RB5000A Фрижидер со долен замрзнувач и All-around Cooling

RB5000A Фрижидер со долен замрзнувач и All-around Cooling

RB37J501MB1/EF

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 166ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

Повеќе простор внатре - ист изглед однадвор

Има повеќе внатрешен простор за складирање во однос на просечен фрижидер BMF, но ги задржува истите надворешни димензии.* Неговата Space Max Technology претставува тенко проектиран канал во ѕидот со што се добива дополнителен внатрешен капацитет без загрозување на енергетската ефикасност.

Повеќе простор внатре - ист изглед однадвор Повеќе простор внатре - ист изглед однадвор

* Во споредба со Samsung RL55VTEBG1 / RL50RGEMG1

Сеопфатно ладење

Системот на сеопфатно ладење рамномерно ја лади целата внатрешност на фрижидерот. Ладниот воздух излегува низ повеќе отвори на ниво на секоја полица, со што се одржува константна температура и храната останува свежа.

Сеопфатно ладење Сеопфатно ладење

Идеален начин за чување месо и риба

Fresh Zone претставува интелигентно дизајнирана фиока што овозможува идеална средина за одржување на месо и на риба - ги чува на оптимална температура за да останат свежи и да имаат најдобар можен вкус.

Идеален начин за чување месо и риба Идеален начин за чување месо и риба

За повеќе и поголеми предмети

Полицата Slide-in му дава дополнителна флексибилност на твојот простор за складирање. Се повлекува за да направи место за поголеми шишиња и високи или големи садови, така што да нема залудно потрошен простор.

За повеќе и поголеми предмети За повеќе и поголеми предмети

Целосно отворена кутија (замрзнувач)

Поголемиот отвор овозможува полесна организација и вадење на храната, а истовремено го оптимизира просторот за складирање.

Целосно отворена кутија (замрзнувач) Целосно отворена кутија (замрзнувач)

LED-осветлување

LED-светилките извонредно ја осветлуваат внатрешноста на фрижидерот не загрозувајќи ја неговата моќ за разладување.

LED-осветлување LED-осветлување

Функционира паметно, останува зачуван

Компресорот со дигитален инвертор автоматски ја контролира својата брзина на 7 нивоа во зависност од температурата што е потребна за ладење. Поради тоа троши помалку енергија, ја сведува бучавата на минимум и помалку се троши, со цел обезбедување на подолготрајни перформанси.

Функционира паметно, останува зачуван Функционира паметно, останува зачуван

Нема повеќе натрупување на лед

Технологијата "No Frost" го спречува натрупувањето на ледот и одржува константна температура во секој агол. Исто така, лади речиси двапати побрзо*, а со тоа и помалку го оптоварува системот за ладење и го продолжува неговото траење.

*Врз основа на споредувањето на фрижидерот RL39THCTS без технологијата no frost и фрижидерот RB31FERNCWW со технологијата no frost. Поединечните резултати може да варираат во зависност од начинот на користење

Нема повеќе натрупување на лед Нема повеќе натрупување на лед

*Врз основа на споредувањето на фрижидерот RL39THCTS без технологијата no frost и фрижидерот RB31FERNCWW со технологијата no frost. Поединечните резултати може да варираат во зависност од начинот на користење

Спецификации

 • Бруто Вкупно (литри) 387 ℓ
 • Нето ширина (cm) 595 mm
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 2010 mm
 • Нето длабочина со рачка на вратата (cm) 675 mm
 • Нето тежина (кг) 71 kg
 • Тип на ладење All Around Cooling

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена