HW-Q800T 3.1.2ch Soundbar звучници (2020)

HW-Q800T/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 119ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери

Боја :
 • Воздигнат звук од секоја насока
  3D Аудио кодек поддршка
 • Q Soundbar и телевизор, совршен спој
  Q-Symphony
 • Immersing you in captivating sound
  Вистински 3.1.2 звук
 • Подготвен да ја слушне твојата заповед
  Вграден гласовен асистент

Совршен за QLED.

Samsung Soundbar HW-Q800T (Проверете го локалниот код на моделот со локалниот ПМ.)

Совршен за QLED. Совршен за QLED.

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите на изгледот, дизајнот и GUI (Графички кориснички интерфејс), кои не влијаат на перформансот на производот, подлежат на промени без известување.* Телевизорот се продава посебно.* Години на примена (2014-2019) ⓒ2020 Futuresource Consulting

Експерти за иновации во звукот

Samsung Audio Lab

Тестирано и приспособено во California Audio Lab, каде што нашите аудио инженери ги применуваат најнапредните акустични технологии и врвното компјутерско моделирање за да обезбедат совршено избалансиран звук што ја исполнува просторијата.

Експерти за иновации во звукот Експерти за иновации во звукот

„Нашиот фокус започнува во увото на слушателот, а потоа се движи кон опкружувањето - конверторите (вуфери и високотонци), засилувачите на звук и процесорите за дигитален сигнал (DSP).“

Воздигнат звук од секоја насока

Истражи ги длабочините на звукот со Dolby Atmos и DTS: X. Тие ти овозможуваат да го слушнеш секој посебен звук додека лебди околу тебе, токму онака како што би го доживеал во реалниот живот.

Воздигнат звук од секоја насока Воздигнат звук од секоја насока

Q Soundbar и телевизор, совршен спој

Q-Symphony

Звучникот Soundbar Q800T се синхронизира со Samsung телевизорот и заедно создаваат богат звук. Го комбинира и подобрува звукот преку звучниците на soundbar-от, како и преку звучниците на телевизорот, овозможувајќи нова звучна димензија во која содржината ја доживуваш како никогаш претходно.

* Карактеристиките може да не се компатибилни со сите телевизори на Samsung.* Функциите може да се разликуваат во зависност од моделот на телевизорот.* За оваа функција е потребно само жично поврзување со телевизорот, не вклучува безжично поврзување со телевизорот.
* Карактеристиките може да не се компатибилни со сите телевизори на Samsung.* Функциите може да се разликуваат во зависност од моделот на телевизорот.* За оваа функција е потребно само жично поврзување со телевизорот, не вклучува безжично поврзување со телевизорот.

Доживеј го Q-Symphony со QLED 8K

Доживеј го Q-Symphony со QLED 8K Доживеј го Q-Symphony со QLED 8K

Ти овозможува да нурнеш во неверојатен звук

Вистински 3.1.2 звук
Ти овозможува да нурнеш во неверојатен звук Ти овозможува да нурнеш во неверојатен звук

Преку 3-те канали, 1 канал за нисокотонски звучник и 2 канали за движење на звукот нагоре, добиваш звук кој се движи и овозможува величествена забава. Совршен за твојот QLED телевизор. Биди едно со приказната додека звукот целосно те опкружува со помош на вистинскиот 3.1.2 ch звук преку Samsung Acoustic Beam.

Подготвен да ја слушне твојата заповед

Вграден гласовен асистент (Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од регионот. Провери пред употреба.)

Со леснотија контролирај ја музиката, добивај информации и оганизирај си го денот, без да ги користиш рацете. Не можеш да се сетиш на насловот на песната? Побарај од Alexa да пушти музика така што ќе кажеш неколку стихови од песната. Без оглед за каква музика и содржина си расположен, Q800T е тука да те слушне.

Подготвен да ја слушне твојата заповед Подготвен да ја слушне твојата заповед

* Достапноста на оваа услуга може да се разликува во зависност од регионот/добавувачот на услуга/јазикот. * Оваа услуга која не влијае на перформансот на производот, подлежи на промени без известување.* Реалното корисничко искуство може да се разликува.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или нејзините поврзани компании.

Звук оптимизиран за секоја сцена

Адаптивен звук

Samsung soundbar го анализира звучниот сигнал за автоматски да испорача оптимален звук во зависност од опкружувањето. Адаптивниот звук ти овозможува јасно да слушаш гласови дури и при ниска јачина на звукот, така што се слушаат дури и тивките разговори.

Звук оптимизиран за секоја сцена Звук оптимизиран за секоја сцена

Слушај подобро. Играј подобро

Game Mode Pro

Подготви се за моќно гејмерско искуство со нискотонските звучници кои го дополнуваат амбиентот и со звучниците кои го движат звукот нагоре и овозможуваат неверојатен surround звук. Soundbar-от автоматски се префрла на Режим за игри кога ќе се поврзе на твојот Samsung телевизор за да можеш да се фокусираш на играње, не на поставување.

Слушај подобро. Играј подобро Слушај подобро. Играј подобро

* Само со компатибилни телевизори и конзоли за играње. (преку Xbox one, PS4, Nintendo Switch)* Конзолата за играње се продава посебно.* Компатибилните уреди може да се разликуваат.

Засилување на звучната поврзаност

HDMI eARC

Со HDMI eARC може да го слушнеш квалитетот на звук без никаква загуба на карактеристиките, дури и кога е поврзан со други уреди преку телевизорот, како што е ДВД-плеер или пак конзоли за играње.

Засилување на звучната поврзаност Засилување на звучната поврзаност

Повеќе звук, без никакви жици

Подготвен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук, Wireless Surround Kit*, ти дозволува лесно да го прошириш твојот систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звук.

Повеќе звук, без никакви жици Повеќе звук, без никакви жици

* Комплетот Samsung Wireless Rear Speaker се продава посебно. (Модел на додатокот: SWA-9000S). * Потребен е кабел за да функционира безжичниот модул, како и кабли за да се поврзат задните звучници.

Звук кој е добар исто како и сликата

Беспрекорно HDR 10+ искуство

Доживеј ја звучната сензација на HDR 10+ содржина, токму онака како што треба. Кога ќе ја поврзеш HDR 10+ содржината со soundbar-от преку други уреди, добиваш звук кој не ги губи карактеристиките и одговара на сликата преполна со детали.

Звук кој е добар исто како и сликата Звук кој е добар исто како и сликата

* Приказ на слика со HDR 10+ квалитет е достапен со еквивалентен влез.* Компатибилноста со HDR содржина не е гарантирана.

Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

Контролирање со еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. Контролирај ги клучните функции на soundbar-звучникот, како вклучување, јачина на звук, па дури и звучни ефекти, со далечински управувач на Samsung телевизор — директно преку телевизорот.

* Функциите и дизајнот на далечинскиот управувач може да се разликуваат од прикажаниот и зависат од моделот на телевизор и регионот.* Компатибилен само со одредени телевизори на Samsung. Проверете ги спецификациите за Samsung телевизорот.
Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

Една апликација за да слушаш паметно

Апликација SmartThings

Подигни го поврзаниот живот на повисоко ниво. Апликацијата SmartThings ти овозможува да додадеш звучници во својата мрежа и ти дава поголема контрола над твојот звук низ целиот паметен дом.

* Each device must be connected to Wi-Fi or other wireless network.* Must download and install the SmartThings app.* For interoperability through SmartThings, all the devices should be registered with a single Samsung Account.* Available functions may vary by region, service provider, network environment, or mobile device, and are subject to change without notice.

Една апликација за да слушаш паметно Една апликација за да слушаш паметно

* Each device must be connected to Wi-Fi or other wireless network.* Must download and install the SmartThings app.* For interoperability through SmartThings, all the devices should be registered with a single Samsung Account.* Available functions may vary by region, service provider, network environment, or mobile device, and are subject to change without notice.

Спецификации

 • Општи карактеристики 330W
 • Број на канали 3.1.2
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1162 x 573 x 272 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 16.5 kg
 • Потрошувачка на енергија при работа (главна) 28W

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.