HW-T550 3.1ch 320W Soundbar звучници (2020)

HW-T550 3.1ch 320W Soundbar звучници (2020)

HW-T550/EN

Одбери боја

Боја :
 • Звук кој те обвива
  3D surround звук
 • Побогат звук
  Моќен бас
 • A world of sound with one remote
  Контролирање со еден далечински управувач
 • Оптимизиран звук за различни содржини
  Паметен звук

Воздигни го доживувањето на звукот.

Samsung Soundbar T550 (Проверете го локалниот код на моделот со локалниот ПМ.)

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите за изгледот, дизајнот и GUI (Графички кориснички интерфејс), кои не влијаат на перформансот на производот, подлежат на промени без известување.* Телевизорот се продава посебно.* Години на примена (2014-2019) ⓒ2020 Futuresource Consulting

Звук кој те обвива

3D surround звук

Моќ која го оживува surround звукот. Soundbar звучникот на Samsung поддржува DTS Virtual: X кој го репродуцира звукот така што тој достигнува нови височини и го претвора во 3D.

Побогат звук

Моќен бас

Со 2,1 ch soundbar и 6,5-инчен нискотонски звучник можеш да го почувствуваш интензитетот на моќниот, подлабок бас додека те опкружува побогат спектар на звук.

Моќен бас Моќен бас

Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

Контролирање со еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. Контролирај ги клучните функции на soundbar-звучникот, како вклучување, јачина на звук, па дури и звучни ефекти, со далечински управувач на Samsung телевизор — директно преку телевизорот.

* Функциите и дизајнот на далечинскиот управувач може да се разликуваат од прикажаниот и зависат од моделот на телевизор и регионот.* Компатибилен само со одредени телевизори на Samsung. Проверете ги спецификациите за Samsung телевизорот.

Оптимизиран звук за различни содржини

Паметен звук

Саундбарот автоматски ги анализира изворите на звукот со цел оптимизирање на аудио записот за конкретната содржина. Без разлика дали станува збор за гласен спортски натпревар или драма со тивок дијалог, биди сигурен дека најдобриот саундбар ќе ти овозможи јасни звуци за оптимизирано гледање телевизија.

Оптимизиран звук за играње видеоигри. Достапен сега

Режим на игри

Вклучи ја конзолата и веднаш слушни ги одличните звучни ефекти, баш како што очекуваш. Автоматските поставки го оптимизираат звукот на играта којашто ја играш, додека технологијата за придушување звук ги отстранува звуците кои се мешаат од страна, така што ќе слушаш јасен аудио звук од вистинската насока за да ти помогне да добиеш предност.

* Само со компатибилни телевизори и конзоли за играње. (преку Xbox one, PS4, Nintendo Switch)* Конзолата за играње се продава посебно.

Повеќе звук, без никакви жици

Подготвен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук, Wireless Surround Kit*, ти дозволува лесно да го прошириш твојот систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звук.

* Комплетот Samsung Wireless Rear Speaker се продава посебно. (Модел на додатокот: SWA-8500S). * Потребен е кабел за да функционира безжичниот модул, како и кабли за да се поврзат задните звучници.

Спецификации

 • Општи карактеристики 320W
 • Број на канали 2.1 Ch
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 926.0 x 435.0 x 271.0 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 9.5 kg
 • Потрошувачка на енергија при работа (главна) 25 W

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
 • Упатство за корисниците
  АНГЛИСКИ, БУГАРСКИ, ХРВАТСКИ, ЧЕШКИ, ЕСТОНСКИ, ФРАНЦУСКИ, ГЕРМАНСКИ, ГРЧКИ, УНГАРСКИ, ИТАЛИЈАНСКИ, ЛЕТОНСКИ, ЛИТВАНСКИ, ПОЛСКИ, РОМАНСКИ, СРПСКИ, СЛОВАЧКИ, СЛОВЕНЕЧКИ
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.