DV5000 Машина за сушење алишта со состав OptimalDry, 7kg

DV5000 Машина за сушење алишта со состав OptimalDry, 7kg

DV70M5020QW/LE

DV5000 Машина за сушење алишта со состав OptimalDry, 7kg(DV70M5020QW_LE) is rated 5.0 out of 5 by 4.
 • y_2022, m_11, d_28, h_21
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.34
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_4
 • loc_mk_MK, sid_DV70M5020QW_LE, prod, sort_[SortEntry(order=RATING, direction=DESCENDING), SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_samsung-mk_mk
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 124ms
 • REVIEWS, PRODUCT

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

A++ класа на енергетска ефикасност

Технологијата со топлинска пумпа нуди поефикасен, поекономичен и понежен начин за сушење алишта. Благодарејќи на енергетската класа А++ троши значително помалку електрична енергија.*

A++ класа на енергетска ефикасност A++ класа на енергетска ефикасност

*Тестирано во согласност со IEC 61121:2013/8kg носивост/памук подготвено за орман со топлинска пумпа (DV80M5013KW) во споредба со системот без топлинска пумпа (DV80H4100CW). Поединечните резултати може да се разликуваат.

Сушење со мала потрошувачка на електрична енергија

Системот OptimalDry е паметен систем за сушење со сензори за влага, температура и за чистење на менувачот на топлина. Континуирано го приспособува времето на сушење за да се добијат најдобри резултати, а истовремено ги штити алиштата од оштетување и троши помалку електрична енергија.

Сушење со мала потрошувачка на електрична енергија Сушење со мала потрошувачка на електрична енергија

Напредно филтрирање

Напредниот 2-во-1 филтер има двослоен мрежест филтер, па нема потреба од филтер на менувачот на топлина, со што се одржуваат оптималните перформанси на сушењето. Два аларми те потсетуваат кога е потребно чистење на филтерот и на менувачот на топлина.

Напредно филтрирање Напредно филтрирање

Проверка на нивото на вода

Индикаторот за нивото на водата во резервоарот е едноставен мерач на предната страна што ти покажува колкаво количество кондензирана вода е извлечено од твоите алишта. Многу едноставно може да видиш дали е потребно да се испразни резервоарот со вода пред почетокот на нов циклус.

Проверка на нивото на вода Проверка на нивото на вода

Суво за 35 минути.

Циклусот за брзо сушење 35 суши мали количини алишта што се подготвени за носење за само 35 минути. Може безбедно да исушиш неколку работи со што многу помалку мора да чекаш.

Суво за 35 минути. Суво за 35 минути.

Лесно решавање на проблемите

Smart check е систем за автоматско надгледување на грешки што ги открива и ги утврдува проблемите и ти нуди едноставни решенија за проблемите преку апликацијата* за паметни телефони. На тој начин ти заштедува време и можни трошоци за скапи поправки.**

* Достапно за апарати iPhone и Android. Потребно е поврзување на мрежа. ** Повикување на сервисер е потребно повремено и може да доведе до дополнителни трошоци за поправка.

Лесно решавање на проблемите Лесно решавање на проблемите

* Достапно за апарати iPhone и Android. Потребно е поврзување на мрежа. ** Повикување на сервисер е потребно повремено и може да доведе до дополнителни трошоци за поправка.

Спецификации

 • Капацитет на сушење 7 kg
 • Панел дисплеј LED
 • Класа на енергетска ефикасност A++
 • Нето димензии (ШxВxД) 600 x 850 x 600 mm

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промена.