Barosa BMF со технологија на дигитален инвертор

Barosa BMF со технологија на дигитален инвертор

RL4353RBASL/EO

Barosa BMF со технологија на дигитален инвертор(RL4353RBASL_EO) is rated 5.0 out of 5 by 1.
 • y_2022, m_11, d_28, h_21
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.34
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_1
 • loc_mk_MK, sid_RL4353RBASL_EO, prod, sort_[SortEntry(order=RATING, direction=DESCENDING), SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_samsung-mk_mk
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 139ms
 • REVIEWS, PRODUCT

Одбери боја

Боја :

Одбери капацитет

Направен за да заштеди пари - и да ја чува животната средина

Истовремено ги чува и продуктите и животната средина. Новиот фрижидер Samsung троши 20% помалку енергија од конвенционалните модели. Овој фрижидер користи нови технологии за енергетска ефикасност и ти помага да заштедиш енергија.

Направен за да заштеди пари - и да ја чува животната средина Направен за да заштеди пари - и да ја чува животната средина

Интелигентно ладење за оптимална ефикасност

Системот Smart Sensor, дизајниран за да ги оптимизира перформансите за ладење на фрижидерот, користи пет сензори за следење на температурата во твојата кујна и на нивото на влажност на воздухот во фрижидерот, дури и на твоите обрасци на користење - врз основа на тоа извршува соодветни нагодувања. Сѐ што треба да направиш е да го наполниш фрижидерот. Дури постои и сензор што ќе те предупреди ако ја оставиш вратата предолго отворена. Чувај ја својата храна совршено свежа, а твојата сметка за електрична енергија направи ја помала.

Интелигентно ладење за оптимална ефикасност Интелигентно ладење за оптимална ефикасност

Оградите на вратата се приспособуваат на твојот променлив вкус

Со оглед на тоа дека листата за шопинг се менува секоја недела, фрижидерот Samsung е дизајниран со четири поединечно приспособливи огради на вратата што ти помагаат лесно и соодветно да ги чуваш своите продукти. Оградите може да се постават повисоко или пониско за да заградат повеќе шишиња, а подлабоките огради може да ја држат поголемата амбалажа за пијалак и/или два реда сок во лименки.

Оградите на вратата се приспособуваат на твојот променлив вкус Оградите на вратата се приспособуваат на твојот променлив вкус

Едноставно дизајниран за да обезбеди повеќе простор за храна

Единствени големи работи во фрижидерот треба да бидат продуктите што ќе ги купиш, а не робусните светилки и отвори. Едноставниот дизајн на внатрешниот ѕид на фрижидерите Samsung го проширува просторот за складирање со стратегиски поставените отвори Multi Flow и LED-светилките што го чуваат просторот, а истовремено го задржуваат елегантниот и софистициран изглед на внатрешноста.

Едноставно дизајниран за да обезбеди повеќе простор за храна Едноставно дизајниран за да обезбеди повеќе простор за храна

Енергетската ефикасност никогаш не била посветла

Софистицираните Samsung LED-светилки, сместени на двете страни во внатрешноста на просторот, носат посветло, поприродно осветлување за попријатно гледање. Полесно пронајди го тоа што го бараш, дури и ноќе, без вклучување на светилката во кујната. LED-светилките, исто така, емитираат помала топлина од конвенционалните светилки, а тоа помага фрижидерот секогаш да биде постојано ладен. Тоа е одлична идеја чие време дојде.

Енергетската ефикасност никогаш не била посветла Енергетската ефикасност никогаш не била посветла

Модерниот LED ги донесува информациите во преден план

Новиот фрижидер Samsung, со неговото модерно сино LED-осветлување, има посилни сетила од конвенционалните модели. Дисплејот е поставен на предната страна, над горната полица, така што може лесно да му пристапиш и да управуваш со нагодувањата. Не мора да ги вадиш продуктите и да досегнуваш до задниот дел за да ја нагодиш температурата или за да избереш режим, како што е режимот Power Freeze.

Модерниот LED ги донесува информациите во преден план Модерниот LED ги донесува информациите во преден план

Multi Flow

Опцијата Multi Flow функционира на сите нивоа - со мали отвори над секоја полица - и одржува рамномерна температура во целиот фрижидер, особено по отворањето на вратата. Истовременото ладење на секој дел во секој оддел ти помага твојата храна подолго да остане свежа.

Multi Flow Multi Flow

Блескава декоративна полица

Секој елемент на новиот фрижидер е дизајниран за да импресионира, вклучително и блескавите декоративни полици. Избери меѓу рабовите од нерѓосувачки челик или завршен слој од необработен метал. И двата додаваат допир на елеганција и гламур што не може да се најде кај конвенционалните фрижидери.

Блескава декоративна полица Блескава декоративна полица

Дезодоранс

Овој хигиенски дезодоранс совршено ги отстранува непријатните мириси, чувајќи го оригиналниот вкус на храната.

Дезодоранс Дезодоранс

Спецификации

 • Нето вкупно (литри) 435 ℓ
 • Нето ширина (cm) 700 mm
 • Нето висина на куќиштето со шарка (cm) 1850 mm
 • Нето длабочина со рачка на вратата (cm) 705 mm
 • Нето тежина (кг) 85 kg
 • Тип на ладење Сеопфатно ладење

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена