HW-Q950T 9.1.4ch Soundbar звучници (2020)

HW-Q950T/EN

Одбери боја

Боја :
 • Immersing you in captivating sound
  Вистински 9.1.4-канален звук
 • Звук кој те носи во сцената
  Вклучени се безжични задни звучници
 • Q Soundbar и телевизор, совршен спој
  Q Soundbar и телевизор, соврaшен спој
 • Подготвен да ја слушне твојата заповед
  Вграден гласовен асистент

Совршен за QLED.

(Проверете го локалниот код на моделот и неговите карактеристики кај локалниот ПМ.)

Совршен за QLED. Совршен за QLED.

* Сликите се симулирани и служат само за илустрација. Спецификациите за GUI (Графички кориснички интерфејс) кои не влијаат на перформансот на производот подлежат на промени без известување.* Вистинскиот производ може да се разликува од оној на сликата. Погледни ја нашата галерија на производи.* Телевизорот се продава одделно.*Години на примена (2014-2019) ⓒ2020 Futuresource Consulting

Експерти за иновации во звукот

Samsung Audio Lab

Тестирано и приспособено во California Audio Lab, каде што нашите аудио инженери ги применуваат најнапредните акустични технологии и врвното компјутерско моделирање за да обезбедат совршено избалансиран звук што ја исполнува просторијата.

Експерти за иновации во звукот Експерти за иновации во звукот

„Нашиот фокус започнува во увото на слушателот, а потоа се движи кон опкружувањето - конверторите (вуфери и високотонци), засилувачите на звук и процесорите за дигитален сигнал (DSP).“

Ти овозможува да нурнеш во неверојатен звук

Вистински 9.1.4-канален звук

9-те канали на soundbar-звучникот, 1 канал за нисокотонскиот звучник и 4-те канали за движење на звукот нагоре те обвиткуваат со звук. Со новододадените широки звучници на двата краја на soundbar-звучникот, звукот го исполнува просторот помеѓу него и задните звучници за да го подобри доживувањето на surround-звукот — одличен придружник за твојот QLED ТВ.

Ти овозможува да нурнеш во неверојатен звук Ти овозможува да нурнеш во неверојатен звук

Звук кој те носи во сцената

Вклучени се безжични задни звучници кои го движат звукот нагоре

Додавајќи вертикален елемент за тродимензионален звук, вклучените задни безжични звучници Samsung со up-firing драјвери го движат и одбиваат звукот од таванот за да создадат неверојатен звук — овозможувајќи ти доживување како во кино во твојот дом.

Звук кој те носи во сцената Звук кој те носи во сцената

Воздигнат звук од секоја насока

Истражи ги длабочините на звукот со Dolby Atmos и DTS:X. Тие ти овозможуваат да го слушнеш секој посебен звук додека лебди околу тебе, токму онака како што звучи во реалниот живот.

Воздигнат звук од секоја насока Воздигнат звук од секоја насока

Q Soundbar и телевизор, совршен спој

Q-Symphony

Soundbar-звучникот Q950T се синхронизира со Samsung телевизорот и заедно создаваат богат звук. Го комбинира и подобрува звукот преку предните, страничните и up-firing звучниците на soundbar-звучникот, како и преку звучниците на телевизорот, овозможувајќи нова звучна димензија во која содржината ја д

* Карактеристиките може да не се компатибилни со сите телевизори на Samsung.* Функциите може да се разликуваат во зависност од моделот на телевизорот.* За оваа функција е потребно само жично поврзување со телевизорот, не вклучува безжично поврзување со телевизорот.
* Карактеристиките може да не се компатибилни со сите телевизори на Samsung.* Функциите може да се разликуваат во зависност од моделот на телевизорот.* За оваа функција е потребно само жично поврзување со телевизорот, не вклучува безжично поврзување со телевизорот.

Подготвен да ја слушне твојата заповед

Вграден гласовен асистент

Со леснотија контролирај ја музиката, добивај информации и оганизирај си го денот, без да ги користиш рацете. Не можеш да се сетиш на насловот на песната? Побарај од Alexa да пушти музика така што ќе кажеш неколку стихови од песната. Без оглед за каква музика и содржина си расположен, Q950T е тука да те слушне.

Подготвен да ја слушне твојата заповед Подготвен да ја слушне твојата заповед

* Достапноста на оваа услуга може да се разликува во зависност од регионот/добавувачот на услуга/јазикот. * Оваа услуга, која не влијае на перформансот на производот, подлежи на промени без известување.* Реалното корисничко искуство може да се разликува.* Amazon, Alexa и сите поврзани логоа се трговски марки на Amazon.com, Inc. или нејзините поврзани компании.

Звук оптимизиран за секоја сцена

Адаптивен звук

Samsung soundbar-звучникот го анализира звучниот сигнал за автоматски да испорача оптимален звук во зависност од секоја сцена. Адаптивниот звук ти овозможува јасно да слушаш гласови дури и при ниска јачина на звукот, така што се слушаат дури и тивките разговори.

Звук оптимизиран за секоја сцена Звук оптимизиран за секоја сцена

Слушај подобро. Играј подобро

Game Mode Pro

Подготви се за моќно гејмерско искуство со нискотонските звучници кои го дополнуваат амбиентот и со звучниците кои го движат звукот нагоре и овозможуваат неверојатен surround-звук. Soundbar-звучникот автоматски се префрла на Режим за игри кога ќе се поврзе на твојот Samsung телевизор за да можеш да се фокусираш на играње, не на поставување.

Слушај подобро. Играј подобро Слушај подобро. Играј подобро

* Само со компатибилни телевизори и конзоли за играње. (преку Xbox one, PS4, Nintendo Switch)* Конзолата за играње се продава одделно.* Компатибилните уреди може да се разликуваат.

Засилување на звучната поврзаност

HDMI eARC

Со HDMI eARC може да слушаш квалитетен звук, без никаква загуба на карактеристиките, дури и кога е поврзан со други уреди преку телевизорот, како што е UBD-плеер или пак конзоли за играње.

Засилување на звучната поврзаност Засилување на звучната поврзаност

Звук кој е добар исто како и сликата

Беспрекорно HDR 10+ искуство

Доживеј ја звучната сензација на HDR 10+ содржина, токму онака како што треба. Кога ќе ја поврзеш HDR 10+ содржината со soundbar-звучникот преку други уреди, добиваш звук кој не ги губи карактеристиките и одговара на сликата преполна со детали.

Звук кој е добар исто како и сликата Звук кој е добар исто како и сликата

* Приказ на слика со HDR 10+ квалитет е достапен со еквивалентен влез.* Компатибилноста со HDR содржина не е гарантирана.

Свет на звук каде контролираш со само еден далечински управувач

One Remote Control

Не ти требаат неколку далечински управувачи. Контролирај ги клучните функции на soundbar-звучникот, како вклучување, јачина на звук, па дури и звучни ефекти, со далечински управувач на Samsung телевизор — директно преку телевизорот.

* Функциите и дизајнот на далечинскиот управувач може да се разликуваат од прикажаниот и зависат од моделот на телевизор и регионот.* Компатибилен само со одредени телевизори на Samsung. Проверете ги спецификациите за Samsung телевизорот.
One Remote Control One Remote Control

Едноставно допри и пушти

Tap Sound

За моментите кога сакаш да уживаш во музиката најдобро што може. Кога ги слушаш омилените песни на телефонот, едноставно допри и префрли ги на soundbar-звучникот. Soundbar-звучникот вибрира кога ќе го препознае уредот и непречено се поврзува и ги пушта песните кои ги слушаш — но, со неверојатен soundbar-звук.

Едноставно допри и пушти Едноставно допри и пушти

* Опцијата Tap Sound работи преку Bluetooth и е компатибилна со мобилни уреди на Samsung со Android 8.1 и понови. Оваа услуга може сè уште да не биде достапна во времето на купување на овој производ.

Изработка која го надминува звукот

Текстил од Kvadrat

Звучен систем со исклучителен звук и висококвалитетен дизајн за совршена комбинација. Едноделниот soundbar-звучник и придружните звучници се дополнети со ткаенина од Kvadrat, безвременски текстил кој дава поинакво чувство на доживување на звукот. Префинет стил кој се вклопува во секоја просторија од домот.

Изработка која го надминува звукот Изработка која го надминува звукот

Една апликација за да слушаш паметно

Апликација SmartThings

Подигни го поврзаниот живот на повисоко ниво. Апликацијата SmartThings ти овозможува да додадеш звучници во својата мрежа и ти дава поголема контрола над твојот звук низ целиот паметен дом.

* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi врска или друга безжична мрежа.* Мора да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.* За интероперабилност преку SmartThings, сите уреди треба да бидат регистрирани на една корисничка сметка на Samsung.* Достапните функции може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување или мобилниот уред и подлежат на промена без известување.

Една апликација за да слушаш паметно Една апликација за да слушаш паметно

* Секој уред мора да биде поврзан со Wi-Fi врска или друга безжична мрежа.* Мора да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.* За интероперабилност преку SmartThings, сите уреди треба да бидат регистрирани на една корисничка сметка на Samsung.* Достапните функции може да се разликуваат во зависност од регионот, добавувачот на услуги, мрежното опкружување или мобилниот уред и подлежат на промена без известување.

Спецификации

 • Ukupna snaga 546W
 • Broj kanala 9.1.4 Ch
 • Bruto dimenzije (ŠxVxD): Jedno pakovanje 1303 x 621 x 277 mm
 • Bruto težina (jednog pakovanja) 27.8 kg
 • Потрошувачка на енергија при работа (главна) 47W

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.