Galaxy Watch Active2 40mm

Galaxy Watch Active2 40mm

SM-R830NSDASEE

 • Следи го тренингот на твојот зглоб
 • Комплетна поддршка за твоето здравје
 • Апликации што ќе те мотивираат уште повеќе

Одбери боја

Боја :

Одбери каиш

 • Прошири го твојот простор
  Прошири го твојот простор
 • Следи го тренингот преку твојот зглоб
  Цел тренинг на твојот зглоб
 • Следење на отчукувањата на срцето за мирна совест
  Следење на отчукувањата на срцето
 • Секаде доаѓа со тебе
  Секаде доаѓа со тебе

Watch Active2

Angled view of Rose Gold Galaxy Watch Active2 with Violet Sport Band hovers over a white background and the words 'Watch Active 2' in a large black font.
Angled view of Rose Gold Galaxy Watch Active2 with Violet Sport Band hovers over a white background and the words 'Watch Active 2' in a large black font.

Остани поврзан со животниот стил и партнерот за здравје што го носиш на рака, кој ти дава совети во секој момент. Добивај попрецизни информации за твоето здравје на поголем екран со часовник кој ја следи твојата состојба. Galaxy Watch Active2 ти кажува што треба да знаеш токму во моментот кога ти треба.

Дизајн

Приспособена удобност на твојот зглоб

Избери го изгледот и удобноста на твојот партнер за здравје кој ќе сакаш да го носиш 24/7. Приспособи го Galaxy Watch Active2 со сите елементи,
до Bluetooth или LTE, куќиште од 44 mm или 40 mm, не’рѓосувачки челик или алуминиум и разни ремчиња. Покажи го твојот стил во разни бои,
овојпат збогатени со новата розе златна боја. 1

Five Galaxy Watch Active2 models side by side in a range of colors and materials: Gold Watch with Brown Leather Strap, Black Watch with Aqua Black Sport Band, Rose Gold Watch with Violet Sport Band, Cloud Silver Watch with Cloud Silver Leather Strap, and Gold Watch with Pink Sport Band.
 • * Розе златна е достапна само за 40 mm Bluetooth.

Прошири
го просторот

A Galaxy Watch active2 that rotates to display the rear side of the watch, the side view with the two buttons in the foreground, and finally the front side which shows the watch face.

Зголеми го просторот на екранот за непрекинато гледање, на елегантно тело сместено во рамка на допир за побрза контрола.
Galaxy Watch Active2 има зголемен дисплеј со чист црн екран и граница која речиси и не постои за да имаш повеќе простор
за да го гледаш она што ти треба.

Geometric patterns and multicolored textile patterns scanned to create a similar pattern on the Galaxy Watch Active2 watch face.
A Galaxy Watch Active2 watch strap that turns into a brown leather strap with a QR code to the left that when scanned changes the watch face into a design matching it.

Земи го оној
што ти одговара
на изгледот
#withGalaxy

Сликни ја
облеката што ќе ја
носиш и дотерај се

Изрази се со куќиште кое одговара на твојот изглед и расположение. Кога ќе сликнеш како си облечен, Galaxy Watch Active2 ќе пронајде изглед на бројчаникот што ти одговара.

Избери си соодветно
ремче за секунда

Комплетирај го твојот стил со бројчаник кој одговара на бојата и материјалот на твоето ремче. Кога купуваш ремче за часовникот и го скенираш QR кодот на пакувањето, ќе добиеш линк до Galaxy Store за да преземеш бројчаник за часовникот кој одговара на ремчето. 2 3 4

 • * Ремчињата во разни бои се продаваат одделно.
 • * QR Code е трговска марка на Denso Wave Inc.

Искуство

Следи
ја вежбата
од рака

Galaxy Watch Active2 ги следи твоите движења, така што само стави го и почни да вежбаш. Автоматското следење сега е дополнето со пливање, така што сега имаш седум вежби, а рачното следење работи за сите активности што ги следиш. Функцијата тренер за трчање ти дава совети што може да ги извршуваш во реално време. 5 6

 • Пешачење
 • трчање
 • возење велосипед
 • веслање
 • тренинг на
  елиптична справа
 • динамично
  вежбање
 • пливање
A woman in a training suit on a run with a black Galaxy Watch Active2 on her wrist, while automatic tracking displayed on the watch GUI shows her calories used, running time, and number of activities.

Покажи го
натпреварувачкиот дух

Вежбањето повеќе исполнува кога се прави во друштво. Откријте кој ќе направи најмногу чекори во Group Challenge.
Тренирај со пријатели или пријави се за јавен натпревар за да се мотивираш и да ги постигнеш своите фитнес цели. 7

Rose Gold Galaxy Watch Active2 appears in full size. It then gets smaller, and Cloud Silver Galaxy Watch Active2 and Black Galaxy Watch Active2 gradually appear at either side. Group Challenge appears on the watch face, and a track with three user's profile pictures appears in the background.

Здравото живеење
започнува
со бистар ум

Одржувај здраво тело и здрав дух со часовник кој се грижи и за двете. Користи ја опцијата за следење стрес за да го следиш стресот кога чувствуваш напнатост и следи ги предложените вежби за дишење за да се смириш. 5 8 9

Погледни колку
добро спиеш

Sleep Score го анализира времето кое го поминуваш во будна состојба или во фаза на РЕМ, лесен и длабок сон, а потоа те известува за квалитетот на одморот. Подобри го резултатот со корисни совети и информации од National Sleep Foundation кои ќе ги добиваш директно од раката. 5 9 10

Woman practices yoga with hands in prayer pose while wearing Rose Gold Galaxy Watch Active2. The watch face displays breathing exercises.
A person asleep wears the Rose Gold Galaxy Watch Active2. The watch face shows their sleep pattern compared to users in their age bracket.

Пријателски потсетник да ги миеш рацете

A person washes their hands while wearing the Rose Gold Galaxy Watch Active2.

Биди во најдобра форма кога станува збор за личната хигиена со помош на потсетниците за миење раце. Постави ги да те известуваат во редовни временски интервали. Дури и има практичен одбројувач за да се погрижи дека доволно долго ги миеш рацете. Само пријателски потсетник да внимаваш на здравјето. 11

Мери го крвниот притисок
и во движење

Проверувај си го крвниот притисок преку апликацијата Samsung Health Monitor без да ти треба манжетна. Пред првата употреба,
треба да се калибрира со манжетна, а потоа паметните сензори го мерат крвниот притисок преку анализа на пулсните бранови додека го носиш часовникот. Проверувај секој
ден за да ги следиш вредностите и да добиваш извештаи директно на телефонот. 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Partial front view of the Rose Gold Galaxy Watch Active2 that displays blood pressure measurements on its watch face.

Следи го ритамот
на срцето со ЕКГ

Допри го задното копче на часовникот и задржи до 30 секунди за неговите вградени електродни сензори да го
измерат срцевиот ритам.
Ова ЕКГ проверува
атријална фибрилација (Afib), а потоа веднаш ги покажува резултатите.
Види ги резултатите
на твојот телефон,
добивај извештаи и сподели
ги за подобар увид. 21 22 23 24 25 26 27

A person wears the Black Galaxy Watch Active2 with only their arms showing. A hand presses a button on the watch's side, and ECG measurements are shown on the watch face.
Flashing green sensors on a Galaxy Watch Active2 that measure the heart rate.

Следење
на пулсот
за
спокоен ум

Следењето на здравјето е во сржта на Galaxy Watch Active2, со осум фотодиоди на задната страна на нов заоблен дизајн кој се приспособува на зглобот. Функцијата за следење внимава на твојот пулс и ти праќа известување кога ќе се покачи или намали под нормалните нивоа. 5 28

Дозволи
си
помошник
животот

Биди пред сите со паметен асистент на твојата рака. Контролирај ја камерата за да го збогатиш искуството во снимање, прегледи и допаѓања на друштвените мрежи и преведувај во движење. Новододадената икона On-going на екранот ги прикажува апликациите кои се вклучени за полесно да им се пристапува, а може дури и да примаш дојдовни повици со Wi-Fi. 29 30 31 32

displaying various apps provided on Galaxy Watch Active2: Ongoing icon, app essentials, social media, camera control, YouTube, and translator.

Остани поврзан без телефон

A woman out on a run takes an incoming phone call on a black Galaxy Watch active2 on her wrist, followed by another woman who uses a Galaxy Watch active2 in pink on her wrist to listen to music while engaged in outdoor activities.

Понеси ги со себе контактите, пораките и музиката на LTЕ асистент со кој може да го оставиш телефонот дома. Оди трчај спокојно знаејќи дека си поврзан, а не ти тежи телефонот. Музиката не прекинува додека си во движење, а можеш и да преземаш предвреме за кога ќе се најдеш на места со слаба конекција.

Изведба

Батерија
која
трае
цел ден

A Galaxy Watch active2 watch in cloud silver charging on a coin-shaped wireless charger directly below it that has the same circumference as the watch face.

Излези слободно со твојот Galaxy Watch Active2 со батерија која трае цел ден и повеќе при нормална употреба. Кога ќе се вратиш дома, само остави го на компактниот магнетен безжичен полнач за да го наполниш одново, без приклучоци и жици. 33 34

Држи
чекор со тебе
каде и да одиш

Носи го часовникот со себе на несекојдневни места. Galaxy Watch Active2 оди секаде со тебе со IP68 и 5ATM оценка за отпорност на вода и прашина, плус издржливост според воени стандарди, за да издржи во разни околности и да можеш да го носиш што подалеку за секакви доживувања. 35 36

Two Galaxy Watch active2 watches in cloud silver and pink gold interact with splashing water to demonstrate their water resistance.

Апликации
кои те мотивираат да напредуваш

Подобри го животот со апликации од Galaxy или голем број разни апликации од други производители кои може да се преземаат.
Преземај апликации за да создадеш сопствена постава за паметни совети во движење кои секогаш ќе одат со тебе. 37

 • The Strava app running on a Galaxy Watch Active2. Watchface displays the G U I for the selected app
A carousel of apps in use on a Galaxy Watch Active2: Golf Navi Pro, Swim.com, U A Endomondo, Spotify, Strava, U A My Fitness Pal, Smart Caddie, C25K, and Maison Kitsune.

Спецификации

A line drawing of a Galaxy Watch active2
 • OS

  Работи на Tizen
  Носив уред OS 4.0
 • Капацитет на батерија

  340 mAh / 247 mAh
 • Дневна активност

  Следење на дневни активности,
  Автоматско детектирање
  Вежби: Повеќе од 7 вида
 • Издржливост

  5ATM / IP68
  MIL-STD-810G
 1. 1. Достапноста на бои, големини, модели и ремчиња може да се разликува во зависност од земјата или регионот.
 2. 2. Достапните модели на ремчиња може да се разликуваат во зависност од земјата.
 3. 3. Сликата е симулирана за илустрација.
 4. 4. My Style работи со паметни телефони со андроид спарени со Samsung Galaxy Watch Active2. Комбинирањето на бројчаник и ремче на часовникот со QR код работи со паметни телефони спарени со Samsung Galaxy Watch Active2.
 5. 5. Наменето само за следење на општа добросостојба и физички активности.
 6. 6. Следењето на физичката активност на часовникот може да се користи како самостојна функција, но податоците кои се зачувуваат на часовникот може само делумно да се прикажуваат по одреден временски период. Се препорачува спарување со паметен телефон за да се зачуваат сите податоци.
 7. 7. Group Challenge поддржува до 10 луѓе.
 8. 8. Опцијата за стрес е достапна во сите земји освен Ангола, Кипар, Алжир, Канада и Тајланд.
 9. 9. Функцијата на часовникот за следење на спиењето/стресот може да се користи како самостојна функција, но податоците кои се зачувуваат на часовникот може само делумно да се прикажуваат по одреден временски период. Се препорачува спарување со паметен телефон за да се зачуваат сите податоци.
 10. 10. Функциите на часовникот за следење на спиењето (РЕМ фази, длабок сон и вкупно време на спиење) може да се користат самостојно, но се препорачува спарување со паметен телефон за да можеш да ги прегледуваш резултатите од спиењето. Прегледот е можен само на спарен паметен телефон.
 11. 11. За користење на функцијата Hand Wash, апликацијата мора да се преземе од Galaxy Store.
 12. 12. За точни резултати, корисниците треба да го калибрираат својот уред најмалку еднаш на четири недели.
 13. 13. Корисниците треба да го мерат крвниот притисок кога се во мирување, исто како со обичен апарат, и да не го мерат притисокот додека вежбаат, пушат цигари или пијат.
 14. 14. Достапноста може да се разликува во зависност од пазарот. (Ќе биде достапен откако ќе добие согласност/одобрение/дозвола од регулаторен орган.)
 15. 15. Историјата на мерења на крвниот притисок може да се прегледа со апликацијата Samsung Health Monitor на спарен паметен телефон.
 16. 16. За спарување, потребен е Galaxy паметен телефон со Android 7.0 OS или понова верзија и Galaxy Watch Active2 или следните Galaxy Watch уреди. Поддржувањето на функцијата зависи од верзијата на OS на часовникот.
 17. 17. Назив на класификација (BP): Сфигмоманометри и сфигмографи
 18. 18. Намена (BP): Тоа е мобилна апликација, преку којашто оптичкиот (PPG) сензор кој е поставен на мобилната платформа (паметен часовник) индиректно (неинвазивно) го мери крвниот притисок во капиларите на рачниот зглоб и го прикажува систолниот и дијастолниот крвен притисок и пулсот.
 19. 19. Предупредување: Овој производ е „софтвер како медицински уред“. Пред употреба, внимателно прочитајте го „Упатството за употреба“ и предупредувањата.
 20. 20. Преглед на реклама бр.: 2020-I10-28-2538
 21. 21. За спарување, потребен е Galaxy паметен телефон со Android 7.0 OS или понова верзија и Galaxy Watch Active2 или следните Galaxy Watch уреди. Поддржувањето на функцијата зависи од верзијата на OS на часовникот.
 22. 22. СНИМАЊЕТО СО ЕКГ ИЛИ АПЛИКАЦИЈАТА SAMSUNG HEALTH MONITOR НЕ СЕ НАМЕНЕТИ ЗА ОТКРИВАЊЕ СРЦЕВ УДАР. НЕ СЕ НАМЕНЕТИ ДА ГИ ЗАМЕНАТ ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ МЕТОДИ НА ПОСТАВУВАЊЕ ДИЈАГНОЗА ИЛИ ЛЕКУВАЊЕ.
 23. 23. Достапноста може да се разликува во зависност од пазарот. (Ќе биде достапен откако ќе добие согласност/одобрение/дозвола од регулаторен орган.)
 24. 24. Назив на класификација (ECG): Електрокардиографски анализатор
 25. 25. Намена (ECG): Овој софтвер генерира, снима, зачувува и пренесува сигнал за електрокардиограм (ЕКГ). Овој ЕКГ сензор поставен на мобилната платформа мери единечен (Lead I) ЕКГ сигнал и одредува дали има атријална фибрилација или нормален синусен ритам.
 26. 26. Предупредување: Овој производ е „софтвер како медицински уред“. Пред употреба, внимателно прочитајте го „Упатството за употреба“ и предупредувањата.
 27. 27. Преглед на реклама бр.: 2020-I10-28-2539
 28. 28. Функцијата на часовникот за следење на срцевиот пулс може да се користи како самостојна функција, но податоците кои се зачувуваат на часовникот може само делумно да се прикажуваат по одреден временски период. Се препорачува спарување со паметен телефон за да се зачуваат сите податоци.
 29. 29. Функцијата Camera Controller е компатибилна со моделите Samsung Galaxy S10, S10+, S10e, S10 5G, S10+ 5G, Note10, Note10+, Note10 5G, Note10+ 5G, Fold и Fold 5G.
 30. 30. Достапноста на апликациите за употреба може да се разликува во зависност од земјата, регионот и видот на поврзување (LTE/Bluetooth).
 31. 31. UI подлежи на промени.
 32. 32. Пред употреба, SNS Viewer, Translator и апликацијата Camera controller треба да се преземат одделно.
 33. 33. Реалното времетраење на батеријата се разликува во зависност од мрежната средина, користените функции и апликации, зачестеноста на повици и пораки, бројот на полнења на батеријата и многу други фактори.
 34. 34. Проценката е направена од страна на Samsung. Реалното траење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежното опкружување, начинот на употреба и други фактори.
 35. 35.Galaxy Watch Active2 има проценка за отпорност на вода од 50 метри според ISO стандардот 22810:2010. Не е соодветен за нуркање или активности во вода со висок притисок. Ако уредот или рацете се влажни, мора добро да се исушат пред ракување.
 36. 36. Усогласено со Воениот стандард на САД (MIL-STD-810G)
 37. 37. Достапноста на апликации за уредите Galaxy Watch Active2 може да се разликуваат во зависност од операторот или земјата.

Спецификации

 • NFC Да
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v5.0
 • Големина (Главен_Дисплеј) 1.2" (30.2mm)
 • Процесор 1.15GHz
 • Големина на ROM (GB) 4
 • Сензори Акцелерометар,Барометар,Гиро сензор, Сензор за светлина,Оптички сензор за отчукување на срзето

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
 • Упатство за корисниците
  АЛБАНСКИ
 • Упатство за корисниците
  ХРВАТСКИ
 • Упатство за корисниците
  МАКЕДОНСКИ
 • Упатство за корисниците
  СРПСКИ
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Расположливата корисничка меморија е помала од вкупната корисничка меморија на уредот поради простор кој го одземаат оперативниот систем и програмите неопходни за нормално функционирање на производот.

*Достапната количина на меморија на корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 247 mAh. Вистинскиот век на траење на батеријата може да варира во зависност од мрежната околина, моделите на употреба и други фактори.

*Меморија: Достапното складирање на располагање може да варира во зависност од претходно инсталираниот софтвер. Капацитетот на RAM меморијата може да варира во зависност од моделот, бојата и земјата.