Entertainment

Programe që duhet t’i
Shihni në aplikacionin tuaj
Celular të Netflix

Shihni filma me shumicë ndërsa udhëtoni, me këto programe dhe filma të adhurueshëm.

Një skenë e jetës nën ujë nga programi i Netflix, Our Planet, tregohet përmes aplikacionit celular të Netflix në një Samsung Galaxy S20. Ai imazh qëndron sipër një tjetri nga i njëjti program që tregon dy leopardë duke luajtur Një skenë e jetës nën ujë nga programi i Netflix, Our Planet, tregohet përmes aplikacionit celular të Netflix në një Samsung Galaxy S20. Ai imazh qëndron sipër një tjetri nga i njëjti program që tregon dy leopardë duke luajtur

Është zyrtare: pavarësisht se kush jeni ose nga jeni, pasja e mundësisë së shikimit të programeve tuaja të preferuara është domosdoshmëri. Falë ekraneve më të mirë dhe hapësirës së ruajtjes më të madhe sesa kompjuterët portativë, disa programe janë madje edhe më kënaqshëm në telefonin tuaj. Pra, shikoni disa nga zgjedhjet tona kryesore për t’i parë në smartfonin tuaj.

Skena nga programi Our Planet i Netflix Originals përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon një majmun duke parë kamerën ndërsa qëndron ulur në një pemë Skena nga programi Our Planet i Netflix Originals përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon një majmun duke parë kamerën ndërsa qëndron ulur në një pemë

Gëzojuni një momenti në natyrë me Our Planet

E kuptojmë se normalisht nuk shihni me shumicë programe të natyrës, veçanërisht në telefonin tuaj, por ndoshta duhet ta bëni atë. Ne inkurajojmë të ndërprisni programin tuaj të zakonshëm për një lojë mjaft të nevojshme në natyrë me krijuesit e serive çuditërisht fiksuese të Planet Earth. Shijoni tregimin nga sër David Attenborough, që tregon mjedise të pafilmuara më parë që shkojnë nga mbulesat e akullit tek oqeanet e thella, shkretëtirat, pyjet dhe kafshët e rralla dhe të mrekullueshme që jetojnë atje. Hyni në mistikën e Our Planet ndërsa shihni dhe dëgjoni hollësitë e qarta si kristali të bukurisë spektakolare të natyrës në formatet Full HD dhe HDR.

Pozë promocionale nga seria e suksesshme e Netflix, Stranger Things përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon Eleven duke mbajtur dorën e Mike në një fushë, ndërsa pjesa tjetër e fëmijëve shikojnë një shfaqje të fishekzjarrëve Pozë promocionale nga seria e suksesshme e Netflix, Stranger Things përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon Eleven duke mbajtur dorën e Mike në një fushë, ndërsa pjesa tjetër e fëmijëve shikojnë një shfaqje të fishekzjarrëve
Foto e një produkti Galaxy S20 nga përpara me një sfond shumëngjyrësh Foto e një produkti Galaxy S20 nga përpara me një sfond shumëngjyrësh
Më shumë ekran, më pak kornizë
Ekrani Infinity-O Display i certifikuar HDR10+ në Galaxy S20 ju mundëson të kënaqeni me një ekran më të madh për një eksperiencë më të mirë tri dimensionale të të parit.

Futuni në një dimension tjetër me Stranger Things

Nëse jeni lodhur nga monotonia ose ju pëlqejnë filmat plot emocione dhe pasiguri, do t’ju pëlqejë shumë Stranger Things - një letër dashurie për filmat klasikë të viteve 80-të që mahnitën një gjeneratë dhe është e mbushur me kthesa të intrigës. Në varësi të TV tuaj, skenat më të errëta në këtë seri të errët mund ta bëjnë të vështirë të shihni të gjitha veprimet. Por me disa smartfonë që lejojnë videon AMOLED, telefoni juaj thjesht mund të jetë një mënyrë më e mirë për të parë të gjitha skenat e errëta në universin paralel që e quajnë "Upside Down (Me kokë poshtë)". E frikshme!

Skena nga seria e suksesshme Queer Eye për aplikacionin celular të Netflix që tregon personazhet kryesore duke buzëqeshur për kamerën ndërsa përqafojnë njëri-tjetrin Skena nga seria e suksesshme Queer Eye për aplikacionin celular të Netflix që tregon personazhet kryesore duke buzëqeshur për kamerën ndërsa përqafojnë njëri-tjetrin

Merrni këshilla nga ambasadorët e shijes në Queer Eye

Në ditët kur ndjeheni se bota juaj po rrëzohet, diçka e shpejtë motivuese është e përshtatshme. Është e sigurtë që Queer Eye do t'a largojë mërzinë e mesditës. Ky program që ka fituar çmimin Emmy® jep të gjitha ndjenjat me një trajtim frymëzues ndaj ndryshimeve që jo vetëm përmirësojnë pamjen e njerëzve, por gjithashtu riformojnë mënyrën sesi e shohin vetveten.

Skena nga seria e suksesshme The Crown përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon personazhet Mbretëreshën Elizabeta 2 dhe Princin Filip që qëndrojnë së bashku me shprehje të serta në fytyrat e tyre Skena nga seria e suksesshme The Crown përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon personazhet Mbretëreshën Elizabeta 2 dhe Princin Filip që qëndrojnë së bashku me shprehje të serta në fytyrat e tyre

Merrni faktet e sakta me The Crown

Ka shumë përgjegjësi për atë që shikon The Crown dhe të gjitha trillimet historike të saj - apo janë fakte? Fatmirësisht, ekziston një mënyrë më e thjeshtë për të marrë faktet tuaja të sakta ndërsa shihni këtë shfaqje të mrekullueshme. Disa smartfonë Android, si Galaxy Note10, lejojnë regjimin Imazhi-në-Imazh—kështu që mund të shihni një program ose një film në një dritare më të vogël ndërsa përdorni një aplikacion tjetër në sfond. Në këtë mënyrë mund të kontrolloni shpejt faktet për atë që ndodhi me të vërtetë në Pallatin Bukingam pa u dashur të shtypni butonin e pezullimit.

Skena nga filmi Triple Frontier i Netflix Originals përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon katër ish-ushtarë të armatosur të forcave speciale të veshur me jelekë anti-plumb ndërsa qëndrojnë përpara asaj që duket si fushë Skena nga filmi Triple Frontier i Netflix Originals përmes aplikacionit celular të Netflix që tregon katër ish-ushtarë të armatosur të forcave speciale të veshur me jelekë anti-plumb ndërsa qëndrojnë përpara asaj që duket si fushë

Bashkohuni me grabitjen e Triple Frontier

Nëse jeni në gjendje shpirtërore për ngazëllim, filmi më i fundit me aksion dhe emocione i Netflix, Triple Frontier nuk do t’ju zhgënjejë. Do t’ju transportojë nga një ditë e zakonshme e larjes së rrobave në një kolonë të ish-operativëve të forcave speciale që janë nisur në mision të fshehtë në Amazonën e Kolumbisë. Kufjet me valë si Galaxy Buds+ do të mbysin veshët tuaj me çdo klithmë pikëlluese dhe çdo të shtënë të kryer, duke ju bërë të ndjeheni sikur jeni në mes të veprimit.

Gati të kaloni shikimin tuaj në nivelin e ardhshëm?

Përmirësoni përvojën tuaj të shikimit në shtëpi me ekranet kinematografike dhe tingullin e pakrahasueshëm.

Lexoni këto histori më pas

*Nevojitet anëtarësim në transmetimet Netflix