QN800A Neo QLED 8K Smart TV (2021)

QN800A Neo QLED 8K Smart TV (2021)

QE85QN800ATXXH

Одбери Големина

 • Through the Quantum Mini LED and microlayer, the beautiful forest screen seen from inside a cave is displayed in detail in bright and dark areas, showing very clearly.
  Технологија Quantum Matrix Technology Pro
 • Слика од 8K овозможена со AI комплетирана од 16 неврални мрежи
  Процесор Neo Quantum 8K
 • From a bird's eye view, a boat marked with a sound on the TV screen is circling and going out to the upper left.
  Звук што го следи предметот+ (OTS+)
 • QLED TV, which is extremely thin, is placed in the living room on the side.
  Infinity One дизајн

Новата генерација QLED, во 8K

Рецензии и награди

„8K Samsung QN800A Neo-QLED телевизор е само почеток на извонреден 8K телевизор“ „8K Samsung QN800A Neo-QLED телевизор е само почеток на извонреден 8K телевизор“

Techaeris

„8K Samsung QN800A Neo-QLED телевизор е само почеток на извонреден 8K телевизор“

„Донесете супер светол екран од 8K во вашата дневна соба“. „Донесете супер светол екран од 8K во вашата дневна соба“.

Newsweek

„Донесете супер светол екран од 8K во вашата дневна соба“.

Ултрафин контраст во 8K кој го открива секој скриен детаљ

Технологија Quantum Matrix Technology Pro

Моќната еволуција на Neo QLED 8K доаѓа со технологија на затемнување на заднинската светлина која со прецизност ги контролира нашите Quantum Mini LED-светла. Биди сведок на незамисливи детали изразени од најтемните црни до најсветлите бели тонови со 1,5 пати повеќе зони на осветлување од нормалната технологија Quantum Matrix.

Слика од 8K овозможена со AI комплетирана од 16 неврални мрежи

Процесор Neo Quantum 8K

Напредниот мулти-интелигентен процесор на Neo QLED го создава најдоброто 8K доживување. Наместо една неврална мрежа за анализа на визуелни податоци, процесорот Neo Quantum 8K користи податоци генерирани од 16 неврални мрежи за да го подобри секој визуелен детаљ од твојата 8K содржина.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот. Скалирањето може да не важи за поврзување со персонален компјутер и режим на игри.

Види ги деталите во деталите

Вистинска 8К резолуција

Почувствувај ја моќта на секој кадар со 33 милиони пиксели при врвна јасност на сликата со резолуција која е четири пати поголема од 4K резолуцијата.

* Вистинската 8К резолуција се дефинира како 7680 x 4320 пиксели. Спонзорирана 8k содржина врз основа на тековните стандарди за 8K стриминг, поврзливост и декодирање. Не се загарантирани идни стандарди и стандарди на одредени страни или може да биде потребно да се купи дополнителен уред/адаптер.

* Вистинската 8К резолуција се дефинира како 7680 x 4320 пиксели. Спонзорирана 8k содржина врз основа на тековните стандарди за 8K стриминг, поврзливост и декодирање. Не се загарантирани идни стандарди и стандарди на одредени страни или може да биде потребно да се купи дополнителен уред/адаптер.

Претвори го тоа што го сакаш во 8K

8K AI скалирање

Биди сведок на квантниот скок на перформансите во 8K AI скалирање, постигнати со комбинирање на алгоритми за длабинско учење со процесорот Neo Quantum 8K. Алгоритмот за длабинско учење на уредот ќе ги анализира сликите и ќе го приспособи обновувањето на деталите на секој пиксел.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот. Скалирањето „8K AI Upscaling“ може да не важи за поврзување со персонален компјутер и Режим на игри.

* Доживувањето при гледање може да се разликува во зависност од видот на содржината и форматот. Скалирањето „8K AI Upscaling“ може да не важи за поврзување со персонален компјутер и Режим на игри.

Милијардa нијанси на една боја со Quantum Dot

100 % видливост на бои со Quantum Dot

Технологијата Quantum Dot ја овозможува најсовршената слика досега. Со Color Volume 100 %, Quantum Dot ја претвора светлината во спектакуларна боја која останува совршена на секое ниво на светлина.

* 100 % видливост на бои, измерена во режим на филм и во DCI-P3 простор на бои, сертифициран од VDE.

* 100 % видливост на бои, измерена во режим на филм и во DCI-P3 простор на бои, сертифициран од VDE.

Минимален отсјај за да не го одзема вниманието

Антирефлексија

Не дозволувај сончевата светлина да го прекине попладневниот натпревар или пак, отсјајот од ламбите да го уништи вечерниот филм, со нашата можност за антирефлексија, одобрена од корисниците. Изгуби се во најновиот блокбастер од кое било место во домот, со помалку пречки од отсјајот на светлината.

Спектакуларен контраст, токму онака како што сакал режисерот

Quantum HDR 32x

Сите нијанси и детали оживуваат со богати, прецизни бои и подлабок контраст. Динамичното мапирање тонови на HDR10+ ги приспособува боите и контрастите на секоја сцена, овозможувајќи ти да ги цениш дури и најмалите детали.

* Опсегот на Quantum HDR осветленост се заснова врз внатрешни стандарди на тестирање и подлежи на промена согласно условите на гледање или спецификациите.

* Опсегот на Quantum HDR осветленост се заснова врз внатрешни стандарди на тестирање и подлежи на промена согласно условите на гледање или спецификациите.

Најдобар поглед од секое место

Ултра агол на гледање

Види го секој детаљ под кој било агол. Ултра аголот на гледање овозможува постојаност на сликата со детали, дури и кога седиш настрана. Така, секое место во домот е одлично место за гледање.

Динамичен, реалистичен звук кој го следи дејството

Звук што го следи предметот+ (OTS+)

Со вградените звучници можеш да искусиш реалистичен 3D звук што те става во центарот на дејството.

ТВ и soundbar-звучник во совршена хармонија

Q-Symphony

Опкружи со се звук од ТВ и soundbar-звучник, споени во совршена хармонија. Q-Symphony им овозможува на ТВ и soundbar-звучниците да работат истовремено за да постигнат подобар сараунд ефект, без да мора да се исклучат звучниците на ТВ.

* Q-Symphony е достапна само со компатибилен soundbar-звучник. Компатибилноста за Q-Symphony може да се провери во спецификациите за soundbar-звучникот.

* Q-Symphony е достапна само со компатибилен soundbar-звучник. Компатибилноста за Q-Symphony може да се провери во спецификациите за soundbar-звучникот.

Звук со автоматска оптимизација за да се вклопи во твојот простор

SpaceFit Sound

Уживај во оптимизиран звук усогласен со средината каде што се монтира, независно дали е на ѕидот или на масата, со што добиваш оптимално уживање.

Апсолутната убавина на минимализмот

Infinity One дизајн

Не прави компромис помеѓу елеганција и доживување на гледањето кое те обзема. Овој прекрасен Infinity One дизајн ќе те однесе на следното ниво со невозможно тенкиот профил.

Додај убавина на решението без неред

Attachable Slim One Connect

Независно каква е средината на монтирање, Attachable One Connect ти помага да го намалиш нередот од кабли.

Исклучителни подобрувања на движењето во 4K 120 Hz

Motion Xcelerator Turbo+

Победи ги сите непријатели, дури и при големи брзини. Со исклучителните подобрувања на движењето до 4K 120 Hz, можеш да уживаш во играта со ултра непречена акција, без доцнење и заматување при движење.

Сцени кои целосно ги менуваат правилата на играта

Super Ultrawide GameView и Game Bar

Соодносот на екран од 21:9 и 32:9 ти го овозможуваат дополнителниот простор за гледање што ти треба за силна игра—и за победа. Оптимизирај ја играта со Game Bar—мени на екранот преку кое можеш да правиш приспособувања на соодносот на екран, проверка на доцнењето на влезниот извор, FPS, HDR, поставките на безжичните слушалки и многу повеќе, и тоа во реално време.

* Super UltraWide GameView е достапно само за поддржани игри за ултраширок екран и игри за PC.* Некои наслови на игри може да не ја поддржуваат или да имаат ограничена употреба на оваа функција.* Можеби ќе биде потребна промена на резолуцијата на екранот на надворешниот уред.*Не е достапно во Q60A 32'

* Super UltraWide GameView е достапно само за поддржани игри за ултраширок екран и игри за PC.* Некои наслови на игри може да не ја поддржуваат или да имаат ограничена употреба на оваа функција.* Можеби ќе биде потребна промена на резолуцијата на екранот на надворешниот уред.*Не е достапно во Q60A 32'

Гледај сè на еден екран

Multi View

Гледај го она што го има на телевизија и она од твојот мобилен на еден екран и тоа истовремено. Независно дали се спортски резултати во живо или видео водичи за игри, едноставно поврзи го телефонот со повеќе екрани како никогаш досега.

* Поддржува паметни телефони кои функционираат со Android OS и iOS.

Само допри за да се поврзеш

Tap View

Само со еден допир можеш да ги префрлиш филмовите или музиката од твојот мобилен на телевизорот. Кога ќе се поврзе телевизорот со твојот мобилен телефон, тој автоматски го „чувствува“ допирот од телефонот и ја прикажува истата содржина. Па, така лесно и брзо можеш да ја префрлиш омилената содржина на телевизорот и да продолжиш да уживаш во неа.

* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.* Не е достапно на Q60A 32"

* Tap View е достапно на уреди Samsung Galaxy со Android OS 8.1 и понови верзии.* Не е достапно на Q60A 32"

Бесплатна ТВ, без обврски

Samsung TV Plus

Уживај во бесплатен стриминг на ТВ содржина во живо, со нашите виртуелни канали Samsung TV Plus. Избери од многуте различни канали кои нудат содржина за секакви интереси кои моментално се во тренд. Нема потреба да го прашуваш другар ти која содржина е популарна деновиве. Само вклучи се на Samsung TV Plus и дознај сам.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи

Универзален водич (Провери ја точната слика за твојот регион)

Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Поминувај го времето гледајќи, а не пребарувајќи

Универзален водич (Провери ја точната слика за твојот регион)

Запознај се со опцијата за пребарување содржина која го забрзува барањето за она што сакаш да го гледаш на ТВ во живо и OTT. Сега е лесно да ги најдеш омилените филмови и ТВ серии на едно место.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

* Услугите за содржина може да се разликуваат во зависност од регионот и подлежат на промени без претходно известување.

Google Duo

Остварете видео повици на големиот екран

Беспрекорно поврзете ги апликациите за видео повици со вашиот телевизор и поминувајте време со вашите најблиски на поголемиот екран.

* Потребна е компатибилна веб-камера на Logitech и се продава одделно. * Ве молиме проверете ја табелата со спецификации на секој модел за да ја видите достапноста на функциите. * Бројот на распореди на екранот може да се разликува во зависност од моделот.

* Потребна е компатибилна веб-камера на Logitech и се продава одделно. * Ве молиме проверете ја табелата со спецификации на секој модел за да ја видите достапноста на функциите. * Бројот на распореди на екранот може да се разликува во зависност од моделот.

Спецификации

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.