WD5500K Комбинирана машина за перење со Add Wash, Slim & Big и Eco Bubble™ технологии

WD5500K Комбинирана машина за перење со Add Wash, Slim & Big и Eco Bubble™ технологии

WD8NK52E0ZW/LE

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

Додавај алишта во секое време

Add Wash

Ја заборави кошулата? Вратата Add Wash™ ти овозможува едноставно и брзо да додадеш заборавена облека* откако веќе е започнат циклусот на перење**. Лесно може да ставиш рачно испрана облека што само сакаш да ја исплакнеш или да ја исцедиш со центрифуга.

* Може да се додаваат само текстилни предмети, алишта, детергент и омекнувач.** Вратата Add Wash™ се отвора само кога температурата на барабанот е под 50 °C.

Тенка однадвор, поголем капацитет внатре

Slim & Big

Дај му елегантен изглед на домот, но пери многу повеќе алишта. Покрај тенкиот дизајн кој зафаќа помалку простор, нејзиниот капацитет со големина од 8 kg ти овозможува да переш купови облека во едно полнење - до 16 пешкири за бања*. Ја намалува честотата на перење и така ти заштедува време, енергија и вода.

* Според пешкири за бања со големина 60×120 cm.

Моќни меурчиња, извонредно чистење

Eco Bubble™

Заштеди пари и заштити ја бојата и текстурата на алиштата. Eco Bubble™ овозможува моќен, но нежен начин на чистење. Детергентот се претвора во меурчиња и така бргу навлегува во ткаенината и лесно ја отстранува нечистотијата. Пере исто толку ефикасно во ладна вода (15 °C)* и користи помалку струја**.

* Тестирано во согласност со стандардот IEC 60456-2010/Капацитет на перење од 4 kg/Програма за перење Super Eco со ладна вода (WF80F5E5U4W) наспроти програма за перење памук 40 °C без функцијата Eco Bubble (WF0702WKU). Поединечните резултати може да се разликуваат.** Врз основа на извештајот од лабораториско тестирање на перформанси од страна на Springboard Engineering во однос на лентите EMPA, со споредба на вообичаен детергент и технологијата на меурчиња, без механичко дејство.

Ги освежува и дезинфицира алиштата со воздух

Воздушно перење

Одржувај ги алиштата хигиенски свежи без вода и детергент. Технологијата на воздушно перење ги освежува и дезинфицира алиштата, така што секогаш мирисаат свежо. Непријатните мириси и бактериите се отстрануваат само со загреан воздух. Нема потреба од вриење или скапи и потенцијално опасни хемикалии.

Хигиенско чистење

Хигиенска пареа

Дај им на алиштата длабинска, хигиенска чистота со пареа. Циклусот на хигиенска пареа го подобрува квалитетот на чистењето на твоето перење без претходни третмани. Ослободува пареа од дното на барабанот, така што секое парче е темелно натопено. Ја отстранува закоравената нечистотија и 99,9 % од бактериите* и алергените**.

*Според Извештајот oд тестирање на текот на Хигиенската пареа од страна на Intertek. ** Според Извештајот од тестирање на текот на Хигиенската пареа на BAF.

Интензивно чистење

Bubble Soak

Направи ги алиштата чисти без дамки, дури иако тие се навистина валкани. Функцијата Bubble Soak помага да се отстрани широк спектар на тврдокорни дамки, како крв, чај, вино, шминка и трева. Облеката добро се натопува во активни меурчиња, со што нечистотијата и дамките омкнуваат и можат да бидат отстранети поефикасно*.

* Тестирано во согласност со IEC 60456 5th edition/Cotton Cold/40/60°C (9kg Wash Load), Synthetic 40°C (4kg Wash Load) with Bubble Soak Wash (WW90J6410CW) наспроти без натопување во меурчиња (WW90J6410CW).

* Тестирано во согласност со IEC 60456 5th edition/Cotton Cold/40/60°C (9kg Wash Load), Synthetic 40°C (4kg Wash Load) with Bubble Soak Wash (WW90J6410CW) наспроти без натопување во меурчиња (WW90J6410CW).

Тивок, моќен и траен перформанс

Дигитална инвертер технологија

Уживај во супериорна ефикасност, помал шум и долготрајни перформанси. Дигиталната технологија на инвертер користи силни магнети за потивки* и помоќни перформанси, но користи помалку енергија од универзален мотор. Исто така, нуди најдолга издржливост во индустријата** и гаранција од 20 години***.

* Доделен 23-годишен сертификат за трајност од Здружението за електрични, електронски и информатички технологии на Германија (Verband Deutscher Elektrotechniker – VDE).

Тивко перење

VRT Plus™

Пери ја твојата облека во секое време и секаде без да вознемируваш некого. Технологијата VRT Plus™ ја намалува бучавата и вибрацијата во текот на перењето*, дури и на големи брзини. 3-димензионалниот сензор за вибрации го одржува барабанот совршено балансиран со вртење на нерѓосувачките челични топки во спротивна насока од вашата облека.

* Споредено со конвенционален модел на Samsung без VRT Plus.

59 минути перење и сушење

59' Перење + Сушење

Направи ги твоите алишта чисти и подготвени за носење за помалку од еден час. Циклусот 59' Перење + Сушење ќе испере, исплакне и центрифугира мало полнење* малку валкана облека и ќе ја исуши темелно за самo 59 минути**. Со тоа лесно може да користиш платна или да ја носиш твојата облека веднаш, притоа штедејќи време и струја.

*Малите полнења со тежина до 1 kg (препорачано 3-4 памучни/полиестер кошули).** Време на перење е 18 минути плус време на сушење или 41 минути.

Спецификации

  • Капацитет на перење 8.0 kg
  • Класа на енергетска ефикасност B
  • Bubble технологија Да
  • Технологија за намалување на вибрацијата Да
  • Физичка спецификација 600 x 850 x 456 mm
  • Нето тежина 72 kg

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
  • {{summary.title}}

    {{summary.value}}{{summary.unit}}

  • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промена.