HW-S61T 4.0Ch Soundbar звучник

HW-S61T 4.0Ch Soundbar звучник

HW-S61T/EN

Одбери

Боја :
 • Те опкружува со звук
  Страничен звучник со технологија Acoustic Beam
 • Звук кој ја исполнува просторијата во дизајн од типот сѐ-во-едно
  Сѐ-во-едно
 • Craftsmanship beyond sound
  Текстил од Kvadrat

Исполни го просторот со звук кој доаѓа од секаде

Samsung Soundbar HW-S61T (Проверете го локалниот код на моделот со локалниот ПМ.) * Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите на изгледот, дизајнот и GUI (Графички кориснички интерфејс), кои не влијаат на перформансот на производот, подлежат на промени без известување.* Телевизорот се продава посебно.* Години на примена (2014-2019) ⓒ2020 Futuresource Consulting

Те опкружува со звук

Страничен звучник со технологија Acoustic Beam

Уживај во суптилните звуци без разлика дали станува збор за музика или филмови. Двата странични звучници на Soundbar S60T и технологијата на Samsung, Acoustic Beam, ти овозможуваат да доживееш огромен спектар на звуци кои ја исполнуваат просторијата.

Soundbar звучници и TB, совршена хармонија

Q-Symphony

Овие Soundbar звучници се синхронизираат со Samsung телевизорот, заедно постигнуваат неверојатен звук. Го комбинираат и го подобрува звукот низ предните и задните звучници, како и звучниците на телевизорот, со тоа му даваат на телевизорот ново ниво на акустичност за да можеш да го доживееш звукот.

Q-Symphony Q-Symphony
Q-Symphony исклучен Q-Symphony исклучен
* Q-Symphony e компатибилен со одбраните модели на Samsung телевизори, 2020 и 2021 година. * Карактеристиките може да не се компатибилни со сите Samsung телевизори. Проверете ги спецификациите на производот според моделот на ТВ. * Функцијата бара HDMI, оптичка или Wi-Fi конекција со телевизорот.

Звук кој ја исполнува просторијата во дизајн од типот сѐ-во-едно

Сѐ-во-едно

За холистички звук, сѐ што ти е потребно имаш на еден soundbar. Системот сѐ-во-едно има два вуфера и високотонци вградени во тенката рамка, така што можеш да го поставиш каде било во просторијата и да уживаш во чистиот звук.

Изработка која го надминува звукот

Текстил од Kvadrat

Звучен систем дизајниран да биде дел од домот. Усовршен од Kvadrat, безвременскиот изглед на soundbar-от е комбинација од природен израз на димензија и издржливост. Текстурата и заоблениот дизајн, заедно со врвната технологија, одговараат на неверојатното чувство на звук кој ја исполнува просторијата.

Подготвен да ја слушне твојата заповед

Вграден гласовен асистент (Достапноста на карактеристиката може да се разликува во зависност од регионот. Провери пред употреба.)

Со леснотија контролирај ја музиката, добивај информации и оганизирај си го денот, без да ги користиш рацете. Не можеш да се сетиш на насловот на песната? Побарај од Alexa да пушти музика така што ќе кажеш неколку стихови од песната. Без оглед за каква музика и содржина си расположен, S61T е тука да те слушне.

* Достапноста на оваа услуга може да се разликува во зависност од регионот/добавувачот на услуга/јазикот. * Оваа услуга која не влијае на перформансот на производот, подлежи на промени без известување.* Реалното корисничко искуство може да се разликува.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или нејзините поврзани компании.

Слушни ја музиката како што треба да биде слушната

Режим за музика

Слушни ја музиката онака како што нејзините креатори сакаат да биде слушната. Балансирајќи ја звучната иновативност со креативниот придонес од продуцентите и изведувачите, Режимот за музика ти овозможува да го поврзеш мобилниот со soundbar-от за да го препознае и оптимизира она што го слушаш, така што квалитетот ќе биде зачуван, а забавата ќе продолжи.

Звук оптимизиран за секоја сцена

Адаптивен звук

Samsung soundbar го анализира звучниот сигнал за автоматски да испорача оптимален звук во зависност од опкружувањето. Адаптивниот звук ти овозможува јасно да слушаш гласови дури и при ниска јачина на звукот, така што се слушаат дури и тивките разговори.

Звук оптимизиран за секоја сцена Звук оптимизиран за секоја сцена

Моќен бас каде што ти треба

Подготвен за подлабок безжичен бас

Не дозволувај жиците да му пречат на басот. Постави го безжичниот нискотонски звучник каде било во просторот и опкружи се со моќен, подлабок бас.

Моќен бас каде што ти треба Моќен бас каде што ти треба

* Samsung Wireless Wooper се продава посебно. (Модел на додатокот: SWA-W500). * Безжичниот модул се поврзува со кабел за напојување.

Повеќе звук, без никакви жици

Подготвен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук, Wireless Surround Kit*, ти дозволува лесно да го прошириш твојот систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звук.

* Комплетот Samsung Wireless Rear Speaker се продава посебно. (Модел на додатокот: SWA-8500S). * Потребен е кабел за да функционира безжичниот модул, како и кабли за да се поврзат задните звучници.

Започни со основните и најважни нешта

Што има во кутијата

Во кутијата има сѐ што ти е потребно за лесно монтирање, вклучувајќи и комплет за закачување на ѕид.

Слободно емитувај музика

Емитувај музика преку Wi-Fi врска

Samsung Soundbar звучникот користи Wi-Fi врска за лесно безжично поврзување со другите уреди. Уживај во музиката од својот мобилен телефон со врвен аудио квалитет, каде и да си и без никакви кабли.

* Само за компатибилни мобилни уреди.

* Само за компатибилни мобилни уреди.

Една апликација за да слушаш паметно

SmartThings App

Подигни го поврзаниот живот на повисоко ниво. Апликацијата SmartThings ти овозможува да додадеш звучници во својата мрежа и ти дава поголема контрола над твојот звук низ целиот паметен дом.

* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi врска или друга безжична мрежа.* Мора да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.* За интероперабилност преку SmartThings, сите уреди треба да бидат регистрирани на една корисничка сметка на Samsung.* Достапните функции може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување или мобилниот уред и подлежат на промена без известување.

* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi врска или друга безжична мрежа.* Мора да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.* За интероперабилност преку SmartThings, сите уреди треба да бидат регистрирани на една корисничка сметка на Samsung.* Достапните функции може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување или мобилниот уред и подлежат на промена без известување.

Simply Tap and play

Tap Sound

For the moments you want to enjoy your music on another level. When listening to your favorites on your phone, simply Tap it on the soundbar. The soundbar vibrates as it recognizes the device and seamlessly connects and plays the song you were listening to — but with incredible soundbar audio.

Simply Tap and play Simply Tap and play

* Tap sound is working through Bluetooth, and compatible with Samsung mobile devices with Android 8.1 and above.This service availability may not yet be available at the time of purchase of this product.

Спецификации

 • Општи карактеристики 180W
 • Број на канали 4.0ch
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1018 x 135 x 217 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 5.3 kg
 • Потрошувачка на енергија при работа (главна) 23W

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
 • Упатство за корисниците
  АНГЛИСКИ, БУГАРСКИ, ХРВАТСКИ, ЕСТОНСКИ, ФРАНЦУСКИ, ГЕРМАНСКИ, ГРЧКИ, УНГАРСКИ, ИТАЛИЈАНСКИ, ЛЕТОНСКИ, ЛИТВАНСКИ, ПОЛСКИ, РОМАНСКИ, СРПСКИ, СЛОВАЧКИ
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.