65" TU7000 Crystal UHD 4K Smart TV 2020

65" TU7000 Crystal UHD 4K Smart TV 2020

UE65TU7172UXXH

 • Кристален дисплеј
 • Гледај ја сликата, не телевизорот
 • Почувствувај ја реалноста на 4K UHD резолуцијата

Одбери Големина

 • Кристален дисплеј
  Кристален дисплеј
 • Моќен квалитет на слика
  Кристален процесор 4K
 • Гледај ја сликата, не телевизорот
  Без рамка од 3 страни
 • Почувствувај ја реалноста на 4K UHD резолуцијата
  4К резолуција

Боја и детали дизајнирани за тебе

* Samsung е бр. 1 бренд за телевизори веќе 14 години* Извор – Omdia, јануари 2020 год. Рангирањето е направено според извршени пратки. Резултатите не се одобрување на Samsung. Секое потпирање на овие резултати е на сопствен ризик на третата страна.

Јасни и живописни изрази на боја

* Samsung е бр. 1 бренд за телевизори веќе 14 години* Извор – Omdia, јануари 2020 год. Рангирањето е направено според извршени пратки. Резултатите не се одобрување на Samsung. Секое потпирање на овие резултати е на сопствен ризик на третата страна.

Јасни и живописни изрази на боја

Кристален дисплеј

Потони во сликата која има поширок спектар на бои. Кристалниот дисплеј овозможува оптимизиран израз на бојата за да можеш да ја видиш секоја суптилност.

Моќен квалитет на слика

Кристален процесор 4K

Квалитет на слика кој те допира, овозможен од единствен чип кој диригира со боите, го оптимизира соодносот на високите контрасти и владее со HDR.

Гледај ја сликата, не телевизорот

Без рамка од 3 страни

Тенок и елегантен дизајн кој те води до најбистрата слика. Минималистичкиот стил од сите страни и недостатокот на рабови поставуваат нови стандарди. Ќе искусиш неверојатно визуелно искуство во кое целосно ќе се препуштиш.

Почувствувај ја реалноста на 4K UHD резолуцијата

4К резолуција

4K UHD телевизорот оди над вообичаената FHD со 4х повеќе пиксели, нудејќи ти ги острите и чисти слики што ги заслужуваш. Чувствувај се како и ти да си внатре во сцената.

Види ги воодушевувачките детали

HDR

Високиот динамички опсег ја зголемува светлата експресија на телевизорот, така што може да уживаш во огромен спектар на бои и визуелни детали, дури и во мрачни сцени.

Играј побрзо

Game Enhancer

Влези побрзо во играта со помош на Game Enhancer кој го оптимизира екранот за да имаш поголема контрола со речиси незабележливо доцнење на сликата. Доживеј го глаткото играње во својот најимпресивен облик без заматување на движењето и без вибрации.

* Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од конзолата за играње.

Наоѓај различни содржини користејќи само еден далечински управувач (ЕУ)

Smart Hub & One Remote Control (Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од регионот. Провери пред употреба.)

Сè што ти треба е еден далечински управувач за да откриеш многу различни содржини. Можеш да управуваш со дигиталниот приемник, конзолата за играње, апликациите, па дури и со пренос во живо.

* Реалниот далечински управувач може да се разликува од прикажаниот на сликата.* Услугата може да не е активирана во исто време со Samsung телевизорот, а достапноста може да се разликува во зависност од регионот.

Само допри за да ја префрлиш содржината на друг уред

Tap View

Само со еден допир можеш да ги префрлиш филмовите или музикатa од твојот смарт телефон на телевизорот. Кога ќе се поврзе телевизорот со твојот смарт телефон, тогаш тој автоматски го „чувствува“ допирот од телефонот и ја прикажува истата содржина. Па, така лесно и брзо можеш да ја префрлиш омилената содржина на телевизорот и да продолжиш да уживаш во неа.

* Само за компатибилни уреди.* Оваа услуга функционира само кога се вклучени и телевизорот и мобилниот телефон.* Услугата може да не биде активирана во исто време со моделот.

* Само за компатибилни уреди.* Оваа услуга функционира само кога се вклучени и телевизорот и мобилниот телефон.* Услугата може да не биде активирана во исто време со моделот.

Се вклопува во твојот домашен еко-систем

Работи со

Нека животот биде уште поповрзан. Samsung телевизорот работи со Amazon Alexa, Google Assistant и AirPlay 2.

* Некои карактеристики и функции обезбедени од поврзаните уреди може да не се поддржани или се со ограничена употреба.

Работи со AirPlay 2

AirPlay 2

Со вградениот AirPlay 2 сега може на големиот екран да пренесуваш во живо или да споделуваш содржина од Apple уреди. Со леснотија пуштај видеа, музика, фотографии и многу повеќе од твојот iPhone, iPad и Mac на Samsung телевизорот.

* Оваа услуга може да не е достапна при купувањето на овој производ и достапноста може да се разликува во зависност од регионот. * Сликите се симулирани само за илустрација. * Достапноста на карактеристиката и графичкиот кориснички интерфејс (GUI) може да се разликуваат во зависност од регионот. Провери пред употреба.

* Оваа услуга може да не е достапна при купувањето на овој производ и достапноста може да се разликува во зависност од регионот. * Сликите се симулирани само за илустрација. * Достапноста на карактеристиката и графичкиот кориснички интерфејс (GUI) може да се разликуваат во зависност од регионот. Провери пред употреба.

Спецификации

 • Серија 7
 • Резолуција 3,840 x 2,160
 • Димензии на комплетот со постоље (ШxВxД) 1448.4 x 906.2 x 282.1 mm
 • Тежина на комплетот со подлога 20,90 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.