32" Zakrivljeni monitor sa Quantum Dot tehnologijom i rezolucijom WQHD

32" Zakrivljeni monitor sa Quantum Dot tehnologijom i rezolucijom WQHD

C32H711QEU

Преземете го Прирачникот

Спецификации

32" Zakrivljeni monitor sa Quantum Dot tehnologijom i rezolucijom WQHD (C32H711QEU)

Дисплеј
 • Големина на екран (Инчи) 31,5
 • Големина на екран (см) 80,0
 • Големина на екран (Class) 32
 • Рамен / Заоблен Zakrivljen
 • Активна големина на дисплеј (HxV) (mm) 697,344 x 392,256 mm
 • Закривеност на екранот 1800R
 • Сооднос на слика 16:9
 • Вид на панел VA
 • Светлина (стандардна) 300cd/m2
 • Peak Brightness (Typical) NA
 • Светлина (минимална) 250cd/m2
 • Максимална осветленост N/A
 • Статичен сооднос на контраст 3000:1(tipično)
 • Динамички сооднос на контрастот Mega
 • HDR(High Dynamic Range) N/A
 • Резолуција 2,560 x 1,440
 • Време на одговор 4(GTG)
 • Агол на гледање (хоризонтален/вертикален) 178°(H)/178°(V)
 • Поддршка за боја 16.7M
 • Опсег на бои (NTSC 1976) N/A
 • Покриеност sRGB 125%(tipično)
 • Покриеност Adobe RGB N/A
 • Брзина на освежување 60Hz
Општи карактеристики
 • Samsung MagicAngle N/A
 • Samsung MagicBright Da
 • Samsung MagicUpscale Da
 • Samsung MagicRotation Auto N/A
 • Eco Saving Plus Da
 • Eco Motion Sensor N/A
 • Eco Light Sensor N/A
 • 0,00 W режим исклучен N/A
 • Režim Eye Saver Da
 • Flicker Free Da
 • Слика во слика N/A
 • Picture-By-Picture (слика покрај слика) N/A
 • Active Crystal Color N/A
 • Quantum Dot боја Da
 • Режим за игри Da
 • Режим Dual-Color N/A
 • Големина на слика Da
 • USB брзо полнење N/A
 • Ланец Дејзи N/A
 • Поле за лесно прилагодување N/A
 • Сертификат за Windows Windows 10
 • FreeSync технологија Da
 • Smart Eco Saving N/A
 • Off Timer Plus N/A
 • Безжично полнење на смарт телефони N/A
 • Game Color Mode N/A
 • Оптимизатор за големина на екран N/A
 • Motion Blur Reduction Mode N/A
 • Black Equalizer N/A
 • Low Input Lag Mode N/A
 • Virtual AIM Point N/A
 • Refresh Rate Optimizor N/A
 • Custom Key N/A
 • Super Arena Gaming UX N/A
 • Customized Game Color S/W (CGCS) N/A
 • Dual-Menu Control Solution N/A
 • Sound Interactive LED Lighting N/A
Интерфејс
 • Безжичен дисплеј Ne
 • D-Sub Ne
 • DVI Ne
 • Dual Link DVI Ne
 • Порт за дисплеј Ne
 • Mini-Display влез 1 EA
 • HDMI 1 EA
 • Аудио влез Ne
 • Слушалки Ne
 • USB Hub Ne
Аудио
 • Звучник Ne
 • USB soundbar звучник (подготвен) Ne
Услови за работа
 • Температура 10~40 ℃
 • Влажност 10–80, nekondenzujući
Калибрација
 • Фабричко подесување N/A
 • Вградена мотор за калибрација N/A
 • LUT (табела за пронаоѓање) длабочина на битови N/A
 • Баланс сива N/A
 • Корекција на хомогеност N/A
 • Режим боја N/A
 • CMS (софтвер за редукција на боја) N/A
 • Извештај за фабричка калибрација N/A
Дизајн
 • Боја Metalik srebrna
 • Вид на подлога Jednostavan
 • HAS (подлога со можност за подесување) N/A
 • Навалува -2.0°(±2.0°)~15.0°(±2.0°)
 • Врти N/A
 • Ротира N/A
 • Монтажа на ѕид N/A
Еко
 • Класа на енергетска ефикасност B
 • Рециклирана пластика N/A
Напојување
 • Напојување AC 100~240V
 • Потрошувачка на електрична енергија (максимална) 59 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (Typ) 55.0 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (DPMS) Manje od 0,3 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (исклучен режим) Manje od 0,3 W
 • Потрошувачка на електрична енергија (годишна) 80 kWh/year
 • Тип Spoljni adapter
Димензии
 • Димензии на приемникот со подлога (ШxВxД) 712.5 x 519.0 x 276.3 mm
 • Димензии на приемникот без подлога (ШxВxД) 712.5 x 420.7 x 62.8 mm
 • Димензии на пакувањето (ШxВxД) 792.0 x 197.0 x 498.0 mm
Тежина
 • Тежина на комплетот со подлога 6.80 kg
 • Тежина на комплетот без подлога 5.3 kg
 • Тежина на пакувањето 9.60 kg
Дополнителна опрема
 • Должина на кабелот за напојување N/A
 • D-Sub Cable N/A
 • DVI Cable N/A
 • HDMI кабел Da
 • HDMI на DVI кабел N/A
 • DP кабел N/A
 • Mini-Display Gender N/A
 • Install CD Da
 • Водич за брзо подесување Da
 • Clean Cloth N/A

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.