има 7.680 x 4.320 пиксели. Спонзорирана 8К содржина врз основа на тековните стандарди за 8K стриминг, поврзливост и декодирање. Не се загарантирани идни стандарди и стандарди на одредени трети страни или може да биде потребно да се купи дополнителен уред/адаптер.

Моќна интелигенција која ја усовршува реалноста

Процесор Quantum 8K

Моќниот интелигентен процесор го овозможува најдобро искуство досега со брилијантното скалирање 8К AI и адаптивна слика. Ја чувствуваш целосната моќ на 8K.

Претвори го тоа што го сакаш во 8K Претвори го тоа што го сакаш во 8K

Претвори го тоа што го сакаш во 8K

8K AI скалирање

Моќната интелигенција на нашиот процесор Quantum 8К скалира нагоре различни видови извори и резолуции во 8К со помош на машинско учење. AI скалирањето создава беспрекорни текстури, реални рабови и ја намалува бучавата пиксел по пиксел, така што сѐ што гледаш е совршена реалност.

*Може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот. Скалирањето „8K AI Upscaling“ може да не важи за поврзување со персонален компјутер и Game mode.
Опкружувањето се менува,сликата останува Опкружувањето се менува,сликата останува

Опкружувањето се менува,сликата останува

Адаптивна слика

Активно се приспособува на опкружувањето со автоматско приспособување на светлината. Искуси совршена слика, без разлика во кој дел од денот и каква содржина гледаш.

Моќта на едноставното

Речиси невидливо поврзување & Лесно прицврстување

Прицврсти го телевизорот на ѕид за да добиеш беспрекорен изглед со еден, речиси невидлив, кабел кој ги поврзува сите надворешни уреди за ништо да не го наруши твојот дизајн.

Моќта на едноставното Моќта на едноставното

Динамичен звук кој го следи предметот

Звук што го следи предметот+ (OTS+)

Уживај во реалистичен кинематски звук кој го следи движењето во секоја сцена. Звучниците кои го носат звукот нагоре и странично создаваат звук кој те обзема и те носи во срцето на акцијата.

Динамичен звук кој го следи предметот Динамичен звук кој го следи предметот

Прецизен контраст за неверојатна длабочина и детали

Direct Full Array 32X

Густо поставените зони на заднинско осветлување автоматски се приспособуваат сцена по сцена за да добиеш целосен спектар на темни и светли бои. Сега може да ги видиш вистинските детали со извонреден контраст.

Прецизен контраст за неверојатна длабочина и детали Прецизен контраст за неверојатна длабочина и детали

* Бројниот индекс на Direct Full Array се заснова врз технологиите за засилување на осветлување, анти-рефлексија и контраст.

Имај најдобар поглед, без разлика на тоа каде седиш

Ултра агол на гледање

Види го секој детаљ под кој било агол. Ултра аголот на гледање овозможува постојаност на сликата, дури и кога седиш настрана. Така што, сега секое место во домот е одлично место за гледање.

Најдобрата HDR слика на Samsung, од најсветлите бои до најтемните детали

Quantum HDR 32X

Quantum HDR 32x поставува нови стандарди за неверојатни детали и осветленост. Уживај во богатите прецизни бои и подлабок контраст со остри детали. Динамичното мапирање тонови на HDR10+ ги приспособува боите и контрастите на секоја сцена, овозможувајќи ти да ги цениш дури и најмалите нијанси.

Најдобрата HDR слика на Samsung, од најсветлите бои до најтемните детали Најдобрата HDR слика на Samsung, од најсветлите бои до најтемните детали

* Опсегот на Quantum HDR е потврда за блескавост врз основа на внатрешни стандарди на тестирање и подлежи на промена согласно опкружувањето или конкретните услови.

Милијардa нијанси на една боја

Colour Volume 100 % со Quantum Dot

Технологијата Quantum Dot ја овозможува најсовршената слика досега. Со Color Volume 100 %, Quantum Dot ја претвора светлината во спектакуларна боја која останува совршена на секое ниво на светлина.

* 100 % color volume измерен според стандардот DCI-P3, сертифициран од VDE.

Милијардa нијанси на една боја Милијардa нијанси на една боја

* 100 % color volume измерен според стандардот DCI-P3, сертифициран од VDE.

Имај поголема контрола, победувај во секоја игра

Real Game Enhancer+

Уживај во подобрено играње без да мора да правиш какви било приспособувања. Екстра-јасноста на движењата ги намалува светлосните кругови и заматувањето во сцените во играта во кои има брзи движења. Дури и во темни сцени гледај јасно и добиј звук што е синхронизиран со секоја сцена од играта. AMD FreeSync го намалува кочењето и доцнењето за да победуваш секој пат.

* Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од конзолата за играње. * Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од големината на телевизорот.“

Нема повеќе пречки, фати го секој збор

Активен засилувач на звук (AVA)

Неочекуваните звуци во домот може да ти пречат во гледањето. AVA ги засилува гласовите во сцената за јасно да го слушаш дијалогот. Гледај телевизија без да губиш делови од разговорот.

Нема повеќе пречки, фати го секој збор Нема повеќе пречки, фати го секој збор

Совршено хармонизирани ТВ и soundbar

Q-Symphony

Звучниците што го носат звукот напред, странично и нагоре заедно со двата звучници на QLED создаваат идеален сараунд звук. Тоа ти овозможува целосно да се впуштиш во содржините, на начин кој досега го немаш искусено.

Совршено хармонизирани ТВ и soundbar Совршено хармонизирани ТВ и soundbar

Најдобриот избор на Sounbar звучници за QLED 8K

Најдобриот избор на Sounbar звучници за QLED 8K Најдобриот избор на Sounbar звучници за QLED 8K

Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач

Smart Hub & One Remote Control

Тоа е сѐ што ти треба за да откриваш многу нови содржини на едно место и максимално да уживаш. Елегантниот далечински управувач One Remote Control е едноставен за да можеш брзо да пребаруваш низ омилените содржини од дигиталниот приемник, конзолата за играње, апликациите, па дури и пренос во живо.

Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач

* Услугата може да не е активирана во исто време со QLED, а достапноста може да се разликува во зависност од регионот.

Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач

Smart Hub & One Remote Control

Тоа е сѐ што ти треба за да откриваш многу нови содржини на едно место и максимално да уживаш. Елегантниот далечински управувач One Remote Control е едноставен за да можеш брзо да пребаруваш низ омилените содржини од дигиталниот приемник, конзолата за играње, апликациите, па дури и пренос во живо.

Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач

* Услугата може да не е активирана во исто време со QLED, а достапноста може да се разликува во зависност од регионот.

Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач

Smaet Hub & One Remote Control

Тоа е сѐ што ти треба за да откриваш многу нови содржини на едно место и максимално да уживаш. Елегантниот далечински управувач One Remote Control е едноставен за да можеш брзо да пребаруваш низ омилените содржини од дигиталниот приемник, конзолата за играње, апликациите, па дури и пренос во живо.

Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач Пристапи до различни содржини со само еден далечински управувач

* Услугата може да не е активирана во исто време со QLED, а достапноста може да се разликува во зависност од регионот.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (САД)

Universal Guide (Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од регионот. Провери пред употреба.)

Организиран список на содржина од канали за пренос во живо, персонализиран само за тебе. Сега можеш со леснотија да дојдеш до омилената содржина без да отвораш апликации.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (САД) Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (САД)

* Содржината на услугите може да се разликува во зависност од регионот и подлежи на промени без претходно известување.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (UK/FR/DE/IT/ES)

Universal Guide (Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од регионот. Провери пред употреба.)

Организиран список на содржина од канали за пренос во живо, персонализиран само за тебе. Сега можеш со леснотија да дојдеш до омилената содржина без да отвораш апликации.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (UK/FR/DE/IT/ES) Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (UK/FR/DE/IT/ES)

* Содржината на услугите може да се разликува во зависност од регионот и подлежи на промени без претходно известување.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (Индија)

Universal Guide (Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од регионот. Провери пред употреба.)

Организиран список на содржина од канали за пренос во живо, персонализиран само за тебе. Сега можеш со леснотија да дојдеш до омилената содржина без да отвораш апликации.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (Индија) Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи (Индија)

* Содржината на услугите може да се разликува во зависност од регионот и подлежи на промени без претходно известување.

Само допри го телефонот до телевизорот

Tap View

Филмови или музика од твојот паметен телефон на ТВ е едноставно и само со допир. Само допри го телевизорот со твојот паметен телефон, и телевизорот автоматски ги чувствува сензорите. Затоа, брзо и лесно е да се префрлиш на ТВ и да продолжиш да уживаш во омилената содржина.

* Само компатибилни уреди. * Оваа услуга работи само кога е вклучена мобилната телефонија. * Услугата може да не се стартува во исто време со моделот.

Само допри го телефонот до телевизорот Само допри го телефонот до телевизорот

* Само компатибилни уреди. * Оваа услуга работи само кога е вклучена мобилната телефонија. * Услугата може да не се стартува во исто време со моделот.

Гледај повеќе содржини истовремено

Multi View

Multi View го дели екранот на телевизорот на два дела за да можеш да ја гледаш содржината на едната страна, а на другата да ја гледаш содржината прикажана на екранот на мобилниот телефон. Ова значи дека повеќе не мора да го тргаш погледот од ТВ екранот за да го ѕирнеш телефонот.

* Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од мобилниот уред.

Гледај повеќе содржини истовремено Гледај повеќе содржини истовремено

* Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од мобилниот уред.

Само изговори го тоа што го сакаш и ќе го добиеш

Multi Voice

Сѐ е полесно со гласовна контрола. Сега веднаш можеш да дојдеш до омилената содржина, да добиеш одговори, дури и да го контролираш твојот телевизор и другите поврзани уреди во домот. Само кажи го она што го сакаш

* Samsung може во кое било време и по сопствено убедување, без претходно предупредување или известување, да ги смени Услугите или да го одложи и/или прекине давањето на Услуги или кој било дел од Услугите. Наведените содржини, ТВ услуги и можности може да не се достапни во сите региони и територии. Достапноста на услугите може сѐ уште да не е достапна при купувањето на овој производ.* Bixby гласовната команда препознава англиски (US/UK), француски, шпански, германски, италијански, кинески и корејски јазик. Не се препознаени сите акценти, дијалекти и изрази.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите подружници. * Google е трговска марка на Google LLC.

Само изговори го тоа што го сакаш и ќе го добиеш Само изговори го тоа што го сакаш и ќе го добиеш

* Samsung може во кое било време и по сопствено убедување, без претходно предупредување или известување, да ги смени Услугите или да го одложи и/или прекине давањето на Услуги или кој било дел од Услугите. Наведените содржини, ТВ услуги и можности може да не се достапни во сите региони и територии. Достапноста на услугите може сѐ уште да не е достапна при купувањето на овој производ.* Bixby гласовната команда препознава англиски (US/UK), француски, шпански, германски, италијански, кинески и корејски јазик. Не се препознаени сите акценти, дијалекти и изрази.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или неговите подружници. * Google е трговска марка на Google LLC.

Започни го твојот паметен начин на живеење со QLED

SmartThings Dashboard

QLED работи со SmartThings за да можеш да го контролираш твојот паметен дом. QLED се поврзува со IoT уреди и сензори за да можеш да ги вклучиш светлата, да провериш што има во фрижидерот, дури и да го пуштиш роботот правосмукалка и сето тоа го правиш без да станеш од креветот. Тоа е сосема нов свет.

Започни го твојот паметен начин на живеење со QLED Започни го твојот паметен начин на живеење со QLED

Спецификации

 • Димензии на комплетот со постоље (ШxВxД) 1877.0 x 1131.3 x 340.1 mm
 • Тежина на комплетот со подлога 65.8 kg

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.