Galaxy Watch Active

SM-R500NZKASEE

 • Дизајниран за активен животен стил
 • Неограничено прилагодување
 • Врвен Квалитет

Одбери боја

Боја :

Нова генерација на уредот Galaxy Watch Active

Истражи ја новата генерација на уредот Galaxy Watch Active. Сите фитнес-часовници имаат паметни функции за следење податоци. Но, Watch Active се издвојува. Ова е фитнес-часовник што дава совети така што секогаш си чекор понапред.

Стил што нема да те забави

Спортска варијанта којашто е секогаш во тренд. Galaxy Watch Active се одликува со дискретен и лесен дизајн, па лесно можеш да го следиш својот пат до целта. Со него се добиваат стилизирани ремени за речиси сите пригоди.

*Достапноста на моделот зависи од земјата.

Убавината се крие во едноставноста

Секој има свој начин да остане активен. Поради тоа со Galaxy Watch Active стигнуваат прилагодливи предни маски, кои претставуваат спој на стил и чувствителност. Каква и да ти е целта, сега можеш совршено да се вклопиш.

Биди тоа што си - до крај

Функцијата „Секојдневни активности“ ти овозможува да останеш здрав со истовремено вршење активности, вежбање и помалку седење. Galaxy Watch Active користи сензори за движење, кои автоматски следат седум вида активности* и ти овозможува да уживаш во рекреацијата.

Биди тоа што си - до крај

Функцијата „Секојдневни активности“ ти овозможува да останеш здрав со истовремено вршење активности, вежбање и помалку седење. Galaxy Watch Active користи сензори за движење, кои автоматски следат седум вида активности* и ти овозможува да уживаш во рекреацијата.

Биди тоа што си - до крај

Функцијата „Секојдневни активности“ ти овозможува да останеш здрав со истовремено вршење активности, вежбање и помалку седење. Galaxy Watch Active користи сензори за движење, кои автоматски следат седум вида активности* и ти овозможува да уживаш во рекреацијата.

Биди тоа што си - до крај

Функцијата „Секојдневни активности“ ти овозможува да останеш здрав со истовремено вршење активности, вежбање и помалку седење. Galaxy Watch Active користи сензори за движење, кои автоматски следат седум вида активности* и ти овозможува да уживаш во рекреацијата.

Биди тоа што си - до крај

Функцијата „Секојдневни активности“ ти овозможува да останеш здрав со истовремено вршење активности, вежбање и помалку седење. Galaxy Watch Active користи сензори за движење, кои автоматски следат седум вида активности* и ти овозможува да уживаш во рекреацијата.

Безбедно контролирај го нивото на стрес

Galaxy Watch active има вграден монитор за следење на пулсот, кој те предупредува ако дојде до забрзана или до неправилна работа на срцето. Исто така, го детектира нивото на стрес, па можеш со контролирано дишење да си го вратиш здивот. Провери ја разликата во стресот пред и по контролираното дишење.

*За користење на апликацијата Samsung Health заедно со Galaxy Watch Active потребни се регистрација и впарување со компатибилен мобилен телефон. *Наменето е исклучиво за целите на општото здравје и кондиција. *Достапноста на функцијата за следење стрес и медитација зависи од земјата. *Графичкиот изглед на оваа функција е предмет на промени без претходна најава.

Контролирај ја твојата здравствена состојба

Galaxy Watch Active има вградена апликација Samsung Health и тој е твој личен гуру, кој се грижи за твоето здравје. Погледни го пресекот на својата здравствена состојба за час на еден екран, или пристапи кон десетина алатки кои ти овозможуваат да ја регулираш и кондицијата и чувството за благосостојба.

*Графичкиот изглед на оваа функција е предмет на промени без претходна најава.

Биди поврзан, но така како што тебе ти одговара

Непрекината поврзаност, и дење и ноќе. Galaxy Watch Active ти овозможува да праќаш емотикони и прилагодени одговори преку функцијата за префрлување на говорот во текст, а има и интуитивна тастатура. И сето тоа можеш да го користиш додека го полниш уредот на ноќното масиче.

Клуч за хармонизиран живот

Уред што внимава на тебе во текот на ноќта. Galaxy Watch Active следи четири фази од твојот сон, па можеш да се препуштиш на длабокиот сон во текот на целата ноќ. Следното утро ќе се разбудиш свеж и ќе сфатиш колку ти одговарале одморот и длабокиот сон.

*За користење на апликацијата Samsung Health, заедно со Galaxy Watch Active, потребни се регистрација и впарување со компатибилен мобилен телефон. *Графичкиот изглед на оваа функција е предмет на промени без претходна најава.

Наполни ги батериите и преземи контрола над утрешниот ден

Доверба која дополнително ти излегува пресрет. Galaxy Watch Active ги следи твоите секојдневни активности подолго од 45 часа со само едно полнење. Поседува иновативна функција „Wireless PowerShare“ благодарение на која батеријата се полни за не цел час, а ти си подготвен за движење.

*Екстерната батерија се продава одвоено.*Функцијата Wireless PowerShare е ограничена на мобилните телефони на компанијата Samsung или на другите производители на мобилни телефони со безжично полнење од видот WPC Qi, како што се: Galaxy S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 и преносливите апарати, како што се: Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch и Galaxy Buds. Можеби нема да функционира со некоја дополнителна опрема, маски и уреди од други производители. Може да влијае врз примањето на повиците или на услугите за пренос на податоците, во зависност од мрежната средина.

Многу забава на твојата рака

Galaxy Watch Active те поврзува со светот на забавата директно од твојот рачен зглоб. Благодарение на бројните мотивациски апликации што ти стојат на располагање, можеш да ги прилагодиш своите секојдневни цели и да се фокусираш на нив веќе при следното излегување.

*Достапноста на апликацијата за Galaxy Watch Active зависи од провајдерот и од земјата. *Може да биде неопходно преземање, регистрирање и впарување на апликацијата со компатибилен мобилен телефон.

Фокусирај се на себе

Прилагоден за да ти биде попријатно. Бидејќи користи еден кориснички интерфејс, Galaxy Watch Active интуитивно ја намалува несреденоста и наместо тоа ти го покажува токму тоа што сакаш да го видиш. Сега можеш веднаш да провериш сѐ кога и каде и да ти затреба.

Спецификации

 • NFC Да
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v4.2
 • Големина (Главен_Дисплеј) 1,1" (28,1mm)
 • CPU-брзина 1.15GHz
 • Големина на ROM (GB) 4
 • Сензори Accelerometer,Barometer,Gyro Sensor,HR Sensor,Light Sensor

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Расположливата корисничка меморија е помала од вкупната корисничка меморија на уредот поради простор кој го одземаат оперативниот систем и програмите неопходни за нормално функционирање на производот.

*Достапната количина на меморија на корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

* Време на користење на батеријата: Времето на користење на батеријата во GPS-модот се базира на нашите лабораториски мерења и може да варира во зависност од поставувањето на уредот, фреквенцијата на користење и условите за работа.