NK7000MM Аспиратор со моќен вентилациски систем (црн)

NK7000MM Аспиратор со моќен вентилациски систем (црн)

NK24M7070VB/UR

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

 • Тивко освежување на воздухот
  Моќен вентилациски систем
 • Беспрекорно и стилизирано
  Првокласен дизајн
 • Останува исклучително чист
  Алуминиумски филтер што се мие

Тивко освежување на воздухот

Моќен вентилациски систем

Правилната вентилација е неопходна за удобно и здраво готвење, а речиси нечујниот моќен вентилациски систем со засилувач го освежува воздухот за миг. Неговиот капацитет за вшмукување од 729 кубни метри на час, овозможува многу брзо и тивко отстранување на испарувања, дим и мирис од кујната.

Беспрекорно и стилизирано

Првокласен дизајн

Првокласниот цветен дизајн придонесува за создавање елегантен и модерен кујнски ентериер што добро се вклопува со другите кујнски апарати. Неговиот тенок профил и атрактивната црна површина од нерѓосувачки челик одговара на елегантниот и модерен стил на другите производи Samsung и обезбедува беспрекорен и поедноставен изглед.

Останува исклучително чист

Алуминиумски филтер што се мие

Издржливиот алуминиумски филтер што лесно се одржува, го штити издувниот вентилатор и го продолжува работниот век на моторот. Ги задржува капките од масло и прав пред да го задушат моторот или да го спречат протокот на воздух. Треба да се чисти дури на секои 3-4 недели, а тоа се извршува многу лесно затоа што се мие и доволно е мал за да може да го собере во машина за садови.

Свети посилно

LED-ламби

Блескавото LED-осветлување олеснува да се видат резултатите од готвењето со рамномерно распространетото осветлување преку целата стакло-керамичка плоча. LED-светилкиѕт трошат многу помалку енергија, а траат многу подолго. Затоа ги намалуваат месечните сметки за струја и трошоците за замена на светилките.

Контрола под прстите

Контрола со допир

Контролата е многу едноставна со вградената функција за контрола со допир. Блескавиот LED-панел е јасен и читлив и има ист интуитивен екран чувствителен на допир како мобилниот телефон, па со нежен допир може брзо да ги приспособиш. Неговиот стилизиран и ексклузивен изглед ќе ја разубави твојата кујна.

Спецификации

 • Максимална екстракција (㎥/час) 585 ㎥/h
 • Класа на енергетска ефикасност B
 • Нето (ШxВxД) 598 x min1040 ~ max1440 x 325 mm
 • Тежина (нето) 18,0kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
 • Упатство за корисниците
  АНГЛИСКИ, БУГАРСКИ, ХРВАТСКИ, ДАНСКИ, ХОЛАНДСКИ, ФИНСКИ, ФРАНЦУСКИ, ГЕРМАНСКИ, УНГАРСКИ, ИТАЛИЈАНСКИ, казахстански, НОРВЕШКИ, ПОЛСКИ, РУСКИ, СРПСКИ, СЛОВЕНЕЧКИ, ШПАНСКИ, ШВЕДСКИ, ТУРСКИ, УКРАИНСКИ, узбечки
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промена.