32" Монитор со 1 милијарда нијанси на боиU32J590UQU

LU32J590UQUXEN
Големина 32

The item is in the cart.

Широк екран UHD

UHD

Милијарди нијанси на бои

Милијарди нијанси на бои

AMD FreeSync

AMD FreeSync

Моќен мултитаскинг

Моќен мултитаскинг

Повеќе пиксели. Повеќе можности.

Повеќе пиксели. Повеќе можности.

Широк екран UHD

Со 4 пати повеќе пиксели од Full HD, UJ59 со 31,5 инчи нуди повеќе простор на екранот и неверојатно реалистични UHD слики. Прегледувај документи и веб-страници со помалку лизгање, поудобно работи со повеќе прозорци и ленти со алатки и уживај во твоите фотографии, видеа и игри со неверојатен 4K квалитет.

Широк екран UHD

Милијарди нијанси на бои

Со поддршка на милијарди нијанси на боја, UJ59 дава неверојатно живописни и реални слики. Со неговата голема прецизност боите изгледаат поприродни и пореални, што го прави UJ59 идеален за апликации за фотографии, видео и графика.

Милијарди нијанси на бои

Широк екран 4K за играње игри

Откриј како е да играш игри во 4K со вистински широк екран на мониторот од 31.5 ” UJ59. Со 8,3 милиони пиксели кои поддржуваат поширок спектар на бои и ја прават секоја слика едноставно зачудувачко јасна, UHD ти дава поширок поглед за навистина возбудливо и потполно искуство со играње игри.

Широк екран 4K за играње игри

Полесно играње игри

AMD FreeSync ја синхронизира стапката на освежување на твојата графичка картичка и монитор за да ја подобри синхронизацијата и да го намали трепкањето. И Режимот со намален задоцнет влез го минимизира доцнењето помеѓу ставањето на глувчето, тастатурата или џојстикот и одговорот на екранот за да добиеш непречено лесно искуство кога играш игри.

Полесно играње игри

Режим за игри

Режимот на игри веднаш го оптимизира контрастот на екранот за да добиеш неворојатна јасна слика за време на играњето игри. Со селективно зајакнување на контрастот во сцените, Режимот на игри открива повеќе детали во темните области за да ти овозможи побрзо да ги забележиш непријателите.

Режим за игри

Беспрекорно зголемување на резолуцијата

UHD-технологијата за зголемување на резолуцијата на на Samsung вклучува анализа на сигнал и подобрување на деталите што беспрекорно ги подобруваат SD, HD и Full HD содржините блиску до UHD квалитет на слика.

Беспрекорно зголемување на резолуцијата

Моќен мултитаскинг

Слика по слика (PBP) ти овозможува да поврзеш два уреди со мониторот и да го одржуваш нивниот оригинален квалитет. А за оптимален мултитаскинг, со слика-во-слика (PIP) може да ја промениш големината на вториот извор до 25% од екранот и да го поставиш истиот каде сакаш.

PBP
PIP

Тенки рамки

Врамен со тенки рамки на екранот и во стилски матна црна боја, UJ59 елегантно се вклопува со секоја работна површина. И неговиот држач во форма на буквата Y, му дава цврста основа и софистициран метален допир.

Тенки рамки
  • НEMA Закривеност на екранот
  • 16:9 Сооднос на слика
  • 270cd/m2 Светлина (стандардна)
  • 3000:1(вообичаено),2000:1(минимално) Статичен сооднос на контраст
  • 3,840 x 2,160 Резолуција
  • 4(GTG) Време на одговор

Прирачник за корисниците и содржина за преземање

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена.