WW9800T Машина за перење со технологија AddWash

WW9800T Машина за перење со технологија AddWash

WW90T986ASH/S7

WW9800T Машина за перење со технологија AddWash(WW90T986ASH_S7) is rated 5.0 out of 5 by 1.
 • y_2022, m_11, d_30, h_21
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.34
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_1
 • loc_mk_MK, sid_WW90T986ASH_S7, prod, sort_[SortEntry(order=RATING, direction=DESCENDING), SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_samsung-mk_mk
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 141ms
 • REVIEWS, PRODUCT

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

 • Интелигентно перење
  AI контрола
 • Додавај алишта во секое време
  Add Wash™
 • Испери за само 39 минути
  Super Speed (39 минути)

Ефикасни меурчиња

Eco Bubble™

Уживај во ефикасно перење, дури и на ниски температури* со технологијата Eco Bubble™. Детергентот се претвора во меурчиња и така бргу навлегува во ткаенината и лесно ја отстранува нечистотијата, а истовремено штеди енергија и ја штити бојата и текстурата на ткаенината**.

Ефикасни меурчиња Ефикасни меурчиња

* Тестирано во согласност со стандардот IEC 60456-2010/Капацитет на перење од 4 kg/Програма за перење Super Eco со ладна вода (WF80F5E5U4W) наспроти програма за перење памук 40 °C без функцијата Eco Bubble (WF0702WKU). Поединечните резултати може да се разликуваат.
** Врз основа на извештајот од лабораториско тестирање на перформанси од страна на Springboard Engineering во однос на лентите EMPA, со споредба на вообичаен детергент и технологијата на меурчиња, без механичко дејство.

Заштеди време и енергија

QuickDrive™

Троши помалку време на перење и штити ја животната средина. QuickDrive™ го намалува времето на перење до 50 %, а потрошувачката на енергија до 20 % без да ја наруши ефикасноста на чистењето*. Q-Drum™ има главен барабан и задна плоча кои ротираат независно еден од друг, така што алиштата се движат со динамично дejство кое го создаваат двојните сили

Заштеди време и енергија Заштеди време и енергија

* Тестирано на WW8000T во споредба со Samsung WW6500K. Заштедува 50 % од времето и 20 % од енергијата во програмата за перење памук (40 ℃, половина капацитет на перење) со перформанси за перење во рамките на ± 5 %. Врз основа на податоци од Intertek.

Интелигентно перење

AI контрола

Пери лесно и ефикасно со помош на моќната AI Control. Го персонализира перењето запомнувајќи ги твоите навики, предложувајќи ти циклуси и прикажувајќи информации навреме. Апликацијата SmartThings* ти дава совети за циклусите, планирањето и решавањето проблеми. И автоматски го избира совршениот тек на сушење**.

Интелигентно перење Интелигентно перење

Интелигентно перење

AI контрола

Пери лесно и ефикасно со помош на моќната AI Control. Го персонализира перењето запомнувајќи ги твоите навики, предложувајќи ти циклуси и прикажувајќи информации навреме. Апликацијата SmartThings* ти дава совети за циклусите, планирањето и решавањето проблеми. И автоматски го избира совршениот тек на сушење**.

Интелигентно перење Интелигентно перење

Интелигентно перење

AI контрола

Пери лесно и ефикасно со помош на моќната AI Control. Го персонализира перењето запомнувајќи ги твоите навики, предложувајќи ти циклуси и прикажувајќи информации навреме. Апликацијата SmartThings* ти дава совети за циклусите, планирањето и решавањето проблеми. И автоматски го избира совршениот тек на сушење**.

Интелигентно перење Интелигентно перење
 • * Достапна на Android и iOS уреди. Потребно е Wi-Fi поврзување и корисничка сметка на Samsung.
  **Auto Cycle Link е достапно само ако и машината за перење и машината за сушење имаат AI Control и се поврзани преку Wi-Fi.※Прикажаните слики може да се разликуваат од реалниот производ.※Мобилните GUI слики може да се разликуваат во зависност од земјата, опкружувањето, итн.

Оптимално чистење

AI Wash

Добиј најдобри резултати од перењето* со помалку трошење и труд**. AI Wash користи 4 видови сензори за да ја евидентираат тежината на облеката и го пресметуваат оптималното количество вода и детергент. Сензор за заматување го следи нивото на валканост и, ако е потребно, додава повеќе детергент или го продолжува времето за плакнење.

Оптимално чистење Оптимално чистење

* Реалните резултати може да се разликуваат во зависност од индивидуалната употреба.
** Опцијата AI Wash може да складира доволно детергент за 1 месец перење, ако просекот е 4 полнења неделно. Може да се разликува во зависност од полнењето и поставките на перењето.

Додавај алишта во секое време

Add Wash™

Опушти се додека переш алишта. Ако си заборавил да ставиш алишта кои е потребно да се исперат, вратата Add Wash™ ти овозможува едноставно и брзо да додадеш заборавена облека или детергент* откако веќе е започнат циклусот на перење**. Ти овозможува лесно да ставиш рачно испрана облека што само сакаш да ја исплакнеш или да ја исцедиш со центрифуга.

Додавај алишта во секое време Додавај алишта во секое време

Додавај алишта во секое време

Add Wash™

Опушти се додека переш алишта. Ако си заборавил да ставиш алишта кои е потребно да се исперат, вратата Add Wash™ ти овозможува едноставно и брзо да додадеш заборавена облека или детергент* откако веќе е започнат циклусот на перење**. Ти овозможува лесно да ставиш рачно испрана облека што само сакаш да ја исплакнеш или да ја исцедиш со центрифуга.

Додавај алишта во секое време Додавај алишта во секое време
 • * Може да се додаваат само текстилни предмети, алишта, детергент и омекнувач.
  ** Вратата Add Wash™ се отвора само кога температурата на барабанот е под 50 °C.

Испери за само 39 минути

Super Speed (39 минути)

Преполови го времето кое го трошиш за перење алишта секој ден, а тие нека бидат длабински исчистени. Опцијата Super Speed ги пере алиштата за само 39 минути*. QuickDrive™ штеди време движејќи ги алиштата динамично, додека Eco Bubble™ обезбедува моќно чистење. Времето на плакнење е скратено преку користење на Super Spray коешто ја зголемува и брзината на центрифугирање.

Испери за само 39 минути Испери за само 39 минути

* Засновано врз стандардните поставки на Super Speed со капацитет на перење од 5 kg.

Хигиенско чистење

Хигиенска пареа

Исчисти ги алиштата длабински и хигиенски со помош на пареа. Циклусот на хигиенска пареа го подобрува квалитетот на перењето без претходни третмани. Ослободува пареа од дното на барабанот, така што секое парче е темелно натопено. Ја отстранува закоравената нечистотија и 99,9 % од бактериите* и алергените**.

Хигиенско чистење Хигиенско чистење

* Според Извештајот oд тестирање на текот на хигиенската пареа од страна на Intertek. Отстранува 99,9 % од одредени бактерии, вклучително и Стафилококус ауреус и Ешерихија коли. Индивидуалните резултати може да се разликуваат.
** Според Извештајот oд тестирање на текот на хигиенската пареа од страна на Британското здружение за алергии (BAF). Отстранува алергени предизвикани од прашински грини.

Траен перформанс

Дигитална инвертер технологија

Дигиталната инвертер технологија користи силни магнети за потивки* и помоќни перформанси, но троши помалку енергија од универзален мотор. Исто така, со елиминирање на употребата на четки, тој обезбедува исклучителна издржливост - поддржана со 20-годишна гаранција.

Траен перформанс Траен перформанс

* Вообичаената вредност на намалување е 5 dBA и 3 dBA за циклуси на перење и центрифугирање. Податоците се засновани врз ознаката ERP, F500 8 kg 1400 rpm WF80F5E5P4W за моторот Digital Inverter; и Vistula 8 kg, 1400 rpm (WF1804WPC) за универзален мотор.

Тивко перење

VRT Plus™ (1600RPM)

Пери ја својата облека во секое време без да вознемируваш некого – дури и навечер. Иновативната технологија VRT Plus™ ја намалува бучавата и вибрацијата во текот на перењето*. 3-димензионалниот сензор за вибрации го чува барабанот совршено балансиран, дури и при големи брзини на центрифугирање и нез

Ден Ден
* Споредено со конвенционален модел на Samsung без VRT Plus.
 Ноќ Ноќ
* Споредено со конвенционален модел на Samsung без VRT Plus.

Одржувај ја машината за перење свежа

Drum Clean +

Нека вратата и внатрешноста на машината за перење бидат хигиенски чисти. Со Drum Clean + се отстранува 99,9 % од бактериите кои предизвикуваат непријатна миризба* во барабанот, без користење на скап детергент. Моќниот млаз вода и брзото центрифугирање исто така отстрануваат нечистотија во гумената заптивка на вратата. И те известува кога е потребно да се исчисти**.

* Отстранува 99,9 % од бактериите во машината и отстранува нечистотија од гумената заптивка. Засновано врз тестирања на циклусот Drum Clean + од страна на Intertek.
** Дава известување по секој 40-ти циклус.

Одржувај ја машината за перење свежа Одржувај ја машината за перење свежа

* Отстранува 99,9 % од бактериите во машината и отстранува нечистотија од гумената заптивка. Засновано врз тестирања на циклусот Drum Clean + од страна на Intertek.
** Дава известување по секој 40-ти циклус.

Ги чисти остатоците

Фиока StayClean

Не троши залудно детергент и избегни го здодевното чистење на фиоката за детергент. Фиоката StayClean овозможува да се испере поголем дел од детергентот со помош на специјално дизајнираниот систем за вода. Па така, има помалку непријатен остаток од сапун, а садот останува почист и похигиенски.

Ги чисти остатоците Ги чисти остатоците

Интензивно чистење

Bubble Soak

Направи ги алиштата чисти без дамки, дури иако тие се навистина валкани. Функцијата Bubble Soak помага да се отстрани широк спектар на тврдокорни дамки како крв, чај, вино, шминка и трева. Облеката добро се натопува во активни меурчиња, со што нечистотијата и дамките омекнуваат и можат поефикасно да се отстранат*.

* Тестирано во согласност со стандардот IEC 60456 5-то издание/Капацитет на перење 8 kg/перење со функцијата Bubble Soak наспроти програма за перење памук 40/60 °C, синтетика 60 °C и тексас 40 °C без функцијата Bubble Soak.

Интензивно чистење Интензивно чистење

* Тестирано во согласност со стандардот IEC 60456 5-то издание/Капацитет на перење 8 kg/перење со функцијата Bubble Soak наспроти програма за перење памук 40/60 °C, синтетика 60 °C и тексас 40 °C без функцијата Bubble Soak.

Спецификации

 • Капацитет на перење 9.0 kg
 • Класа на енергетска ефикасност A+++
 • Bubble технологија Да
 • Технологија за намалување на вибрацијата Да
 • Физичка спецификација 600 x 850 x 600 mm
 • Нето тежина 79 kg

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промена.