RB3000RM Фрижидер со долен замрзнувач и All-around Cooling

RB3000RM Фрижидер со долен замрзнувач и All-around Cooling

RB3VRS100WW/EO

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

Лади подеднакво од еден агол до друг

Сеопфатно ладење

Погрижи се храната да се лади соодветно – без разлика каде е. Сеопфатниот систем за ладење подеднакво го лади секој дел од еден агол до друг. Постојано ја проверува температурата и циркулира ладен воздух низ стратешки поставените отвори. Така сите намирници остануваат свежи подолго време.

Едноставно избери во која насока ќе се отвора вратата

Реверзибилни врати

Избери ја насоката во која сакаш да се отвора фрижидерот и замрзнувачот со помош на реверзибилните врати. Ова значи дека секогаш ќе се вклопува совршено во изгледот на кујната. Отворањето на секоја врата може да се смени со едноставна промена на шарките. Така се вклопува секаде, а ти може да уживаш правејќи ги нештата онака како што сакаш.

Побезбедни и поиздржливи зацврстени полици

Калено стакло

Складирањето тешки намирници, како што се лубеници и тикви, сега е многу попрактично и побезбедно, без разлика колку тежат. Полиците од калено стакло се дизајнирани и тестирани да издржат огромна тежина до 100 kg. Дури и оброци подготвени во огромни садови и лонци може да се складираат и чуваат ладни и свежи.

Поради посветлото осветлување може да видиш што има во секој агол

LED-осветлување

LED осветлувањето овозможува полесно да ги наоѓаш намирниците, штедејќи простор и пари. Тоа е потенко, посветло и поефикасно од конвенционалното осветлување. Така создава повеќе простор за храна, истовремено осветлувајќи го секој агол. А поумереното осветлување е попријатно за очите.

Оптимална влажност за свежина која трае

Копче за контрола на влажност

Зачувај ги свежината и вкусот на храната подолго. Копчето за контрола на влажност ти овозможува да ја приспособиш влажноста во фиоката со едноставно отворање или затворање на отворот. Може да создадеш совршено опкружување за складирање храна со тоа што ќе го контролираш нивото на влажност, па така овошјето и зеленчукот ќе останат посвежи.

Флексибилно складирање кое одговара на твоите потреби

Приспособлива полица

Искористи го просторот за складирање најдобро што можеш и имај брз пристап до омилената храна и пијалак. Приспособливата полица помага лесно да организираш и флексибилно да складираш повеќе намирници со различна големина. Може да го приспособиш просторот за да собира шишиња, картони и други видови амбалажи со различни големини.

Спецификации

  • Бруто Вкупно (литри) 336 ℓ
  • Нето ширина (cm) 595 mm
  • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 1860 mm
  • Нето длабочина со рачка на вратата (cm) 650 mm
  • Нето тежина (кг) 73 kg
  • Класа на енергетска ефикасност A+

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја : {{chip.displayName}}
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
  • {{summary.title}}

    {{summary.value}}{{summary.unit}}

  • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена