7.1.4 Ch Soundbar звичници HW-Q90R

HW-Q90R/EN

0 (0)

Одбери

Боја :

Одличен звук со вистински 7.1.4-канален звук.

Одличен звук со вистински 7.1.4-канален звук.

Soundbar озовможува вистински surround звук како на кино во твојата дневна соба. Звукот се движи секаде околу тебе благодарение на звучниците кои го носат звукот нагоре и странично, со атмосферски 7.1.4-канален звук. Со помош на „object-based“ технологија, репродукциите на звук со системи како Dolby Atmos, DTS: X и ти може да искусите фасцинантна звучна забава.

Одличен звук со вистински 7.1.4-канален звук. Одличен звук со вистински 7.1.4-канален звук.

Звучници кои го движат звукот нагоре

Моќни звучни бранови кои удираат на таванот прават звукот да изгледа како да паѓа од горе. Фантастичен звук над твојата глава за длабоко искуство како на кино во срцето на твојот дом.

Звучници кои го движат звукот нагоре Звучници кои го движат звукот нагоре

Звучници кои го движат звукот странично

Со звучници кои го движат звукот странично и се наоѓаат на двата краеви на Soundbar-от, ќе бидеш целосно внесен во surround звукот. Од една страна до друга, од предниот дел до задниот, од сите агли.

Звучници кои го движат звукот странично Звучници кои го движат звукот странично

Вклучен е безжичен заден звучник кој го движи звукот нагоре

Пакетот на звучниот систем вклучува 2 безжични задни звучници, со технологија која го носи звукот нагоре за да се добие целосен surround звук за домашно кино. Со безжичните задни звучници однесете ја забавата на ново ниво.

Вклучен е безжичен заден звучник кој го движи звукот нагоре Вклучен е безжичен заден звучник кој го движи звукот нагоре

Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро

Samsung soundbar го анализира звучниот сигнал за автоматски да испорача оптимален звук во зависност од опкружувањето. Опцијата за прилагодување на звук ти овозможува јасно да слушаш гласови дури и при ниска јачина на звукот, така што се слушаат дури и тивките разговори.

Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро Опцијата за прилагодување на звукот ти помага да слушаш подобро

Звук, комплетиран од аудио мајстори

Комбинирајќи го мајсторството за иновации на Samsung† во решенијата за домашна забава, со 65-годишното аудио техничко искуство на Harman Kardon, двата бренда продолжуваат да ги поместуваат технолошките граници со цел да испорачаат врвен звук во доживувањата на уредите за домашна забава.

Звук, комплетиран од аудио мајстори Звук, комплетиран од аудио мајстори

Слушај подобро. Играј подобро.

Подготви се за моќно гејмерско искуство со нискотонските звучници кои го дополнуваат амбиентот и со громогласните звучници што овозможуваат неверојатен surround звук. Soundbar-от автоматски се префрла на Режим за игри кога ќе се поврзе на твојот Samsung телевизор за да можеш да се фокусираш на играње, не на поставување.

Слушај подобро. Играј подобро. Слушај подобро. Играј подобро.

* Оваа карактеристика е поддржана само кога конзолата за игри е поврзана на одредени Samsung телевизори од 2019 година преку HDMI (сите QLED телевизори, серија RU7400 и повисоки). Конзолите за игри што се поддржани ги вклучуваат PlayStation 4 и Xbox. Компатабилните телевизори и конзоли за игри може да се променат.**Конзолите за игри се купуваат одделно.

Нека оживее оригиналниот звук

Трансформирај ја музиката во подетален и подинамичен звук. Воздигни кои било од твоите музички датотеки до 32 бита за побогат звук.

Нека оживее оригиналниот звук Нека оживее оригиналниот звук

Совршено место за слушање каде и да седиш

Секое место е совршено. Постојано уживај во неверојатен звук секаде во собата со најсовремениот високотонец со широк опсег.

Совршено место за слушање каде и да седиш Совршено место за слушање каде и да седиш

Беспрекорно HDR 10+ искуство

Со вграден 4K пренос, лесно се поврзува на 4K извори на видео, како твојот UBD или конзола за игри. Работи дури и со HDR 10+ извори, со што ти овозможува да уживаш во звук со беспрекорен квалитет што одговара на квалитетот на видеото. Едно поврзување на HDMI и готово.

Беспрекорно HDR 10+ искуство Беспрекорно HDR 10+ искуство

* Приказ на слика со HDR 10+ квалитет е достапен со еквивалентен влез.

Музиката оживува со твојот глас

Не ти текнува на насловот на песната? Уживај во твојот Soundbar без допир со користење на говорната контрола Alexa. Побарај од Alexa да пушти музика така што ќе го кажеш насловот или неколку стихови од песната. Без оглед за каква музика си расположен, Alexa ќе ја најде.

Музиката оживува со твојот глас Музиката оживува со твојот глас

Безжичен стриминг на музика

Soundbar звучникот користи Bluetooth врска за полесно безжично поврзување со другите уреди. Уживај во музиката од својот мобилен телефон со врвен аудио квалитет, каде и да си и без никакви кабли.

Безжичен стриминг на музика Безжичен стриминг на музика

Контрола со само еден далечински управувач

Не ти требаат неколку далечински управувачи. За вклучување, јачината на звукот, па дури и звучните ефекти, можеш да ги контролираш клучните функции на Soundbar со далечински управувач на Samsung телевизор и корисничкиот интерфејс на телевизорот.

* Производот може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот.** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Контрола со само еден далечински управувач Контрола со само еден далечински управувач

* Производот може да се разликува од прикажаниот и зависи од ТВ-моделот и регионот.** Компатибилен со некои телевизори на Samsung. Погледни во продавницата за повеќе информации.

Слушај попаметно со SmartThings

SmartThings ти овозможува да додадеш звучници во својата мрежа и ти дава поголема контрола над твојот звук низ целиот паметен дом. Подигни го поврзаниот живот на повисоко ниво.

* Уредите компатибилни со SmartThings може да се разликуваат во зависност од регионот. Оваа функција може да се разликува во зависност од мобилниот телефон и OS (Оперативниот систем). Потребно е да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.

Слушај попаметно со SmartThings Слушај попаметно со SmartThings

* Уредите компатибилни со SmartThings може да се разликуваат во зависност од регионот. Оваа функција може да се разликува во зависност од мобилниот телефон и OS (Оперативниот систем). Потребно е да се преземе и инсталира апликацијата SmartThings.

Спецификации

  • Вкупна моќност 512W
  • Број на канали 7.1.4 канали
  • Бруто димензии 1292 x 606 x 262 mm
  • Бруто тежина 26.7 kg

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
  • {{summary.title}}

    {{summary.value}}{{summary.unit}}

  • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелни елементи на производот се предмет на промена.