27" FHD zakrivljeni monitor sa dizajnom bez okvira

27" FHD zakrivljeni monitor sa dizajnom bez okvira

C27R500FHU

Преземете го Прирачникот

Спецификации

27" FHD zakrivljeni monitor sa dizajnom bez okvira (C27R500FHU)

Дисплеј
 • Големина на екран (Инчи) 26.9
 • Големина на екран (см) 68.4
 • Големина на екран (Class) 27
 • Рамен / Заоблен Zakrivljen
 • Активна големина на дисплеј (HxV) (mm) 596,736 mm x 335,664 mm
 • Закривеност на екранот 1800R
 • Сооднос на слика 16:9
 • Вид на панел VA
 • Светлина (стандардна) 250cd/m2
 • Peak Brightness (Typical) 300cd/m2 cd/㎡
 • Светлина (минимална) 220cd/m2
 • Статичен сооднос на контраст 3000:1(tipično)
 • Динамички сооднос на контрастот Mega
 • HDR(High Dynamic Range) Nema
 • Резолуција 1,920 x 1,080
 • Време на одговор 4(GTG)
 • Агол на гледање (хоризонтален/вертикален) 178°(H)/178°(V)
 • Поддршка за боја 16.7M
 • Опсег на бои (NTSC 1976) 72%
 • Color Gamut (DCI Coverage) Nema
 • Покриеност sRGB Nema
 • Покриеност Adobe RGB Nema
 • Брзина на освежување 60Hz
Општи карактеристики
 • Samsung MagicAngle Nema
 • Samsung MagicBright Da
 • Samsung MagicUpscale Nema
 • Samsung MagicRotation Auto Nema
 • Eco Saving Plus Da
 • Eco Motion Sensor Nema
 • Eco Light Sensor Nema
 • 0,00 W режим исклучен Nema
 • Režim Eye Saver Da
 • Flicker Free Da
 • Слика во слика Nema
 • Picture-By-Picture (слика покрај слика) Nema
 • Active Crystal Color Nema
 • Quantum Dot боја Nema
 • Режим за игри Da
 • Големина на слика Da
 • USB брзо полнење Nema
 • Ланец Дејзи Nema
 • Поле за лесно прилагодување Nema
 • Сертификат за Windows Windows 10
 • FreeSync технологија Da
 • FreeSync 2 Nema
 • Smart Eco Saving Nema
 • Off Timer Plus Nema
 • Безжично полнење на смарт телефони Nema
 • Game Color Mode Nema
 • Оптимизатор за големина на екран Nema
 • Black Equalizer Nema
 • Low Input Lag Mode Nema
 • Refresh Rate Optimizor Nema
 • Custom Key Nema
 • Super Arena Gaming UX Nema
 • Sound Interactive LED Lighting Nema
Интерфејс
 • Безжичен дисплеј Ne
 • D-Sub 1 EA
 • DVI Ne
 • Dual Link DVI Ne
 • Порт за дисплеј Ne
 • Display Port Version Ne
 • Display Port Out Ne
 • Display Port Out Version Ne
 • Mini-Display влез Ne
 • HDMI 1 EA
 • HDMI Version 1.4
 • Аудио влез Ne
 • Слушалки Da
 • USB Ports Ne
 • USB Hub Version Ne
 • USB-C Ne
 • USB-C Charging Power Ne
 • Thunderbolt 3 Nema
 • Thunderbolt 3 Charging Power (Port 1) Nema
 • Thunderbolt 3 Charging Power (Port 2) Nema
 • Eternet (LAN) Nema
Аудио
 • Звучник Ne
 • USB soundbar звучник (подготвен) Ne
Услови за работа
 • Температура 10~40 ℃
 • Влажност 10~80, nekondenzujući
Калибрација
 • Фабричко подесување Nema
 • Вградена мотор за калибрација Nema
 • LUT (табела за пронаоѓање) длабочина на битови Nema
 • Баланс сива Nema
 • Корекција на хомогеност Nema
 • Режим боја Nema
 • CMS (софтвер за редукција на боја) Nema
 • Извештај за фабричка калибрација Nema
Дизајн
 • Боја Tamnoplavo-siva
 • Вид на подлога Jednostavan
 • HAS (подлога со можност за подесување) Nema
 • Навалува -2.0° (±2.0°) ~22.0° (±2.0°)
 • Врти Nema
 • Ротира Nema
 • Монтажа на ѕид 75 x 75
Еко
 • Класа на енергетска ефикасност B
 • Рециклирана пластика Nema
Напојување
 • Напојување AC 100~240V
 • Потрошувачка на електрична енергија (максимална) 35 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (Typ) 34.0 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (DPMS) Manje od 0,3 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (исклучен режим) Manje od 0,3 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (годишна) 50 kWh/year
 • Тип Spoljni adapter
Димензии
 • Димензии на приемникот со подлога (ШxВxД) 614.2 x 466.2 x 251.2 mm
 • Димензии на приемникот без подлога (ШxВxД) 614.2 x 362.8 x 94.4 mm
 • Димензии на пакувањето (ШxВxД) 710.0 x 177.0 x 460.0 mm
Тежина
 • Тежина на комплетот со подлога 4.3 kg
 • Тежина на комплетот без подлога 3.5 kg
 • Тежина на пакувањето 6.5 kg
Дополнителна опрема
 • Должина на кабелот за напојување 1.5 m
 • D-Sub Cable Nema
 • DVI Cable Nema
 • HDMI кабел Da
 • HDMI на DVI кабел Nema
 • DP кабел Nema
 • USB Type-C Cable Nema
 • Thunderbolt 3 Cable Nema
 • Mini-Display Gender Ne
 • Install CD Da
 • Водич за брзо подесување Da
 • Clean Cloth Nema
Disclaimer
 • Disclaimer Nema

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.