HW-Q60T 5.1ch Soundbar звучници (2020)

HW-Q60T/EN

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 122ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери

Боја :
 • Звук кој те обвива
  3D surround звук
 • Почувствувај ја длабочината на звук кој се движи
  Samsung Acoustic Beam
 • Q Soundbar и телевизор, совршен спој
  Q-Symphony
 • Звук оптимизиран за секоја сцена
  Адаптивен звук

Совршен за QLED.

Samsung Soundbar HW-Q60T (Проверете го локалниот код на моделот со локалниот ПМ.)

Совршен за QLED. Совршен за QLED.

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите за изгледот, дизајнот и GUI (Графички кориснички интерфејс), кои не влијаат на перформансот на производот, подлежат на промени без известување.* Телевизорот се продава посебно.* Години на примена (2014-2019) ⓒ2020 Futuresource Consulting

Експерти за иновации во звукот

Samsung Audio Lab

Тестирано и приспособено во California Audio Lab, каде што нашите аудио инженери ги применуваат најнапредните акустични технологии и врвното компјутерско моделирање за да обезбедат совршено избалансиран звук што ја исполнува просторијата.

Експерти за иновации во звукот Експерти за иновации во звукот

„Речиси две третини од луѓето кои купуваат телевизор не купуваат soundbar, па ако можеме да им овозможиме подобар звук, тогаш мислам дека тоа дефинитивно е нешто на кое треба да се гордееме.“

Звук кој те обвива

3D surround звук

Звук кој те обвива Звук кој те обвива

Моќ која го оживува surround звукот. Soundbar звучникот на Samsung поддржува DTS Virtual: X кој го репродуцира звукот така што тој достигнува нови височини и го претвора во 3D.

Почувствувај ја длабочината на звук кој се движи

Samsung Acoustic Beam

Не дозволувај звукот да стои во место. Технологијата на Samsung, Acoustic Beam, го комбинира и испорачува звукот таа што делува дека доаѓа точно од местото на дејство на екранот. Совршен за филмови и играње игри, овој вистински 5.1 ch звук навистина те движи.

Почувствувај ја длабочината на звук кој се движи Почувствувај ја длабочината на звук кој се движи

Q Soundbar и телевизор, совршен спој

Q-Symphony

Звучникот Soundbar Q60T се синхронизира со Samsung телевизорот и заедно создаваат богат звук. Го комбинира и подобрува звукот преку звучниците на soundbar-от, како и преку звучниците на телевизорот, овозможувајќи нова звучна димензија во која содржината ја доживуваш како никогаш претходно.

* Карактеристиките може да не се компатибилни со сите телевизори на Samsung.* Функциите може да се разликуваат во зависност од моделот на телевизорот.* За оваа функција е потребно само жично поврзување со телевизорот, не вклучува безжично поврзување со телевизорот.
* Карактеристиките може да не се компатибилни со сите телевизори на Samsung.* Функциите може да се разликуваат во зависност од моделот на телевизорот.* За оваа функција е потребно само жично поврзување со телевизорот, не вклучува безжично поврзување со телевизорот.

Звук оптимизиран за секоја сцена

Адаптивен звук

Samsung soundbar го анализира звучниот сигнал за автоматски да испорача оптимален звук во зависност од опкружувањето. Адаптивниот звук ти овозможува јасно да слушаш гласови дури и при ниска јачина на звукот, така што се слушаат дури и тивките разговори.

Звук оптимизиран за секоја сцена Звук оптимизиран за секоја сцена

Слушај подобро. Играј подобро

Game Mode Pro

Подготви се за моќно гејмерско искуство со нискотонските звучници кои го дополнуваат амбиентот и со звучниците кои го движат звукот нагоре и овозможуваат неверојатен surround звук. Soundbar-от автоматски се префрла на Режим за игри кога ќе се поврзе на твојот Samsung телевизор за да можеш да се фокусираш на играње, не на поставување.

Слушај подобро. Играј подобро Слушај подобро. Играј подобро

* Само со компатибилни телевизори и конзоли за играње. (преку Xbox one, PS4, Nintendo Switch)* Конзолата за играње се продава посебно.* Компатибилните уреди може да се разликуваат.

Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

Контролирање со еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. Контролирај ги клучните функции на soundbar-звучникот, како вклучување, јачина на звук, па дури и звучни ефекти, со далечински управувач на Samsung телевизор — директно преку телевизорот.

* Функциите и дизајнот на далечинскиот управувач може да се разликуваат од прикажаниот и зависат од моделот на телевизор и регионот.* Компатибилен само со одредени телевизори на Samsung. Проверете ги спецификациите за Samsung телевизорот.
Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

Звук кој е добар исто како и сликата

Беспрекорно HDR 10+ искуство

Доживеј ја звучната сензација на HDR 10+ содржина, токму онака како што треба. Кога ќе ја поврзеш HDR 10+ содржината со soundbar-от преку други уреди, добиваш звук кој не ги губи карактеристиките и одговара на сликата преполна со детали.

Звук кој е добар исто како и сликата Звук кој е добар исто како и сликата

* Приказ на слика со HDR 10+ квалитет е достапен со еквивалентен влез.* Компатибилноста со HDR содржина не е гарантирана.

Повеќе звук, без никакви жици

Подготвен за безжичен surround звук

Комплетот за безжичен surround звук, Wireless Surround Kit*, ти дозволува лесно да го прошириш твојот систем за surround звук без заплеткани жици**. Заедно со твојот Soundbar, можеш да креираш систем на канали за вистинско доживување на surround звук.

Повеќе звук, без никакви жици Повеќе звук, без никакви жици

* Комплетот Samsung Wireless Rear Speaker се продава посебно. (Модел на додатокот: SWA-8500S). ** Потребен е кабел за да функционира безжичниот модул, како и кабли за да се поврзат задните звучници.

Спецификации

 • Општи карактеристики 360W
 • Број на канали 5.1
 • Бруто димензии (ШxВxД): Едно пакување 1036.0 x 460.0 x 252.0 mm
 • Бруто тежина (едно пакување) 12.1 kg
 • Потрошувачка на енергија при работа (главна) 38 W

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.